Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 79]

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Nechci mlžit, ale mám pocit, že já tam měl 150mA...

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Ano, zpočátku jsme vyráběli dva druhy Audioswitchů, lišících se výkonem trafa a druhem stabilizátorů. V menším je modrý transformátor 2VA a menší stabilizátory TO92, ve větším je šedý transformátor 3VA a klasické stabilizátory v TO220.
Proto jsem Ti psal, abys ho poslal zpět k nám, vyměníme transformátor, případně co bude třeba.
Nadále dodáváme Audioswitch už jen v jednom, výkonném provedení.

Web

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Super, vše vysvětleno. Akorát mám asi Audioswitch-hybrida, protože tam mám stabilizátory TO220 ale malé trafo. smile

Dobastlil jsem si vlastní +-15V stabilizovaný zdroj napájený z pomocného vinutí toroidu. Vlastně je to tak i lepší, subsenior aspoň bude vypínaný a nebude v režimu standby žrát.

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Jak to teda je s těma diodama v senioru? Nějaký problém se zkreslením se probíral loni na na slovanetu. Co a kde si mám na svým seniorovi zkouknout, popř. vyměnit?

Web

(upravil gaminn 14. 9. 2009 15:40)

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Vyměnil jsem jednu dvojici 1N4148 co je ve vstupní částí za zenerky (8V2), antiseriově. Před tím subsenior začal omezovat vstupní signál na cca jednom voltu (což zhruba odpovídá propustnému napětí dvou obyč diod, co tam byly zapojený). Takhle to začne omezovat na těch asi 8 V až 9 V. Hlavně jsem ale schopný teď dosáhnout výstupního napětí subsenioru víc jak 10V, před tím to bylo samozřejmě mnohem míň, což mi nestačilo. Stejně ale nechápu, proč sinclair psal, že tam 1N4148 pierre dával blbě, když jsem zatím všude viděl v subsenioru jen 1N4148.

Ještě by mě zajímalo - je možný nějak zvýšit zisk subsenioru? Mám receiver, který v poslouchatelných hlasitostech pracuje s relativně malými linkovými úrovněmi. Když takový vstupní signál přivedu do svého subwooferu, skoro ho neslyším... Potřeboval bych 20 až 30 dB navíc. Jde to? Zesilovač mám co se zisku týče už docela našponovanej...

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Díky za radu, mrknu na to, jak dokurvili můj subsenior.

K druhé části Tvýho příspěvku se vyjadřovat nebudu. Bylo by to asi žalovatelný...

Web

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Sakra, čeho jsem se to dopustil smile... Tak jak mám dop...le dosáhnout toho, ať mi celý subwooferový modul víc zesiluje?

(upravil opamp 14. 9. 2009 16:02)

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Ne, žalovatelná by byla moje odpověď smile

A koukám, žes to zeditoval a něco připsal... S gainem bych radši nexperimentoval.

Web

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Jo, vím...ale já se ptám asi na něco blbýho, když by odpověď byla žalovatelná... Nebo ne?

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Jak Ti mám poradit když nemám schéma? smile

Přece nebudu vyzývat, ať to někdo "hackne" smile

Web

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

No tak primárně se počítá, že mi na to odpoví sinclair. Ale třeba na to někdo už narazil, řešil to a teď ví.

(upravil sinclair 14. 9. 2009 17:34)

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Nikdo to nikdy neřešil, protože primárně je gain celého Seniora 1 a to každému zatím stačilo. Zisk nelze nijak zvyšovat kvůli přebuditelnosti obvodu parametrického ekvalizéru. Zvedni si gain koncáku, nic se nestane, když R21 snížíš až na 220R.
Kromě toho můžeš zkusit vzít obyčejný jumper a zkratovat jeden či druhý pin symetrického vstupu proti zemi /jeden z krajních kolíků proti střednímu/. Gain se tak zvedne na cca 1,5 a to je maximum.

Ondřeji a ty běž se svýma kecama laskavě do prdele. Akorát zasíráš thready jeden po druhém nejapnýma poznámkama a trapnýma kecama, které ještě nikdy nikomu nepomohly.

Web

(upravil gaminn 14. 9. 2009 17:46)

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Aha. V dokumentaci k SDáčku píšou, že nemám jít pod 800R. Vyzkouším, co to bude dělat.... Díky. Vyzkouším i ten jumper.

Jinak, mám další problém, už mě z toho asi brzo omejou. Audioswitch v režimu "auto" samovolně v pravidelných časech (cca 15 min) vypíná i při přítomnosti audio signálu. 15 min hraju, audioswitch vypne, okamžitě zase naskočí a tak dokola. Ten interval se nápadně svou délkou podobá době, když audioswitch automaticky vypíná do režimu standby, když není audiosignál. Jakoby detekce audiosignálu v době, kdy je sepnuto relé, nefungovala správně. Že by zase spojitost se slabým trafem (každopádně teď už ale audioswitchem subseniora nenapájím)? Neřešili jste to někdy, nějaká rada? Teda kromě toho poslat to na opravu...

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

A Ty běž Leoši laskavě do dílny dělat to, co máš, a nebuzeruj tady druhé.

Web

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

big_smile

Web

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

big_smile

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

gaminn a nehraješ moc potichu? mě se to stává při tichým nočním poslechu, někdy se vypne audioswitch i dřív než za 15 minut....

Web

(upravil gaminn 14. 9. 2009 19:58)

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Jo, teď to zkoumám, a děje se to jen potichu (pod určitou úroveň signálu se na 5 noze OZ snižuje napětí - řekl bych, že to je RC člen co tam definuje čas). Nevím jak tobě, ale mě to nepřijde jako chování, který bych chtěl trpět, rád bych se toho zbavil. Kdyby se aspoň audioswitch při takové úrovni signálu vypnul nadobro. Jenže tohle zapnutí a vypnutí ve mě vzbuzuje dojem, že v něm něco nefunguje. smile

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

máš mail jak se toho zbavit

Web

Re: SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Díky. Kdyby tady ale sinclair mohl napsat, proč to dělá a jak se tohohle divného chování zbavit i bez změny citlivosti, byl bych rád smile Po tom, co na pátý noze OZ klesne napětí na 0,6 V, dojde v vypnutí, napětí na 5. noze vyskočí na 7,5 V a jede se znova.

Příspěvky [21 až 40 z 79]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SDA 500 zesílení, Subsenior zkreslení, Audioswitch problém se spínáním

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£