Re: DPA 110 > 223

hádate sa tu o blbom zapínaní , ja som mal zapínanie aj so sofštartom s PIC spravené ešte pred quartom a trunekom a použil som to v JPA100 . Hádate sa tu na blbostiach , nakodiť procák do takej veci je záležitosť pár hodín (pre skúseného práca ku raňajšej káve) , takisto navrhnúť dosku s pár súčiastkami , to že sa podobajú ? no a ? ako ináč to chcete vymyslieť ? musí tam byť trafo,relé,svorky , jeden uPC a 3 súčiastky dookola

Web

Re: DPA 110 > 223

Konecne mam funkcne oba moduly, len mam jednu otazku. Mam celokovovu skrinku a kedze ma 223 zem spojenu s chladicom (cez distancne stlpiky) rad by som si nechal poradit od vas, ci mozem bez problemu pripojit na skrinku zeleno-zlty zo zasuvky, alebo radsej nie.  Celkove zapojenie je taketo - Jeden 230V privod - dve samostatne trafa pre dve dosky DPAcka.  Zeme spojene kostrou skrinky... Mam to vsetko rozobrate a dosky samostatne nastavene,  funkcne.  Bude teda lepsie DPAcka pripevnit cez plastove stlpiky k chladicu,  alebo to moze byt spojene vsetko?  Dakujem. Pardon za chyby, som cez mobil.

Este podotknem, ze vystupne svorky a cinche mam odizolovane.

Web

Re: DPA 110 > 223

Já bych zelenožlutej spojil s kastlí přes 50A kostku se skratovaným  + a - ,sám to tak chci udělat.

Re: DPA 110 > 223

Tak, plošáky som už odizoloval, všetko šlape, konečne pribudlo ďalšie funkčné DPAčko smile
Zatiaľ to mám priamo zo zvukovky, bez potenciometra, (narýchlo nahulváta som to už chcel počuť smile ) a trošičku šumí. Ale iba ak si dám ucho k RBT95 smile Takže neskutočná spokojnosť.





                                           

Ďakujem Pán Dudek smile

Web

Re: DPA 110 > 223

Ale rádo se stalo, jen ses krapet načekal, takže ty fety máš za to čekání...

Re: DPA 110 > 223

Kto čaká, ten sa dočká smile

Web

Re: DPA 110 > 223

Mne to asi nebude fungovať poriadne nikdy sad

https://www.dropbox.com/s/t2jrwtxn0fhi64e/aud0001.mp3

Toto začal robiť jeden kanál, je to nahrávané len mobilom, hudba, ktorá chvíľu ide je na pomerne tichej úrovni, len pre ilustráciu.
Šum sa zrazu objaví, ochvíľu zmizne. Hrá to normálne, šum je nezávislý na hlasitosti, nie je spôsobený externým zariadením (repro/zvukovka - po pehodení káblov to robí ten istý kanál)

Teplota polovodičov je rovnaká na oboch kanáloch, nič sa neprehrieva.
Šum za objaví, zmizne, nezávisle na hudbe alebo tichu.
Kľudový prúd 80mA po zahriatí stabilný (+-1mA, merané ručičkovým A-metrom Metra Blansko, rv. 196x)
Zatiaľ sa zdá, že to robí iba do 10 minút po zapnutí (pokým sa zahreje...)
Osciloskop nemám sad

Nejaké nápady, čo tomu môže byť?

Ďakujem.

Web

Re: DPA 110 > 223

Studeňák.

Web

Re: DPA 110 > 223

Tajný tip na to bol, no radšej som sa opýtal. Zajtra sa na to vrhnem, všetko prepájkujem, a snáď to aj kompletne dokončím.

Ešte jedna otázka: Má niekto tip na to, ako pekne, rovno a nestrapato odrezať 4mm plexisklo v domácich podmienkach?

Web

Re: DPA 110 > 223

Dnes žiadny šum a nič som s tým ešte nerobil smile Akurát zisťujem, že nekvalitné MPtrosky na tom znejú pomerne zle big_smile

Ešte k tomu zemneniu - DPAčka mám pripevnené na chladič tak, že nie sú spojené so zeleno-žltým zo zásuvky, sú pripojené iba na stred trafa.
Ako to teda najlepšie spraviť? Tak ako hovorí DJ_Rix, nechať to tak ako mám, alebo spojiť všetko dokopy? (zem dosiek so zelenožltým)

Diky.

Web

(upravil luta 12. 7. 2012 22:08)

Re: DPA 110 > 223

DPA223 moje představa.. do te krabice to určitě nacpu..jen ještě není jisté rozmístění.. přední panel bude časem lepší z QP..prozatím bude stačit ten 4mm

měla by z toho vyjít pěkná sestavička společně s preampem v galaxy 1U a DAC taktéž v 1U..časem

http://www.autocostruire.com/fotob/1GX388.jpg

http://luta.7u.cz/imgLinks/galaxy.png

co na to říkáte? zesilovače nestavím každý den..ani rok.. smile

Web

Re: DPA 110 > 223

Mi se to líbí. Řešit nějaké dálkové zapnutí koukám nebudeš. Smím se zeptat co použiješ za ochrany?

(upravil luta 12. 7. 2012 21:54)

Re: DPA 110 > 223

čoveče spínání budu řešit až budu vědět jak bude vypadat preamp.. je dost možny, že do té doby bude zapínání nějak provizorně případně antivandalem.. ty ochrany jsou od customworks, jsou poměrně větší, protože mají diry i na větší parní typ rele.. ty chladiče jsem uvažoval takto nacpat z důvodu využití perforace v horním plechu, kterou ty krabice mají..

Web

Re: DPA 110 > 223

Já to mrdám. Celý plošák som prepájkoval, vymenil som jeden kondík, ktorý pri brnknutí naň ten šum menil (eliminoval/zosilnil) včera celý deň paráda, bez šumu, dnes večer znova... Už to nezávisí od teploty zosíka, robí to úplne náhodne, hlasitosť na to vplyv nemá, dĺžka šumu sa mení, občas spraví len "chšš", možno sekundu, potom je pár minút ticho, potom to robí minutu, potom zas ticho... Pri šumení som na všetky súčiastky poklepal, či náhodou sa to nezmení, ale nič sa nedialo... sad

Web

Re: DPA 110 > 223

Zkus takovej tem mrazicí sprej freeze.... a foukej po jednotlivejch součástkách, ten šum mi asociuje KF147 s ustřiženým emitorem v starým automatickým bubeníku...

Re: DPA 110 > 223

Buď tam máš někde stuďák nebo je vadná některá součástka, která se tváří ok, ale vada se projevuje až při změně teploty.

Re: DPA 110 > 223

No to je mi novinka big_smile

Teraz vážne - Mohol by nietko fundovaný pozrieť do schémy a skúsiť sa zamyslieť nad tým, kde by sa mohol do cesty zapliesť šum, ktorý je nezávislý na hlasitosti? Keď berieme na zretel, že studený spoj by tam byť nemal. Dať mi nejaké možnosti, od ktorých sa môžem odpichnúť, skontrolovať toto a toto, pretože sa otvorene priznám, rozumiem sa do toho prd smile Súčiastky osadím, zapájkujem, prúd naštelujem, a to je všetko. S jedným unimerákom toho aj tak veľa nenačarujem, no niektorí z vás ano smile

Vďaka.

Web

Re: DPA 110 > 223

ten freeze sprej je na tohle fakt dobrá věc..pokud je zdrojem problémů polovodič

Web

Re: DPA 110 > 223

No, tak to skúsim. Len musím zohnať ten sprej. Myslíte, že by postačil aj plyn do zapalovačov? Minule som pomocou neho pekne založil ložisko do bloku - tiež pri "fučaní" zamŕza ofukovaná vec...

Web

Re: DPA 110 > 223

kalča, wtf KF147

bw, mrtvolka, keby to furt neslo, dones to ku mne, mam tu dvojkanal skopek a par merakov

Web