Re: Stavebnice Audiowebu

ať si takovej debílek políbí prdel, stejně to udělá na hovno smile

Re: Stavebnice Audiowebu

mno, tiež by som to videl na dva sety, lowend alá Sinclair a základný nízkokompromis alá zvyšné návrhy smile a čas ukáže, čo sa lepšejšie predáva

Web

(upravil Jarous 9. 12. 2008 22:26)

Re: Stavebnice Audiowebu

Za 7k rozhodně nepostavíš apolito ani z TVM, to je částka, kterou budou stát minimálně jenom ty skelety a to ještě ze známosti..., otázkou je tedy, proč šetřit zrovna na měničích, když truhlařina, má-li vypadat pěkně, tvoří podstatnou část ceny. Já kluci vašim argumentům rozumím, z mého dnešního pohledu říkám, že nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci. Nedávno jsem předělával ARS1014, které jsem koupil od jednoho člena zdejšího fóra, dle jeho slov ve 100% stavu / tím ovšem byla silně drhnoucí cívka u jednoho středobasu. Někde na fóru jsou z repase fotky, bedny dostaly nový kabát, hezčejší a výrazný design, nové měniče a novou výhybku. Suma sumárum vyšla repase na necelé 4k, výsledkem jsou dobře hrající TVM bedny, které se dobře chovají i na měření - rovné v toleranci +/- 2dB v pásmu 80Hz-15kHz , korekce těch měničů (ARN5614+černá ARV3604) výhybkou je ovšem tak brutální, že jsem si řekl, že podruhé již ani náhodou. Ve výsledku cena součástek výhybky, převyšuje cenu a kvalitu použitých měničů, jak to hraje, může poreferovat kolega opampa, pro kterého jsem repasi nakonec dělal. Perlička na závěr, nedávno tady David nabízel kompletní hotové a odladěné bedny za cca 6k, které ovšem osazením (SEAS), profesionálním provedením skeletu (QUIS) a výhybkou (Dawsoo) spadají do kategorie min. 15k a výše, zájem zde prakticky nulový... K těm rozdílům ve zvuku, někdy byly tak výrazné, že i přes vyšší cenovku nákladů novějších beden, řekla moje žena, to hraje fakt dobře, nechej mi tady už zapojený ty nový bedny, ty starý koukej prodat smile

(upravil BlackRider 9. 12. 2008 22:39)

Re: Stavebnice Audiowebu

Repráky Basic set: 2000 (basáky TVM, D'Appolito)
                             1000 (výškáče)
                             2000 (výhybky)
                             2000 (skelety - za dva litry by snad MDFko nařezali i s materiálem)

Když je to stavebka, tak si to musi zákazník snad sestavit, ne? Ty bys jim dal už hotový bedny??

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

Nepočítej s tím, že všichni budou umět sestavit, možná víc bude těch, co budou chtít profi truhlařinu a preferovat pěkný vzhled. Všimni si, rozdíl osazení TVM vs. vše MONACOR je 1200Kč..., jenom jsem čekal, kdy to někdo spočte.

Re: Stavebnice Audiowebu

Tak za hotovou bednu s povrchovkou zas budeme na jiné ceně no. Ale když Stavebnice audiowebu, tak se musí stavět. smile Je pravdou, že by se lidem víc libily hotový bedny. Za pět tisíc přeci můžou mít 5.1 Genius kino s šesti bednama a taky to nějak hraje.. smile

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

No, tak já předně nemluvil o stavebnici Audiowebu, protože Tonda s tím stejně nechce nic mít.
Moje idea je taková, že Tomášovi zaplatím kompletní projekt, na webu Aldaxu bude viset přesný rozměrový náčrtek bedny, rozpiska+specifikace použitého materiálu a zapojení výhybky bez hodnot součástek. Výhybka bude k dispozici profi sestavená, se smazanými potisky součástek a zalitá do sajrajtu, který tu výhybku v podstatě bez poškození nedovolí rozebrat. To si myslím, že je fér.

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

Jo to je. Mně nějak uvízlo v hlavě, že to má být pro audioweb..

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

No kdyby to mělo být pro Audioweb, tak by to platil Tonda a to by se mu myslím pěkně zalomilo v řiti smile

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

jako sorry panove, ale na co budou dvacetiletymu klukovi bedny v dyze? ja si myslim, ze se ta bedna da navrhnout i tak aby vypdala slusne i kdyz bude z lamina z obi. a slepit sest desek pres hranolek k sobe by mel zvladout snad kazdej... to se da i bez sverek. pokud by byly jo veliky naroky, muze sinclair  k vyhybce pribalit desku se zapustenim na menice, stejne bude krabice pomrne velka, kdyz tam budou vexle,terminaly, mozna i vejskace... to se da vsechno vyresit(byla by za priplatek napr.). kastli na SPV si taky preci nechava u zamecnika delat malokdo. co se tyce TVMek, tak vzhledem k cilovy skupine, ktera do toho bude rvat z 90% mp3 ty 188 budou kvalitou stacit. u tech vejsek uz si tak jistej nejsem, tam bych se nebrnil necemu lepsimu, a uz by to byl Moncor, seas, no neco uplne jinyho (dovizt si teba Daytony,nemusel bys ani zalejvat vyhybku, cimz by se to jeste zlevnilo- a kdyby sis je drzel skladem,nemusis se bat ani nejakyho prusvihu, kdyz shorej)

Re: Stavebnice Audiowebu

Výšky jsou víceméně daný, Tomáš navrhl DT300 a já to budu respektovat.

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

jo, pak si myslim, ze je to zajimavej projekt a fandim vam. zvazte nejak jeste ty"frontplaty", myslim, ze by to spouste lidi, co k tomu nemaj pristup dost pomohlo.

Re: Stavebnice Audiowebu

Ano jako napsal Luikas,ten kdo neurizne pilkou rovne kus dreva nebo si zabodne sroubovak do ruky, at si koupi hotovy bedny,nejlip s instalaci.Trocha remesla nikomu neuskodi.

Re: Stavebnice Audiowebu

To je blbost. Každý si tu bednu vzhledově představuje jinak. A popravdě, dělat zesilovače, polovodiče, trafa a ještě do toho dřevo...to není pro mě.

Web

(upravil dawsoo 10. 12. 2008 0:28)

Re: Stavebnice Audiowebu

Já kluci nabídl sety 2p advanced pro audioweb pokud někdo dodáte měniče a bedny zcela zdarma..... vyhýbky jsou pro výsledek rozhodující a udělat opravdu dobrou je dost pracný a časově náročný ... ... to že jsem nechtěl se podílet na projektu s TVM pro Audioweb bylo ne o tom že bych si hrál na někoho lepšího,ale proto že bych se styděl pod to podepsat když bych nemohl garantovat maximum možnýho za daný prachy a opakovatelnost výsledku při výrobě. Nechtěl to ani Tonda jemuž to tady říká pane.... To co napsal Jarda proč to nikdo nespočítal... předpokládal jsem že každej zde když umí číst a psát bude umět i počítat...(nemyslim tim teď Leoši samozřejmě tebe)  rozdíl je právě v tý ceně že většinu sežere pokud není člověk schopen si to udělat sám právě ta truhlařina a vyhýbka pokud má bejt k světu a dobrá... rozdíl bude právě těch 1200,- v tomhle případě což mi teda nepříjde zas taková suma a rána kerá zrujnuje naše pubescentní osazenstvo nakolik by to mohlo bejt lepší. To že Jarda to bude nákladově dělat za 17k je jen o tom že to bude bez kompromisu v daný třídě... ušetřit se dá a rozumně... cenově si myslím že by to šlo udělat pod 9k pokud by si člověk dal práci a udělal si vše sám.Pokud tohle vás nezajímá tak nechápu proč chcete vlastně bedny vůbec sami stavět...

Tonda kity plánoval a jeden startovací udělal dokonce i s levnejch měničů TVM+Neodym Monacor a zájem nula nula hovno... tím to tady defakto začalo tohle téma tak já teda nevim... dost lidí tu brečí že je nebavěj sopli,ano ale když se podíváte do dredů tak 80-90% debat tu je právě o jejich nekonečnejch a stále dokolečka opakujících se dotazech.Proto možná převažuje názor že je poptávka právě po tomhle...

Sinclair:
Já to nemyslím špatně .... Aby to Leošu nedopadlo tak že tady je spoustu blbečků co huláká že to chce a pak hovno ... že si mysleli že vyhýbka bude tak za dvě kila smile

Není co dodávat...

Re: Stavebnice Audiowebu

no jak myslis. ale spoustu lidi prave to, ze nedokazou ty menice zapustit odradi. jako volitelna soucast rekneme za dve-tri kilca na par beden by to hodne lidem pomohlo. jinak se na to totiz bud vykaslou, nebo´ti to budou delat bez zapusteni. kdo si to bud chtet udelat jinak, at si hold poradi sam. ale minimalne rozmery predni desky bude alespon priblizne nutny stejne dodrzet, jinak to budou jen dalsi pekry....

Re: Stavebnice Audiowebu

Myslím, že se tu řeší nepodstatný věci, když kit, tak bych jako vzor bral Visaton tzn. měniče, výhybka, šroubky, terminály, dráty od vexle k měničům, BR a výkres. Bednu urobit dle výkresu, materiál a povrchovku si každý udělá podle svých představ, max. dát doporučení na materiál DTD, MDF apod. http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege … itung.html
luikas, dokken: neumím všecho - bednu včetně designu si navrhnu, ale truhlařinu rád přenechám a zaplatím tak, aby vypadalo naprosto perfektně a podle mých představ, jsem pánové silně orientovaný na výsledek a to i vzhledový a rozhodně se za to nestydím

(upravil pistole 10. 12. 2008 0:40)

Re: Stavebnice Audiowebu

All: Nevím kde jste sebrali náklady na takovej projekt v takový výši?? .
Já osobně předpokládám že na tévéemka se dělá bedna zásadně z lamina s nažehlovacíma hranama co vám s milimetrovou přesností nařežou v každým baumaxu. Pokud někdo nemá na měniče tak nemá ani na truhlařinu . když si spočítáte tohle - vyjde vám pár stovek za kisnu. samozřejmě na TVM se ani nedavají mundorfy a fóliový cívky že....

A pokud si někdo myslí že je to málo tak říkám že to bohatě stačí když se to dobře vyztuží . mám mnoho kamarádů co mají laminový bedny i s hliníkovýma seasama...Pro puboše je to relevantní provedení moc to nestojí a nedá se to zmrvit

Bubuxin: dostal jsem od tebe S.Z. na slovanetu - ozvu se ti později teď jsem mimo a mám trochu toho dost. Sdělím ti své představy

Re: Stavebnice Audiowebu

Presne. Nevidim duvod, nechat si delat na TVM bedny u Quise, nebo MDF + dyhu nebo "vole klavirak".

Prave, ze vetsina techhle kluku to ztluce ze zbytku kuchyne, z podlah, z DTD z obi a vsadte se, ze majorita pouzije jako povrchovku koberec.

Mit cas (treba az se rozjede krize a vyhodi me z prace) a nemuset delat nic jineho, nebylo by od veci proste navrhovat vyhybky na "hlavu-a-patu-majici" kombinace a pak tyto s urcitou zarukou nabizet ve stavu, jaky tady proklamuje sinclair, tedy zalita briketa.

a) Udelal bych "sinclairovu" variantu. Vyhybka samotna n kc, set n+2*x+2*y kc. Set si nikdo nekoupi (cesky clovke radsi zaplati 10x postovne, nez by dal o par stovek vic vydelat jednomu cloveku), ale je fajn ho nabizet.
Pokud takova vyhybka bude radove lepsi nez BS (za alespon srovnatelnou cenu placnu 2p do petikila) a bude podeprena merenim, "zastresena" tim hardcorem ktere se v tom angazuje, je to podle mne smylsuplna vec.

Az zacnou lidi brat tu vyhybku po destitkach a bude nejaky feedback ("ty vado, ty aldaxi vyhybky jsou vole lepsi nez ty BS, uz to u tuca a pekra nema eshop, to je napicu"), je cas udelat ten "advanced" model a zacit premyslet o s 8" nebo 10".
Tady se preci nebavime o stavebnicich visatonu (ktere jsou jenom promo k prodeji menicu, nic jineho) ale o projektech ktere vznikly na zaklade "kompromisu", odhadu guruoo a jakesi davove inteligence tohohle fora, coz pro uplneho laika (paklize se toho nalezite vyuzije - odkazy apod) bude dostatecna soda na to, aby se toho nebal.

Ja mam taky laminovany bedny s G18RNX. A pokud na ne nekoukam z pul metru, je mi to uplne u zadku, ze mi tam ujizdi hrany a cele je to remeslne na pika. smile

Re: Stavebnice Audiowebu

myslíš si sinclaire, že se do půl roku nenajde zmrd, co by tu vyhybku okopíroval? takový ten černý "betonový" underfill pod součástky ve větší vrstvě stále sundat jde. Bál bych se. čest odvážlivcům, kteří věří v lidskou vlídnost a dobrotu.