(upravil j_paseka 12. 8. 2011 11:42)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Mám menší problém. Se zdejším kolegou jsme řešili správnost zapojení výškového loudnessu u tohoto zesilovače.

Pro ilustraci foto:
http://s4.postimg.cc/3k8rufoop/5850_loudness.jpg

Teď jej má zapojen tak, jak je nakresleno plnou čarou. Ale za zvážení ještě připadá zapojení RC členu tak, jak je vyznačen čárkovaně. Sinclair napsal: "Na potenciometr hlasitosti mezi odbočku a horní konec připájet sériovou kombinaci 8k2 a 2n2." Tak se tedy přiznám, že nevím přesně, na který konec. Co je teda správně? Děkuji.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Horní konec je horní konec a běžec je běžec smile takže to čárkované je správně, vždyť je to sakra defaultní, nejrozšířenější zapojení.

Web

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Máš pravdu, jenže byl jsem z toho už tak zblblý, že jsem se prostě musel zeptat smile . Jinak mi to nedalo a koukl jsem ještě do stokrát zmíněných korekcí RSD4132. Takže bych to nakonec stejně zapojil podle nich. Ale tak děkuji za odpověď.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Opět oživuji toto téma. Sehnal jsem si šasi do gramofonu NZC130. A nevím jak jej mám upevnit. Byl by někdo ochotný pokud vlastní tento gramofon nafotit mi to uchycení v datailu? Nebo jestli to už někdo montoval a ví co a jak, poradili byste mi prosím?
Dostal jsem k tomu čtyři šrouby s podložkami, které se na ten šroub navléknou.Čtyři pružiny s jakýmsi molitanem uvnitř a čtyři duté plastové sloupky na jedné straně zúžené. Ale nevím jak to poskládat.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Ahoj Honzo, střílím z hlavy, ale jestli se nepletu tak:

1. šroubek na něj navléknout pružinku a našroubovat distanční zubatou matku
2. 3roubky s distanční podložkou našroubovat ze spodů do chasis
3. do otvorů v chasis na víku zasadit plastové misky
4. nasadit na plastové misky chasis
5. ze spodu chasis protlačit hlavu šroubku tak, abyse dala zasunout plastová závlačka.
6. Chasis by mělo na dřevěném soklu "plavat", "pérovat".
7. Kdyby nějaký díl na odpružení chasis chyběl, máým náhradní, teď jsem rozbral 3x rádia s gramcem TESLA 1032 či 1037.

Snad jsem použil pochopitelné výrazy.

Čusky křusky - RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Psal jsem Ti mail.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

rostaforet@svi.cz

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil johnygl 4. 4. 2013 10:56)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Nechcem zakladat novu temu, tak ozivim tuto smile

Planujem postavit novy hifi koncak aspon 2x25W, a pouzit s povodnym korekcnym predzosilovacom v AZS 100L, ktory verim ze je kvalitny.
Ak by ste boli taky dobry a pomohli mi s vyberom kvalitneho koncaka, a pomoct s pripojenim k predzosilovacu, budem Vam nesmierne vdacny. Naozaj

PS : Doma mam asi 150VA toroid trafo, s vystupom 2x20V AC, to po usmerneni bude mat cca 2x28V, kondiky asi vezmem 2x4700uF 50V..

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Ideálny zdroj pre LM3886...

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Bude mozne ho pripojit k tomu predzosiku ?  Ak Vas mozem poprosit nejaky odkaz zo schemou , DPS, popisom suciastok..  Dakujem wink

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm

(upravil johnygl 4. 4. 2013 13:07)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Parada. Mozes mi este poradit ako by si vyfiltroval a usmernil 2x20V AC na sekundari 150VA toroidu. Tak aby to pekne sedelo s tymto koncakom.
Staci aj toto? http://www.svetelektro.com//upload/univ … novace.png
Inak tam u tom koncaku potom na zdroj signalu staci napojit vystup z korekcie, ano? Dik

Posledna vec, radi sa to medzi hifi? ci skor nie? Aky to ma podla teba zvuk..  Lebo trufol by som si aj na kusok zlozitejsi zosik pripadne wink A dakujem za pomoc

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Připojíš sekundár trafa přímo do svorek napájení zesilovače. Lama má na desce diodový můstek a filtrační kondenzátory smile

(upravil johnygl 4. 4. 2013 15:46)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Jee to som si nevsimol fakt, vyborne.

Inak vedel by mi niekto povedat ci su potrebne nejake upravy na korekciach od tesly> Bude to potrebovat vraj minimalne 40V , len ci bude treba nieco prestavat,ponastavovat, aby vybudili dostatocne novy koncak.

Ak by stacilo len zvysit voltaz na predzosiku, a fungovalo by to, nepohneval by som sa .. smile  Ak ano , mate nejake napady, resp robil niekto nieco podobne? Dik

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

hned jak jsem viděl oživování támata AZS tak jsem si myslel že to musí být ten člověk ze svetelektra big_smile sakra proč si něco nepřečteš,... už ti někdo poradil kolik dostaneš ze střídavýho usměrněnýho, ale víš aspoň ten vzoreček?

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

johnygl: Načo Ti je zložitejší koncák, keď nemáš základné vedomosti a pýtaš sa, či preampom z AZS100L vybudíš koniec s citlivosťou 700mV? wink Ak postaviš tie LM3886 a spojiš to s korekciami tak, aby Ti to nebrumelo, tak môžeš prejsť na vyšší level.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

no teoriu neovladam velmi, som geolog sad
1. Tak mi odpovedz ty ci vybudim tych 700mA  (odkial je tych 700ma?) 
2. Podla teba to bude brumiet? smile

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Ty tam někde vidíš miliampéry? To je pak fakt těžký, když si pleteš i proud s napětím.

(upravil johnygl 5. 4. 2013 9:37)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Tak nemusite mi radit ak nechcete, ja viem ze v tomto nesom studovany, ale ten zosik som chcel spravit, lebo by sa mi zisiel. Nemozem celu elektro-teoriu nabit hned do hlavy, hlavne teraz ked robim diplomovku...

Prosim niekoho kto ozelie moje nevedomosti, a pomoze mi to spojit dohromady. Suciastky uz su objednane, takze dokopat to musim. Ten koncak zhotovym s tym nemam problem, mam pekny navod (aj pre takych ako ja..) uz len ako to zladit s tym preampom. Verim ze niekto mi tu da par viet co mi pomozu.. Vdaka

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Na tom preampe by bolo dobré urobiť drobných úprav, je to tu popísané, treba len hľadať. Zlaďovať tam nie je čo, ten preamp dokáže LM3886 vybudiť.