Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 9)

Audioweb.cz » Smetiště » Zdroj PC

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 175]

Re: Zdroj PC

nevim oc jde ale na vistach se da vyuzit daleko vice jako 4GB... jako normalni uzivatel 64bit os bych si dnes asi uz koupil 8GB

(upravil Zorg 3. 7. 2009 23:36)

Re: Zdroj PC

To je přeci jasné. Tady je to ale jak hrachem o zeď, ztráta času big_smile

Re: Zdroj PC

neda, PAE tam nefunguje tak pekne ako v linuxe (tam to ide do 64GB)
http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_A … ft_Windows

Web

Re: Zdroj PC

Rád bych přispěl do téhle diskuze smile aktivně se zajímám o PC techniku a nemám nic proti AMD platformě, jen se mi dnes zdá lepší intel... Měl bych takovýhle nápad:

Deska: http://interlink.tsbohemia.cz/default.a … tiid=86070
Gigabyte patří podle mě dnes k výrobcům desek, co dělají celkem kvalitní a dobré desky, deska má vše co má mít, jeden PCIE 2.0 bohatě stačí, CF a SLI je dnes zbytečnost, navíc jsou s tím jen problémy (vlastní zkušenost s CF)

Procesor: http://interlink.tsbohemia.cz/default.a … tiid=75192
CPU po popohnání dasahuje více než uspokojivého hodnocení, patřím ke hráčům a s mnou popohnanou frekvencí na 3,6GHz není problém zvládnout vše na co si vzpomenu, navíc můj kousek šel na 3,3GHz bez zvedutí napětí a šlapal stabilně na BOX chladiči do 65°C smile výkon je dobrý i na základní frekvenci...

Grafika: http://interlink.tsbohemia.cz/default.a … tiid=84732
Grafika má o chlup menší výkon než má grafika a je to pěkná síla, navíc 40nm proces = menší spotřeba atd... výhody jsou v recenzích smile

RAM: http://interlink.tsbohemia.cz/default.a … tiid=85441
Měl jsem je chvíli v ruce smile jdou v cajku nataktovat na 965MHz a možná i výše smile za tu cenu smile

Rozpočet přesažen o 400kč což ještě ujde na to, že je to skoro celý PC... smile

To bhm1: Moje sestava (jen pro zajímavost a porecenzování):
Deska: DFI Lanparty DK X38 T2R - spíš jsem bral kvůli vzhledu lol
Procesor: Intel pentium Dual-Core 2,5GHz @ 3,6GHz - za tu cenu to nekupte, na téhle frekvenci vydrží podle mě asi 8 měsíců big_smile až začnou modré smrti, vrátí se mu jeho frekvence a je v cajku smile
Grafika: 2 x Ati HD 4850 - s tímto CF nelze provést test 3DMarkVantage (trojúhelníky v obraze) narůst výkonu podle mě asi o 30-40% ve hrách kupodivu funguje
Zdroj: Bral jsem Corsair HX 620W kvůli tomu, že jsem četl, jak jsou EC zdroje "výborné" smile příklad z fóra czc.cz: a) vydrží tenhle 350W zdroj tuhle sestavu...... b) zdroj to určitě vydrží, ale komponenty za ním už asi ne lol bohužel Corsair někdy píská, ale dá se to přežít...

Web

Re: Zdroj PC

on chcel amd...  a 4770 nekupis... radikalne vsade vypredana...

Web

Re: Zdroj PC

Jo jo, vím že chtěl amd, ale kdyby se rozmyslel smile... s 4770 souhlasím, nedá se sehnat... ale až dorazí další zásilky HD 4770 do ČR, tak se situace snad zlepší...

Web

Re: Zdroj PC

redy, Marek myslel 64bit... Ono kdo dneska 32b ještě používá?! lol
Bery: a co jsem na předešlé straně asi psal...

(upravil Bery 4. 7. 2009 1:48)

Re: Zdroj PC

Promiň, asi jsem ten příspěvek přeskočil... Jo a na tý ATIně co jsi postoval od Saphire (HD4850) mi odešlo napájení asi po měsíci... úplně se roztavily mosfety, či co to je smile tlakem chladiče se z nich udělala placka smile tak jsem to poslal na reklamaci a přišla ta samá, a ta drží dodnes u kamaráda v PC (radši sem se jí zbavil rychle) teďko mám ten model od Asusu... a 4850 je strašný topení, děs a hrůza smile

Web

Re: Zdroj PC

Jo, ten chip je brutal komplexní. Tovíš, chce to akvárko wink
Myslím, že začli kdysi se sériema s ojebaným napájením. Mělo to i jinou barvu PCB, nedalo se to tolik točit, atd.
No já herní grafiky už teď moc neřeším. Pro mě jsou to vyhozený peníze a ztracenej čas pařením, kterej stejnak nemám. Už stárnu, vystačím si se 780G big_smile

Re: Zdroj PC

Bery: Výběr teoreticky krásnej, ale už jsi tyto komponenty zkoušel prakticky? Už jsi z nich stavěl kompletní počítač? Nestavěl? Tak to vyzkoušej a pochopíš, co jsem tímto příspěvkem myslel.

Dál už do tohoto threadu nehodlám příspívat, bavíte se tu jak teenageři-teoretických zkušeností z recenzí spousta, praktické zkušenosti takřka nulové.

(upravil Zorg 4. 7. 2009 10:18)

Re: Zdroj PC

lol

EDIT: lol lol

(upravil bhm1 4. 7. 2009 10:55)

Re: Zdroj PC

Chlapi.... Nic jiného než AMD nekoupim... je to prostě tak jak si některej člověk nikdy nekoupí Fiata...:D zatim se mi nejvíce líbil výbeř littla - AMD 5O5Oe, deska Gigabyte MA770-UD3, a k tomu ramky GEIL DDR2 4GB... A grafika teda nevim kterou vzít HD4770 a nebo tu HD4850.? 4770 bych si mohl obědnat už teď a počkat kdy dojde... pokud nedorazí do 14-ti dnů, asi bych vzal 4850.

Zorg - jinak asi se budeš smát, ale absolutně nevim jestli mám 64-bitovej windows nebo ne... je mi to v podstatě jedno, páč doteď jsem jel na 1GB Ram. a kdyby to byl třeba 32-bitovej, tak novej nepřipadá v úvahu, páč mám origo.

Bery - sice hezký, že ti všechno takhle nataktovaný pěkně běží, ale zatim jsem ani neuvažoval něco taktovat big_smile a ani to nehodlám zkoušet.

(upravil Zorg 4. 7. 2009 11:01)

Re: Zdroj PC

#85
Pokud máš OEM Wydle, tak stejně budeš muset koupit nový, protože instalaci na další počítač než s kterym to bylo koupený není dle licence možná..Pokud to chceš košer.
Ta deska mi přijde jako AMD podvozek zajímavá. Je to teda 780G s vypnutým (nepovedeným) grafickým jádrem. Doufám, že jsem to pochopil dobře, ještě jsem s tim nic nestavěl, je to až podezřele levný big_smile

Re: Zdroj PC

Zorg - neboj se OS mám koupený sólo... Pokud se ti ta deska nepozdává tak se pokus navrhnout něco jiného... v tomhle se fakt nevyznám, tudiž jsem chtěl poradit big_smile

(upravil Bery 4. 7. 2009 11:51)

Re: Zdroj PC

To little: Ty praktiku lol čti pořádně smile
To bhm1: Deska je podle mě dostačující, o využití integr. grafiky pro hráče dneska asi nemá cenu mluvit smile a 4850 je opravdu topení, pokud máš ještě bednu řešenou postaru tzn: jeden větrák ve zdroji a to je všechno... tak jí nejspíš neber, byly by podle mě jenom problémy...

Edit: Kamarád je stejný AMDčkař smile a na tomhle základu (MA770) jsem mu postavil PC a jede solidně a bez nehod, jen chladič NB potřebuje trochu proud vzduchu.

Web

Re: Zdroj PC

Bery - jasně, bednu mám řešenou po staru, ale teď mám volnej větrák ze zničenýho zdroje.. 12cm dalo by se to na to použít.? nebo by byl tok vzduchu pořád nedostačující.? Jinak parametrama se mi více líbí 4770 ale jak už se psalo víše, sehnat ji je problém.

Re: Zdroj PC

podle me ta deska vypada v pohode, za 15 stovek zvlast,

Re: Zdroj PC

4850 mám už rok a bez problémů (od Powercolor). Jen doporučuji výměnu chladiče. A je zavřená v dost malé bedně.
http://www.johnyn.foto24.cz/extra/lianl … _a05_5.jpg

(upravil Bery 5. 7. 2009 15:43)

Re: Zdroj PC

To bhm1: jde o tok vzduchu ve skříni... pokud vyměníš chladič na grafice a dáš na něj ten 12cm větrák, tak to bude pořád nedostačující, protože horký vzduch se nebude mít jak dostat ze skříně ven, pokud máš nějaké volné místo na 12 cm větrák na zadní straně skříně a nějaký průduch na předku, pak nebude problém smile vždycky se snaž udělat průtok vzduchu tak, aby se vzduch nasával nejlépe předkem skříně přes grafiku, procesor a zdrojem/větrákem pod zdrojem ven, je to neideálnější řešení... vzduch se do skříně dostane vždycky někudy, takže větráky ve předu na nasávání vzduchu nejsou nutné...

Edit: Pardon OT... To johnyn: jak jsou na tom větráky od noctuy? slyšel jsem na nich pár stížností na to kolik stojí, jinak pěkná volba chladičů wink

Web

(upravil bhm1 5. 7. 2009 16:08)

Re: Zdroj PC

Tak zejtra valí kompl na servis, jestli je vůbec něco ještě funkční... pokud nebude, stavim výběr littla s HD 4770.

Příspěvky [81 až 100 z 175]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Zdroj PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£