Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 57 z 57]

(upravil Stenlikobra1 20. 1. 2010 13:17)

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

noo, to vybudenie neviem... neviem, nakolko to bude vyuzite... ale plne vybudenie sa nevylucuje... smile

a este mam otazku: co su v scheme tie sipky... a dole je ten rezistor R4 so sipkou a na druhej strane proti zemi, ma ist na kazdu sipku??? dakujem

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Pokud to má být "nekompromisní kompromis" použij ty desky plně osazené a na trafu si nech udělat 5 symetrických sekundárů, pro každou desku jeden. Trafo, má-li to být poctivých 5x50W, by mělo být cca 350VA, já bych vzal těch 250VA co doporučuje redyuri.

Zbavíš se mj. i potíží s případným brumem.

Redyuri, díky za kompliment smile není to žádný zázrak, ale chodí, měří i hraje to dobře. Jo a to zkreslení poznáš (ale nevnímáš jej vždy jako zkreslení) - právě spektrum THD a IMD je ona "různá barva zvuku" jednotlivých zesilovačů smile

Web

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Jó srandu. Poslouchej a jaké Visatony použiješ? Já mam sněma 20 leté zkušenosti,tak pokud budeš potřebovat radu,tak mi  napiš na  e-mail.

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

a kolko by si odporucal na jeden sekundar?? 23V???

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Tak nějak, 2x 23V...

Web

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

ok, dakujem... wink

(upravil sinclair 20. 1. 2010 14:43)

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Dhamane, nemám nejmenší pochybnosti o tom, že jednak ti ty konce z TW120 ani zdaleka nedávají 60W/4R a jednak ti vydatně zakmitávají, což je u TW120 naprosto běžná věc, pokud nejsou postavené na originál desce.

A jinak je pět sekundárů zbytečných, pokud použije jeden výkonný a k němu důkladně dimenzovaný usměrňovač a zástup kýblů. Pak zemní smyčky nehrozí, protože se rozvádí po deskách jen čisté ss napětí.
Trafo s pěti symetrickými sekundáry bych kurva nechtěl platit....

Já už jsem jeden takový krám dělal, softstart, trafo 500VA, jeden festovní sekundár 2x23V myslím z trojky drátu, kostka 50A, ve filtru 2x50G a napájí to šest SPS50, které odevzdávají skoro 60W/4R na kanál. Žádné problémy se smyčkami, je to zcela tiché a relativně malé, protože sám modul SPS50 je taková malá žabka, napráskal jsem je naštorc na chladič z EZK, myslím to byl CHL32/80BLK nebo tak nějak, který i při plném kotli zůstává vlažný, není tam ani ventilátor, jen mřížka dole a nahoře.
Krmí to tři nezávislé stereofonní okruhy v jedné luxusní restauraci a nestalo se tomu nic ani tehdy, když si tam ožralý personál po zavíračce udělal diskotéku, až okna řinčely.
Po elektrické stránce jednoduchá věc, největší otrava je vždycky mechanika, což jsem vyřešil zakázkovou kastlí z Revatechu.

Web

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Trafo s 5 sekundárama, tak je snad v Tronicu příplatek jen 150Kč, ne?

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

a nevedel by niekto nahodou, kde by sa to dalo navinut v okoli Kosic?????

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Môžem jednoznačne doporučiť firmu Torelec. Pán je ochotný, posielajú aj poštou, takže či je to v kapustovej doline alebo košiciach je vcelku jedno. Len treba zadať parametre trafa, farbu/dľžku vodičov, v podstate všetko, čo sa na štítku trafa bežne vyskytuje.

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

súhlas s torelec.

Web

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

dakujem. wink

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

To sekundární napětí 2x23 je pro provoz do 8Ohm? nebo počítáte s tím že po zatížení spadne a pujde tak do 4ohm?
Někde sme se tu určitě bavili o tom že do 4 je ho možno napájem maximálne 30v ss? Nebo je to jinak?

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Myslím že to je jinak. Těch 2x 23 na těch 50-60W akorát.

Web

(upravil Stenlikobra1 22. 1. 2010 13:16)

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

takze mam poslednu otazku na upresnenie: idem robit predsa ten zosilovac s tymi LM-kami... Ake trafo tam mam dat? Mam dat 2x23V alebo tych 5x2x23V ??? dakujem



a rposim vas, nevedel by mi niekto poradit nejaky prepinac vstupov s otocnym prepinacom??? aby to malo vsetky vstupy: TV, DVD, Video, Aux, Tuner, Gramo,....... atd...
Dakujem

(upravil opamp 22. 1. 2010 13:50)

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Pokud jdeš do mých lam, udělej těch 5 sekundárů.
Další možnost je, jak Ti už někdo radil, normální dvojitý sekundár, společný zdroj (lze koupit v EZK, netroufneš-li si na vlastní desku) a 5 desek s LM3886 bez vlastního usměrňovače a "kýblů" (opět lze využít bohatého sortimentu EZK).

Přepínač vstupů... má bejt taky 5kanálovej? smile
Pro obyčejný dvoukanálový stereo zkus kontaktovat Ondru Ch, má velmi kvalitní konstrukci včetně "inteligentních" korekcí.

Web

(upravil Stenlikobra1 22. 1. 2010 15:25)

Re: Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

noo, tak ten 5-kanalovy predzosilovac by sa hodil k DVD-cku... smile inac obycajne stereo...   proste by som to chcel nejako sklbit vsetko do jedneho - 5-kanal vstup-vystup a vstupy stereo vystup na 5-kanal... tongue ak by sa dalo... aby som to mohol vstetko pripojit na to domace kino...
a este, aky by bol rozdiel, keby som spravil ten tvoj Lama a obycajny zosilovac s 2x23V  spolocnym napajanim??? su tam najake akusticke alebo vykonove zmeny???
Dakujem


mam este jednu otazku, keby som si spravil 5x tento moj zosilovac (povodne 100W): http://www.ulozisko.sk/254338/zos.rar   ... ale znizil napajacie napätie... ???? co vy na to?? Dakujem...
Inac na vystupoch koncove tranzistory su MJ15003...

Příspěvky [41 až 57 z 57]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Potrebujem schemy na zosilovac 5.1 na domace kino

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£