Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 23)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 452]

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

No lupanec bude něčím jiným, než si myslíš, pro mně to byla nepřekousnutelná věc i za ty prachy...

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Jarous: Ty jsi ho měl a taky Ti do něj prolízaly napěťový špičky???

Web

(upravil Jarous 4. 4. 2011 8:10)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Ano, měl jsem ho a napěťové špičky mi do něj neprolézaly, lupanec je způsoben softwarem při změně bitové hloubky a vzorkovací frekvence, prostě to není ošetřeno.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Nejspíš mám poslední verzi SW protože dac mi nelupe. Zkoušel jsem to tak že zapnu foobar(res96Khz), pak zapnu wmp a nakonec nějakou hru. Za téhle situace do něj určitě nejde pořád 24/96.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

On nelupe, pokud se použije resampling na konstatní bitovou hloubku a vzorkovací kmitočet, pro mně to byla nepřekonatelná věc, protože jedu ze squeezeboxu a muziku mám hodně v HiResu, psal jsem si o tom s Tomášem a je to prostě tak, je to vlastnost se kterou se dá v případě tak příznivé ceny produktu žít.

(upravil Tudy 7. 4. 2011 9:28)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Tak musím to zaklepat na svou dubovou palici, ale po třech večerech práce u počítače ani jedno lupnutí smile - čili vyhození vstupního trafíčka HS-DACu zřejmě pomohlo.
Skutečně to bylo ze sítě, protože tam občas prolezlo i rožnutí světla. Teď už nic.
Jinak na zvukovce mám frekvenci 44,1kHz uzamčenou v ovládacím panelu a bitovou hloubku mám standardně 24bit.

Web

(upravil pslava 20. 6. 2011 18:15)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Ahoj, potřeboval bych předělat v dacu alespoň jeden vstup na optiku, kvůli spotřebce, co koax nemá, ... lze to nějak rozumě udělat... ?
Chtěl bych to zkusit propojit třeba z telkou a ta má jen optiku, nebo i s ostatní levnější spotřebkou
Díky za rady.
Jedná se konkretně o kousek původem podle fotek z tohoto vlákna zdřejmě od Quarta, předělaný na 4 vstupy, doplnění buffery customworks... což je vlastně nepodstatná informace  smile

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Tomáš to píše hneď na prvej strane:

TomasT napsal:

Zvladne to koaxial i opriku, koaxial primo bez niceho, na optiku se musi ale koupit opticky konektor a pak se pripoji stejne jako koax. Nicmene tu optiku silne nedoporucuju... Z jednoho prosteho duvodu, optika je pomala a docela dost se zvetsi jitter, jde to ihned slyset. Tim se ta hracka zcela zbytecne degraduje nekam jinam. Pokud tedy mam optiku a nemam koaxial, doporucuju vytahnout ten opticky konektor a misto nej dat cinch, do ziveho pres odpor at to neleze uplne primo z hradla a je to. V nicem jinem se to nelisi. Pro hnidopichy aby nikdo nezacal vyskakovat, ano, za urcitych podminek i optika funguje dokonale, bohuzel to je ale zalezitost PROFI pristroju a hifi te nejdrahsi kategorie.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

JJ už jsem to našel ...  moc díky za nakopnutí.  Pokusím se raděj pohrabat v telce a dodělat tam výstup na koax, je to starej šunt, risknu to big_smile ...
Snad to nebude zanášet brumy.

TomasT napsal:

At te to ani nenapadne. Vyhod optiku ven a natahni to kabelem. Je to jednoduche, na optickem konektoru najdes data, je tam zpravidla +5V, gnd a ty data. Mezi data a konektor das odpor okolo 40R a je to. Optikou si uskodis, dej na mne...

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Potom napíš ako to dopadlo, tiež ma to čaká na media playery, najprv ale musím HS-DAC kúpiť smile

(upravil pslava 21. 6. 2011 19:37)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

marcin: Zde na foru je jeden k prodeji...  wink
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=13769

Tak podařilo se, parádní zvuk, akorád při přepnutí kanálu na tv to hodí nehoráznej lupanec, takže nezbývá než být opatrný...

(upravil TomasT 15. 7. 2011 17:56)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Ja jsem za tu dobu trochu prehodnotil situaci ohledne optiky a v mych dalsich novych vecech uz budou i dva opticke vstupy. Je to z jednoho prosteho duvodu, spousta zarizeni ma jen tu optiku a konvertovat to nema smysl protoze na kvalite nezalezi. U satelitu nebo tv  je zcela jiste uplne jedno ze to hraje o neco hur... HSDAC je sice uz minulost, ale jeho nastupce bude co nevidet. V podstate uz je, pristi tyden odesilam predni a zadni panely na popis a pote jej s nejvetsi pravdepodobnosti ukazu. Budto bude mit jen jeden digitalni vstup, nebo bude umet vse, co umi BB, cili 6 digitalnich vstupu z cehoz je 1 x AES/EBU, 3 x S/PDIF a 2x opticke. K tomu se bude umet synchronizovat na externi clock, bude ridit hlasitost po 0,5dB, zobrazeni sa cervenem sedmisegmentovem displeji ktery jde vypnout, bude reagovat na dalkove ovladani se sony protokolem, inteligentni zapinani mikrotlacitkem. Analogove vystupy jsou u obou verzi symetricke s moznosti napojit i nesymetricke cinch primo na plosny spoj.

Jednovstupak bude i jen jako osazeny a oziveny modul vcetne zapinaciho modulu, slozitejsi verze jen jako zcela hotovy kus.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Skvělá zpráva smile

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

TomasT: Neřešila náhodou tu strašlivou ránu při přepnutí a současně s tím chybu startování modulu nějaká aktualizace FW?? Mám HSDAC taky-zatím nezapojen,ale té rány se bojím...

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

TomasT: Ako to vyzera s novym DAC-om? smile

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Zdravim,

tiez by som mal yaujem o stavbu { kupu noveho DAC. Mate k tomu uz konkretne informacie, pripadne da sa s vami dohodnut na vyrobe?

Dakujem

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Jak si bude ten nový DAC stát oproti takovému Zero-DAC? Měl bych možná také zájem.

(upravil Basstl 8. 1. 2012 15:36)

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Máte někdo osazenou destičku na přepínání vstupů od L.V.?
Potřeboval bych vědět druh spínačů, případně hodnotu odporů.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Mám. Prepínač je P-SB20-1, rezistory  R1, R2 100, R3-R8 470.

Re: HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Super, díky. smile
Prozradíš mi ještě jaký jsi použil LED?

Příspěvky [421 až 440 z 452]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » HS-DAC ma nyni 4 digitalni vstupy, 24/192kHz, zdroj. Finalni stav.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£