Re: Výroba předních panelů

jacq : zkus poptat u dyntyda, mně teď dělá na modushop krabici předek a zadek, zatím asi neumí gravirovat písmena

Web

Re: Výroba předních panelů

jacq napsal:

umeli byste udelat takovyto typ zahloubeni jako je na celem panelu?

Inak musim ta upozornit, ze na dne toho zahlbenia budu taktiez stopy po nastroji - a ovela viac viditelne - budu to zrejme ciary v pozdlznom smere, ktore nezakryje ani elox...

Web

Re: Výroba předních panelů

Ajo, to jsem si neuvedomil - ty drazky na hrane zahloubeni by nevadily, ani ta pulrocni prodleva (momentalne stejne nemam cas), ale dole, to uz by bylo horsi. Predpokladam, ze to bude problem vsech cnc frezek. Pomohlo by asi jen nejake brouseni piskem, ze? A to vsechno bude zvysovat cenu - zatim me zesilovac vysel cca na litr, tak nechcu nekolikanasobek utratit za celni panel.
Kazdopadne diky moc za informaci. Tak to asi budu muset prepracovat na plochy panel, az budu mit trochu casu.

rotr: diky za tip

Chtel jsem dosahnout takovehoto vzhledu:
http://www.positive-feedback.com/Issue25/images/Tom%20Helton%20Room%20-%20Fisher%20Receiver.jpg
Jenze ohybani plechu rucne se mi nepodarilo (chce to velkou presnost, kterou na domacim sveraku nemam), na plechu je videt kazdy nepovedeny detail a strojove ohybani vyzaduje nejdrive udelat pripravek, ktery sam bude tak drahy, ze se to absolutne nevyplati.

Re: Výroba předních panelů

Tak takyto panel by mozno bolo najlepsie zlozit z 3 kusov:
- vrchny - uzky so zrazenou hranou pod uhlom 45'
- stredny - plochy, na ktorom by boli tie 2 namontovane
- dolny - analogicky ako vrchny

Web

Re: Výroba předních panelů

Zaznamenal som od uzivatelov nejake nejasnosti ohladne fungovania QP, tak len pre informaciu:
Vyroba v Jihlave sa rozbehla a QP funguje v normalnom rezime.

Web

Re: Výroba předních panelů

Jack:

na tohle prece nepotrebujes CNC kdyz jde o jednu tlustou "drazku" pres celej panel.. staci normalni tvarova freza, vnitrek pak lehce prejedes bruskou na kulato (pokud mas tyhle strojni moznosti).. pokud je to al slitina stacil by i smirkovaj papir upnutej na tvarovej drzak s neg. profilem drazky.. ty stopy po frezovani boudou par desetin mm max..

ale slozit to z tech vic kusu bude asi faktm enjrychlejsi a bez namahy smile

Re: Výroba předních panelů

Presne ako pises : staci ti LEN normalna tvarova freza, potom LEN bruska alebo staci ti LEN smirgel upnuty na tvarovom drziaku s profilom negativnym k tvaru drazky smile To si mu mohol rovno poradit aby si kupil LEN obycajny lacny CNC stroj smile

Nechap ma zle. Mas pravdu. Tu ale islo o to, ako to vyrobit, ak si to nema moznost vyrobit sam a chce to zadat niekam do kvazi "automatizovanej" alebo klasickej produkcnej vyroby, kde sa nikto s takymito vecami zabavat nebude.

Web

Re: Výroba předních panelů

no myslel jsem tim to tak ze normalni starou frezku a brusku - coz pro dany pripad bohate postzaci -  maj na kazdym ucnaku, v kdejaky nastrojarne v prvni kolbence na rohu (..no kolbenek u nas uz pravda moc neni) nebo kdejakej strejda doma v kulne..  tedy zakazka typu hele udelej mi tuhle fusku za flasku tuzemaku, a prace max na hodinu vcetne upinani a debate o tom jaka znacka tuzemaku je vlastne nejlepsi - chapem ?   ..zadavat vyrobu na CNC proti tomu bude minimalne slozitejsi, a asi i nakladnejsi, i kdyz taky to muze nekdo zmaknout jako melouch, ale proste CNCcko uz jen tak nekde nekdo nema a kdyz nemas kontakty ses v pi... tedy je to drahy.. smile

(upravil QuickPanel Admin 7. 3. 2013 21:07)

Re: Výroba předních panelů

No, tak je to konecne tu - vydana nova verzia QuickPanel-u.
Okrem ineho prinasa aj moznost gravirovat uzivatelsku grafiku smile

Sledujte QP aj na Twitteri

Web

Re: Výroba předních panelů

Keď sa zvolí slovenský jazyk, nezobrazuje to kontextové ponuky korektne..
http://www.bvaudio.sk/TEMP/QP.png

(upravil QuickPanel Admin 8. 3. 2013 14:23)

Re: Výroba předních panelů

Hmm tak to je zvlastne, pretoze to mam otestovane aj na Win, kde je nastavene anglicke prostredie
a prave tuto diakritiku som riesil pre ne-slovakov a ne-cechov. Ake mas prostredie vo Win? (Local Settings)

Ak to robi este niekomu inemu, dajte vediet. Vdaka !

BV napsal:

Keď sa zvolí slovenský jazyk, nezobrazuje to kontextové ponuky korektne..

Web

Re: Výroba předních panelů

Nastavenú mám slovenčinu (ovládací panel-jazykové nastavenia), WinXP Home, SP3

Re: Výroba předních panelů

Ocividne je to problem len u WinXP - zatial si mozes prepnut QP do cestiny, tam sa to zda byt OK...

BV napsal:

Nastavenú mám slovenčinu (ovládací panel-jazykové nastavenia), WinXP Home, SP3

Web

(upravil Jupi 8. 3. 2013 20:59)

Re: Výroba předních panelů

Ja to bezim pod Linuxom vo Wine a mam ten isty problem. Tiez emulujem WinXP. Bral som to ako problem emulacie...

Re: Výroba předních panelů

Povodne panely som mal ulozene so zakliknutim "dodam vlastny material" a v tejto verzii tam nie je moznost zakliknutia vlastneho materialu (neviem to nijako odkliknut!). Takze ak si urobim kalkulaciu, tak mi zapocita aj manipulacny poplatok, ktory tam nechcem. Ako na to ?

Re: Výroba předních panelů

Vypadá to, že QP vypustila možnost vlastního materiálu a tím se připravuje o potenciální zákazníky.
V momentě, kdy bude možnost zadat výrobu s minimálně takovou povrchovkou, jako má Modushop, případně silnější materiál, než je 10mm  mi to nebude vadit, do té doby bohužel musím vyrábět jinde a možnosti jsou...

Re: Výroba předních panelů

Bola to chyba v konfiguracnom subore. Uz je vonku update.

Basstl napsal:

Vypadá to, že QP vypustila možnost vlastního materiálu a tím se připravuje o potenciální zákazníky.
V momentě, kdy bude možnost zadat výrobu s minimálně takovou povrchovkou, jako má Modushop, případně silnější materiál, než je 10mm  mi to nebude vadit, do té doby bohužel musím vyrábět jinde a možnosti jsou...

Web

Re: Výroba předních panelů

Ocividne je to problem len u WinXP - zatial si mozes prepnut QP do cestiny, tam sa to zda byt OK...

Predchádzajúca verzia bola OK..

Re: Výroba předních panelů

QuickPanel Admin napsal:

Bola to chyba v konfiguracnom subore. Uz je vonku update.

Stáhnul jsem si poslední verzi, ale možnost vlastního materiálu tam nikde nevidím.

Re: Výroba předních panelů

Celý deň na stránke downloadu svieti toto, "Maintenance.We apologize.Please try again in 2 hours..."