Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 23)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 23 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 452]

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Tomáš, ja som narážal skôr na to že kopec ľudí bude básniť o kábloch, stojanoch a podložkách a podobných blbostiach. Vrážať do toho peniaze budú vydávať za svoj koníček. Tu sa im ponúka hotová vec, ktorá pomôže zvuku nafurt. Moali by viac času na dôležitejšiu vec, ktorou je hudba. Len by prišli o možnosť hrať sa....  Ver mi, že by som rád pomohol, len pohľad na výplatnú pásku ma brzdí. A takých je tu tiež dosť.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Jo, ten pohled brzdi i mne.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

pokud napíšeš bafr atd. je k dispozici - cena, termín dodání..něco se prodá. Já bych měl zájem o desku zdroje a bufer

Web

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Jo, tomasi nabidni to, dej silk, cenu a MOQ pro vyrobu... Myslim, ze se tech MOQ najde a nebude se ti doma valet nic.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Sejde li se alespon 10 lidi, a to je opravdu minimum tak to necham udelat. Jednorazove. Pro to aby to mohlo vzniknout staci nakreslit zdroj ktery bude i pro bafry, udelat prototypy, overit zda to cele sedi a zapada do sebe, nechat vyrobit finalni desky. Prace to je vic nez na vikend. Bude li jak rikam MINIMALNE 10 zajemcu, tak to spustim.

Pocitejte s cenou PCB okolo 1000Kč za bafry a 600 za zdroj. Ve standartu v jakem je cely DAC. Cena za soucastky je natolik nizka ze ji nema cenu ani pocitat, za zdroj do 100Kč a za bafry do 200Kč.

Start po dosazeni 10 ks. Pote to teprve zacnu kreslit, jinak je to mrhani mym casem.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Jako bonus a zvyseni uzitnych vlastnosti dam tem, kteri o to projevi zajem soft s podporou a automatickou detekci 24/192 pokud budou splneny dve podminky.

1. soft pojede a nebude v nem chyba
2. majitel hradi postovne tam i zpet.


Toto berte ale zatim bez zaruky, nemam to vubec odzkousene, a ani nevim kdy se k tomu dostanu, nicmene fungovat by to mohlo...

(upravil opamp 3. 7. 2009 21:19)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Sorry za nejapný dotaz, byla by (k tomu softu) ještě možnost objednání desky DACu?

Bral bych i zdroj, ohledně bufferu musím pročíst thread, oč vlastně jde.

Web

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Hlasim se jako prvni na odber zdroje + bafru smile

(upravil reeb 4. 7. 2009 19:58)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Mám zájem o bufer

Web

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Zatim desky pro dac stale jsou. Chvili jeste vydrzi, ale dlouho asi ne.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Jakou barvu masky mají ty co ještě máš? smile

Web

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

bilou.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Dobrý večer, jsa nováčkem na audiowebu omlouvám se, jestliže nepostupuji jak je zvykem... Nicméně - zahlédl jsem zde zmínky o vytvořeném HSDAC (což snad znamená nějaký high-speed DA převodník?) a o autorově úmyslu to vše uzavřít. Myslíte, že bych se mohl hodně skromně přihlásit? Nejsem odborník, jen se s prominutím jaksi zvukem živím. A takový dobrý přístroj by se mi určitě líbil. Nehledě k tomu, že jsem se už-už odhodlával pustit se (ze zoufalství) do stavby nějakého jednoduchého přepínače dig.signálů, abych mohl přepínat alespoň mezi CD a DVD a obejít tam zabudované komerční obvody. Amatérsky se domnívám, že vlastnictví takového externího převodníku, společně pak využívaného pro všechny druhy dig.signálů, by zvuku ohromně pomohlo... V jakémsi starším časopise PE jsem našel schéma přepínače a rozbočovače dig.signálů (jak pro optické rozhraní, tak pro SPDIF což je můj případ) a řekl jsem si, že to zkusím. A ejhle, zde se najednou objevují profesionálové, kteří snad "umí" nejen převodník a přepínač, ale i zdroj a nevímcoještě. Proto ten můj hluboký zájem. Přiznávám ovšem, že jeden DAC mám, ten je však solo, bez možnosti přepínání. Tak teď sám nevím, co si počít. Pro rozcvičení (odpusťte mi to, prosím!) jsem podle návodu v zmiňovaném časopisu PE sesmolil tam otištěný předzesilovač Superstereo. No, hraje to, ovšem jak, to nemohu nijak měřit, nemám přístroje... Čili drzost mě nechybí. Bude případně stačit na HSDAC pana TomášeT? Ta drzost myslím. Mimochodem, kdysi jsem takto přes internet v Brně koupil DPA220, někdo ho tam postavil, používal, posléze použitý mě prodal. Když ho doma zapnu, ozve se z beden jemné sice, ale jasně rozeznatelné bzučení. Špatné zemnění? Ale nechci do toho vrtat. Nic neumím. Spíš mě to hněte tak, že se snad pokusím celý ten řetězec postupně vybudovat nějak líp. A začít přístrojem pana TomášeT by se mi líbilo. Ukamenuje te mě? Prosím tedy o nějakou odpověď. Stačí třeba jenom pár slov - např.: zalez! Je to stručné a jasné, to pak pochopím i já... Znovu dobrý večer všem:

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

TomásT: Bylo by moýná ještě jeden tedy získat? Ideálně osazený, tak abych to mohl dát jen do krabice a udělat mechanickou stránku věci? je naděje na ten přepínač vstupů? Díky

Web

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Veď keď malé dôjdu, je tu ešte veľký DAC aj s ovládaním hlasitosti a iným parádami.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Nejdrive Milana, bude to kratsi... Stale jsou Ale uz jich opravdu neni moc.  Komplet cele to v tuto chvili neumim, nemam respektive kde a ani brzo nebudu. Zatim mam dilnu nouzovku. Ale muzu ti tam nasazet vsecky SMD soucastky. Jenze je kupuju, stejne jako chemii, tavidla a neco to jaksi stoji. Nicmene zbytek prace znamena osadit pouze normalni vyvodove soucastky.

Termitovi: Tak a ted jsem v pasti... Jednoho pana co mu sem tam nekdo rekne Termit znam, dokonce ma i jeden prevodnik, kupodivu venuje se zvuku taky vic nez ja a co je nejhorsi, ma chudinku prevodnik bez prepinani vstupu, bez hlasitosti a bez synchronizace. S tim ze to jednou bude. Tak ted fakt nevim -)))) Nicmene udelam to tak, ze znamemu termitovi odpovim tam, kde se bezne vidavame a ukaze teda nejaky pokrok, a Termitovi tady odpovim jako bychom se neznali a slo o shodu nicku -))))

Nejprve k prepinaci digitalniho signalu. Pokud potrebujes prepinat mezi vice zdroji, neni prakticky nic jednoduchsiho nez pro prepinani pouzit rele ktere bude spinat i zorepinat vzdy zivy i zem. To je ta nejprimitivnejsi cesta. Dalsi varianta je ze HSDAC umoznuje sam o sobe prepinat az 8 zdroju, nicmene toto asi zustane nevyuzite, protoze je k tomu zapotrebi " jenom " software ktery ovlada cely prevodnik. A ten si nepisu sam, ale delaji mi profesional ktery ma programovani jako obzivu. A pro 5 lidi to nema smysl resit.

HS-DAC muze znamenat treba i High Standart -)))

Stavba neni nearocna, tem kteri nemaji zkusenosti a vybaveni na SMD doporucuju nechat si tyto ode mne zapajet. Jednak budou zapajeny na velmi slusne urovni a zadruhe odpada starost s pripadnym znicenim desky, nebot pajeci plosky jsou opravdu velmi jemne. Potom to osadi uz snad kazdy kdo umi trochu pajet, neni to nic sloziteho, prvnim krokem k uspechu je pouzivat kvalitni cin a tavidla. Pouzivam Stanol Kristal 502 a je radost s nim delat. Doporucuju 1mm a jemne ho davkovat z jednoho prosteho duvodu, je v nem vice tavidla...

Co se tyce zdroje, zdroj bude jen pro DAC, nebude pro bafry. Jednak proto ze uz ho mam nakresleny a jednak pro to ze jich bude tak 5ks a je jeden clovek ktery ho ma predplaceny, takze udelat jej musim. A bude tak v pulce prazdnin, jeste tomu necham chvili casu jestli se proda´zbytek desek co mam u udelam to najednou. Pokud mi nejake zustanou, tak ty uz budou bez zdroje.

Bafr co mam od OPA je natolik pekny ( silne pripomina Dispre s par vecma navic) ze si ho necham do pripadnych dalsich konstrukci.

Jestli jsem na neco zapomnel, tak se priomente.

Ti kteri by radi desky, ozvete se mi prosim na email hsdac@ttc-audio.cz

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

ja som ti písal mail ohladom toho aby si pribalil aj tie oddelovacie trafá... dostal si ho?

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Dostal, ale neodpovedel...

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

No, v pasti jsem spíš já: jak vznikl termit vysvětluji v právě odesílaném mailu TomášiT, ale bohužel s Vámi, co umíte tolik krásných věcí, jsem se největší pravděpodobností dosud nesetkal. Safra, jak vy to děláte, že se v tom všem vyznáte? Přiznávám, že Vám do toho strkám nos, snad mi to odpustíte. Začal jsem zájmem o pěkný zvuk, něco jsem si o tom přečetl, něco zkusil dokonce i s pájkou a zjistil jsem, že je to hooooodně zajímavé. Ale jsem naprosto nevzdělaný, znovu a znovu se omlouvám.
Kombinace High-Standart mě nenapadla, asi proto, že podle všeho ten DAC už překračuje hranice... nebo se mýlím?
Taky nerozumím, co buffery a co receiver a co je Dispre, má to s tím DACem být nebo ne, ale snad abych neotravoval - více v mailu. Stejně tak objednávka desek.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Je to asi tak slozite jako pro mne transponovat o 4 tony nahoru. Nechapu lidi co to dokazou v realnem case, vlastne toho nechapu mnohem vic, ale toto je pro mne naprosto nepochopitelne...

Odpovim v mailu, ale az vecer.

Příspěvky [81 až 100 z 452]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 23 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£