Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc s Aldaxem

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 285]

Re: Pomoc s Aldaxem

Kdyz nechas zapojen vzdy jen jeden modul, brumi to taky? Tim myslim ze od toho druheho modulu uplne odpojis privod od trafa.. Pokud jo, tak ti to nejspis rusi magneticke pole trafa..

Re: Pomoc s Aldaxem

Ne, už asi 5x jsem tu psal, že pokud je zapojen pouze jeden modul, tak nic nevrčí. Je jedno, jestli vytáhnu napájení toho modulu nebo vstupní cinch

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

takže tam máš zemní smyčku. ta se uzavře tím, jak propojíš země jednotlivých modulů. zpytuj svědomí smile

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

A jelikož, avšak, nýbrž, protože je země spojená na výstupu ze zvukovky, tak s tím nic dělat nemohu, kromě těch tráfek.

Web

(upravil Xhibit 11. 6. 2007 14:22)

Re: Pomoc s Aldaxem

Napajeni tj. stred vinuti trafa (zem) musis do obou modulu od trafa vest z jednoho bodu !

Zem je spojena na vystupu u kdesceho a problem to nedela.Hledej chybu jinde..

Re: Pomoc s Aldaxem

Udělat z toho Y ??? Tak jsem to měl prvně. Mě právě říkal sinclair, že to mám přivézt do jednoho modulu pak do druhého. Nebo to platilo pouze pro ty druhý dva dráty?

Web

(upravil opamp 11. 6. 2007 14:23)

Re: Pomoc s Aldaxem

Možná mirulu hoď nějakej nákres jak přesně máš ty země udělaný. Z toho to vysledujem. nebo nějakou "čitelnou" fotku. Je blbost aby to nešlo odstranit i bez traf... smile

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

predpokladam ze to platilo pro + a - ,zem vzdy z jednoho bodu. Osobne bych to "Y" udelal u vsech 3 vodicu.

(upravil mirulu 11. 6. 2007 14:27)

Re: Pomoc s Aldaxem

z téhle fotky toho moc nevyčtete? Dyštak něco skicnu a hned to sem hodim.

http://img37.picoodle.com/img/img37/8/6/10/t_Obraz027m_14fd590.jpg

jenom dodám, že mam ted vyndaný cinche i reprosvorky, aby se náhodou o kastli nic nespojilo. A taky mam prohozený napájení trafa.

Web

(upravil opamp 11. 6. 2007 14:33)

Re: Pomoc s Aldaxem

Máš tu kastli nějak spojenou s GND? A - asi jsi to už psal (bohužel nemám čas pročíst všechny 4 stránky diskuse) - síť je přivedena 2 nebo 3 drátama?

Počítač a zes jsou ve společné zásuvce která je plně funkční vč. ochrannýho kolíku?

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Síť je přivedena dvěma drátama, kastle se dotýkyjí pouze chladiče obou modulů (jsou přišroubovány ke kastli), moduly jsou na plastových distančních podložkách

Web

(upravil opamp 11. 6. 2007 14:48)

Re: Pomoc s Aldaxem

OK. A když vytáhneš napájení jednoho modulu, jak jsi psal, ale střední přívod sekundáru (zem) necháš zapojenej - bručí taky?

Ty 10ohmový odpory do zemních přívodů od cinchů, jak psal kazzatel, jsi zkoušel?

A poslední varianta:

Do vstupů SPV veď pouze "živé" dráty. Stínění připoj na "rozdělovací" bod země z trafa - nebo varianta snažší - stínění odpoj od obou cinchů a nechej "v luftě". Země cinchů pak propoj a tlustším drátem připoj do toho "rozdělovacího zemního bodu". Tím povedou VŠECHNY země do JEDNOHO BODU a měl by být klid!

Nevím co říká vyhláška 50 na neuzemněnou kovovou kastli...?

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

hm zá tejden ji budu dělat tak ti řeknu smile

(upravil little 11. 6. 2007 15:06)

Re: Pomoc s Aldaxem

Do 2,5 A je možno použít pouze dva vodiče bez ochranného (nulovacího) vodiče...

Re: Pomoc s Aldaxem

To jo. Ale smí se kisna spojit s některým uzlem (třeba středním vývodem sekundáru trafa) nebo musí zůstat "v luftě" a přizemnit se smí pouze přes bezpečnostní kondík??? Úplně "plavat" bych ji nechtěl nechat.

Web

Re: Pomoc s Aldaxem

Takže když vytáhnu napájení jednoho modulu a nechám pouze zem, tak to vrčí
Odpor 10 Ohm nemam
Třetí varianta, odpojil jsem vstupní země ( do vstupu IN na modulech jde tedy jenom "živý") , pak jsem je spojil a vedl tlustším drátem na druhého modulu tam kde se mi rozděluje napájení modulů ... výsledek? VRČÍ TO sad

Web

(upravil Karlos 11. 6. 2007 15:10)

Re: Pomoc s Aldaxem

Takže Pc nemusí mít 3ti vodič jo ?

Re: Pomoc s Aldaxem

A dals napajeni obou modulu do te svorkovnice u trafa? Ne jak to mas ted,napred do jednoho a az z neho do druheho?

(upravil mirulu 11. 6. 2007 16:01)

Re: Pomoc s Aldaxem

Ne, druhý modul jede přes první, zkusim to


... tak jsem udělal jenom zem do druhého modulu z čokolády a taky to vrčí sad

Tady je schéma mého zapojení

http://img39.picoodle.com/img/img39/8/6/11/t_zesm_fdb6ac3.png a tak to vrčí. Pak jsem to zkusil takhle http://img39.picoodle.com/img/img39/8/6/11/t_zes2m_8efd9ee.png a stále to vrčí. Nakonec jsem udělal tohle (pokus) http://img39.picoodle.com/img/img39/8/6/11/t_zes3m_94bbab9.png a stále vrčí sad

zatím to mám bez volume poťáku, když nebudu mít korekčák, jaký potenciometr bych měl použít? Drážkovaný 6mm se stereo moc nedělají ne? Nebo jo? To by byl ideál

Web

(upravil opamp 11. 6. 2007 16:05)

Re: Pomoc s Aldaxem

U poslední varianty musíš i to spojení zemí cinchů vést do bodu, kde se rozdělují země od trafa k modulům.

Poťák 2x 5 kilo logáro. Třeba starej TESLA TC289 - má souběh 2 dB.

Kdyby to furt dělalo bugr, zkus eště všechny kabely od modulů odpojit a ohmmetrem ověř, zda není žádná svorka modulu a žádný drát žádného vedení nějakým nedopatřením spojen s bednou zesilovače.

Web

Příspěvky [81 až 100 z 285]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc s Aldaxem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£