Re: MUSIC 70: Dotazy...

Já tak dlouho upgradoval M70, až jsem jej totálně přegradoval...:
http://s4.postimg.cc/s7pt6qy7t/2868_p11302901.jpg

To by asi tak mohl být i tvůj sen. Zvažuji, že jej prodám. Jediný zádrhel - není dost bohatého zájemce...
Následně jsem vytvořil monobloky v AB-čku právě s výše zmíněným driverem ECC82
http://s4.postimg.cc/ixdp37ni1/2868_p11302911.jpg

A jak už Rob prozradil, driver na DPS by se mě hodil, ale 1. nestíhám a za 2. nerad leptám, 3. ....
A navíc teď rodím flaškostroje z velikých flašek - https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10337

Re: MUSIC 70: Dotazy...

bobobrod - mas to pekne, lampy mam rad a konecne je tu neco jineho,nez jen DPA. Za to opamovy - dik.

Re: MUSIC 70: Dotazy...

2opamp : za peníze ne =>
1) kdybych to vyčíslil, kolik mě to stálo, bylo by to pro tebe drahé (odhadem za oba cca 6t)
2) taky musím v dílně na něco hrát, sice jich tam mám tranďákových hafo, ale lampovej pár á la M70 jen jeden a ten dlužím kamarádovi + to, co ti nabízím k výměně a co budu muset rozchodit až půjdou M70 do světa
do té druhé 130 se mi nechce, je kompletně v rozsypu a musí se celá znovu zadrátovat - to je ten důvod

(upravil Betaron 22. 3. 2010 21:27)

Re: MUSIC 70: Dotazy...

..njn hezké, zvláště ten druhý mně svou barevnou fazónou připomněl vojnu u radistů, kde se to u vysílačů a přijímačů s totožným farebným nádechem flaškami jen hemžilo smile

..a propos, co to máš za šikovné výstupní svorky ?

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Á vidim že jsi zvěčnil Fofina.... big_smile

svorky jsou kopie wbt- má je Metronix nebo i GM...

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

čéče reebe, měl bys požádat administrátora, ať tě udělá moderátorem, neboť všechno víš, na všechno znáš fundovanou odpověď  křížem krážem celým audiowebem i za druhé členy yikes Tedy, když jsi tak znalý, pověz mi něco o té barvě smile

(upravil reeb 24. 3. 2010 11:08)

Re: MUSIC 70: Dotazy...

lol ty seš vůl

No u Boba rád okukuju jeho stroje... je to nějaká zlatá barva. Jestli ve spreji nebo  pistolí, to nevím..

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/262_262_borjofon_007-s.jpg

Nějaké další dotazy? big_smile

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Jo, jeden bych měl, Robe smile

Jakej nezkreslenej rozkmit se dá vytáhnout ze stávajícího budiče v M70?

Jak mi tak pomalinku docházejí souvislosti, tak si říkám, že je sice hezký překopat koncák na ultralineár a užívat si jeho vyšší linearity a vyššího DF, ale zároveň dostává daleko víc po prdeli budič, neb klesla strmost koncáku... Žejo.

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Na ten rozkmit mrknu. Já mám vyzkoušeno, že SRPP s ECC82 dá min 150 Všš, takže vybudí cokoliv. M70 dá jen o něco méně.
Mrknu na to a poměřím, pak se ozvu.

Re: MUSIC 70: Dotazy...

řekl by mi někdo proč vůbec tam dali tu ECC85 ? kvůli strmosti, Ri ???

Dík

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Lepsi strmost, lepsi zesileni, vlastnosti asi jako ECC81, ktera se do tohoto stupne taky dava.
Na buzeni koncovek potrebujes trochu vetsi proudy (vetsi kapacity), tudiz jedes na nizsich anodovych impedancich.
Misto stredu napajeni ma stineni mezi systemy, coz je uprava pro vf pouziti, ale jinak konstrukcne podobna te ECC81. Lepsi katoda, ale taky trochu vic zere.
Pouzitelna je taky ruska 6N1P

(upravil danhard 8. 4. 2010 14:03)

Re: MUSIC 70: Dotazy...

opamp, to budes prekopavat vystupaky ?
To radsi navin novy, devastovat ty stary by bylo skoda.
A ultralinear, nebo triodovy zapojeni, to jdes do lokalni zpetny vazby, to muzes zrovnatak umistit kus vinuti do katod, treba jako v Audionet Soflege, napul cesty k PPP smile

Re: MUSIC 70: Dotazy...

U těch výstupáků jsou myslím vyvedené spojky vinutí, jenom jsem neměřil, jestli je to k něčemu.

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

A jo, primar je rozdelenej na tretiny, to se bude tak akorat hodit smile

Re: MUSIC 70: Dotazy...

UL jsem zde zkoušel taky. Právě na těch spojkách ve třetinách vinutí. Chodí to samozřejmě. No a ECC85 a ECC81 jsou elektricky prakticky stejné, liší se jen provedením žhavení. 6N1P má trochu jiné parametry, ale použitelná je zde též. a použití už pěkně objasnil Danhard

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Já ten UL už pár tejdnů úspěšně provozuju (odbočka v 1/3) a subjektivně to je plus (až na pokles výkonu), ale napadl mě právě bubák s (ne)schopností driveru ty EL34 vybudit. Ale zdá se že je to jenom bubák.

Když vás odborníky tady mám, prosím ještě o vysvětlení použití či nepoužití seriových rezistorů v g2. Jde tam jen o "časovou konstantu" proti nestabilitě a případně ochranu proti přetížení? Nebo tam ty odpory z nějaké tajuplné příčiny musí být? Já je tam nemám smile

Díky!

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Pokud jsi pro UL neměnil podstatně -Ug1, tak se přece nic neděje. Vzhledem k tomu, že máš továrně vyráběný konec, tak se můžeš spolehnout, že driver konec vybudí. Budíš přece maximálně špičkovým napětím +- Ug1. Pokles výkonu je dán principem UL, nikoliv buzením.
Bez rezistorů před G2 by ti to mělo bez problémů chodit. Jsou tam jen jako srážeč napětí. Na výstupáku máš úbytek napětí a tímto docílíš, že na Ug2 nemáš staticky více jak na anodě. Malý odpor zároveň blokuje kmitání, podobně jako v G1, pokud bys na něm srážel veliké napětí, musíš zafiltrovat, aby se nechovalo jako proudový zdroj.

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Právě že s Ug1 jsem musel podstatně pohnout - prakticky až k "minus hodně" dorazu trimru, abych docílil stejný kliďák 30mA jako před úpravou.

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Pokud se nemýlím, původně tam bylo necelých 40 V a zdroj Ug1 nemá více než 50 V. Pokud si tipnu, maximální rozkmit driveru je určitě větší než +- 50 Vš. Napájecí napětí je 400 V, což je dost, zisk driveru naprázdno je taky slušný.
Pokud si to přece jen chceš změřit, vyhoď EL, vybuď driver až před limitaci a změř výstupní napětí multimetrem. Předpokládám, že jsi si vědomý, že budeš měřit Uef a ne Uš.
Upravoval jsem řadu M70 a M130 osazením 6P3SE, zde se muselo Ug1 nastavovat podobně na maximum napětí. A s buzením nebyly problémy nikdy

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Tak dík, asi už jsem klidnej...

Ještě dotaz - neměl bych v UL vlastně nastavit jiný kliďák než předtím v pentodovém zapojení? Existuje nějaké optimum? Nebo to je tak nějak šumafuk?

Web