Re: DPA 110 > 223

luikas - kôli jednému človeku sa nebude dávať do výroby nový nývrh DPS bez filtračných kondíkov a usmerňovača. To je iba 50€ za predohy. No ale ak tebe nevadí, že to budeš mať esteticky menej dokonalé, tak sa to dá. DPS je robená tak, že ak to odrežeš medzi poistkovými púzdarmo a filtračnými elektorlitmi, tak zosik bude fungovať, akurát musíš priviesť už filtrované DC napätie, čo ale ty hodláš urobiť. Osobne som toto neskúšal (z estetického dôvodu ani nedoporučujem) ale ak sa to odreže a napojí správne, fungovať to bude. Tých 5cm sa z toho odrezať dá. Vzhľadom k tomu, že cena masky na strane Top je pár centov, tak ani len neuvažujem o tom, źe to tam nebude. Už som si takto dával robiť jednostranné DPS a vyzerá to potom lepšie. Pozri si toto:

http://svetelektro.com/Forum/on-off-mod … 24497.html

aj to je jednostranka a maska z oboch strán. Inak, kto by mal záujem, krásne sa to hodí na zapínanie. Kľudne aj k spomínaniej 110ne, alebo aj iné projekty. Odporúčam prečítať si návod, ktorý tam je v PDFku. No a ceny uznáte sami, že sú malé.

Re: DPA 110 > 223

jasny, to samozrejme chapu smile mas na mailu objednavku

Re: DPA 110 > 223

S těmi Philipsy BD13x/BD140 jsi blízko pravdě, při měření fT šlo až k 150 MHz, ale to se obecně ví. Spolu s  vysokou betou to je výborný tranzistor, jen nízký závěr vadí. Škoda je, že se už dlouho nevyrábí.

Re: DPA 110 > 223

presne tak, ale ako som spomenul, vzhľadom k tomu, že to je do napájania + - 32V je to úplne ideálny trandík a malé Uce (podľa datasheet) 80V sa v tomto zapojení neprekračuje. Preto som sa pre ne rozhodol

Re: DPA 110 > 223

http://www.customworks.cz/ovladaci-moduly/on-off-modul/

Hmmm co mi to jen připomíná . Dokonce i název je stejný... Mohl jsi to naučit také dálkové zapínání aby jsi to měl úplně stejný...

Web

Re: DPA 110 > 223

Quart napsal:

Hmmm co mi to jen připomíná .

http://sjostromaudio.com/dudek_pics/dpa222_overview.jpg lol

(upravil trunek 11. 5. 2012 8:23)

Re: DPA 110 > 223

Quart - asi tak ako ti napísal LukasX. Napísal som to aj na Svet Elektro a napíšem to aj sem. Nie je to tvoje kopýrovanie. Od Vás poznám akurát zosiky a predzosik. Máte to super. Tak ako p. Dudek aj vy ste pre mňa vzorom (vzor znamená nikto od koho sa mám čo učiť a má moje uznanie). Ak niečo robí ON/OFF tak to neviem pomenovať čokoládou. Iba si dovolím technickú poznámku. K môjmu modulu ON/OFF bola správne daná pripomienka, že malé Wagá, ako si použil ty (a aj ja) sú na 230VAC v II ochrannej triede málo, lebo treba mať min 1cm vzdialenosť a vzdialenosť tých pinov je 5mm. Test 4kV by to nevydržalo (v Softe to máte správne). Aj práve preto pracujem na druhej verzii, kde je toto odstránené. Tak isto tam bude spíanie na základe impulzu ale aj trvalého napätia (to tuším nemáte), riadenie Master, Slave a samozrejme nebude chýbať ani ochrana kontaktov relé, ktorú tu nejako tiež nevidím (možno to žlté čudo v rohu, ale nevidím, čo tam je). Ak sa to podobná na Vašu prácu, tak to beriem ako kompliment, pretože to asi vyzerá celkom slušne v mojom prevedení a je to schopné konkurencie. Sanžím sa urobiť niečo, čo bude aj pre iných. Robím to, lebo ma to baví. Ak sa budeme takto doťahovať , tak v podstate aj Soft ktorý ponúkate je iba okopýrovanie niekoho práce. Každý vieme koho. Prepáč, ale na toto som nemohol nezareagovať. Skús sa na to pozreť očami ako to vidím ja.

Keď som úspešne postavil tú verziu DPA110 a celý natešený som to ukázal p.Dudkovi, opýtal som sa ho, či mu nebude vadiť ako to dám plne free, nech si to postaví každý, kto má chuť. Robím to preto, lebo ma to baví a nepotrebujem na tom zarábať. Až p. Dudek mi navrhol predaj sám jednej várky. A na každom kuse ON/OFF si zarobím 2€. Robil by si to ty za takéto malé paniaze, alebo by si si dal nejakú schému takto free? Mňa to baví, rád sa učím, zdokonalujem, skúšam a staviam. Nie je v tom nič zlé. Prinajhoršom to beriem ako konkurenciu.

Re: DPA 110 > 223

Kopíruje oba, mládenci...a kdo z vás míň a kdo víc ? Já to taky dělal, ale nikdy ne koncepci, ta byla vždy moje...teď budu mít novou a jsem zvědavej, kdo i tu zase zkopíruje...

Re: DPA 110 > 223

Však my už koncepci máme svou, novou. Jen zatím není úplně vidět wink

Web

Re: DPA 110 > 223

Jen aby to nebyla Cimrmanova, protože ten vymyslel všechno už před padesáti rokama... smile

Re: DPA 110 > 223

Možno je rovnaký názov, možno rovnaká funkcia, ale schéma je moja, procák je tam inakší ako májú chalani, funkcie mierne iné. základná funkcia ostáva - zapnúť a vypnúť. Ich schému som nevidel a ani ju nepotrebujem vidieť. Iba na to som narážal.

Ja som chcel svoj ON/OFF dať aj do Amara, aby to bolo prístupné každému, ale v redakcii mi povedali, že to nevezmú práve perto, že sú tam tie malé Wagá, ktoré majú RM5mm a nie 10mm. Písal mi chlapík, ktorý má známeho v skúšobnom ústave a hneď z fleku mi to povedal. Takže aj preto pracujem na druhej verzii, ktorá bude okrem iného spĺňať aj prísne bezpečnostné kritériá.

Re: DPA 110 > 223

Trunku to "žlté čudo" je varistor nebo termistor na primární straně. Standartní věc.

Re: DPA 110 > 223

to mi je jasné, len jedno sa dáva do séria a jedno paralalne. Jedno chráni pred prepeťovími špičkami a druhé je niečo ako softstart.

Re: DPA 110 > 223

marda napsal:

Trunku to "žlté čudo" je varistor nebo termistor na primární straně. Standartní věc.

Leda prd,pokud vidím dobře je to polyswitch pro to tráfko. Ani termistor a ani varistor na tom on/off (TM) nevidím.

Re: DPA 110 > 223

no a pokiaľ viem, tak tie trafáky sú skratuvzdorné na primári a žiadna poistka na primárnej strane nie je treba. Písal to už p. Dudek vo svojich článkoch v Aradiu pred 20timi rokmi (hoci v PA04C použitá je). Takže žiadna ochrana kontaktov relé, źiadna prepäťovka a nedodržaná min vzdialenosť roztečou. Zabudol som ešte niečo?

Čo tak späť k téme 110?

Re: DPA 110 > 223

Já bych to mírně upřesnil: nejmenší typy jsou zkratuvzdorné NA SEKUNDÁRU...pro zkrat na primáru, tj. třeba nějaký mezizávitový zkrat, se velikost pojistky těžko určuje, protože proud ani nemusí být příliž velký...já proto dávám někdy ten polysvič, ale je to víceméně pro klid duše, kdyby začalo trafo třeba hořet a s postupující destrukcí se proud zvětšoval....

Re: DPA 110 > 223

trunek:Utekla mi hromádka na 223,takže tohle mě zajímá.Stále sháním něco šikovného do aktivu.Dá se objednávat i zde,nebo se musím zaregistrovat na svetelektro?Šlo by to i sem do Čech?

Re: DPA 110 > 223

Alešu, napiš Pierrovi, on něco v zásobě ještě bude mít.

Web

Re: DPA 110 > 223

Anti napsal:

trunek:Utekla mi hromádka na 223,takže tohle mě zajímá.Stále sháním něco šikovného do aktivu.Dá se objednávat i zde,nebo se musím zaregistrovat na svetelektro?Šlo by to i sem do Čech?

Ak cheš, napíš mi na maduda.radoslav@gmail.com

budúci týždeň budem mať prvé DPS doma a tak sa to stopne ako som sľúbil. Keďže nemám čas sledovať všetky fóra, rozhodol som sa, že to bude iba na jednom a nebude sa to pliesť.  chalanov si objednalo aj do Čiech. Ja s tým nemám problém, ak si zaplatíte poštu a ak prevedeiete peniaze na účet za dosky. Tak ak by si nezohnal nič v Aldaxe, daj vedieť. Pravdepodobne v stredu sa to zastaví.

(upravil luta 13. 6. 2012 20:01)

Re: DPA 110 > 223

Mám dotaz. viděl jsem realizace v 2U i 1U velkých krabicích.. Ale bobek se přímo nabízí schovat do nějaké malé krabičky smile Neuvažoval jste někdo podobně jako já například nad galaxy krabičkou 330x230mm ? Bylo by to asi dost na těsno, chladiče 15x7.5x4cm uvnitř + trafo a ochrany..

http://www.modu.it/galaxy.html

Web