Re: Transiwatt 200?

Tak tady jsou fotečky "zpod víčka":

http://www.sweb.cz/istuchlik/TW200/DSC00232.JPG
http://www.sweb.cz/istuchlik/TW200/DSC00234.JPG
http://www.sweb.cz/istuchlik/TW200/DSC00235.JPG

(upravil sinclair 25. 1. 2009 11:57)

Re: Transiwatt 200?

Pavel říkal, že 2N3055 a zřejmě zhusta vybírané, protože na 100W/8ohm potřebuješ Un nejmíň 110V, proto jsou tam ty lahve TC939 2G/150V..Budič před trafem bude zřejmě ABčkový jak to má TW100G, ale ne už napůl s bambusem, ale určitě celokřemíkový. Taky mě zajímá, co tam je, protože KD607/617 tehdy ještě nebyly. Takže zase jedině něco 2N....či TIP z dovozu a to bude pravděpodobný důvod, proč to nikdy neuvolnili pro volnou stavbu i mimo Svazarm, ale vyráběli to jen pro potřeby Svazarmu, resp. ozvučování jejich akcí, protože je v tom použitý běžně nesehnatelný matroš.
I ty žebra vypadají frézované z AL bloků a černěné, Žiar ani nikdo nic podobného nedělal.
Takže nesehnatelný věci+náročnost na výrobu = max.třímístné výrobní číslo...:-)

A hergot, teď koukám 2xKD607...:lol: takže budič asi kvazikomplement.
Moc díky. Myslíš, že by to šlo na těch elektrolytech změřit?

Web

Re: Transiwatt 200?

Jo, výrobní číslo je 195 wink

Sinclaire, vidím, že jsi skutečný fanda a je to pro Tebe evidentně srdeční záležitost. A pro mě je to "jen" spolehlivý zesilovač. Takže pokud mi poradíš kvalitní soudobý zesilovač s výkonem minimálně 2x 150W/8Ohm (radši o něco víc) a uděláš mi na to TWčko takovou nabídku, abych si místo něho mohl koupit nový, asi bychom se mohli dohodnout. Přijde mi nesmyslné, abys stavěl repliku, když mám k dispozici originální kousek, ne?

A pokud bys neměl zájem, samozřejmě není problém, abys přijel, prohlédl, nakreslil, nafotil a proměřil cokoliv budeš chtít.

Re: Transiwatt 200?

Pokud by Ti stačil velmi spolehlivý zesilovač, postavený na bázi dvou Aldaxů SPV250P, tedy 2x140W/8ohm nebo 2x250W/4ohm, tak to s Tebou rád vyměním.
Pro mě ten přístroj má značnou historickou cenu.

Web

Re: Transiwatt 200?

istuchlíku být na tvém místě tak bych to bral všemi 20 (jak už tu bylo někde řečeno) !

Re: Transiwatt 200?

Leoši, budič tam není AB, ale normální KU 601... tenhle kousek je už evidentně opravovanej, protože je tam mišmaš konců ( KD + Tungsram, což byly v tý době Maďaři ), respektive kádéčka se vyráběla až po roce 75 a tohle je starší....

Re: Transiwatt 200?

Jojo, vypadá to, že už v tom někdo byl...

Web

Re: Transiwatt 200?

Sinclaire, Tvůj návrh je zajímavý, asi bych do toho šel. Můžeš mi poslat pár fotek, jak ten zesík vypadá?

Re: Transiwatt 200?

Nemůžu, musel bych ho napřed sestavit. Moduly Aldax a jejich parametry najdeš na našem webu, finálně by to vypadalo velmi podobně, jako zesilovač na tomto odkazu s tím rozdílem, že by tam byly dva samostatné potenciometry pro každý kanál zvlášť. :
http://www.aldax.cz/index.php?tab=4& … ondrach100

Indikátory-budíky Ti tam můžu dát taky smile

Web

Re: Transiwatt 200?

OK, tak pojďme do toho. Můžeš mi tam dát na vstup cinche + jacky (velké) a na výstup speakony? A budíky budou taky fajn smile

Re: Transiwatt 200?

Stulíku, stulíku... jsi pravý Čech...podaj ti prst, utrhneš ruku... systém Aladin - " Vyměňte starou lampu za novou ! " cool

Re: Transiwatt 200?

tak tak kazzateli.... lol

Re: Transiwatt 200?

Co blbnete? Myslím, že ruku podávám já, ne?

(upravil sinclair 25. 1. 2009 16:33)

Re: Transiwatt 200?

To je jedno kluci...
Já tu TW200 opravdu moc chci a tohle je myslím jedna z posledních šancí, jak ji získat.
"Dobového" materiálu na případnou repasi mám dost, 2N3055 RCA nebo Motorola se seženou taky smile
Je fakt, že v té době ještě Tungsram 2N3055 dělat nemohl, to by se sem v rámci RVHP normálně vozily, tak jako z Polska BC413B a BC177.
Důležitý je, že je mechanicky kompletní, není příliš dobitej a nejsou tam nějaký drsný úpravy. To je skvělý výchozí stav pro vytvoření sbírkového exempláře.

Udělám Ti do toho nového zesu co budeš chtít.

Web

Re: Transiwatt 200?

Super, díky!

Re: Transiwatt 200?

Jasně, podáváš ty... ale víš jak by třeba reagoval asiat, když by vycítil, že protistrana po tom opravdu touží ? Daroval by mu to...protože by věděl, že dostane něco protihodnotou minimálně ve stejný ceně...a jak Leoše znám, určitě by tomu tak bylo...ale podmínky by si nekladl, koneckonců čtvrt století ti na to sraly slepice v kůlně....uznej, že tak by to bylo mnohem elegantnější... smile

Re: Transiwatt 200?

P.S.: Dostal jsi mě těma budíkama... smile

Re: Transiwatt 200?

Leoši, 2N3055H RCA mám někde krabici, myslim že budou mít i ten správnej datecode cca 72xx.
Nebyla v HaZ taky zmínka o TW50S ? to by mělo být něco po TW100, ale možná jsem si to při svý skleróze vymyslel, nějakej pokus z KUček buzenej trafem dělal, inspirace z TW100G, KU607 se nedaly rozumně s KF517 vybudit a nic jinýho PNP nebylo.

Re: Transiwatt 200?

V ročníku 1971 je kompletní stavební návod na TW50S. Je to přesně jak píšeš, Áčkovej budič s KU602, pak trafo a dvě KU605, síťové trafo má přepínatelný sekundár /aby při 4 ohm a 8ohm dal zes furt stejnej výkon/. Mechanická konstrukce - vestavná panelová jednotka.

Web

Re: Transiwatt 200?

Kazzateli, to je prostě jen tím, že tu diskusi nečteš. Jinak bys věděl, že na to TWčko hraje syn 3x týdně s kapelou ve zkušebně. A když mu ho seberu, tak mu tam prostě musím dát něco jiného a to HNED, chápeš? A "budíky" nabídnul sám Sinclair, já jsem pouze souhlasil... smile