Re: Evropa za 17 let

godz, nejaká štúdia, prosím pekne relevantný zdroj, inak je to jedna pani povídala. zaujímavé je, že mňa na LF učia presný opak ako tvojho gyndoša...

Web

Re: Evropa za 17 let

Solar se řešil u žárovek..je to hnus velebnosti

Web

Re: Evropa za 17 let

Redyuri, je mi lautr jedno čo si myslíš a čo ťa učia na fakulte. Ten môj gyndoš už má školu aj z dvoma atestáciami za sebou, ty si ešte neskončil ani jednu. A pre mňa za mňa nacpávaj svoje budúce pacientky čím chceš. Zrejme bude z teba taký dobrý lekár ako napísal vyššie sinclair - pätnástka príde ku gynekológovi riešiť svoje "hormonálne" problémy a on jej na to predpíše antikoncepciu. Howgh.

Re: Evropa za 17 let

Ja bych to jako naprostý laik v medicine videl jinak. smile Redyuri si ještě nestačil šáhnout na motivační dárky distributorů farmaceutik. smile

Re: Evropa za 17 let

Tady přestává prdel, když je to dálnice nebo pitomý pozemky, nasere to, ale dobrý. Jenže když jde o zdraví, už je to průser...
Kamarádova žena už kdysi pracovala ve farmaceutické firmě, plat asi 70k, což před 10ti lety znamenalo asi tři manželovy. Pamatuju si, jak vyprávěl, že jezdí po nemocnicích, primářích a "říká" jim, že jejich výrobky jsou pro pacienta to nejlepší a že by je měli odebírat. Myslím to byla hlavně chemotereapie. Slušně řečeno lobbistka. Zvala je po pracovní době na večeře, firma platila lyžarské zájezdy do Alp atd. Zajímalo by mě, co všechno mimo té večeře měla taky v popisu práce (dost kus, BTW) big_smile

Re: Evropa za 17 let

pánové, ani netušíme, co všechno se ve zdravotnictví děje a jak velká je tam korupce. Bavil jsem se o tom s jedním člověkem, který ze svého "postu" má trochu přehled a nestačil jsem se divit. Nějaké Cikrtovné a zneužívání péče je oproti tomu sranda, kterou krmí tak akorát normální lidi (ne, že by k tomu nedocházelo).

Teď chytli jednu krávu, která se přiznala, že si přišla na 10t měsíčně - žabařka. Schválně, na co si asi přijde primář ortopedie? smile

Re: Evropa za 17 let

základný hrubý plat chiruga po druhej atestácii (po novom už je ale len jedna, veľká, ale to na veci nič nemení) na slovensku je 14 000 SK
godz mňa zaujíma odkiaľ máš to s tými hormónmi vo vode

Web

(upravil Benazi 20. 8. 2009 12:00)

Re: Evropa za 17 let

vyjimečně ses trefil 14000 sk a k tomu 14000 různé připlatky, suma sumárum nějakych  třicet se najde , myslím dobré na rozjezd.
domov důchodců,všeobecná sestra praxe 10 let se vším všudy 19000 čistá ruka.

(upravil Boramyr 20. 8. 2009 12:06)

Re: Evropa za 17 let

Očividně zlatej důl, pánové divím se, že už taky dávno neděláte dálkově LF, abyste si přilepšili.

Zorgu, to že někdo objíždí potenciální zákazníky a vychvaluje svoje zboží ti připadá pochybené? Jo, takoví obchodní cestující nebo podomní prodavači, to jsou hajzlové smile Prober se, lobby je něco jiného.

(upravil redyuri 20. 8. 2009 15:22)

Re: Evropa za 17 let

benazi, príplatky za to, že si tam 24 hodín a potom 12h služba bez ziadnej 8 hodinovej pracovnej prestávky..... pohotovosti, a odrobíš skoro 300 hodin mesacne... áno, potom máš skoro tých 30 litrov, ale cena na trhu práce je 300 litrov...zodpovednosť absolútna(niečo posereš ideš do lochu alebo platíš kua prachy), bonusy minimálne(legálne ti nemôže len tak dať pacient prachy za robotu)
v USA je za to 500 000 USD ročne.... čistého....
sa nedivte, že berú lekári úplatky, vy by ste za takých podmienok nerobili....

poď sem, príď do nemocnice/polikliniky do galanty, nových zámkov, topoľčian... spýtaj sa, kto tam má aký plat.

Web

(upravil Benazi 20. 8. 2009 15:33)

Re: Evropa za 17 let

Vždyt to tam většinou prochrápou,co vím já tak je v pohotovosti pouze sestra,lekař dríme,nebo máš jiné zprávy,Co je v USA mne zas tak nezajímá, ale vím že instalatér vydělá asi 40 000 us ročně. ty platy co uvadíš mají  vydřené z lidí,slavní léékaři.horník v Handlové 15000 sk.Moc si fandíš!!

Re: Evropa za 17 let

pár krát som bol na pohotovosti a viem o čom to je. okej, keď nebudem nič robiť, tak v tom momente nech nič nedostávam. ale akonáhle niekto príde prosím si plnú trhovú cenu, povedzme 200€ za každú načatú hodinu. cena knowhow. že moc? pozri sa na cenu programátorov. že ošetri len zlomenú nohu? nepáči sa? ošetri si ju sám....

Web

Re: Evropa za 17 let

Boramyr: Podomního prodejce ihned vyhodíš, protože z něj žáden užitek nemáš, naopak. Lobista vychvaluje a sem tam nechá různé "všimné" a různé dary a jiné výhody. Jak bys to teda pojmenoval? Mě totiž napadá ještě daleko trefnější název.
redy: bacha ale s USA, tam maj drobet jinej švindl ve zdravotnictví. Je to snad nejdražší zřízení na světě, právě díky různým lobby v čele s pojišťovnami. Je jasný, že z toho obrovskýho balíku prachů, na co jejich ve srovnání průměrná péče lidi přijde, zbyde i nadstandartní ohodnocení pro kvalitní lékaře.

Re: Evropa za 17 let

Reduri, cenu mas takovou, jakou tu jsou lidi ochotny dat. Ze v tomhle state maji lidi dojem, ze je zdravotnictvi zadarmo (30kc je jim moc) tak se nediv, ze berete takovy penize jaky berete. Osetrovat lidi je vase povinnost, poslani a podobny pindy. A kdybych ti vrazil tisicovku jako vsimny, tak me jeste nejakej kolemjdouci cestny kolega praskne a pruser budeme mit oba, frustrace z tohohle svatu je vzajemna a neodstrani se jinak nez "ztrznenim" zdravotnictvi, budeme si pak navzajem jeden druheho vic vazit. Pro doktora nebude pak pacos jenom pocet bodu v kolonce, ale zakaznik, ktery treba "prijde zas" a pacient si da bacha komu ty penize da a co za ne dostane...

A mimo to, je zvlastni, ze doktori jako povolani "tak trpi" a vubec, ale porad na ty fakulty lidi lezou, sestry to samy. Sli by lidi na medicinu, pokud by byla po studiu X let, atestaci a kdovi jak dlouhym "zkusebnim obdobi", navic se zodpovednosti (ktera je ovsem treba v tech statech, na ktery narazis na daleko primejsi urovni - zalob a stiznosti na zpraseny medicinsky zasah je tam urcite uplne jiny procento nez u nas, aspon podle mne je tady subjektivne bran doktor jako nedotkutelna osoba a bud holoto rada, ze se ti na tu nohu vubec kouknul. Ze jsem ti to posral? Moh jsem se na tebe vysrat uplne, bud rad, ze zijes...) a vidiou nutnosti intenzivniho celozivotniho vzdelavani potom brali minimalni mzdu?
Doktori a sestry jsou. Dokud budou, samy od sebe jim ty platy nevyrostou. Programatori maji nadprumerny mzdy ze setrvacnosti, protoze jich tu proste bylo malo, pravniku tri zadky, zkus jako zacinajici programator  (absolvent VS, nebo podobna situace) mimo prahu ted najit misto. A zkus si rict o 30hr. Javu nebo neco takovyho umi dneska kazdej technicky vzdelanej jouda.

Re: Evropa za 17 let

No v USA bych fakt nechtěl bejt nemocnej. Poslal bych tam ty babky, co si stěžujou na 30Kč.

Re: Evropa za 17 let

Ak sa povie A, má sa povedať aj B, že redy. Osobne nepoznám doktora, čo by mal oficiál plat 14 netto. Ak ty áno, je to zrejme nahovno doktor. Takisto aj na úrade práce, na ktorom som bol kruté dva mesiace, ponúkali plat nad 40 t. netto len pre kamionistov a doktorov, žeby nejaké špeciálne štedré nemocnice???

Re: Evropa za 17 let

redyuri: To redyuri: Tak proč jsi vlastně šel studovat medicínu, když z zpřesvědčení to není (to by ti peníze byly putna) a z finančních důvodů (stěžuješ si jak je to špatné) také ne ?

Re: Evropa za 17 let

Redyuri koľko lekárov bolo minulý rok na Slovensku odsúdených za nesprávne poskytnutú zdravotnú starostlivosť ? A myslím si že tých lekárskych kixov nebolo málo. Príjmy lekárov - stačí sa pozrieť na ich vozový park. A prečo lekári nemajú taký plat ako v Nemecku alebo v USA? Pretože príjmy ostatných vrstiev u nás a v Čechách sú na podstatne nižšej úrovni ako v Deutschlande a USA. Ja tiež robím v branži o ktorej si každý myslí, že je vynikajúco zaplatená, pričom zarobím menej ako rakúsky tramvaják.  A najlepšie nie je privátnym doktorom, ale tým zamestnaným v štátnych nemocniciach - každý z týchto chudáčikov zamestnaných v nemocnici v Galante, Nových Zámkoch a Topoľčanoch si vždy nájde spôsob ako si prilepšiť.  Ale ty to pravdepodobne vieš a preto medicínu vyštuduješ ...

Re: Evropa za 17 let

aleska, jedine z prevedčenia tam som, pre prachy by som išiel úplne inde študovat..vlastne nešiel, šiel by som do it...
jean, ano, z mladých len tí skurvenci, inak všetko doktori nad 40. mám plno kamošov čo robia, niektorí viac (10-to majú 35) a niektorí menej rokov, ale fakt nemajú 40. na úrade práce vysia ponuky na 40 litrov pre doktoroch s druhou atestáciou a praxou 10 rokov a bez viazanosti... teraz si spočítaj, ak robíš hneď po skončení školy v nemocnici a pracuješ na atestácii s úväzkom 0,2(!!!) ale reálne robíš ako keby si mal celý, a si viazaný zmluvne s nemocnicou že tam budeš za minimálny plat 15 rokov... no asi si tam pred tou 40dkou fakt na úrade práce robotu nenájdem
godz, áno príjmy pomimo, čo moc legálne nie je. ľudia ako ti sú prví čo ukazujú prstom aha on zobral úplatok. pritom to nie je nič amorálne
vozový park? zaujímavé, že lekári sú nie tí, ktorí chodia v nových audinách, bmw, passatoch...
michal, asi tak....

Web

Re: Evropa za 17 let

http://blisty.cz/art/31734.html
čo hovoríš na toto, godz?

Web