Re: DPA 110 > 223

Stačí i ten plyn do zapalovače, jen nesmíš vyfoukat naráz celou náplň a nehulit při tom, abysme nemuseli shánět novýho moderátora... smile  a nemusí to bejt jen polovodič, tohle vypadá spíš na špatnej dotyk v kloboučku odporu....

(upravil DJ_Rix 17. 7. 2012 9:30)

Re: DPA 110 > 223

DeadMAN: Ten postup je notoricky známej asi kdejakýmu servisákovi,když to zlobí schladit sprejem,potom můžeš opatrně hrotem pájky ohřát podezřelou součástku jestli se závada projeví......nakonec na to co to dělá dojdeš smile

EDIT: Dělal bych ale tyhle pokusy s odpory místo pojistek.....

Re: DPA 110 > 223

redyuri:
Pfeklep, KC147 - můj oblíbený zdroj šumu v bubeníkovi...

Re: DPA 110 > 223

Tak, podľa všetkého je to malá špina zenerka D4 (15V 1,3W)
Okolo nej sú dva odpory 2k2 a 1M, jeden kondenzátor 100n - Ten som minule v domnení, že blbne vymenil, a blblo to ďalej, takže neverím, že by to mohol byť on. Zajtra si to zoberiem do kôlničky a vymením zenerku.

Ešte otázka - môže freeze sprej naznačiť aj chybu odporu, ktorý je vedľa zenerky (neviem sprej cez trubičku streknúť tak presne, aby sa nič iné neochladilo...)

Vďaka.

Web

Re: DPA 110 > 223

Vždyť ho pak honem ohřej krotem pájky,aby jsi se ubezpečil že to je on.....

Re: DPA 110 > 223

jj, zajtra, dnes sa mi to už nechce odpájať, prenášať, babrať sa v tom a skúšať... Lebo to mám momentálne pri PC nainštalované... Najskôr by som niečo dojebabral a bolo by big_smile

Web

(upravil luta 9. 8. 2012 12:52)

Re: DPA 110 > 223

poslušně hlásím, že DPA223 s rychlými trandy a v krabici Galaxy 2U 330x280 mm už konečně hraje a zatím si i drží rozumné teploty - ikdyž teď zrovna nejsou zas taková vedra..Bude pěkně na stole společně se zamýšleným DAC/preampem a regálovkama

foto http://luta.7u.cz/imgLinks/audioweb/DPA223/ (foto zadrátovaného vnitřku dodám až po dovolené, jakmile pokrátím vodiče od trafa - bál jsem se, že se to neuchladí)

tak teď přijde na řadu repro sad

Web

Re: DPA 110 > 223

Máš to pěkný, copak zamýšlíš za bedýnky?

(upravil luta 9. 8. 2012 13:21)

Re: DPA 110 > 223

něco z diy či při nejhorším komerci z druhé ruky...co mi cvrkne do nosu smile budu vyčkávat a mezi tím si možná zajedu poslechnout ty Totemy..

Web

Re: DPA 110 > 223

Zenerka a odpory okolo vymenené, chrčí ďalej. Akonáhle streknem freeze sprej na zenerku, chrčanie prestane... Žeby druhá zenerka s rovnakou vadou? Neverím... Tam bude niečo iné.

Edit: Práve teraz zosík už pár minút robí chrrr, ticho, chrrr, ticho, chrrr, ticho, v pravidelných asi sekundových intervaloch...

Web

Re: DPA 110 > 223

Nemůže to být vadný prokov?

Web

Re: DPA 110 > 223

To ja neviem, ale viem, že 99% súčiastok mám zaliatych z oboch strán, niektoré sa na 100% spraviť nedajú, kondenzátory a tak, no v okolí, kde to hapruje sú kondenzátory vyššie a zapájkované obojstranne... Tak už neviem hmm

Web

(upravil luta 16. 8. 2012 10:35)

Re: DPA 110 > 223

teď jsem si hrál se zemí a PE vodičem, oddělení PE přes 25A usměrňovací blok pomohlo od zemní smyčky zdroje signálu a DPA.

Zkusil jsem dále přemostit 10R rezistory mezi signálovou a výkonovou zemí, ale to se mi neosvědčilo - což jsem poznal hned uchem. Jeden kanál mi s propojkou přemostěnými 10R vždy brumí asi vlivem celkově malé kastle, namačkaného trafa a 230V vedených mezi kanály - signálová zem se uzavírala smyčkou přes kastli.. uvidím jak budu mít hotový předek, ale ty věci ohledně 10R rezistoru co se řešily na slovanetu budu prozatím ignorovat smile Jak to řešíte vy ostatní? Teď je to i s těmi 10R tichoučké a asi je tam nechám, ikdyž mi bylo doporučeno je přemostit, to ale předpokládám záleží na provedení zdroje signálu

Web

Re: DPA 110 > 223

Ty máš asi spojenou napájecí zem přes šroubek na chladič ne?

Web

(upravil luta 16. 8. 2012 15:35)

Re: DPA 110 > 223

jojo mám. trafo s 4 vinutími, přes chladiče propojené výkonové zeme na kastli a kastli přes mustek na PE... mít chladiče v luftě a né na GND bych si asi nelajznul - u těch rychlejch trandů by to mohlo dělat parazitní kapacity ne? navíc mít GND repra izolovanou od PE taky ne..

Web

Re: DPA 110 > 223

No a jsme u toho. Já dostal pojeb jak je to v nesouladu s normama,ale: DPA222 i 223 má v rozích díry na šrouby,vždy dvě tyto díry jsou spojeny s PWR GND. Pokud nenechám desku hovadsky nepřichycenou na těchto dírách (jak jsem to viděl na 99% realizací) ale přišroubuju ji,tak mám PWR GND na chladiči,potažno na kastli. V tu chvíli pokud připojím kastli na PE,a použiju například zdroj signálu TV nebo PC,je tam zemní smyčka,uzavřená přes ty 10R odpory na AGND.
Já si tam dal navzdory všem výtkám 50A kostku na oddělení PE od kastle,ovšem podotýkám že jak jsem byl poučen,je to životu nebezpečné a v hrubém rozporu s normami.

Re: DPA 110 > 223

PE dát přímo na kastli a plošné spoje v místech spojení distančních sloupků zkusit použít plastový sloupek i s plastovým šroubkem a nechat to ve vzduchu. Zkoušeli jste výsledek?

Re: DPA 110 > 223

Mám to tak, ako píše marda a nemám s tým žiadne problémy, teda až na ten jeden blbnúci modul, na ktorý nemám čas...

Web

(upravil kazzatel 20. 8. 2012 9:01)

Re: DPA 110 > 223

Jasně, chce to plastovou distančku a je klid...jen se blbě shání M4, ale mají je na objednávku v GESu....
To Deadman: našel jsem ten modul... smile

Re: DPA 110 > 223

Tak v rámci relaxu treba zistiť, čo mu je smile

Web