Re: Actidamp IV

OT: pslava: ALPS je už na cestě.

Web

Re: Actidamp IV

óóóó....super ......fakt se nemužu dočkat ...
alps s pohonem sem ještě v ruce neměl,jen obyč...
těšim se jak ho hned prubnu

(upravil pslava 21. 8. 2009 22:59)

Re: Actidamp IV

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/2201_slava_p.jpg


thle korekčák vypada jednoduše, tak se do toho pustim. Postavim to tak jak to je a uvidim
je to ten NADC315BEE.
za prve. nerozumim tomu propojení (vyznačeno modře).R343,C337 s druhým kanálem.
za druhé co s tou částí (vyznačeno modře).?

sinclairův post ,strana 14

(upravil kazzatel 22. 8. 2009 18:49)

Re: Actidamp IV

Mládenci, všechny běžně zapojené korektory fungují naprd, protože zbytečně spolu s okraji pásma vytahují i střed pásma, což vám způsobí na basech huhlavost a rozplizlost a na výškách uječenost. Korekce by se správně měly používat jen k zdůraznění vyložených okrajů pásma, tj. pod 100 Hz a nad 10 kHz. Nejlepší řešení vymyslel kdysi dr. Sýkora a já ho použil v předzesilovači DPA 550, který jsme společně připravovali začátkem devadesátých let pro tehdejší Svazarm ( který mezitím zanikl, byvše " zprivatizován " svým ředitelem Pražanem ).
Korektor chodí excelentně a já osobně neznám nic lepšího. Obě pásma můžete přepnout na klasický průběh ( poloha V ), který je ale posunut hodně ke krajům pásma, nebo na " rezonanční " průběh ( poloha Z ), kdy jsou zdůrazňovány jen vyložené okraje pásma, jak je na průbězích naznačeno...http://audioweb.cz/uploads/thumbs/44_korekce_1-_jpg.jpg

Re: Actidamp IV

CO??
"Korektor chodí excelentně a já osobně neznám nic lepšího"
tak to stavim

Kazzatel big_smileíky Díky

(upravil reeb 22. 8. 2009 20:24)

Re: Actidamp IV

Tak co, kdo to pajcne dřív lol

DPA550:

http://www.kica.estranky.cz/fotoalbum/p … dpa-550/73

Web

Re: Actidamp IV

to DPA ja sialeneeeeee

Web

(upravil pslava 23. 8. 2009 12:05)

Re: Actidamp IV

no tak to je hustý ...možná ...víc než hustý...To zas nějaký prase určitě pajcne!!!!!!
to by chtělo postavit komplet

pro Kazzatel: hlásim se o tíšťák a návod,včetně předního panelu    cool 

prooosíííím

některý hodnoty nejdou přečíst sad   blbý

Re: Actidamp IV

Já si myslím chlapci, že máte smůlu. Co mi říkal Mistr, tak jedinej originál DPA550 mám já, a u mě byl, je, a bude v dobrých rukou a žádný pajcování nebude... smile

Web

Re: Actidamp IV

Pavle Dudku, byl by jsi hodně naštvaný, kdybych to zapojení korekcí použil pro sebe? smile

Web

Re: Actidamp IV

jj taky jsem mu psal na mail.....prý už žádné podklady nemá..a ani p.Sýkora

zato AlesK hned smazal ze svého webu fotky krabice zespod,aby to někdo nepajc...:cool:
ono je možná dobře...

Re: Actidamp IV

Mě jde jen o ty korekce.......žádné pajcování tady nehodlám provádět!

Web

Re: Actidamp IV

sem na tom stejně....
ovšem se souhlasem autorů bych si hned dal říct big_smile

Re: Actidamp IV

Nebylo to něco na způsob klasicky řešený ho EQ s vhodným Qčkem a nastavitelným gainem? smile

Web

(upravil AlesK 23. 8. 2009 23:37)

Re: Actidamp IV

pslava napsal:

jj taky jsem mu psal na mail.....prý už žádné podklady nemá..a ani p.Sýkora

zato AlesK hned smazal ze svého webu fotky krabice zespod,aby to někdo nepajc...:cool:
ono je možná dobře...

Nevím jak vy, ale já P.D. vdečím za mnohé, a nerad bych aby ho nějakej vychcánek zase nasral, takže proto jsem to radši smáznul... smile Na svých stránkách mám tu 550tku proto, aby ostatní viděli jaký parádní mašinky dokázal Dudek se Sýkorou na počátku 90tých let vymyslet a postavit a aby tenhle kousek byl vůbec nějak zdokumentován.

Web

Re: Actidamp IV

Já to pajcování myslel jako žert..:roll:

Web

Re: Actidamp IV

To je jedno, já zase nemyslel nikoho konkrétního... smile

Web

(upravil sinclair 24. 8. 2009 11:03)

Re: Actidamp IV

A já zas nevím, z čeho jste tak vyvalení-je to skoro typické zapojení, vyskytující se snad ve všech slušných studiových mixech, které mají možnost přepnutí korekcí na shelving/bell, navíc tam bývá ještě regulace Q. Měly to už začátkem osmdesátých let pulty NEVE a zhruba ve stejné době téměř totéž zapojení, jen o trochu složitější, použila Tesla Elektroakustika Bratislava v korekčním zesilovači EVK pro pulty řady ESS a ESR. Bratislavský byl složitější o to, že tam byly všechny mechanické kontakty nahrazeny přepínači 4066.
Největší dřina není zapojení, ale dovést to do finální podoby.

Web

Re: Actidamp IV

A já chtěl jen použít tu korekční část do svého zesilovače....a když jsem zjistil,že AlesK hned maže fotky...tak mě mrzelo, že mě má za někoho,kdo snad bude bez souhlasu autorů pajcovat celou 550tku...i když to byla první věc o kterou jsem P.D. psal...bohužel jak víte nejde to. ..Toť vše.
Mě se ta 550 prostě hrozně líbí,ale nejsem svině.......!!!!
Tak z toho nedělejte detektivku...proboha!!!

(upravil AlesK 25. 8. 2009 12:18)

Re: Actidamp IV

Už se na ty korekce vyprdněte, musí to hrát dobře i bez nich, jinak je něco špatně...

Web