Re: Recenze Creative Gigaworks T3

A je to tu zase, málem jsem oněměl, hlavně z první věty, co mi padla do oka: 505W RMS je taky ohromující yikes
http://pctuning.tyden.cz/hardware/multi … do-obyvaku lol

(upravil Dismembered 5. 8. 2009 16:44)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Největší zápor sestavy je jednoznačně slabý a příliš velký subwoofer neschopný shodit lahvičky z poličky v koupelně cool

To měření je taky zajímavý - 20dB hrb na 40 - 150Hz?

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Hmmm, autor je fakt odborník. Co by asi říkal na můj 50l subík s SPV250 a Visatonem TIW-250XS? smile

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Nejhorší na tom je, že kdyby dělal recenzi někdo z nás, tak už danému serveru nikdo nikdy nic k otestování nedá, možná by došlo i na žalobu, že bychom si dovolili věci označit pravými jmény. Myslím, že "mrdky" by jenom lítaly lol Přesně to mě napadlo, když se autor divil, že v zesilovači praská a brumí. Já bych mu to řek - protože je to mrdka oholená až na kost v rámci ojebu kvůli ceně smile

(upravil mindwarp.cz 5. 8. 2009 17:28)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Zorgu, koukám, že si mě zase vychutnáváš, díky. Abys věděl, tak zrovna to, co vypichuješ z recenze, jsem tam nepsal já. Celý nadpis mi šéf změnil a i jiné věci. Nemůžu za to, já bych nikdy výkon v nadpisu nevypíchnul.

To s tím tvrzením "sub moc velký, ne moc silný" jsem právě myslel tak trochu v návaznosti na Creative T3 sub, který tu stále mám. Je 5x menší, nicméně nehraje 5x slaběji. Myslel jsem to tedy tak, že na to, jak je ten sub od Logitech velký, nehraje, jak bych čekal. Je tam tuším 10" membrána, takže jediné, co mi přišlo, že je lepší, než u T3 subu, byl rozsah, hraje to hlubší basy.

Jinak k těm testům - byly už tři články s těmi grafy, včetně vysvětlení těch testů. Já se o tom radil na Electrozone. Jestli máš nápad, jak to vylepšit, aniž bych stavěl basové pasti nebo si to tu obkládal trojúhelníky, nechám si rád poradit.

Nakonec, já nemůžu za to, co mi chodí na testy, je to konzumní audio a já z něj nadšený nejsem (ale pořád mě to baví víc, než kdybych musel psát třeba o grafických kartách). Ale jak víte z dřívějška, alespoň se snažím nabídnout něco víc, takže testuju co jde, i když to třeba nemá zatím moc význam. Znovu tedy opakuji, že pokud máte někdo nápady na zlepšení, napište mi je.



Jo, ale já to takhle napsat nemůžu, ač to z mého pohledu vím dávno. Jde o to, že píšu v určité cenové kategorii, musí se to tedy psát s přihlédnutím k ceně. A víš dobře, na kolik tě vyjde třeba 5.1 kvalitní sestava, to by tam nikdo nečetl a ani si to nekoupil. Lidi z PCT jsou schopni dát 15 litrů za grafiku, ale za zvuk většinou ne (a to je beztak entry cena k něčemu rozumnějšímu, když nepočítám tady to vaše bastlení).
Lidi prostě nejsou zvědaví na to, že stačí třeba připlatit pár tisíc a můžou mít už nějaký dobrý zvuk, i když bez různých nálepek jako THX a tak. Ale to nevysvětlíš, zkoušel jsem to a prostě to lidi nezajímalo.

Web

(upravil Zorg 5. 8. 2009 17:53)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Sorry, to není nic osobního smile Já už úplně zapoměl, že jsi ten stejnej Jindřich, doteď jsem myslel, že tu Z5500 už testoval někdo jinej big_smile

Zorg napsal:

Jak to tak vypadá z postů, tak mindwrap to nakonec vlastně zahrál do outu, jakože se nic moc nestalo, vlastně jsme mu vytkli jen "drobnosti" a on to možná opraví. To je ale špatněj přístup Jindřichu! Přesně co píše Jarouš, psal jsem podobné věci i pod článek. To neznamená, že teď usneš na vavřínech. Tohle tě mělo přinutit dělat pro příště věci pořádně!

Aspoň, že tě to baví. Ten můj "mrdkovej" post byl jen povzdech, vzhledem k PCT, jasně že by asi Vlčák prolít stropem jako čert...

mindwarp.cz napsal:

Lidi prostě nejsou zvědaví na to, že stačí třeba připlatit pár tisíc a můžou mít už nějaký dobrý zvuk, i když bez různých nálepek jako THX a tak. Ale to nevysvětlíš, zkoušel jsem to a prostě to lidi nezajímalo.

No to né, aspoň bych se snažil to vysvětlit proč a jak to je lepší atd. S procesorem to je to samé - (hypopříklad) nedám 1500 za jednojádrového semprona bez 64bit a L2 cache když za 2000 začínají dvoujádra. To si taky každý přebere. Proč tady by to mělo být jinak?

Hele s tím měřením, tak sem choď častějš. Já vím vcelku kulový, ale kluci toho tu umí celkem dost. Měřit dole je obecně problém, ale leccos se ochcat dá.

(upravil mindwarp.cz 5. 8. 2009 18:38)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Zorg: jasně, neva, oni mi změnili trochu nick...z5500 už testoval leckdo, jsou na trhu léta...já úplně nevim, proč mi je Vašek poslal na recenzi...ale asi proto, že na PCT ještě nebyla a že tyhle repráky má (bohužel) hodně lidí...

dopředu jsem také věděl, že lidi, co ty bedny mají doma, mě budou všemožně kritizovat, protože ta recenze neměla vyznít moc pozitivně...na druhou stranu výsledek je asi takový, že jsem lidem řekl "pokud chcete bedny co mají digital, DTS, THX, DD a tak dále, za tu cenu nic podobného v surroundu nekoupíte" - a to je pravda, alespoň co já vím...nicméně to, že bedny stojí 9 tisíc a mají trilion funkcí, ještě neznamená, že dobře hrají, to si jaksi většina majitelů v diskuzi nechtěla nechat vyvrátit...
ono říct někomu po dvou letech, že to, co si před lety koupil (a je happy, protože nic lepšího nezná) za 10 litrů, je vlastně shit, to většina dobře nerozdejchá...

jinak dražší repro nebo sluchátka a tak jsem se snažil doporučovat dřív i v těch recenzích, tak nějak jsem se snažil lidem propašovat doporučení na alternativu...ale po čase jsem začal slýchat nadávky, že co tam pořád cpu narážky na to profi audio a hudbu, tak jsem toho nechal a přesunul tyhle rady do diskuzí, většinou se snažím taktně naznačit, že tohle teda ne...

já jsem rád, že mi občas vyjde nějaký článek, co se konzumního audia netýká...třeba to o těch testech, nebo o stavbě DAW a další bude o Commodore 64 a jeho SID čipu, pak možná něco o nahrávání, ještě nevim...na tyhle články se nejvíc těšim...

no, teď ale testuju novou ultra-low end zvukovku Xonar DS za 1200 Kč, paráda...paradoxní je, že testy RMAA vyšly docela pěkně, ale já slyšim, že to pěkně nehraje...takže to jsem teď také řešil na Electrozone, co lidem říct...snad se s tim nějak poperu...

co se týče repráků, tak mě by dost na test zajímala nějaká slušná sestava 5.1 do 10 tisíc, od jakéhokoliv výrobce...to je právě to, na co jsem ještě nenarazil...a to, o čem sám vim, jsou různé věci za 50 a víc tisíc...

ale jo, já bych sem chodil rád častěji...ale zaprvé elektrotechnice a stavbě beden moc nerozumim a za druhé ono pořád sledovat všechny ty fóra prostě nejde...sleduju jich už asi 5, je to hrůza...

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Já bych se s tim ale vážně nesral. Normálně bych to klidně podal "je to shit, jste blbí, že jste si to koupili". Proč ne? Vždyť je to pravda. Ať to nerozdejchaj, dobře jim tak, to už není tvůj problém. Aspoň pak nebudeš za blbce. Pokud budou v redakci cenzurovat, myslím, že dost lidí se za tebe postaví.
Klidně bych do recenze napsal, že bych radši poslouchal obyčejné poctivě udělané dvoupásmovky než paskvil s triliónem funkcí za každou cenu. To samé - místo plastovejch Geniusů radši bazarové Tesly za stejnou cenu...
Neboj se, pokud fakt hraje na pytel a zdůvodníš to, oměříš to, klidně jí zdrbni. Otázka je, co to přesně znamená "pěkně to nehraje"... Že se mě to nelíbí ještě neznamená, že to tak nemá být a vice versa smile
No, veřejně prohlašuju, že do zimy něco zkusim sepsat. I když jsem v rámci fóra lempl, aspoň nebudu jen blbě pindat a zkusim něco sesmolit. Tak a teď sem si to zavařil lol

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 8:50)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Já bych ti poradil, pokud chceš něco sepsat, zkusit právě třeba téma "stavba reproduktorů", něco o té problematice, pokud tomu rozumíš. To by třeba mohlo být i na pokračování. A také bych rád poprosil, aby ses, pokud možno, vyhnul těm mým konkrétním tématům a postupům.

Jinak to audio co testuji prostě je určitá kategorie, nejde o žádnou cenzuru, jen to píšu vzhledem k ceně a k cílové skupině lidí. Ony takové 5.1 Genius reproduktory za 2 tisíce nemají ve své kategorii konkurenci. Zrovna ta 5.1 kategorie je v profi segmentu velmi drahá, 2.0 ani ne, jenže lidi většinou chtějí 5.1 na hraní her a do toho někdo těžko bude vrážet těžký prachy.

Že by se za mě lidi postavili, kdybych o všem co od teď budu recenzovat napsal, že je to shit, tak tomu nevěř ani náhodou. Audiofilů tam chodí naprosté minimum a ten zbytek jsou obyčejní konzumenti, kteří si vystačí s triem Logitech, Creative, Genius, možná ještě Onkyo.
Posledně tam byl nějakej blázen co tam začal vykřikovat kapitálkama, že Logitech je číslo.1, že to jsou nejlepší bedny a nejlepší výrobce na světě (možná to ještě někde je v té diskuzi). A vysvětluj pak něco takovým, to nejde. Já se s lidma na fórech nebo diskuzích nerad hádám. Když už, tak někde rozebrat v klidu konstruktivní kritiku.

Občas mi bohužel i nějaký člověk, co se v tom vyzná (třeba odsud) něco stroze napíše a vyčte jenom body, co se mu nelíbí a někdy trefí i úpravy, co jsem já nedělal. Potom odpovím také stroze. Mě osobně vůbec nevadí konstruktivní kritika, ale sám jí vždycky podávám s citem (a vždy ke kritice přidám i nějakou chválu), to jen tak na okraj k tomu, co se tu v diskuzi probíralo předtím.

Web

(upravil Zorg 6. 8. 2009 11:29)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Já bych rád sesmolil něco jako lama návod - instantní kuchařku, kterak si slušné audio ke kompu vyrobiti smile Prostě vzít relativně levný konzistentní repro takový, aby vyšla jednoduchá výhybka, výsledek byl vcelku poslouchatelnej, nebyly velký náklady na ozvučnici, ... To samé u zesu. Prostě něco jako osvěta a umytí huby od medu. "Pimp up my audio"? big_smile No, ale na slušnej výsledek toho budu muset ještě dost udělat. Ale chytnout by se to mohlo, když vychází i tuning skříní a některý postupy tam jsou z mýho pohledu náročnější.

EDIT: Ptal ses na tu sestavu, že plánuješ otestovat - dej si tu vyhledat "heco" ("victa") autor "dawsoo" snad to tu ještě někde je. Psal něco v tom smyslu, že sice ojeb, ale ne takovej a hlavně výsledek docela poslouchatelnej, stačila jen přitlumit výška. Bude to tu v několika dredech i s měřením, snad ještě. Sice je to asi jen stereo, ale možná by to šlo poskládat do 10k. Jinak kamarád co má set 5.1 od JBL ~ 8.5kKč z hifibazaru.cz je mírně řečeno rozladěn, prej dost slabota. Ono vůbec, mrkni tam, jakés-takés sety tam vždycky za rozumný peníz byly.

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 13:09)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Myslim, že to co chceš "sesmolit" je přesně to, co by se chytnout na PCT mohlo, hlavně aby to byl fakt lama návod. Umejt hubu lidem od medu, no, jak chceš. Jen doporučuji zbytečně neútočit na ty konzumní věci od Logitech a spol., zbytečně nerejpat, to nemá smysl, spíš ty DYI prostě brát jako alternativu, která stojí peníze i námahu, ale stojí za to. Jen moje doporučení, protože nasazení útočného tónu neprospěje nikomu.

Jinak, ty už máš nějaké vlastní slušné repro postavené? Jestli jo, tak je škoda, že jsi z Plzně, mě by zajímalo si poslechnout DYI bedny, zatím jsem měl možnost z DYI slyšet akorát shit věci co stavěj technaři na jejich akce, to fakt kvalitní neni ani náhodou. Dost rád bych slyšel near-field monitory, co někdo postavil doma a porovnal je s tím, co jsem slyšel z komerčních věcí. Ale nevim jestli to tady někdo staví, nesleduju to. Co vim, tak Nunu něco takového kutí a za dost velkej ranec, tušim na 80 litrů nějak ta stavba vyjde. Tomu už bych věřil, že to bude top, rád bych to slyšel. Kdyby někdo byl schopen postavit třeba podomácku něco s kvalitou jako Klein+Hummel třípásmovky, co stojí 2000 EUR jedna bedna, za řádově nižší náklady, to by bylo něco.

Je pak otázka, co ty chceš stavět, resp. na co chceš psát návod. Jestli na hi-fi, nebo near-field bedny (on je tam co vím jen rozdíl v nějakém tom "nátrubku" nebo co já vím). Já lidem tlačim spíš near-fieldy, protože s nimi mám zkušenosti a většinou má každej repráky u počítače a nebo někde v obýváku, které nebývají dneska moc velké na to, aby i tam nehrály dobře near-fieldy dejme tomu s 8" basákem.

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Postavit něco kvality K+H si nedělej moc iluze, ona to zas tak sranda neni.

Udělat něco k PC na trochu kvalitnější poslech by šlo, ale někdo pak může postrádat "hustobasy".

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 13:07)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

No, já si iluze nedělám, že tu někdo postaví K+H smile

"hustobasy" - jestli myslíš extra silné basy bez jakéhokoliv ohledu na kvalitu, tak to se snažím lidem vytlouct z hlavy, že takhle prostě ne. Pro mě jsou dobré basy takové, které i ve vysoké rychlosti znějí naprosto přesně a sedí jak prdel na hrnec. U mě je to hlavní kritérium, pak jsou jistě nějaká další, ale u hudby mi jde o tohle. Ve výsledku u těch konzumních subwooferů to jsou "basy", že to prostě jenom mlátí a brblá, prostě hnuj. Ale tak už to chodí u většiny těch konzumních subwooferů. Jedna z mála výjimek se mi zdá subwoofer právě k těm Creative T3. Ten jsem si odkoupil a mám ho tu už snad přes půl roku jako rozšíření basového pásma k mým studiovkám. Sice vím, že to není úplně ideál, ale přechodně to stačí, než seženu 15 litrů na nějaký ucházející sub.

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

fajn smile trochu se teď o tom bavíme se Zorgem, je to fakt prča.

(upravil mindwarp.cz 6. 8. 2009 14:24)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

O čem? O "hustobasech", K+H DYI, nebo si děláte třeba srandu ze mě? smile

Web

(upravil Frank 6. 8. 2009 14:28)

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Vubec ne, vymejšleli sme osazení nějakejch DIY PC bedýnek.

Když se o tom tak bavíme, máš Ty nějakou představu o tom, co bysme asi přibližně měli ukutit? Jestli 2.0 nebo 2.1, se zesilovačem, bez... Taky náklady.

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

K jakýmu jste došli závěru ?

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Stačí 2x ARE5808 (ze starých barevných televizí ze smeťáku) v kartonových bednách, k tomu dva moduly TV zvuku s MBA810 nebo A2030 (opět ze smeťáku) a přehraje to drtivou většinu PC repráčků.

Nejhorší na tom je, že to není vtip sad

Web

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Závěr zatim žádnej, ale koukali sme trochu vejš než Opamp smile

Re: Recenze Creative Gigaworks T3

Nepostneme sem, Frenkí, tu diskuzi? I se sranim, vořechama a vocasama, bude prča lol