Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Moduly od Krause

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 119]

Re: Moduly od Krause

jj kdyžtak mi to nějak pošli na icq, nebo na mail chyna.cz@centrum.cz já obstarýám zbytek, protože se to bude řezat, až budu řezat já stolek pro rodiče.

Web

(upravil Lojzek 30. 3. 2009 16:34)

Re: Moduly od Krause

phasore na kolik ten konec vyjde?
jinak celkem zajímavé jsou rozměry DPS 200 x 120 x 105 mm smile nemá být  rozměry DPS  s chladičem?

(upravil Phasor 4. 4. 2009 15:50)

Re: Moduly od Krause

Já beru stavebku za 1700,- hotovej modul s chladičem vyjde na 2500,-
Trafo bude kolem 1500,- takže celkovou cenu odhaduju kolem 5-6tisíc.

Určitě to jsou rozměry modulu, takže i s chladičem smile

(upravil Lojzek 30. 3. 2009 17:13)

Re: Moduly od Krause

za 1400 to se dá koupit...
ceník už jsem našel jsem poslední dobou nějaký zmetený.. smile

(upravil Phasor 30. 3. 2009 17:18)

Re: Moduly od Krause

Lojzek - jj

Řešim teď zdroj, při napětí +-77V by měly stačit kondíky 80V 85°, nebo ne? Koukám na nippony a 10mF se dělaj jen takhle a daj se koupit u aldaxu - vim že budou orig. Nerad bych si jen udělal drahej ohňostroj smile

Re: Moduly od Krause

len pozor na napäťové špičky v 230V rozvode... a že podľa normy je stále v poriadku ak je tam 243V....

Web

(upravil Phasor 30. 3. 2009 17:52)

Re: Moduly od Krause

Pak by přicházely v úvahu 100V 4,7 až 6,8mF. Ale kde je koupit? Bylo by jich potřeba asi 10..

Re: Moduly od Krause

http://www.ecom.cz/
já bral 8* 5600uF/100V jeden myslím po 120kč + kostku cca 30kč

Web

(upravil Phasor 31. 3. 2009 7:22)

Re: Moduly od Krause

Super, díky moc, zase o problém míň smile

Jak jsi nakonec řešil softstart? Je použitelný to ezk?

Re: Moduly od Krause

softstart z ezk staci.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Moduly od Krause

já použil ten od aldaxu - audioswitch
alespoň se mi to zapíná automaticky, ale problém nastává večer při potichý hudbě nebo u filmu. jelikož budeš mít citlivější basák tak signál bude ještě slabší, tak bych uvažoval o tom, aby tisinclair zved citlivost spínání.

pokud by jsi chtěl, tak mám desku + pár součástek od dudkova softstartu. můžem se dohodnout na mailu. nic za to nechci wink

Web

(upravil Phasor 4. 4. 2009 15:49)

Re: Moduly od Krause

Zesilovač nebude v bedně u subu, potřebuju vzužít každičkej kousek místa pro pracovní objem, audioswitch tudíž nepotřebuju.. Píšu mail smile

(upravil Phasor 4. 4. 2009 18:26)

Re: Moduly od Krause

Tak stavebka je doma smile Nedopatřením v ní chybí LME-čko, ale to se snad rychle vyřeší. Jen mě napadlo, že když už budu objenávat kondy do zdroe, že koupim nippony i do modulu místo těch co přišly (jamicon a noname). Můžu použít místo obyčejnejch nízkoimpedanční typy, nebo je to zbytečný či poblémový??

Jinak ta oboustranná deska je fakt nádherná smile

Re: Moduly od Krause

Nádherná určitě je, snad to bude hrát stejně dobře, jako to vypadá. smile Z vlastních praktických zkušeností vím, že výměna kondenzátoru o stejné kapacitě a stejném provedení za jiný, který má pouze jinou značku není slyšet. Rozdíl mezi stejnou kapacitou ale provedení Low.ESR slyšet je. Největší rozdíl je ale samozřejmě při přidání několikanásobku filtrační kapacity oproti původní. Hlavně proboha mysli na softstart.

(upravil Phasor 4. 4. 2009 22:09)

Re: Moduly od Krause

Nejsem elektroznalej člověk, o zapojeních vim kulový, tak se radši ptám. Od těch nipponů si slibuju jednak to, že budou mít lepší životnost a jednak to, že bych koupil ty nízkoimpedanční typy. Někde tady jsem četl, že jsou lepší. Ale jestli se v tom zapojení nepočítá s těma normálníma, a těmahle bych to zpíš nerozhodil.. Kapacity bych asi radši zachoval..

SS bude od Chyni ten od Dudka

(upravil little 5. 4. 2009 11:50)

Re: Moduly od Krause

Nejsem si úplně jistý, zda se vyrábí Low-ESR kondíky v provedení SNAP-IN. Klasické kondíky s drátovými vývody by pro tento účel bylo vyložené zvěrstvo. Budeš potřebovat, aby zvládly značné vybíjecí proudy které "dráťáky" prostě dodat nedokáží. Před časem se tu objevil brutální zdroj sestávající z asi 16 ks Low-ESR kondíků o kapacitě (asi) 16x2200uF. To by bylo mnohem lepší řešení než 4 ks kýblů o kapacitě 10000uF. Pokud ale nechceš nic vymýšlet, nacpi tam několik těch SNAP-IN Nipponů. Myslím, že rozhodně nebudeš zklamán ať si vybereš jakoukoliv variantu.    wink

(upravil Phasor 5. 4. 2009 12:44)

Re: Moduly od Krause

Asi jsem to blbě napsal.. Myslim kondíky do zesilovače, ne do zdroje. Do zdroje přijdou 100V snap-in, nejspíš 6,8mF.

Re: Moduly od Krause

Asi jsem to špatně pochopil. Pokud jde o elektrolyty mimo zdroj, pak určitě Low-ESR.

(upravil Phasor 5. 4. 2009 19:05)

Re: Moduly od Krause

Výborně, děkuju, to jsem chtěl slyšet (číst) big_smile

Re: Moduly od Krause

Zdravim, tak už konečně dorazily kondy a bude se kompletovat. Napadlo mě vypustit výstupní tlumivku, protože jsem většinou četl, že slouží pro stabilizaci chodu zesilovače při práci do komlikovanejch výhybek. Já na tom budu mít pověšenou beymu 112NdW, takže nic komplikovanýho smile  Ve schematu je na výstupu tlumivka 16z průměr 12mm jedničkou drátem a paralelně k ní R10. Vzhledem k použití se subem by se možná hodilo trochu zvednout DF. Ale nevim jaký všechny důsledky by to mohlo mít, tak se radši ptám.. Mělo by to pro tu beymu smysl? Díky.

Příspěvky [41 až 60 z 119]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Moduly od Krause

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£