Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 113]

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Předběžně mám zájem o tento projekt.

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

až to bude aktuální ozvu se - nejspíš někdy v zimě nebo z jara na tom začnu dělat . Teď mám jinou náplň práce. A nechci , aby mi bedna překážela v bytě.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Však to nespěchá, nejprve musím dodělat svou 330. Díky za info.

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Ahoj Pistolníku, máme pozdní jaro, tak jsem se chtěl zeptat, jestli ještě uvažuješ o realizaci tohoto projektu?

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Situace se má takto : Bedny budou za týden hotovy , dále mám střeďákya výškáče , basáky jsou na cestě - měly by taky dorazit snad do konce května.
Osazení se nakonec ustálilo v podobě Ca26/SB15/NEO3 - v naklopené bedně s asymetrickým uspořádáním.vzhledem k tomu, že mám doma povalující se páreček SS15W8531 tak budu zpracovávat alternativu s revelatorem. ten je sice o 2 mm menší ale na odladění výhybky to nebude vadit, Zpracované to bude s nízkoohmovou cívkou (požadavek uživatele) takže na drátovku která by jinak byla vhodnější se budou muset trochu zvětšit odpory na středech a výškách ale jinak v pohodě.

Dokumentace na soustavy bude k dispozici podobným způsobem jako bylo na projekt 10/7/1 akorát bude stát o něco víc ... tamto bylo 3p pro začátečníky tohle bude už trochu dál - odpovídají tomu i měniče . Co se týká technických informací - podrobnosti nebudou příliš sdělovány. samozřejmě návody budou dostatečně zdokumentované.

Pokud se týká řešení ještě vyšší ligy tak asi o rok později se bude schylovat k bedně 12/7/velký pásek ale toto je zatím ve stádiu úvah.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Napíšeš sem pak prosím částku za kterou by se to všechno dalo zprovoznit? Existovala by možnost si zkušební vzorek poslechnout?

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

ano ale velmi krátkou dobu - pak to půjde k tomu pro koho to stavím (a to není hifista) . Náklady na postavení bedny cca 40-45 tisíc komplet všechno.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Dej mi prosím určitě vědět až budou k poslechu. Třeba mailem. Díky

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

odkud jsi ?

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Jsem ze Semil (LBC kraj) . Ale není problém kamkoliv přijet.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Nové info: Tak bedny již hrají - výhybka je venku a bude podrobena dlouhodobému poslechu a případnému doladění.
Zvuj má klasický pistolnický trademark kdo někdy slyšel moje bedny ví co tím myslím. Případní zkušenější zájemci o poslech budou vítání a cca 2 sobotu v srpnu hodlám uspořádat malou poslechovou akci. Akce bude v klasické sestavě , tu a tam s malou členskou obměnou. Zvláštní péče bude věnována tomu aby se lidé mezui sebou navzájem "nepodrezali vreckovými nožíky".
a tady je náhled : http://img530.imageshack.us/img530/9319/fotohq.th.jpg

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Moc pěkný. Kdo dělal boudu, Aleš?

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Pistole: Ta CA26tka je kterej typ, RFX nebo RE4X? A vidím dobře že ta bedna bude jezdit na kolečkách? smile

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

aTady je konkrétně RE4X ale předpokládám, že RFX tam půjde taky téměř beze změny - jen bych jí musel mít k dispozici což nemám. Kolečka jsou přáním kamaráda ke kterýmu půjdou do domácího studia.

(upravil AlesK 29. 7. 2010 22:25)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Myslím si že ta čtyřvrstvá cívka, větší silový faktor a rovnější chára mluví ve prospěch tý RE4X, která byla mj. použitá i ve Fastách VB. RFX má sice větší cívku ale je moc dlouhá a má moc lehkou membránu a tudíž vrůstající cháru. Myslím si že to jsou dost odlišný repráky a bez úpravy výhybky nebudou jen tak zaměnitelné. Ale to ty vzhledem ke svým zkušenostem jistě víš. smile

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

nikdy nevíš pokud to nemáš na stole.... ono to má sice stoupající cháru ale zase poloviční indukčnost takže mám zkušenost, že stejně citlivý basáky fachaj s velmi podobnou výhybkou - pokud jsou dělený dost nízko.
Nicméně ve fastách bylo něco úplně ale úplně jiného - P25REX což je dnes už unobtainium - bohužel (nádherně se s ním pracuje) .

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Nemáš pravdu smile http://www.czechaudio.com/Projects/Menh … sta_CZ.htm
Stejný basák, jen jiný koš.

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Fasty jsou osazením stále zajímavý řešení (PP střed+25TAFCD výška) basák by P25 byla lepší (čistší) a mohu s klidem říci že starší typy CA/P/25 jsou stejně jako osattní seas měniče všech velikostí starších řad basic podstatně lepší než novější řady včetně CA/L26... nevím proč u seasu šli touto cestou inovace = všechny novější o hodně více kreslí na středech a jsou patrně zaměřeny čistě jen na spodní část pásma, kde jsou o něco lepší při vyšších výchylkách ale za cenu že navrchu stojej za .....

Není co dodávat...

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Bedýnky pěkný, ale vyrábět bych je nechtěl smile.

Dost možná bude mít RFX a RE4X podobnou cháru v bedně, ale zvuk budou mít dost podstatně jinej, protože mají jiný motorky. Rozdíl starý/nový Seasy je způsobenej převážně prodloužením cívky bez vylepšení motoru. Teprve za poslední dobu vyšly Prestige s prstýnkama.

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Pistole: napíšeš mi prosím mail, kam si za týden můžu (mohu-li) přijet poslechnout tyhle sloupky? Díky

Příspěvky [81 až 100 z 113]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£