(upravil babakus 17. 3. 2011 18:10)

Re: Výroba předních panelů

Vzpomínám si, že to není tak dlouho co jsem potkal titanové šrouby s imbus hlavou v cykloshopu. Bylo to na uchycení brzdového kotouče. Sada asi 6ti kousků za 450,-Kč.... tedy 75,-Kč/1ks. Ale byly to asi M5ky, což už je moc velké.

Našel jsem na netu sadu 8ks M3x15 za 293,-Kč. To už je lepší cena http://www.mipacar.cz/zbozi/srouby-metr … -x-15-8-ks Ale bůhví, jestli je to skutečně titan....

Re: Výroba předních panelů

Vdaka za tip babakus !

Web

Re: Výroba předních panelů

Není zač, třeba to pomůže wink

Re: Výroba předních panelů

A co tak nerez v normě A4, to je chemie a za pár korun.

Web

(upravil QuickPanel Admin 18. 3. 2011 10:46)

Re: Výroba předních panelů

@TAZ: ani nerez tam nesmie ist (neviem sice co znamena A4, ale pani z eloxovne povedali, ze ani nerez nie)

No, prave som sa dozvedel, ze ani Titan nie je mozne pouzit kazdy. Musi to byt Titan Grade 2 - neeloxovatelny. Pretoze ak sa na tie titanove skrutky nachyta elox, tak uz nie su pouzitelne na dalsie panely - uz nie su na povrchu elektricky vodive (elox je izolant) - to je podmienka, pretoze cez uchytenie panela tecu pomerne velke prudy. Panel v tej lazni funguje totiz ako anoda (alebo katoda).

Web

Re: Výroba předních panelů

A plast lze? Polyamid?

Web

Re: Výroba předních panelů

Jasne - plast ano. Ale musi byt vodivy smile
(upinanie do plastovych upiniek sa bezne pouziva - samozrejme tam ostanu nenaeloxovane stopy, ale musi sa zaroven na kus priviest el.napatie t.j. zase niekde primontovat nejaky drot / lanko)

Web

(upravil kofejn 18. 3. 2011 14:29)

Re: Výroba předních panelů

Jáj, no jo vlastně. Tak snad udělat z drátku očko a chytnout ho mezi dvě plastové matky.
Edit:
Rezek dával ve výhybkách odkaz na plastový spojovací materiál http://www.hilpress.com/Seiten_cz/frame_nupsis_cz.html

Web

Re: Výroba předních panelů

inak prave ma napada...

v poslednej dobe su dost rozsirene poplasovane plechy a rozne kovove vyrobky... mozno existuju aj poplastovane srubky. Proste kovova srubka kt. je cela poplastovana, a na konci by bol ten zavit oskrabany aby bol vodivy a zasrubovany do toho panelu a tym aj chraneny proti eloxu... pripadne lahko sa da takato srubka vyrobit namocenim srubky do nejakeho laku prip. laminatu...tak by bola cela odolna a pritom jej koniec kt. sa srubuje ostane vodivy...

Pripadne vyrobit srubku na kt. by bolo pripajkovany izolovany drot, miesto spja zatavit zmrst. buzirkou, a cele to ponorit do kvalitneho autolaku, okrem konca zavitu tej srubky ako som uz spominal...

Re: Výroba předních panelů

Zaujimave riesenie ale asi by som do toho nesiel. Ocelove skrutky pouzit nemozem a hlinikove sa niekedy zahryznu a zalomia, Takze by som s nimi stravil kopu casu, kym by som ich vyrobil a zaizoloval a potom by sa mi zalomili, tak by ma asi ***lo... smile Ale dik !

Web

Re: Výroba předních panelů

Chalani skúste poradiť riešenie vhodné pre výrobu viac ako jedného panelu za mesiac.

Re: Výroba předních panelů

Co zkusit místo plastového šroubu plastovou tyčku s vnějším závitem (tvrdší plast), podélně provrtat, protáhnout drát (ten popřípadě zakončit nějakou čepičkou). V podstatě stejný princip jako vodič do banánku smile. A našroubovat do té slepé díry. (no asi další Cimrmanova cesta slepých uliček)

(upravil BV 30. 3. 2011 17:10)

Re: Výroba předních panelů

A je taký problém použiť kúsok(5-10cm) Al tyčky/drátu (3-4 mm priemer, napr. aj z odpadu silového kábla) s narezaným závitom v dlžke max.5mm a túto tyčku zaskrutkovať do slepej diery s narezaným závitom (stačí 2-3 mm hlboká, nejde o pevnosť) na zadnej ,nevzhľadovej strane panelu? Ak sa potom zlomí, tak sa to len ručne zabrúsi do roviny s panelom, vzadu to ničomu nevadí. Vždy je to lacnejšie, než pokazený panel. Stačia dva takéto úchyty, prípadne aj zohnuté do očka. Vyrobiť to nie je nič zložité, stačí nasekať drát , závitové očko a aku skrutkovač, jeden "úchyt" tak 30sekúnd ..Samozrejme to bude problém pri hrúbke panelu 2mm, ale inak  to bude fungovať.

Re: Výroba předních panelů

Zaujimave počteníčko smile Uvidime ako dopadnu prve panely, ktore su na eloxe aj s AL skrutkami... A hlavne kolko si pani z eloxovne nauctuju za nadstandardne pohyby rukami pri srobovani skrutiek a upinani big_smile

Web

(upravil Wili 30. 3. 2011 23:23)

Re: Výroba předních panelů

len bokom: cudujem sa ze sa najdu ludia co zbuzeruju vasu pracu, dnes mi od vas prisiel panel a bol fakt prvotriedne vyrobeny, nepoznamenal som ziadne flaky ani nic podobne od uchytavania nikde ani v otvoroch, akurat zadna strana bola menej dokonala ale aj tak na nu nepozeram, ved na panel sa pozera vacsinou z predu smile

PS: taky dokonaly elox som este na nicom v zivote nevidel big_smile

(upravil QuickPanel Admin 30. 3. 2011 23:40)

Re: Výroba předních panelů

Wili..... dakujem!
Som velmi rad, ked mozeme niekomu urobit takto radost. Ono s tym eloxom je to tazke, niekedy sa im fakt podari super a niekedy menej. Ale vela zalezi od samotneho panelu. Ak napriklad niekto posle panel, ktory je z 10mm plechu (je teda tazky) a na paneli nema ziadne diery so zahlbenim na hlavu skrutky, kde by sa dal pripadny nedostatok schovat alebo dokonca uplne bez dier... Tak tam sa mozme aj rozkrajat aj s technologmi z eloxovne ale tie stopy na tom paneli skratka niekde budu. Ale ako vravim - uvidime co ten novy sposob uchytavania a ak by to bolo OK, tak sme za vodou (moje zbozne zelanie).

Web

Re: Výroba předních panelů

Do prcic, trochu ma sklamala kefova bruska (kartacovanie plechov). Pan z Makity ju bol predviest ale ten povrch nie je vobec taky, aky som cakal. Je len obycajne obruseny.... Chcelo by to asi nieco pomalobezne. Toto malo 3500 ot/min... Skusali sme kefu nylonovu a aj plst. Este ma doniest ocelovu a uvidime, ale neviem, ci to uz nebude vytrhavat vela hlinika... Neviete niekto ako to robia tie svine kapitalisticke?

Web

Re: Výroba předních panelů

Taky jsme zkoušeli různý metody kartáčování nerezových plechů - opravy povrchu po svařování.
Konečný postup je že to přebrousí, vyleští a nakonec se to ve vrtačce na malý otáčky přejede kotoučem z brusného rouna, případně kombinací brusné rouno + lamely brusného plátna. Chce to opravdu malé otáčky, jinak to spíš leští.

Koukali jsme po tomhle http://www.topabrasive.cz/cz/sortiment-18.asp , ale šéf to zavhl jako drahé, bohužel.

Re: Výroba předních panelů

Pásová brúska s brúsnym papierom, nie rotačná a kefy.

(upravil QuickPanel Admin 31. 3. 2011 10:48)

Re: Výroba předních panelů

BV: no, neviem ci pasova je to prave orechove. Si si isty? Pretoze predstav si tie stopy na kartacovanom plechu - brusne zrno na pasovej bruske robi dlhu stopu a povrch, ktory sa snazime dosiahnut ma brusne stopy kratke... To len tak nahlas uvazujem...neviem.

PavelTl: My sme planovali toto: http://www.makita.sk/?akcia=produkt&produkt_id=229

Web