Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Odtud všechen ten CDIL hnus pochází...
http://www.cdil.com/

Web

(upravil ondra Ch 13. 2. 2009 12:39)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Kurňa Indiání! smile Hlavně že :
Welcome to CDIL, an ISO/TS 16949, ISO 9001 and ISO 14001 Certified Manufacturer ..........

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ještě musím zjistit, co za zmrdy je logo takového šípového, šikmého E v kroužku, to je ještě větší hnus a všecko to sem distribuuje hádejte kdo - TME. Pšonci zasraní.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Jo, od tech mam asi 50 kusu 2N3055, jednou jsem se chytil na nejakou slevu u Galuszky... montuju je do zdroju a nabijecek, tam snad vydrzej. Ale zase z TME mi poslali MJ15003/15004 od ONSsice kazdej z jiny sarze, ale jinak dobry -- Uce0 jsem nedokazal zmerit (mam zdroj jen do 130V) a z deseti a deseti jsem vybral pet paru s rozdilem h21e cca 4%. Montoval jsem je do Leache, funguje trictvrte roku a zatim si nikdo nestezoval. Byl to nejakej zablesk slusnosti nebo prodavaji normalni zbozi obvykle?

(upravil sinclair 14. 2. 2009 22:22)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Já mám s TME tři zkušenosti a všechny naskrz negativní. Z jiného zdroje vím, že dost věcí z oblasti polovodičů nekupují od výrobců, ale skupují buď zbytky ze zrušených výrob, nebo luxují výprodeje new old stock zásob. Proti tomu bych nic nenamítal, dost často jde o značkové věci, ostatně často to dělá i Ryston, ale u TME to je spíše věcí náhody, na co trefíte, protože na tom jejich idiotském webu není vidět výrobce ani původ.
Takže jsem šel třikrát na držku, dvakrát se mi podařilo jim to vrátit. Poprvé to bylo, když jsem sháněl jisté typy SanKenů, ujišťovali mě, že to skutečně je SanKen, ostatně to bylo drahý jako prase. Přišlo cosi, na čem bylo sice natištěno SanKen, ovšem úplně jinak, než mají originály a po přeměření bylo jasno, že uvnitř je cosi jiného, než tam má být, jeden se mi dokonce při nájezdu na poměrně malý Ic prorazil. Po nějakým dohadování a posílání fotek, jak vlastně vypadá originální logo SanKenu mi to vzali zpátky, na peníze jsem čekal tři týdny...
Nedal jsem si pokoj a o nějaký měsíc později jsem zase sháněl něco od Hitachi-zase ujišťování, že to skutečně JE Hitachi, následně v pytlíku 30ks přišla směs tří výrobců, z nichž jednoho jsem nedokázal vůbec identifikovat, ovšem od Hitachi ani kus, vše stálo opět za hovno. Takže znovu reklamace a tahanice o peníze.
Potřetí a naposledy šlo o 20ks LF411, kterýžto šváb se ve značkovém provedení poměrně blbě shání.  Ty už se mi vrátit nepodařilo, přestože jsou úplně k ničemu /uvnitř je bůhvíco, má to ofset jak hovado/, dali si mě asi na blacklist. Tak jsem se nasral, cinkl Hančovi a do 14dní byly sehnané MAE411, které jsou perfektní.
Tolik moje zkušenosti s TME...já mám na tohle smůlu, asi nejspíš proto, že jsem schopen si cokoliv změřit, kteroužto možnost zřejmě každý ze zákazníků TME asi nemá, věří a rovnou zaletuje.

Ale je dost pravděpodobné, že při jejich obratu už možná nemají zapotřebí se shánět po levných padělcích výrobků STM a ONS, takže u některých součástkových skupin opravdu může jít o originály.
Počtvrté už to ale pokoušet nebudu, abych se přesvědčil...:-(

Opravdu značkové ONS MJ15003/4 mají Uceo NEJMÉNĚ 180V, běžně 190-200V. Ovšem využívat je v tomhle režimu, jako to dělal Sedlák u SDA500 není moc moudré, jde v podstatě o analogii "vyměřování" tesláckých součástek a jejich provozování v režimech, na které prostě nemají. Dá se to dělat, ale je třeba opravdu dobře zvážit, který parametr je pro spolehlivost toho zařízení nejdůležitější. Jakmile se podaří např. zajistit dostatečně vysoké Uceo, je naopak třeba drasticky snížit nároky na Ic, protože je to lidově řečeno "něco za něco".
Nejvíc by Vám o tomhle asi dokázal říct Vašek - danhard.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Leoši a co FARNELL? Nezkoušel jsi je?

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ještě ne. Já jdu hodně po "japonských" věcech a toho oni moc nemají..

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Leoši měl jsi v ruce někdy Snap-iny Tesla?
http://www.avelektronik.cz/katalog_deta … talog=2885

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Snapiny bývajú osadené v zdrojoch televízorov OTF a držia. Málokedy sú vadné. Po rozobratí ale pripomínajú TC93x bielym práškom, dosť značne vyschnuté. Nových by som sa po naformovaní do nenáročných aplikácií nebál.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

http://aukro.cz/item590979271_vykonove_ … bd317.html     ?????????

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

TME - panbuh s nama a zle pryc. Lepsi hadex nebo tipa. Je to vsecko zlute, no fuj. Ale maji sem tam neco, co se koupit v malem oplati, treba odpory nebo keramiky... Polovodice _ ani omylem, leda pro masochisty.

FARNELL - naprosta pohoda, co si objednam, to dostanu, bohuzel i zaplatim... Cenove mnohem drahsi nez se da sehnat u nas, nicmene mnohdy se vyplati vzit si to z farnella nez platit peti firmam v cz postovne po stopade... Nakupuju tam casto a rad...

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

stalo by to za to vyskusat nieco objednat z www.thorn.sk a otestovat,ja od neho berem,ale polovodice som zatial od neho nekupoval.vecsinou pasiv

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Kurva co je to zase za výjeb s těma BD317? To se tu už doprdele všichni zbláznili? Dyť tyhle tranzistory se oficiálně přestaly vyrábět před více než 20 lety, dořiti...

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Dobrý deň páni, oživím tému  kontrolní otázkou. Jestli pak soudruzi víte, ze které z těchto dvojic mám větší radost?!
http://img06.picoodle.com/img/img06/3/4/7/stephunk/f_fetsm_29fee80.jpg

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ty dva vpravo rovnou mrdni do popelnice. Tam nadělají nejmíň škody.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Opäť trefa. Jeden z tých "hitachi" je síce funkčný(nepoužiteľný), no otvára sa príliš neskoro-Id=200mA/Ugs=4,75V Uds=10V. Druhý sa mi ani neotvorí, pretože v skúšobnom prostriedku mám od deliča na gate cca 200kOhm odpor. A medzi G a S je staticky nameraný odpor 25kOhm. Takže je zlý, asi sa s nimi niekto guľoval. Tie 2SJ200 sú v absolútnom poriadku. Malá pomôcka, pri pohľade zboku na tranzistor, majú toshiby nožičky na strane čela puzdra, kdežto všetky tieto špeky ich majú bližšie zadného krídelka.

Písal som o nich aj inde na bastlfórum, nech to čo najviac ľudí vie a nech sa vyvaruje týmto hnusom. Pekný deň..

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Možná by nebylo od věci založit fake-thread. Pár obrázků bych taky měl..

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

To už možná i fake-web sad

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Poradil byste mi někdo, kde a jak mám začít hledat vhodnou náhradu za TIP142/147 do Bricků? Co jsem tak prolejzal nějaký 2SD na netu, našel jsem spousty nevhodných na audio.

dawsoo napsal:

pak asi i ty darlingtony za modernější lineárnější a hlavně rychlejší. Po překompenzování by to asi mohlo hrát pak i o jednu dýlku líp...  darlingtony nějaký 2SB/2SD... a fT aspoň 15-20Mhz a hlavně s lepším chováním při menších kliďákách.Ty TIP142/147 jsou tam originál osazení v obou kanálech stejný

Předesílám, že se v tom sám hrabat nebudu, abych nebyl označen za píču větší než Rožmberk smile Stačí mě zatím identifikovat, čím to půjde přeosadit.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

SanKen 2SB1560/2SD2390 - tyhle mám vyzkoušený i v DPA220, nebo případně 2SB1647/2SD2560, tato dvojice byla hodně používána firmami Denon a Luxman.

Web