Re: Actidamp

Reebe máš e-mail

Re: Actidamp

Plošnáky odeslány, doporučený dopis    wink

Web

Re: Actidamp

Reebe, máš opravenou chybu ve schématu a na osazováku?A jinak - LF411 se do toho absolutně nehodí.

Web

Re: Actidamp

Mk.III hraje o fous líp /měkčeji a příjemněji/ než Mk.IV. Pravděpodobně za to mohou NE5534, možná by to vypadalo zase jinak, osadit to celé OPA134.

Web

Re: Actidamp

Čauvec, dělal - překresloval někdo desku na ActidampIII? Dhaman? Můžete ji někdo upnout?, není-li to tajné.

Re: Actidamp

Pokud vím, tak AD Mk.III ve stylu ala Mk.IV nikdo nedělal ani nekreslil.

Web

(upravil reeb 7. 4. 2013 14:46)

Re: Actidamp

Data byla převzata od Dhmana, je tam chyba ve schématu i osazovaku, ochranná dioda ve zdroji D304 musí být přepolována.
Je tam chybně uvedený LF411 ve spojení s trimrem, trimování je tak ze špatné polarity. Má tam být  MAC156/MAB356 kdo nemá  at osadí LF356 ze spolehlivého zdroje (EZK, Semic trade, Alfatronic, farnell.. ) s tím že má ale nižší napájení, (2x18V). Použitelný je i TL071 nebo OPA134 bez trimru.

Týká se Mk2-v2

Web

Re: Actidamp

Problém není ani tak samotná LF411CN jako to, že se v podstatě nedá koupit ve značkovém provedení, od Farnella jsem to ještě nezkoušel, ještě se mi nesešlo tolik věcí k nákupu u nich, aby to stálo za to objednávat. Myslím, že MAB356 se dá koupit za pár kaček - zajímavé je také to, že prakticky u všech doprodejců jsou MAC156 naprosto neskutečně předražené, jako by to snad byl nějaký BurrBrown nebo co...LF356 se v běžných obchodech prodává se stejně neidentifikovateným logem, jako LF411, mně dvě LF411 nedávno při napětí +/-17V odešly. Zase na druhé straně je fakt, že MAC156 má dovoleno+/-22V, což má asi málokterý bifetový operák tady běžně prodávaný.

Web

(upravil reeb 7. 4. 2013 14:47)

Re: Actidamp

Logo nevim ale z EZK a Semic Trade jsou elektricky OK..offset padne po pár vteřinách pod mV

https://i.postimg.cc/ZWJ28rp5/2015803.jpg

Web

Re: Actidamp

Podle loga je to National Semiconductor. MAC156 má opravdu obrovskou výhodu v +/- 22V oproti MAB, který má jen +/- 18V. Cena může být u MAC až 100 Kč.

Re: Actidamp

DPS s potiskem...

http://imageshack.us/photo/my-images/850/actmk2v2.jpg/

Web

(upravil flamy 21. 2. 2012 10:50)

Re: Actidamp

Dobrý den, jsem tu nový:-) Tak se omlouvám, pokud to tu už je, nebo pokud budu žádat něco, co se nedělá. Chci Vás poprosit, jestli byste někam na net nedali ten Actidamp mk II jak je víše pdf, osazovak atd. přímo soubor z eaglu, aby bylo možné si to lehce upravit a nemuselo se to dělat od začátku:) Děkuji.

Re: Actidamp

Zdravím,
     zima pomalu končí, tak jsem se dokopal k oživení ACTIDAMPu IV. Funguje to, hraje to. Ale to bych nebyl já, abych neměl zápletku. SS napětí na výstupu je cca okolo 1 mV, tak že asi v pořádku. Nicméně při pokusu posunout to k ideální nule to na trimr nereaguje. Ano OA3 a OA6 mám místo LF411 osazeno LF356. Zmiňujete se tady o tom, ale všem to asi funguje. Koukám, že dle katalogu má LF411 na běžec připojený - pól, ale LF356 + pól. Než se to vrhnu přeškrabat, ptám se na zkušenost, je to jedno nebo dvojí?  Dík

Re: Actidamp

Dej tam 411, je to lepší operák a nic neškrábej..

Web

Re: Actidamp

Jaká je vlastně výhoda LF356? Však je to poměrně běžný OZ nepřipadá mi ničím výjmečný... Narozdíl od takového LF357 který má třeba aspoň pořádný SR.

Re: Actidamp

Je tady s Váma sranda, jde mi o to kompenzování SS složky. Koukal jsem, že v jiných schematech má občas ta LF356 na běžec kompenzačního trimru taky připojený mínus. Netušíte teda, jestli je jedno jakej pól se tam připojí? Mě to s tím připojeným mínusem nechce s SS napětím hejbat. 


Momentálně má pro mě LF356 výhodu, že byla dostupná. Mám to v patici, tak že až koupím LF411, prdnu ji tam.
Nechci tady rozpoutat dohadování, jakej brouk je tam nejlepčí, toho už se myslim natlachalo dost......

Re: Actidamp

Jan16 napsal:

Jaká je vlastně výhoda LF356? Však je to poměrně běžný OZ nepřipadá mi ničím výjmečný... Narozdíl od takového LF357 který má třeba aspoň pořádný SR.


To v servu hodně využiješ big_smile Už ten 356 a 411 je zbytečně rychlej a nebejt toho napájení byla by lepší volba už i OP07.

(upravil Jan16 6. 4. 2013 14:57)

Re: Actidamp

sorry, netušil jsem, kde ten OZ je. Jen sem se pozastavil nad použitím poměrně zastaralého oz s běžnými parametry, což na vás audionetopýry je trochu zvláštní, používat takovýhle OZ.

(upravil kazzatel 6. 4. 2013 15:09)

Re: Actidamp

Vy volové, důvod je jedinej : když jsem to navrhoval, tak jinej nebyl k dispozici, taková to byla doba...ani ten zasranej 081 nebyl k mání porád....

(upravil Jan16 6. 4. 2013 15:15)

Re: Actidamp

dobrá dobrá, já to nemyslel zle. Jenže každý tu plive špínu na podobné OZ, snaží se mít co nejdražší OPA všude ať je to či není potřeba, tak mi tohle přišlo nezvyklé.

//já bych tam klidně ten 356 nechal... Vystačím si bohatě i s 5532/4