Re: Hříčka s trojúhelníkem

A ti, co dosáhnou v tomto testu 5 a více bodů, mají ve jménu dvě "n" za sebou lol

Web

Re: Hříčka s trojúhelníkem

pejsek 40km primitivni uvahou - je jedno kudy beha, ale bude behat dve hodky, nez se pan dobelha tech 10km.

a 3 body. smile

EDIT: Zajimavy by byl pohyb toho pejska treba posledni polovinu veriny pred tim, nez pan dorazi do bodu b. smile

Sendy: Nebo maji v nicku "DJ" a poslouchaji jenom veci, ktere maji v nazvu "featuring". smile

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Tak u těch "DJ" bych to tipoval na hustočtyřku až kchůldevítku smile

Web

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Michale, tys to zkazil!! Já čekal, že se někdo chytne s rovnicí..

Re: Hříčka s trojúhelníkem

jarobe, no tak... smile Myslels jako neco rekurzivniho, co by obsahovalo tu zmensujici se vzdalenost, kterou pejsek beha? smile

(upravil MaBat 21. 1. 2009 11:56)

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Nejakou tu limitku...

Tak, panove, a kdo ted spocte prumernou rychost toho psa, pokud ma konecny zrychleni, rekneme 10m/s^2? lol

Re: Hříčka s trojúhelníkem

dve hodky, 7200 sekund, konecna rychlost 72 000 m/s Pokud startuje z nuly a zrychluje takhle konstantne, prumerna rychlost je polovina 36 000 m/s. smile

Kdy dosahne takto zrychlujici pes Mach 1? smile

A co kdyby zrychloval s rostoucim zrychlenim treba 10m*s^-3 s pocatkem na 10m*s^-2? big_smile

(upravil MaBat 21. 1. 2009 12:10)

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Tak se zkus zamyslet jeste jednou... smile

Zrychleni znamena zmenu rychlosti, beha sem tam, jako doposavad, v krajnich bodech ma rychlost nula. Maximalka je tech 20km/h a kdyz ji muze dosahnout, dosahne ji... tj. neflaka to.

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Jo tys myslel toho konkretniho psa s limitem 20km/h, a ze se zastavuje, ja tam bral otocku bez zpomaleni, a nejak jsem si predstavil konstantne zrychlujiciho psa, bez limitu rycholsti. smile

Brzdi taky takhle konstantne nebo o zed? smile

(upravil MaBat 21. 1. 2009 12:16)

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Jiste, ze brzdi smile Tak blbyho psa prece nemuzes predpokladat....

Ano, jsme v jednom rozmeru. S tim vlastne souvisi i otazka, kolik nabeha za tehle podminek...

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Páni, síce som naletel, ale ten zvyšok by einsetin riešil jednoducho. Pes by trasu absolvoval len raz, kým by neocikal všetky stľpy a potom by šiel s pánom kľudne smile

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Pes je profláklej, ale vsaďte se, že půlka doblblých vysokoškoláků by na to šla přes nekonečné řady.
Mimochodem, na audiowebu každej ví, jak se sčítají odpory, že? Tak si představte dráťěný model krychle, která má odpor každé hrany jeden ohm. Kolik naměříme s měřákem připojeným na protilehlé rohy (tělesovou úhlopříčku)?

Re: Hříčka s trojúhelníkem

6 krát paralelne 3 ohmy, teda 0,5 ohmu ?

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Kéž by to bylo tak snadné smile Ale není.

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Hmmm, ja som majster na takéto hádanky. Skôr na to prídem, keď si to doma vyrobím.

(upravil MaBat 21. 1. 2009 16:03)

Re: Hříčka s trojúhelníkem

1/3? - ale prd, spatne kratim, je to 5/6 ohmu

Apropos, kolik to bude do vedlejsiho vrcholu? smile


Jestli to nekoho opravdu bavi a chce nad necim sedet celej den, napiste postup, jak na 3 vazeni (na rovnoramennych vahach) zjistite, ktera z 12 kouli je jinak tezka (muze byt lehci, i tezsi, nez zbytek - to nevite, zbylych 11 vazi stejne).

(upravil lada 21. 1. 2009 16:59)

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Vyšlo mi 5/6ohm.  A sousední 7/12

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Taky mi vyšlo 5/6 ohmů.

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Protilehlý rohy mi též vyšly 5/6ohm, ale sousední 11/16ohm. Rozsekne to někdo? A napadla mě další inovace odporové krychle: Opět se bude měřit odpor v protilehlých rozích, ale jednotlivé odpory budou mít hodnotu od 1 do 12ohmů. Už mě pro jistotu nezajímá celkový odpor, ale zda se dá celkový odpor ovlivnit umístěním jednotlivých odporů anebo jestli bude vždy stejný.

Re: Hříčka s trojúhelníkem

Ano, těch 5/6 je v tělesové úhlopříčce správný výsledek. Obecné řešení s různými odpory by byla pěkná divočina plná transfigurací mezi hvězdami a trojúhelníky. V takovém případě bych řekl, že odpor na rozmístění určitě záviset ude, protože krychle už nebude jednoduché sérioparalelní zapojení.