Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Recenzi jsem si přečetl. Autorovi bych doporučil, aby se vyjadřoval jednotně. Skoro mi přijde že jednu část recenze psal někdo jinej. Hlavně průpovídky o velikosti subwooferu jsou unikát...posuzovat "sílu" subwooferu podle "zbořené koupelny" to je teda něco.
Autore, buď se snaž zavděčit PC teenagerským maníkům a napiš adekvátní, oslavnou recenzi, vyjadřuj se zhruba jako lidi, kteří příspívají do diskuze (IQ tykve). PC maníci budou spokojení.
Můžeš zkusit i vyloženě odborně psanou recenzi opravdu na úrovni. Ve tvé poslední recenzi jsou sice jakési náznaky znalostí, ale když to vždycky zazdíš duchaplnou hlášku, musí ti bejt jasný, jak budou soudní lidé reagovat, o zbytku se už radši nezmiňuju.

Zorg: Proč tunit něco, co bys musel kompletně přeosadit, aby to hrálo a fungovalo déle jak zákonem danou záruční lhůtou? Vyměníš operáky, fajn bude to hrát líp, ale jak dlouho? Vyměníš kýble za "lepší". Bude to hrát líp, ale za jakou cenu? Pak nakonec zjistíš, že se zmůstkovaným, koncovým integráčem neuděláš nic a že jsi akorát vyhodil zbytečně prachy...

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 16:40)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

little: hele hlášky jako "zbořená koupelna" jsou tam čistě pro oživení, aby to bylo trochu osobní a ne jen suché psaní, což na odborných recenzích nesnáším...já možná vtipný v recenzích moc nejsem (protože se o to nesnažím), na to nejsem asi dost zkušený, nicméně je moje věc, jestli si tam něco osobního zakomponuji (a story s koupelnou je pravdivá, kdyby něco, zjisti si, co dělá umakartové jádro v paneláku v reakci na basy)...a dělám to vždycky...mě můj minulý šéfredaktor naučil, že osobní dojmy a pocity jsou kořením každé recenze...

já prostě v každém textu, který píšu, přicházím vždy i s osobním názorem, zkušenostmi, mnohdy i s příběhy z reálu...nevidím v tom žádný problém...že se to tobě nelíbí, je mi líto, ale co nadělám...každý má svůj názor...

jinak tvé výtky nesměřují k ničemu konkrétnímu ani technickému, tak nemám důvod dál reagovat nebo něco opravovat...

Web

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 16:44)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Frank: no s těma DYI bednama je potíž...já bych je rád slyšel...ale nemůžu to použít nikde v testu nebo recenzi, takže nevím, co bych si s tím počal...kdybych měl zbytečných dejme tomu 50 litrů, tak bych si od zdejších borců třeba něco postavit nechal, ale nejdřív bych stejně chtěl slyšet výsledek...a to třeba Nunu snad bude někdy mít, tak bych si to zašel poslechnout...

jinak na ty recenze prostě, jak jsem psal, sháním nějaký 5.1 set, který se normálně prodává, je do 10 tisíc a který nějak hraje...protože místo těch moček bych lidem rád představil konečně něco, co má smysl...já vim o těch JBL, nebo o setech od BOSE, ale většinou je to buď cenově jinde, nebo to za tu cenu nestojí, resp. je to předražené...

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Recenze jako takové je bez debat  psaná poutavě, ale chtěl jsem tím říct, že ty sice sice změříš graf, ale abys řekl něco podobného, co ti napsal v diskuzi Zorg (hrb jak kráva až ke 200Hz), to ne. Sice změříš příkon sestavičky (tuším že byla okolo 150W), ale už se nezmíníš o porovnání s výkony, které udává výrobce. A tak dál...

Ale to je jedno. Je zcela evidentní, že ty prostě kritiku připustit nechceš. Budiž.

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 16:53)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

little: já kritiku připustit chci, napsal jsem jasně, že konstruktivní a normálně podaná kritika mi vůbec nevadí...

teď jsi alespoň napsal něco konkrétního, tak se o tom pojď bavit (ačkoliv nezaručuji, že co sem dnes napíšu, bude zcela střízlivé, mám tu menší oslavu)....

takže co se týče hrbů, já o nich dobře vím a jsou popsané v mých předešlých článcích...tuším, že v článku Jak testujeme audio...

co se týče výkonu ve Wattech, tak je pravda, že tomu já moc nerozumím (elektrotechniku a potažmo fyziku moc nezvládám)...tak se tedy ptám a jestli chceš, tak mi poraď - když má sestava udávaný výkon dejme tomu těch 500W RMS, tak kolik má normální výkon? já prostě nevím (tipuju si podle sluchu minimálně o polovinu méně)...znám akorát definice ze sloupových hi-fi beden, kde prostě bylo třeba těch 80W a řezalo to jako kráva...mě prostě matou tyhle RMS, PMPO a tak, ačkoliv vím, co to znamená, tak jsem nenarazil na to, kde zjistit opravdový výkon (nevím, jaké má přízvisko), výrobce jako Logitech to NIKDY neudává...

nicméně jen dodám, že i kdybych ten výkon přesně udal v článku, tak to je každému k ničemu, to jsou naprosto podružné orientační věci pro magory, co prostě chtějí, aby to bylo co nejvíc výkonné a to já nejsem...

Web

(upravil little 6. 8. 2009 17:01)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Normální výkon, sinusový výkon (či jak to nazvat) bys musel změřit za použití osciloskopu. Sice by to byla piplačka, ale měl bys přesnou hodnotu. Myslím ale, že je to jen jeden z elementů recenze a nemá cenu se tím zase až tak do podrobna zabývat.

Chtěl jsem jenom říct, že sestava, který má příkon při maximálním vybuzení 150W, nemůže nikdy mít zesilovač, který do zátěže dodá celkem 500W. Jestli do zátěže dodá 100W sinus (při součaaném vybuzení všech kanálů na max.) tak nejspíš ještě přeháním.

Do recenze bych napsal dovětek ve smyslu "hele výrobce udává výkon xxx, ale wattmetrem jsem naměřil při max. vybuzení jen xxx, nějspíš tu něco smrdí, reálný výkon je zhruba pětinový". Víc netřeba. Nějaké měření osciskopem na každém kanálu do poslouchatelného THD je v tomhle případě házení perel sviním.

Ještě k tomu hrbu: Pochybuju, že si většina lidí na tvůj předchozí článek po takové době vzpomene. Nebál bych se to znovu v malé míře zakomponovat do recenze, někdo třeba ani ten článek nečetl, tomu pak přijde dodatečný komentář k charakteristice, kterou jsi změřil, vhod.

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 17:23)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

HW osciloskop s displejem si chci už delší dobu koupit, tak možná k tomu jednou dojde.

500W to má v RMS. 150W to má v zásuvce konstantní odběr na maximum. Nevim, ale podle mě by se to z toho mělo dát nějak vypočítat, to možná vyřešim i bez osciloskopu.

Článek o testování audia (a hrbech) je tam jinak jednou uveden v odkazu u řečí o testovacím CD. Já tam odkazy v redakčním systému dávat neumim a ty moje články na to ani nejsou dělané (neumim php), takže to nechávám být, moc odkazů zatim stejně nebylo třeba.

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Ze 150W si opravdu 500W nevycucáš.

odkud jsi, Mindwarpe?

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 17:35)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Praha 4 - Modřany

Jindy

edit: jo, proste 500w rms neni pravej vykon, je to podle me tech 150w, spis 100w maximalne a to jeste na svinsky spatnejch zahuhlanejch bednach...co se da delat, nic, uz to nechci slyset znovu...

Web

(upravil little 6. 8. 2009 17:46)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Co nám takhle udělat radost a mrknout se na koncový stupeň tohohle zázraku? Pár kvalitních fotek, z kterých bude poznat typ a je vymalováno. Zbytek už si tu nějak vydedukujeme. smile

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

mindwarp.cz: Měření máš udělané blbě. Měřící technika k ničemu, když s ní neumíš zacházet.
Tak za měsíc a půl by mohl bý hotový projekt s osazením měniči na dvě bedny za 1100Kč a zvukem který přehraje ledascos (ze spotřebky všechno, i dost věcí z highendu).

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

A jejda, little se vrátil z dovolený a už je zle lol Kde jsem prosimtě mluvil o nějakym tuningu?
No, taknějak jako check jsem to myslel.

(upravil MaBat 6. 8. 2009 19:19)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

checku, pokud jde o pásmo do 200Hz, vím, jak na to smile Teda těsně.

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Zorg: Nech si ty blbý kecy. smile Nevím, někde jsem to viděl...

(upravil Zorg 7. 8. 2009 8:06)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

MaBat: lol ty zvíře big_smile
little: opálenej? smile

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 20:31)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

check: o tom tématu mého testování frekvenční charakteristiky je asi 8 stránek na Electrozone...celý první test frekvencí je konzultovaný s lidmi z Ezone a vše je popsané naprosto akurátně...další testy jsou zcela stejné...

problém ale samozřejmě je, že ty moje grafy ve výsledku skoro k ničemu nejsou...takže pokud ty máš nějaký nápad, jak udělat softwarově, aby to k něčemu bylo, tak to prosím napiš zcela konkrétně, já to tak příště třeba udělám...

například bych rád vysvětlení jak otevřít jen to krátké měření ("krátké měřící okno", v jakém sw), aby tam ve výškách nebyly odrazy a pro eliminaci basových problémů, aby nebylo třeba pastí...
já to umím řešit akorát brutálně parametrickým HW E-MU ekvalizérem nebo úpravou akustiky, jinak s tím nemám zkušenosti...

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Marceli a píšu snad já že nevím?!

mindwarp.cz: Něco mám na stránkách, u programů bývají intuitivní helpy. Mě už nebaví vyprávět pořád tu samou pohádku.

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

A tvrdím já, že nevíš? Nebuď furt taková kyselá prdel.. smile

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Z clanku by som tiez vypustil keci o burani kupelne a podobne, nech to ozivuje recenziu ako chce, ale blbeckovia to budu brat polopatisticky a potom taketo kraviny kdekade citam po forach a neexistuje im to vyvratit, lebo to bolo v novinach a je to pravda.
Este si asi nevidel poriadny ucinny sub na 600W skutocnych RMS, co to robi s umakartom, tak nejake reci o Logitechu burajucom kupelku su smiesne.
Pozicaj si od niekoho PA sub a poriadny zosik a uvidis, co robi 500W.

Toto by v recenziach pre "deti" nemalo co robit, lebo im to deformuje videnie sveta.

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

KomarD-Jeay: tak zaprvé - nemám zodpovědnost kdo jak co pochopí...

tys to evidentně pochopil špatně, protože já právě píšu, že ten logitech NEBOURÁ koupelnu, resp. umakartové jádro, narozdíl od jiných a kvalitních beden, co jsem tu měl...takže špatně pochopeno, chce to číst pořádně...

Web