Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

No...souhlas s Karlosem... Já jako začátečník bych se rozhodně nepouštěl do stavby dražších reprosoustav... a ještě ke všemu pro někoho druhého...A šel bych na zkušenou do těch TVM!! ...To je jako mít řidičák na Chrchla a sednout na Hondu CBR...:)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

TVMka som uz staval , pre seba, a vcelku spokojny, toto stavam pre kamosa s tym, ze skusenosti budu pre mna vzacne, pac si chcem aj pre seba zbastlit ine nez TVM.
a precital bych si rad vyjadrenie k artiklu povyse.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Tak musíš vedět že nemůžes si narvat repro do jak velké ozvučnice ale cca do objemu polovičního než je Vas repro. Samozdřejmně že to neplatí vždykcy. (je to jen taková pomůcka někdy je to víc a někdy méně ale většinou se to pohybuje kolem poloviny VAS)  Taky musís vycházet aspoň ze základních parametrů jako je Xmax a GD a Pmax atd.. až uvidíš že Xmax je překročena i s malým zatížením tak je něco špatně, nebo taky když bude GD moc vysoké napč bude už při 50hz 20ms atd.... Je toho dost snad sem ti aspoň napověděl.
Repro se taky nemá podlaďovat. Takže jestli chceš Něco s 8br40 tak max 40litrů a closed nebo vented. nepodlaďovat. BR vyjde celkem dlouhý já ho mám ze spodu, když se mi zvuk libit nebude tak ho jednoduše zacpu smile 226ka 30lirů closed, vented bude mít náchylnost k hučení. Já sem vented nesylšel jen closed a hraje to obstojně.  Kdyžtak http://audioweb.cz/tp-navrhy.htm  tam je taky užitečné info. Přečti si články co tam jsou ...
A budeš vedět lépe. Taky nezapomeň na výhybku zde na DiyFans nějaké jsou zejména k TVM.
Kdyžtak se zeptej tady tě nikdo neukousne smile

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

skusil som si porovnat aj vychylky, pri 30W, no a s tym objemom je to pravda, vacsi objem skor skodi ako pomaha. ale aj tak jedna 8BR40 zvladne v 35L uzavretej max 25W aby este reprak 'stihal' 
tam by stacil 2*40W zosik, takze na pokojik asi fpoho.

inak 2 basaky v 1 bedni je  ku**sky rozdiel. to si tak mozem dovolit s 226kou financne. sad
  Karlosi : ty mas ty bedynky na nejakych nozickach, ked smeruje BR do zeme? alebo ako si to riesil?
este by bola varianta closed 226ka v 30L a ten hnusny GTC, ale stredy by boli na houby pocitam
apropo, ten web, co si hodil link uz mam prejdeny aj odzadu smile tam som niekde zacinal zbierat prve info pred par rokmi

(upravil Karlos 16. 4. 2007 12:23)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Já mám spec bednu tvar smile ze zadu zaobleny a dole takovy postavec, ale dá se to vyřešit nožičkama a aby to nestálo na zemi tak desku, a nožky 10cm, BR mám tuším 24cm nějak tak už si nepamatuju ..

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

tak nejak som si to predstavil smile ale co s tou vyhybkou? aku tam mas vysku?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

GTC  vyhybku mám od antonia, středy mi nijak nechybí porovnával jsem to z jinýma bednama, a zjistil sem že 14kHz mi nevadí jen u GTC ale i u tesel a atd... takže to bude podle mě zvukovkou a nebo mojima ušima big_smile

(upravil Bentley 16. 4. 2007 12:57)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

tak to by bola parada, ta vyhybka je spravena na 2p GTC + co?
s tou beymou alebo to je iny projekt?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

s Beymou . . tuto kombinaci už tu dělá víc lidi smile

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

tym padom bych to mal vyriesene vseeetko. smile poslal bys mi schemu tej vyhybky pls? aj aky typ kondov a cievok je lepsi, ak by si tomu rozumel smile

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Máš to v mejlu ..

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

dik smile

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

no, Karlosi, dovolil bych si s tebou hrube nesouhlasit, teda co se tech tvejchdoporucenejch objemu apod. tyce. to bych spis objem odvozoval od plochy membrany, nez od Vas. i to by vsak bylo dost nepresny, i kdyz vyrazne lepsi nez Vas/2... dal je mnoho dulezitejsich parametru nez GD a Pmax... na orientacni urceni typu ozvucnice je fajn trebapomer Qes a fs. do 50 closed, vejs uz je dobrej i BR. ale nemam tyhle obecny poucky moc rad. na podladeni taky neni za urcitejch podminek nic spatnyho, je spis blbost chtit po repraku s fs 70Hz aby zahral od 30Hz. dal 27TFFC nestoji 1500. kluci co ji brali z USA ji mely po petikilu. ja bych na ladeni podle vzorecku moc nedaval, nejlepsi bybylo si zmerit ty repra primo v bedne a ladit podle toho

(upravil Karlos 16. 4. 2007 17:05)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Ale já myslel už pri navrhování, že prostě když v grafu máš Xmax v pr.. tak že stím musís něco dělat atd.. je to vsvětlení pro amatéra.
Prostě úplně zjednodušeně . Kdybych měl vypsat a popsal všechny parametry tak se upíšu, ano to s tím vas je dost nepřesné ale lepší aby Beymu rval do 80litrovky, ale podíval se na Vas ten je u 8br40 82l a řekl a Karlos říkal že tam má bejt cca polovina dá tam půlku a teď se podívá na ladění a Karlos říkal že to nemám podlaďovat tak tam dám 35hz atd.. Prostě lepší než aby nědko Udělal pro tu beymu 70litrovou almaru a naladil to na 20hz aby to mělo basypy..
Nemám sílu vypisovat co a jak přesně.. jen sem ho chtěl trošku popostrčit.  Je horko atd..
Nejsem chytrej a nechcu chytračit jen sem chtěl trošku pomoct protože tady se k tomu nikdo neměl.
Já sem nepsal že 1/2 Vas je doporučenej objem, ale že se ten objem pro repro pohybuje většinou kolem Vas..
Takže např U Beymy to může bejt 30-40 např .. ale né 70 nebo kolik ...
Myslíž že každej má možnost si změřit parametry repra přímo v bedně a přesně?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

hele, luikasi, ten seas asi nebrali 2ks, ked to mali take lacne, zeano? ja to uz chystam na 35L closed a bude klud a po problemoch, a s tym GTCeckom na vysku. vyhybka  uz je ok tiez.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

samozrejme 500/ks, jak chces, vylozene pruser to snad nebude, jen nevim jak se GTC popere s delickou kolem 2,2kHz...

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

a kebych si  nechal poslat 2ks, kolko by to vyslo aj s postou, proste vse? urcite to je vyskoac uplne niekde inde kvalitou... no a kolko by to trvalo casovo nez to pride?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

se poptej gamina, ja nevim

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Omlouvám se, že se sem míchám, jen chci opravit tu cenu, kterou jsem psal na starém fóru - 2x 27TFFC nevyšlo na něco přes tisícovku, asi jsem tam přehodil dvě cifry. Správná cena je něco přes 1500. Při nějaké příští objednávce by se možná ještě dala o něco málo stáhnout.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

i tak je ta cena dobra