(upravil voltik 12. 1. 2011 21:54)

Re: Výroba předních panelů

QuickPanel Admin : Díky alespoň za snahu

Web

Re: Výroba předních panelů

... WinXp Pro SP 3 ...

(upravil voltik 12. 1. 2011 23:41)

Re: Výroba předních panelů

Mam Home XP SP3
Nicméně už jsem si s tím poradil. Udělal jsem kružnici o patřičném poloměru a kolem ní namrskal číslice


Asi nějak takhle

http://img706.imageshack.us/img706/1129/tw1402.jpg

Web

(upravil QuickPanel Admin 12. 1. 2011 22:58)

Re: Výroba předních panelů

@ mir.ku
Ja mam presne ten isty OS. Fakt netusim v com je problem. Dokonca ani len takyto styl chyboveho dialogu som este nevidel (mozno som looser:) Tipujem to na nejaku specialnu kombinaciu softu v tvojom PC....

Web

(upravil QuickPanel Admin 13. 1. 2011 16:22)

Re: Výroba předních panelů

@ mir.ku
Az teraz som si vsimol, ze je tam uvedene, ze chyba nastala v "kernel32.dll" co je kniznica jadra operacneho systemu, takze to skor vidim na problem s konkretne tvojim OS... resp. v nejakej kombinacii u teba nainstalovanych programov a ovladacov, ako som to tipoval vyssie.

Web

Re: Výroba předních panelů

Zkušebně jsem si nakreslil a objednal jeden panel. S problémy ale prošlo to.
Jen mám výhrady k programu, vadí mi, že když panel otočím abych nakreslil neprůchozí otvory z druhé strany, tak se neotočí počátek měření a já to musím pracně přepočítávat. Nešlo by to upravit? Aby počátek byl pořád na jedné hraně a s otáčením necestoval, případně aby tato funkce byla volitelná, pokud tam je tak jsem ji nenašel a omlouvám se.
Vladimír

Re: Výroba předních panelů

na kolik vyjde takový panel? když si ho nakreslím a nechám vyřezat?

Re: Výroba předních panelů

Lojzo, nakreslíš panel, uložíš do PC, potom klikneš v programe na symbol eura a tam si loadneš panel/panely a dáš oceniť a hneď to máš...

Web

Re: Výroba předních panelů

@ vladimirek
Po otoceni panela staci dat 2-klik na panel (alebo klik na ikonu NASTAVENIA PANELA) a nastavit si polohu nuloveho bodu do ktorehokolvek rohu panela alebo do jeho stredu. A uz to potom netreba prepocitavat (akurat poziciu X asi bude potrebne zadavat negativnu). Dufam, ze som otazku pochopil spravne.

Web

(upravil QuickPanel Admin 17. 3. 2011 12:41)

Re: Výroba předních panelů

Len pre predstavu uzivatelov QP:

Snazim sa vyriesit s eloxovnou sposob eloxovania panelov tak, aby na nich neboli stopy po upinani (co standardne NIE JE MOZNE ak panely nevedia v eloxe levitovat).
Po vyse tyzdni vyvolavania a vypisovania technologovi z eloxovne som dnes uprosil jeho kolegu, aby za nim isiel a dal mu telefon do ruky, ze ja mu zavolam. Ale aj tento jeho kolega mi povedal, ze toto su tak nestandardne poziadavky, co na nich mam, ze mozno aj preto mi ani na emaily neodpoveda a ked mu volam, tak ma zrusi.... Tak som zvedavy, ci slovo dodrzi a prinuti technologa ku komunikacii so mnou...

Toto je uz 4.eloxovna. S eloxovnami na SK som rezignoval, toto je jedna z najlepsich eloxovni v CR. Elox maju pekny, len tie stopy po upinani. Pisem to sem len preto, aby uzivatelia mali predstavu, co vsetko si musi clovek preskakat aby sa dostal k nadperfektnemu eloxu pre svojich zakaznikov. Pretoze, ked Vam potom nejaky zakaznik napise, ze Vase vyrobky su "odflaknuta fuserina" len z toho dovodu, ze niekde tie stopy po upinani na paneli su, tak to riadne zamrzi a obera o chut riesit cely tento QP projekt aj nadalej.

Len tolko. Dakujem, ulavilo sa mi smile
Drzte palce...

Web

Re: Výroba předních panelů

Je asi blbost nechat na jedné straně panelu ( spodní hrana ) více materiálu, za který by se to při eloxování uchytilo a který by se pak po eloxování nechal odfrézovat ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Výroba předních panelů

Pre morálnu podporu, aj takto môže vyzerať tá "odfláknutá fušerina".. 
http://www.bvaudio.sk/TEMP/A300SEB.jpg
2 QP admin- "vydržať!":-))

(upravil QuickPanel Admin 17. 3. 2011 13:02)

Re: Výroba předních panelů

No... upnut v eloxe sa to da 2-mi sposobmi:
- medzi 2 hroty za bocne strany panela (na nich ostanu viditelne bodky/tečky alebo vrypy)
- na drôt - tak, ze ho prevlecu cez 2 otvory na paneli - ten potom necha stopy na hrane tych otvorov, niekedy dost vyrazne, lebo AL je pri tych teplotach dost makky
- a odfrezovat po eloxe.... istotne by sa nasli fajnsmekri, ktori by mi to obili o hlavu - ze to nie je cierne smile (a ak by chceli aj zrazenu hranu po obvode, tak koniec) musim najst iny sposob...

@BV : Vdaka ! Som na ten panel hrdy smile

Web

Re: Výroba předních panelů

A co udělat na vnitřní straně panelu jeden/dva mělké závity do kterých by se zašrouboval šroubek sloužící k uchycení při eloxu? Myslím že takové dvě elegantní dírky unitř zesilovače by nikomu nevadily.

Jestli je to moc velká blbost, tak tenhle příspěvek radši ignorujte smile

(upravil bubuxin 17. 3. 2011 16:35)

Re: Výroba předních panelů

Určite sa nakaždom paneli nájde pár otvorov u ktorých nebude vadiť stopa po upnutí pri eloxe pretože otvory budú skryté. Horšie je keď to po eloxe niekto tresne o stôl, alebo poškriabe. Ja som s QP tiež spokojný, už len vyriešť ten ping- pong s eloxom.
babakus, asi by to tak išlo. Ja si skôr viem predstaviť ako by tie diery niekto pri eloxe ignoroval....

(upravil QuickPanel Admin 17. 3. 2011 16:38)

Re: Výroba předních panelů

@babakus
Presne tak! To nie je vobec blbost - toto sa mi prave vidi ako jedine riesenie smile a snazim sa to odkomunikovat s eloxovnou (kolko zavitov, ako ich umiestnit a tak), zatial je to zial monolog... Musel by som im ale posielat s kazdym panelom specialne hlinikove skrutky, co zase len navysi cenu panelov, ale co uz....

Web

Re: Výroba předních panelů

Proč hliníkové skrutky? To nejde použít obyč šroubek za korunu? V eloxu se nevyznám, proto se ptám smile

Snad se povede se dohodnout v eloxovně. Ale osobní zkušenosti mi říkají, že to dá hooooooooodně práce se dohodnout, protože nikomu se nechce měnit navyknutý postup a už vůbec ne dělat nějakou práci navíc, byť by to bylo zašroubování 2 šroubečků wink

(upravil QuickPanel Admin 17. 3. 2011 17:09)

Re: Výroba předních panelů

Do eloxu nesmie ist nic ocelove.

-Co udělá samopal ve vlhku?
-Řezaví.
-Ne,vy blbci!!! No přeci KORODUJE!!! big_smile big_smile

sorry Babakus to nebolo na teba ale nedalo mi.
Jedine hlinik alebo titan, pretoze to prechadza cez rozne luhy a kyseliny. A je to tak ako vravis... no...

Ved som aj premyslal ako to cele urobit blbovzdorne aby to tam zase niekto nezasroboval do nespravnych zavitov, lebo tie hlinikove skrutky sa pri vyberani po eloxe zvyknu zahryznut a zalomit. Ale nic okrem oznacenia cervenou fixkou mi nenapadlo...

PS: ak by mal niekto hodene doma nejake titanove skrutky M3/M4, prijmem do daru alebo odkupim za symbolicku cenu, pripadne ak pracujete ako chirurg, mozno by ste si mohli zobrat pracu domov...... big_smile

Web

Re: Výroba předních panelů

Díky za vysvětlení, zase jsem o něco moudřejší smile

Ty šrouby budou pravděpodobně hodně drahé že? Hlavně titanové....

Přeji hodně zdaru a hlavně pevné nervy při vyjednávání wink

Re: Výroba předních panelů

Titanove nemam sancu smile to su tisiiiice koruniek. A hlinikove tiez len tak nezozenies.... to je fakt. Ale nejake sa mi podarilo zohnat, takze by som chcel ist tymto smerom...

Web