Re: DPA 110 > 223

Do mailu se mi ozvalo zatím čtrnáct z vás, nicméně zde na stránkách vás bylo víc, čili ozvěte se mi na MAIL, na zájem projevený zde neberu zřetel... :Cool:

(upravil DeadMAN 15. 7. 2009 14:45)

Re: DPA 110 > 223

kazzatel, ja beriem na seba spriaznených slovákov, potom Vám pošlem komplet zoznam, koľko ks DPS a kondov, Vy mne mail, koľko peniažkov mám poslať, pošlem za všetkých a vy mne všetky DPS pre nás. Môže byť? Ušetríte čas s balením, a my peniažky smile
Dám im termín do 20.7., potom Vám odošlem mail. Postačí taký dátum?

Ešte otázočka - Máme počítať aj s kondíkmi?

Web

Re: DPA 110 > 223

OK, to vypadá rozumně, žádná mengelovina...uzávěrku klidně ještě o týden posuň, objednávat to budu stejně až začátkem srpna...
S koďanama ještě nevím...

Re: DPA 110 > 223

Bude i nějaký grupáč na ty transistory Sanyo 2SA1208 / 2SC2910  (náhrada za 2SA1370/2SC3467)?

Web

Re: DPA 110 > 223

neslo by jedno kolo spravit na konci leta...az skoncim s letnym brigadovanim:)...mam sice 222, ale aj ta 223 by si nasla uplatnenie.

Re: DPA 110 > 223

Nechci za nikoho psát, ale myslím, že je reálný zase nechat aldax udělat sety pro 223, nicméně bych řekl, že by se muselo sejít víc než 100 objednávek na sady, aby to vůbec mělo smysl.

Re: DPA 110 > 223

Môžem sa spýtať kazzatela prečo použil v zdroji 223-ky zrovna tie kondenzátory o priemere 22mm a nie väčšie ?

Re: DPA 110 > 223

Měl bych tak zájem o 223 ale nevím na který mail to poslat. Můžete ho tady někdo zveřejnit?

Re: DPA 110 > 223

Pošli to přes fórum... klikneš i libobvolnýho kazzatelova příspěvku vlevo na "e-mail".

Web

Re: DPA 110 > 223

Mist : protože do tohohle rozměru se pětadvacítky nevešly.... jak můžete vidět na fotce, v prototypu jsem použil hodnotu 4G7, ta se dělá pro napětí 35 V i v průměru 18 mm a se standardními drátovými vývody. Při napětí +/- 32 V zesilovač dá bezpečně více jak 50 W, což ostatně odpovídá i velikosti použitého chladiče ( 150x75x40 mm ). Zesilovač je i s touto hodnotou filtrace zcela zticha... smile

Re: DPA 110 > 223

Skôr som myslel prečo nebolo rátané pri návrhu DPS použiť priemer 25mm , ale to bolo zrejme  dané obmedzenie veľkosťou DPS a inými podmienkami.

Re: DPA 110 > 223

Tolik povyku pro nic!

Jamicon, jakž takž seriózní součástka, 4700uF/50V, snap-in, 22 x 42 x 10mm, EZK 50Kč/ks.

(upravil sinclair 16. 7. 2009 13:58)

Re: DPA 110 > 223

Jamicon už bych si dneska opravdu do ničeho nedal, nekupuju je a ani bych je nikomu do opravovaného zařízení nemontoval.

Kup si jeden 4G7/50 Jamicon a pak si kup jeden 4G7/50V Nippon z Aldaxu a porovnej jen takovou blbost, jako je konečný svodový proud. Ten totiž mimo jiné i silně naznačuje, jak čisté suroviny byly použity při výrobě.

Starší Jamicony byly dobré, tak jestliže jsou ty nové na hovno /a ještě jim chybí cca 15-20% kapacity/, tak mi z toho vychází, že v rámci schopnosti udržet se v konkurenci začal Jamicon dělat fólie z recyklátů se spoustou cizích příměsí. To se v konečném efektu projeví jednak na celkové životnosti toho kondu, jednak na silně zvýšeném riziku fatální poruchy během provozu /uhnilý vývod, hnijící fólie, případně vlivem vysokého svodu+procházejícího proudu ohřev a exploze.

Web

Re: DPA 110 > 223

@sinclair: Jsou vsechny kodany od nipponu kvalitni, nebo jen nejaka serie ? Co treba Rubycon ? Diik.

Re: DPA 110 > 223

Jen potvrzuju, že 10 let starý Jamicony dtále fungují perfektně...

Web

Re: DPA 110 > 223

rubycon je špica.
nipony mají různý kvalitativní stupně co jsou definovaný hlavně ESR a provozní teplotou... ale vše je vynikající (nebo řekněme průmyslový standard)

(upravil reeb 29. 9. 2010 23:20)

Re: DPA 110 > 223

V našich končinách se vyskytuje zhruba toto:

NIPPON CHEMI-CON
Rubycon
Nichicon
ELNA
Kendeil
Philips
Sanyo
SAMWHA
Aerovox
BC components (Vishay)
Rifa Evox
Panasonic
Roederstein
Jamicon
Epcos
F&T
BHC
------------------------------------------------------------
Yageo
Koshin
Nantong
ITT
CapXon
Koshin
SamXon
Shoei
HITANO

někdo znalý by mohl okomentovat kvalitu smile

Web

Re: DPA 110 > 223

Hitano a CapXon neber smile

Web

(upravil Dingo 16. 7. 2009 21:55)

Re: DPA 110 > 223

reeb: pokud budeš kupovat, tak vybírej z těchto:

NIPPON CHEMI-CON
Rubycon
Nichicon
ELNA
Philips
BC components (Vishay - což je asi Panasonic )
Rifa Evox
Panasonic
Epcos
SAMWHA

Kendeil - tím si nejsem jistý

Ostatnímu co máš na seznamu a zde není se vyhni velkým obloukem.
(podotýkám, že to mám naučeno od Sinclaira)

Re: DPA 110 > 223

kendeil je taky vynikající záležitost.
A i některý ty číňani jsou celkem slušný (mají je v semicu) hlavně jejich řada GLR