Re: Evropa za 17 let

Musím tady souhlasit s Redym, moc dobře vím, jak to v tom zdravotnictví je a taky vím, že většina lidí tam jde z přesvědčení, ať se to zdá v dnešní době sebedivnější. Je fakt, že doktoři mají tady vyšší, než průměrnou mzdu, ale taky je fakt, že je nižší, než by měla být a poslední fakt k nim je, že i když mají právo, stěžovat si, můžou si z těch všech ve zdravotnictví stěžovat nejmíň, vzhledem k délce studia, pracovní náplni, pracovním podmínkám, psychický a fyzický zátěži a zodpovědnosti. Právě ty zdravotní sestry to odeserou nejvíc za nejmenší peníze, teď navíc musejí mít na zdravotní sestru alespoň bc. titul. A platy? Zkuste se zeptat... Holky se střední zdrávkou dnes končí jako zdravotničtí asistenti s platem ještě horším a prakticky jsou jen nemocniční podržtašky. Proto tam je drtivá většina z nich z přesvědčení, z toho stejnýho přesvědčení, jako já jdu na peďák, taky vím, že s učiteli a platy je to podobná bída a že jelikož se pohybuju dost v IT, dokázal bych tam vydělat dvojnásobek, ale nebavilo by mě to, nenaplňuje mě to. Ale zase je třeba říct, že jak v tom zdravotnictví, tak v tom školství není všechno správně a že ne všichni by si zasloužili lepší podmínky a vyšší platy, spíš naopak vyhodit a nebo chtít po nich ještě náhrady, všechno je to prostě o lidech a jistě každý máte v hlavě nějakého učitele, ktereho byste nejraději pověsili za genitál na kandelábr.

Re: Evropa za 17 let

Zrovna na střední i na vysoké půlka učitelskýho sboru měla a má učení jako bokovku a podnikaj někde v něčem jiným a prostě když jim to náhodou nevychází tak na vyuku ani nedojdou. Možná na to mám jenom velký štěstí, ale připadá mi, že učitelé se nemusí mít až tak špatně. Neříkám nic o tom, že je to lehká profese, ale o tom, jak spousta lidí místo přípravy pro studenty pracuje ve svojí firmě.

Re: Evropa za 17 let

kvalitný stredoškolský učiteľ hlavne nestíha popri škole toho veľa smile lebo nepracuje len počas vyučovania smile)

Web

Re: Evropa za 17 let

Tak tak, táta přijde ze školy domů a zas zaboří frňák do monitoru a řeší nějaký ty blbiny jako písemky a projekty...

Re: Evropa za 17 let

Ved to a tie hodiny nám nikto neplatí a ani učenie v sobotu. A neplačeme redy, že je to nespravodlivé smile

Re: Evropa za 17 let

nie? ziaden ucitel si nestazuje?

Web

Re: Evropa za 17 let

Určite nie na fóre o reprákoch ako jeden nedoštudovaný doktor, ktorý vlastne ešte nevie, čo zarobí lol.

Re: Evropa za 17 let

Redyuri si sopliak a vieš o mne veľké hovno. A tvoj výrok že branie úplatkov nie je amorálne tak to je veta ktorú  si daj zarámovať a keď už budeš tým doktorom tak si ju pribi na dvere. Určite budeš mať u pacientov úspech. O zdravotníctve (nie o medicíne) viem oveľa viac ako ty, donedávna som pracoval pre jednu lekársku asociáciu. A takisto mám veľmi čerstvé skúsenosti so zdravotnou starostlivosťou v podaní štátnej nemocnice (liečba mojich príbuzných).  Nechcem hádzať všetkých lekárov do jedného vreca, ale niektorí majú skutočne ďalší príjem z bakšišov a rozličného všimného.  A samozrejme personál bol tiež "špičkový".  A netvrdím, že všetci súkromní lekári sú bezúhonní, ale je v tom trochu viac poctivosti a keď sa už platí tak je na to aspoň doklad.  Niektorí z nich majú naozaj problémy prežiť, ale mnoho lekárov najmä odborných má veľmi vysoký životný štandart. A tiež to nie je vždy o medicínskej kvalite, ale o vzťahoch so zdravotnými poisťovňami.

(upravil marango 21. 8. 2009 9:04)

Re: Evropa za 17 let

u nás Godzi úplatky neexistují, u nás se jedná o


"děkovné"  -  děkuji pane doktore
"sponzoring" - my si tu dáme reklamu 1*1mm a opravíme vám váš dům
"všimné"  -  haló pane doktore já jsem tady!!
"lobbying" - my Vás dostanem tam a tam, Vaši blbou dceru na vysokou a tak

tak to u nás chodí.

Re: Evropa za 17 let

nechápem čo je na tom amorálne, ak bez všimného pôjdem na operáciu čo nie je neodkladná za pol roku a s úplatkom o dva týždne. alebo že za bakšiš 1000€ neurobí zákrok v bežnej kvalite ale dá si na tom extra záležať.
godz, ja mám skúsenosti veľmi dobré, lebo viem, čo a kde môžem čakať, a kde nájdem správnu zdravotnú starostlivosť smile že ty za tých maximálne necelých cca 280E čo dáš ročne do poisťovne požaduješ aby tu v každom okresnom meste bola mayo clicnic, nuž....
a stále si sa nevyjadril  tomu článku čo som pastol, ani k tým hormónom v pôde smile najmä tie hormóny mi pripomínajú istých aktivistov JPP smile nejaká štúdia....kamarát... všetky lepšie štúdie sú verejne prístupné, sem s ňou. presne KTORÉ hormóny, v akej koncentrácii, opakované merania v tej pitnej vode........

Web

Re: Evropa za 17 let

Nic amorálního v tom nevidím. Naopak bych v co nejvyšší míře tyhlety věci legalizoval. Kdo chce, ať si připlatí, legálně proti dokladu. Pěkně průhledně. Ať už jde o pořadníky (což je pravda může být zdrojem problémů a morálních problémů nemajetných - ale opět, pojišťtovny by zcela jistě rády nabízely připojištění tohohle...) nebo právě vyšší kvalitu...
Všimný dávám v servisu na auto, diškereci dám řidiči, který mi pomůže s ledničkou do patra, tak proč je amorální se stejně odměnit dokotorovi?

Re: Evropa za 17 let

Poplatky ano, ale pouze, pokud budou dobrovolné. smile

Re: Evropa za 17 let

Little - takže přeloženo znamená "poplatky pro ostatní, ale já zadarmo"? smile

Re: Evropa za 17 let

jaképak připlacení,máme všichni stejné prdele přeci.Na všechny stejný metr.Taký humus co je ted,hrůza.

Re: Evropa za 17 let

Benazi, vysvetluj to o tech prdelich treba leteckym spolecnostem... smile

Ja te priplacet nenutim. Ale pokud bych ja (hypoteticky) chtel, tak mi to dovol... Tvoje penize to nejsou, ne? To je takovy to kdyz ja nechci, tak at pro jistotu nikdo nesmi? Peklo...

(upravil Benazi 21. 8. 2009 17:03)

Re: Evropa za 17 let

spíš bych viděl zneužití ve tvůj prospěch.Kde je ta mez ,kdy je nadstandart?

Re: Evropa za 17 let

Tady je asi hlavně ten problém toho, určit co ještě je standardní péče a co už příplatková a pak taky to, když jde třeba o život a nastane situace, že za normální péče člověk zemře, ale pokud si zaplatí příplatkovou péči, může na 90% přežít, například... Nemusí jít ani o život, ale o různé amputace, transplantace, doživotní poškození... Opravdu bych pak nechtěl bejt v komisi, co posuzuje korektnost, morálnost, co je příplatkový a co už ne, kdy doktor udělal víc, než v rámci daného stupně péče měl a v neposlední řadě to, jestli není amorální, že doktor nedělá vše, co umí jen proto, že si pacient nezaplatil příplatek...

(upravil Benazi 21. 8. 2009 16:07)

Re: Evropa za 17 let

Aspon vidíš, jak někteří plebejci myslí.O doktorech mi ani nemluv,poznal jsem na vlastní kůži co jsou zač.

Re: Evropa za 17 let

Takze, kdyz si koupim cerstvej croissant za 15kc namisto tuhyho tukovyho rohliku za kacku, zneuzil jsem sve penize pro svuj prospech...
Nech me zneuzivat me penize, pokud je zneuzit chci. Nikdo tady preci nerika, ze cloveka se "standardnim" pojistenim nechaji pred vchodem do nemocnice umrit, ale hypoteticky, dovedl bych si predstavit "lepsi nez standardni" sluzby za priplatek, pricemz bez priplatku by zustalo to, co je v dnesni dobe. To by se libilo, nebo ne?

Lepsi sluzby? Internet na (samostatném) pokoji, pěkná sestřička, místo blafů z pekla jídlo od kuchaře a tak... Jde mi o to, že v současné době stejně ten "bakšišový" systém všimného existuje a obě strany ho víceméně vzaly za svůj. Jenom se o něm oficiálně tvrdí, jak je amorální a hnusný, ale vyvinul se spontánně a sám od sebe - ptám se, když je tak hnusný a nikdo ho nechce, tak jak vůbec mohl vzniknout?

A jo, uznávám, že posuny v pořadnících motivované finančně tak, jak to funguej teď je nemorální záležitost. Ale na druhou stranu, dejme tomu řád a jasná pravidla, pacienti, kteří o něco takového stojí dostanou možnost, ti, kteří o to nestojí tím neztratí nic. Množství těch, kteří tu možnost využijí nebude o nic vyšší než teď v ilegalitě a aspoň na ty předběhlíky (třeba v případě politiků) půjde ukázat prstem a "vobyčejnej člověk" si bude moct odplivnout konkrétním směrem. Jen ty peníze nepůjdou do kapes lékaři na nové audi, ale nemocnici a státu, není to nakonec to, o co je usilováno?

(upravil redyuri 21. 8. 2009 16:18)

Re: Evropa za 17 let

nie je vhodné generalizovať, ostatne na to doplatia všetci(benazimu)
ono štát by na tom len získal, lebo by mal ďalší príjem na daniach...ale nie, kým je v republike toľko sociek, čo si myslí, že je to zo zákona v super úrovni zadara.....

Web