Re: HE 2009

Přijedu taky, zejtra dopoledne.

Re: HE 2009

Z Teplic vyrážím kolem 10, auto nechám v Letňanech a jedu metrem.
V autě mám 2 volný místa, kdyby měl někdo zájem, tak buď sem nebo 607 591 702.

Re: HE 2009

no tos mohl napsat dřív kruciš sad

Web

Re: HE 2009

Dřív jsem to bohužel nevěděl, chceš se přidat?

Re: HE 2009

nouž mám jinak naplánovaný víkend sad škoda no... třeba příští rok..

Web

Re: HE 2009

Tak co, má někdo nějakou pěknou fotku? Pochlubte se.

Re: HE 2009

taky to tu vyhlížím kdy se něco oběví... smile

Web

Re: HE 2009

tak jsem děcka tu, pro mě ten víkend dopad fakt dobře, hehe smile

Foto ne, ale dojmy - rozgodně lepší jak loni. Šrollobudky jsem poslouchal docela dlouho a už je jasný, že musim něco podobnýho ubastlit, to je to, co jsem chtěl a ono to dokonce i funguje tak nějak jak jsem myslel smile Velký fekální budky byly taky pěkný. No a nesmim zapomenout na Noble Audio, což je krom Srolla taky českej výrobek... A hlavně že jsem potkal starý pardály, žejo smile A velký díky Junglistovi, že mi připomněl skoro zapomenutej preamp.

Re: HE 2009

Pár fotek bych měl, ale můj poskytovatel připojení je značně neschopný. Snad v tejdnu sem něco nahraju.

Kdybych si měl vybrat podle toho jak mi seděl zvuk (určitě ovlivněno kvalitou nahrávek a akustikou u některých soustav) - 1. Noble Audio, 2. Wilson Benesch (jen nevím jakej efekt na hodnocení má že zrovna hrály Floydy smile), 3. Sroll - k nim můžu říct jen to, že byly tak dobré až bych je nechtěl. Definoval bych je jako zvukový mikroskop.
Škoda že Utopie akustika hodně srazila, problémy jen zvýraznila hlasitost na které hrály.

(upravil junglist 16. 3. 2009 1:58)

Re: HE 2009

Koukám, že letos nikdo nefotil sad A reporty se taky nehrnou, tak kluci, do toho!

Letošní HEP2009 byl opravdu lepší než loňskej. Takovej míň stresovej a chaotickej smile Pobíhal jsem po hotelu od 10.00 do cca 16.00, kromě pauzy na gáblík a asi 20ti cigaret venku včetně jednoho špeka lol Známý kluky jsem potkal bohužel až po obědě, kromě furiouse, toho hned na začátku u "stánku" časopisu High End. Docela v pohodě časák, pěkný fotky, slušný čtení, za 119,-kč dvě čísla + cédéčko a taška. No nekupte to smile Jinak, Peter Furi je fajn chalan. Takže do oběda jsem poslechovky prolejzal sám. Za celej den na HajEntu jsem zjistil jednu věc, jsem hluchej jako pařez! lol Než dlouze vyjmenovávat co se mi nelíbilo bude jednodušší, co se mi líbilo. První jsem poslouchal Tannoy Definition DC8T http://www.prodvd.cz/tannoy_definition.htm , docela dlouho a pozorně. Tyhle budky mě fakt sedli a rád bych je doma. Jestli máte někdo nápad jak je DIY zkopírovat, tak sem s ním! Moje cédo mi sice týpek nepustil, ale i tak mi džezík co pouštěl ukázal, že tenhle, nebo podobnej "zvuk" hledám. Další dobrý boudy byli Jama eRka, jak malý tak velký. Letos je umístily ve stejný místnosti, ale naštorcku oproti loňsku a myslím, že to zvuku jen prospělo. Ještě tam nebylo tolik lídí, takže mi ochotnej týpek pustil moje tracky, nářez jako prase, basů co hrdlo ráčí a bylo to míň uřvaný na středech a vejškách oproti loňsku, fakt dobrý. A navíc vím, že to jde ještě líp a za míň oproti továrním R909/7, viz Jarouš smile Třetí bedny na třetím patře, ze kterých jsem si ustřík byli tyhle: http://www.fergusonhill.co.uk/product_details.php?id=3 Širokej Lowther s brutálním zvukovodem. Pro mě, od přírody deformovanýho zkresleníma to byla prostě lahoda lol Poslouchal jsem je hodně dlouho. Při nenormálních hlasitostech to kreslilo jako prase, těžko říct jestli byli na vině lampy nebo horny, zezdola tomu bohužel nepřidal mrňavej prej sub roll Velodyne, kterej rezonoval sám o sobě, nebo rozrezonoval něco jinýho, každopádně to vadilo. Na "normální" poslechovou hlasitost to byla ovšem jiná káva! A hlavně se už do toho moc nemontoval ten sub. Basovou jednotku by to chtělo IMHO jinou, nejlépe nějakou vhodnou. Bez pidisubu Fergusony Vošáhlík odmítl pustit, srab sad V jedenáctým patře se mi líbily dvoje boudy. První: Sonus Faber, nevím přesně model, letáčky nesbírám. Měli na středech ten novej tkanej PP Seas (to bude slušnej reproň), moc dobrý boudy a i hezký. Samozřejmě že IMHO smile Druhý: Noble Audio. Lucidy měli novou, tmavší dýhu, která jim podle mě sluší líp než loňská světlá. Zvuk má Pavel bez diskuze vychytanej, chviličku mi trvalo než jsem si zvyknul na "ostřejší" projev keramiky a potom paráda, opět jsem se zdržel trochu déle. Mít zbytečnejch 130, tak nic nestavím a koupím! V posledním patře na junglista panáčka čekali Wilsony. Seděl jsem tam opravdu dlouho a jen poslouchal a čekal co novýho mi naložej. Škoda že na něco takovýho nikdy nedošáhnu sad  Pak jsem potkal Franka a..... Šli jsme ke Šrollům. Prototypy, který jsem viděl doteď jen na netu najednou přede mnou. Zepředu pásek dlouhej jak tejden a z boku armáda basáčků. http://www.sroll.com/letak-4.pdf Vážení, stojej 1,4 míče za pár na stole v českých, ALE.... To je zvuk! Rozhodně líp utracený prachy než je vyhodit za Bowrsovowilkinsovic šnečky lol A SROLL konzervy, nádhera. Nemáte někdo zbytečný peníze? lol
Zbytek mě tak nějak neinteresoval, buďto jsem se otočil na podpatku rovnou, nebo pozevloval u zesáku a hurá jinam. Největší výsměch byli dle mě boudy co vypadali jak nedospělej vetřelec, dokken je má v galerii, Vivid audio nebo jak se to jmenuje. Ani pěkný, ani to nehrálo a určo za to chtěj ranec, klasika hmm
Zesiky jsem obdivoval jen designově, páč tomu prd rozumím, takže klasika McIntosh, ElectroCompaniet, Classé, nějaká ta baňka. Zahradní hadice, k bednám natažený se vyskytovali taky v hojným počtu lol Málem bych zapoměl, čuměl jsem jak bejk na home sub JL audio http://home.jlaudio.com/products_subs.php?prod_id=374 , uzavřená, klavírák, aktiv a prej se sám změří a nastaví procákem = 80.000,- Zapojenej nebyl, prej by to asi krcálek taky nemusel rozdejchat. Což chápu, jestli někdo znáte JL z aut, tak je to prej obdobný. No ale ta cena roll

Hlavně jsem ale potkal kluky a dobře pokecal. Viděl pěkný kousky audia a utvrdil se, co asi tak přibližně chci, nebo chtěl bych. Jo a Frank na nás chystá pěkný věci, tak uvidíme smile A to se poserete, já junglist, X-over LAMA na druhou jsem zakoupil od checka mikrák! lol Sice nevím co s ním budu dělat, ale aspoň je pěknej smile
Letošní High-End hodnotím dobře.

Re: HE 2009

pokud tam byly Luďkovy SG tak upřímně lituju že jsem nemohl jít... tohle je zvuk asi mě nejblíže z toho co znám sad

Není co dodávat...

Re: HE 2009

Jako Davide joo, ale na můj metloš vkus to moc nekopalo lol

(upravil junglist 17. 3. 2009 19:36)

Re: HE 2009

Jo Davide, je to škoda že jsi nemohl. Potkal jsem tam toho kámoše, co jsi tam s ním byl loni. Dobrej týpek. Akorát mě sralo, že všude pouštěli dokola jazz, jako by snad ani jinou muziku neměli. Zrobna u šrola byl nějakej chlápek a nechal si pustit takovej rock, myslim že se to jmenovalo RUSH nebo tak nějak. A to bylo fakt jak na koncertu, nádhera. Je neuvěřitelný že to Šroll postavil všechno sám. Klobouk dolů!

(upravil dawsoo 16. 3. 2009 0:53)

Re: HE 2009

Frantrax:
To je naprosto jasný... Já to mam prostě jinak než Brno,tím že bigboš u mě není část muziky kerou musím mít tak je o mě známo že na "kopavý basy" seru (ty jedinný z celýho pásma dokážu ušiskama tak nějak oželet) páč na to co většinou poslouchám a při jakým volume je daný...pro mě bylo je a bude vždy hlavní pásmo středy vejšky až pak zbytek .. co jsem slyšel od pistolníka dojmy (stavil se u mě dneska navečer) tak tam byly SG a pak hodně dlouho nic a pak Utopie kerý poladili na konec na poslední dvě hodinky v neděli (maj hodně nastavovacích prvků) tak aby se dali poslouchat... což poměrně přesně koresponduje s tím jak si je pamatuju já přímo od Luďka z roku 2005/6. Jakákoliv bedna s kulatejma reprákama prostě z podstaty typů měničů při srovnání barví jak prase. Jinak tohle stavět? Fanoušku tě musím zklamat asi nikdy nepostavíš,protože tovární pásky v týhle velikosti jednoduše nikde neseženeš smile Raal,Raven,Mundorf dělá jen bohužel dětský velikosti lol A RD50/75 kvalitativně na ty Luďkovy custom made při velkých volume ani s top vyhýbkou jednoduše ani zdaleka nikdy nedosáhnou.

Junglist:
Nojo co nadělám vždy když SG jsou, tak mi to nevyjde big_smile Luděk je démon českýho Hi-Fi... pro mě respektovanej konstruktér č.1.

Není co dodávat...

Re: HE 2009

Fergusony byly zajímavý hlavně tím, že vypadali jak masážní vana nastojato. Hrůza, ale hrálo to. Líp, než bych od širokáče čekal, ale nic, co bych musel mít. Ať se na mě příznivci širokáčů nezlobí, ale mé laické ucho si nevšimlo ničeho, co by vícepásmo neumělo. Té malé kostičky vedle jsem si všimnul, že je to sub jsem usoudil jen za nápisu Velodyne. Když jsem tam byl, tak zrovna hrála muzika bez výraznějších basů, takže o nějakém hučení ani nevím.
Je fakt, že ty otevřený Jama letos ukázali mnohem víc, než vloni. Umístěním to asi nebude, spíš bych řekl, že lepší nahrávka, normální hlasitost a žádnej blbec nesahal na korekce pokud tam někde jsou.
U Šrollů jsem taky poseděl a moc se mi to líbilo. Sice z designu beden nejsem unešenej, já jsem přece jen v tomhle ohledu konzervativní, ale zvuk je super. Myslíte že mě kopnou do prdele, když tam přijdu příští rok se sváčou a prosedím tam odpoledne? smile No jinak já cíleně chodil po sluchátkách, tam je přece jen reálné, že nakonec nějaké skončí u mě doma. Šel jsem si poslechnout Staxy, Sennheisery a Bayerdynamicsy. No, a jelikož na Staxy nemám a do Bayerů se mi nějak nechtělo vlézt ucho, tak mám o budoucích sluchadlech poměrně jasno. smile

Re: HE 2009

Tak já mám většinou taky kladný zážitky. Začalo to už u výtahu v přízemí- potkal jsem tam kazzatele a konečně tak na vlastní oči viděl mistra. smile A co se týče zvuku, tak mě jednoznačně odvařily utopie v kombinaci s LM- možná to byl psichologickej efekt z ceny 6 mega je fakt maso. nejvíc času jsem strávil v 11. patře a to hlavně u Srolla- pro mě asi nejlepší sestava na HE. Nádhernej design a skvělej zvuk a navíc made in czech republic. Hooodně se mi líbili i Lucidy Noble Audio. Přirozený, čistý, neagresivní, na ty bych si doma určitě zvyknul . smile ostatní jsem tak nějak proběhnul, měl jsem sebou mlaďase a už ho to nebavilo. Ještě mě zaujaly bedýnky ve 3. patře vzadu u NAD- takovej ten odýhovanej oblouk s koaxiálem Seas. Nevíte někdo co to bylo? Nejdřív jsem si myslel, že hrajou ty sloupy co stály vedle nich, ale už jsem nestihnul zjistit co to bylo zač- mladej mě už táhnul pryč...

Re: HE 2009

ááá, sluchátka. Nějak mi vypadly že tam byly smile. Vyzkoušel jsem Sennheisery HD800 a ke svému překvapení jsem zjistil že rozdíl oproti HD600/650 je znatelný. A když byl znatelný v takovýchto podmínkách tak musel být výrazný.
Boramyre, byl jsi schopný poznat rozdíl mezi HD600 a 650? smile Já ani ťuk.

Re: HE 2009

Nevím, HD600 jsem vůbec neposlouchal. Já se ani o nějaké srovnávání nesnažil. Poslechnul jsem si pár modelů, zjistil, že žádný z topmodelů libovolné značky by mně neurazil a to je tak všechno, co na výstavě člověk zjistí. Nevím, jak to tam vypadá v neděli odpoledne, nebo hned po otevření, ale už v poledne tam buď překážel někomu já, nebo někdo jiný mě. To tam pak okupovat půl hodiny stůl sluchátek dost dobře nejde. No a osmistovky jsou fajn, jen ta cena. Upřímně řečeno, když jsem se o nich doslechl, čekal jsem, že budou tak za 15k a ne za dvojnásobek.

Re: HE 2009

já slyšel prd, jen se mi ty osmikila zdály lehčí. Jak zvukově, tak i sedly na ucho, ale kupovat budu 600ky, až budou love smile

Re: HE 2009

Úplně jsem zapomněl smile Kluci, slyšel jste někdo tohle? http://www.cabasse.com/en/range/artis/karissima Asi třikrát jsem si to chtěl poslechnout, ale pokaždý to měli zadeklovaný. A ke konci jsem si už nevzpomněl, takže ani nevím o co šlo.