Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 8)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc při stavbě boxu

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 157]

(upravil little 23. 5. 2009 11:29)

Re: Pomoc při stavbě boxu

Krásná práce, o to víc vyniknou detaily typu Snap-in terminál. Člověče, to je tak pro satelity, pro subwoofer jednoznačně masivní šroubovací terminál. Navíc se mi zrovna moc nelíbí, že amlifier is not inside. Jak to hraje a na jakém zesilovači? smile

Re: Pomoc při stavbě boxu

Pochopil jsem zprávně, že se ti nelíbí, že zesilovač není uvnitř? Šroubovací termilál bude pozděj. Je to stavěné s co nejvetším důrazem cena/výkon tak se prosímtě nediv smile . Jak hraje budu teprve zjišťovat, protože musím rozdělat jiné aktivní repro, které má zesilovač uvnitř i s výhybkou. Když jsem ho připojil normálně na zesilovač bez výhybky (kterou ani nemám) tak hrál velmi kultivovaně, ale zbytečně hrál i ostatní frekvence. Myslím, že jakmile všechno doladím tak to bude paráda. Hlavní je, že jsem se z papíru dostal až ke konečnému výtvoru. Nemyslíš?

(upravil zatara 24. 5. 2009 11:31)

Re: Pomoc při stavbě boxu

Tak jsem to napojil na ,,pořádný zesilovač". Kuchnul jsem svoje aktivní repro genius, které má 75 W basový reproduktor a dráty od něj jsem si dal na můj subwoofer. Hraje krásné úderné basy, ALE jakoby v pozadí je slyšet (nevím jak to přesně popsat) takové ,,prdění" , něco jako ozvěna nebo co. LITLE? smile ty víš co s tím, tak se poděl o rady. Dík

EDIT: He smile už nejspíš vím čím to je. Neupevněné dráty uvnitř SNAD.

Re: Pomoc při stavbě boxu

Těch 75W v zesilovači od Geniusu (pokud se jedná o profláklý typ "Home theatre") má na svědomí TDA2030 v můstku, takže bych to rozhodně nenazýval "pořádným zesilovačem". Zkus ubastlit třeba něco s LM3886TF, nebo ještě lépe si postav tohle monstrum: http://www.poweramp.eu/zesilovace/ax1310.htm . Pak teprve poznáš, co to jsou "úderné basy". smile

Kabely samozřejmě upevni, ať už tavným humusem nebo mechanicky. smile

Re: Pomoc při stavbě boxu

Proto je to v uvozovkách smile...

Re: Pomoc při stavbě boxu

Takže všechny nedostatky jsem odstranil. Lidově řečeno subwoofer od Geniusu se může jít ,,zahrabat". smile Krasné úderné basy. Časem už to chce jenom pořádný zesilovač (uvažoval jsem o nějakém AV, abych mohl udělat domácí repro soustavu k DVD) a pustit se do dalšího stejně úspěšného projektu.

Re: Pomoc při stavbě boxu

Budu teď asi trochu mimo mísu, ale díval jsem se na ty hadexy, které jsi původně chtěl a přišlo mi to docela směšné že 15" má citlivost 95 dB s magnetem polovičním oproti ARN230. Absolutně nechápu jak se dá vyrobit 15" reprák za 400 Kč. Když do 15" tesly stojí jenom membrána s cívkou 1000Kč...  U nás by se za 400 nedal vyrobit ani ten plechový koš...   
Otázka na znalce: Co je špatného na ocelových koších? Nevěřím tomu že by ten lisovaný plech byl tolik poddajný, aby se to nějak projevilo na zvuku. Netřepe se přece koš ale membrána, která se koše dotýká přes závěs v místě kde je samotný koš upevněný k bedně a středička bývá tak poddajná, že vibrace na koš nepřenáší. Jedinné vibrace koše teda dělá vzájemná interakce magnetu s cívkou... poměr hmotností membrány a magnetu je ale tak velký, že vibrace magnetu musí být zanedbatelná a tuhle zanedbatelnou vibraci přece musí prostorově tvarovaný plech ustát ne? Jeho deformace musí být tak malé, že to absolutně nemůže být znát na zvuku...   

Zvuk je špatný spíš proto, že tu je ojebaný magnet, závěsy, kmitačka a další věci, ale koš má na to zanedbatelný vliv tak proč teda všichni nadávají na plechové koše????  (nevím jak tady, ale na jiných diskusích všichni "znalci" píšou "to má plechový koš, to je ojeb")

Re: Pomoc při stavbě boxu

Spíš to má vliv na odolnost reproduktoru, když někde klepneš s reproduktorem, který má velký magnet a plechový koš, tak se ti může plech ohnout a reprák se vystředí. Hliník vydrží víc, spíš praskne, než by se ohnul.

Re: Pomoc při stavbě boxu

Lebo plechovy kos skutocne rezonuje a to meratelne. Hlavne vsak na vyssich frekvenciach, co sa na reprach pre sub neprejavi, ale celopasmovkach ano. V PA to az taky problem nie je ale v Hifi ano. Pri tazkom magnete a vibraciach sposobenych membranov moze dost k trvalemu deformovaniu toho plechu.
Plech ma vlastne rezonancie a je ich niekolko.

Re: Pomoc při stavbě boxu

Proto je taky vice nez vhodne u bedny, kde je reprak umisten klasicky do vertikalni roviny podeprit magnet. Stejne je v subu spousta pricek, staci jenom trosku dumyslu.
Optimalni by samozrejme bylo reprak za magnet primo uchytit, ale to uz je zase highendisticka ducharina.

Re: Pomoc při stavbě boxu

jojo smile jako MTX jackhammer? smile  takový menší repráček a hlavně štíhlý lol  http://www.tuningforum.cz/viewtopic.php … mp;t=19714

Re: Pomoc při stavbě boxu

big_smile přesně jak psali na tom fóru takový reprák je jenom na to aby na něho každý čuměl, jinej účel to nemá... Cena toho repra je 5000$ to je asi 100 000 Kč - Za to koupím 25 subbasů ARA390, když to pustím najednou tak mám celkovou citlivost kolem 115 dB, tomu by stačil 100W zesík a zaručeně ohluchnete. Na ozvučení malého prostoru v autě by ta tesla bohatě stacila jedna. Je to prostě úžasná ukázka nesmyslnosti konzumní společnosti, která koupí velký kus železa, jenom proto že je na něm napsáno 12 000 Watů......

Re: Pomoc při stavbě boxu

hello ... neviem sa dostat k poriadnemu vypoctu s mojim ARN-230 4ohmovym skrinka ma 24.46L a BR som uz kupil 7cm priemer...
prosim niekoho o pomoc stale mi vyjde nejake sproste cislo toho BR... najmenej som mal okolo 29cm... vypocita mi to niekto prosim??:..
dakujem

Re: Pomoc při stavbě boxu

zatara: mohol by si mi tu hodit nove rozmery toho subiku ???

Re: Pomoc při stavbě boxu

Čauko. Kúpil som si taktiež ten ARN230 4ohm. Chcel by som sa opýtať či je to pravda že stačí 25l? Pretože na inej stránke mi radili 35L a BR 35hz.

Ďakujem.

Re: Pomoc při stavbě boxu

Píš ako človek, kto to má opravovať? A nezakladaj za to novú tému. Dočkáš sa odpovede aj tu.
Prípadne napíš mail Zatara-ovi a popýtaj sa ako je spokojný.

Web

Re: Pomoc při stavbě boxu

aha no OK sory... Tak ja počkam na odpoved

Re: Pomoc při stavbě boxu

mám ji v 25litrech a BR na 44Hz.. spokojen wink

(upravil ARES-_HADES 27. 3. 2010 21:51)

Re: Pomoc při stavbě boxu

OK diky ... a nevieš náhodou prečo mi na inom fóre radili 35l?


a ten BR maš klasicky? ... aky priemer a aka dlzka?

Re: Pomoc při stavbě boxu

Možná měli na mysli ARN226...

Příspěvky [101 až 120 z 157]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc při stavbě boxu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£