Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ty od Denkla by měly být z Rumunska http://i.ebayimg.com/t/NPN-Transistor-BF459-300V-0-1A-6W-NEW-TO126-LOT-OF-100-/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$(KGrHqZHJDYE-87eZ,SGBPzF9VinH!~~60_12.JPG
BF459 i KT940V se dá sehnat na ebay.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Rixi, z čeho soudíš, že vydrží? CDIL s papírovým Uce 300V v zesilovači s Unap. 230V, to půjde do pyči dřív než napočítáš do deseti. (Né, není to zesilovač na audio, proto musím trvat na Uce, ft a chladitelném pouzdře).
Zdá se, že další dobrý tranzistor se přestal vyrábět a není pro něj náhrada. Kdo/kde to tu ne tak nedávno rozhazoval rukama, že současná součástková základna stojí za...  ? smile

Ceny na ebayi sou na vyližprdel, 80 korun za kus, to 4 trandy budou mít cenu dalšího zařízení z bazaru lol

Zkusím odvážně napsat do GESu, co že to tam mají za zbytky.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Hazys:
Ptal ses na náhradu za KT940V, což je trand na 160V, pokud jsi hledal ekvivalent ke KT940A, tak potom ano, ten je na 300V a tam bych se toho CDILu asi bál.

(upravil Hazys 26. 11. 2013 3:08)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Tak pak je to KT940B, nemůžu za to, že ten oscannovaný cár papíru popsaný bukvicema není dvakrát dobře čitelný. No každopádně děkuji za upzornění, předpokládal jsem, že tam bude sedět ekvivalent BF459 (Uce 300V), a ono BF458 (KT940B), Uce 250V. A protože se tam vyskytuje napájení 243V, tak se vlastně nedivím, že to třísklo.

//První tip na náhradu: 2SC2611

//Ještě mě napadla jedna věc, a to použít MOSFET. Taková IRF710 by se mohla možná dát znásilnit tak, aby dělala to, co původní trand, zvlášť tehdy, je-li tam zapojení se společnou bází.

//Druhý tip na ještě podobnější tranzistor: 2SC3271

//Ty 2SC3271 sem nakonec našel tu někde v bordelu válet, asi kuch z nějakého monitoru. Dal jsem je tam, a hle, přístroj zázračně obživl.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

VISHAY SFERNICE - PRV6SAABJYB25503KA - POTENTIOMETER, 50K

Netušíte, jak tohle někde rychle sehnat? Chtěl bych přesně toto nebo identickou náhradu, je to do jednoho celkem drahého poškozeného lol přístroje. Nebo si to budu muset nechat poslat z venčí? To už bych asi do Vánoc nestíhal hmm

(upravil danhard 11. 12. 2013 18:50)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Farnell... a bude to také trochu dražší.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Šance, že by to měl někdo v CZ skladem je minimální. Koukej si to objednat u Farnella, než těch pár ks někdo vykoupí a budeš čekat půl roku na další výrobu.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Nemáte někdo tušení o nějaké přepínatelné děličce 1, 2, 4 a 8x, který zvládne frekvence pro jistotu tak do 50 MHz? Nebo budu muset použít nějakej čítač a mux?

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Nešel by použít čítač s předvolbou? Pak si tam rovnou na vstup přivedeš kolika chceš dělit.. //74193//

(upravil Dohnalik 16. 2. 2014 21:33)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Díky, to přepínání deličky bude řízený procesorem, z ničeho nic se to celé prostě přepne, to by znamenalo clear + změnu BCD. Akorát si nějak nedokážu představit jak pomocí těch 4 bitů nastavit výslednou frekvenci, můžeš mě trochu nakopnout? smile Jsem už z toho všeho unavenej (studuju tu ještě USB specifikaci a 1000 stránkovej DS k MCU a už mi z toho jde hlava kolem).

//ono by s tím ale asi stejně nešlo nedělit, tj z up clock jenom přenýst na nějakej výstup...

(upravil zuki 16. 2. 2014 21:55)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Taky by šel použít nějaký posuvný registr (HC(T)4017 tj. cca typ 70MHz, nebo dva kratší, záleží co máš v šuplíku...)  a z patřičného výstupu uděláš nulování (reset)...

Nějak mi uniklo, že je to k procesoru. Ale 74HC193(50MHz) je pomalejší než HC4017, ale asi by se to nastavovalo lépe.
K té 4017 bys potřeboval  ještě nejmíň 4 hradla apod...

Případně si udělej hodiny dělené 2,4,8 (74HC74 apod.) a těma 2vstupovýma hradlama si aktivuj (propust) příslušný výstup do 4vstupového dalšího hradla (kde se to sečte=propustí aktivní hodiny)...

(upravil Dohnalik 16. 2. 2014 22:08)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Díky, nejde tak ani o to, co mám v šuplíku, jako spíš aby to bylo dostatečně rychlý a co nejmenší (ideálně TSSOP, ale i SOIC bych zkousnul), takže tam nemůžu cpát 3 integráče, maximum jsou pro mě dva (čítač a mux). Jen jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z vás neví o integráči, kterej by to uměl všechno v jednom.

Konkrétně to bude taktovat SSC modul Atmel ARMu násobkama 44.1 a 48 kHz vzorkovaček, vstupní frekvence bude 512x tolik, a já potřebuju 512fs, 256fs, 128fs a 64fs. Zatím se mi opravdu jeví nejjednoduší jeden IO na dělení a multiplexer/4násobný vypínatelný 3 state buffer.

//jo a ještě je podmínkou bezproblémová práce v 3V3 logice.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

SN74AC161:  SOIC, >60MHz @3.3V

(upravil Dohnalik 17. 2. 2014 0:05)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Díky za rady, nakonec jsem to vyřešil takto:

http://s12.postimg.cc/f4tx1o8h5/divider.jpg

4 násobný 3state buffer s enable, 2x4bitový čítač, obojí hispeed, obojí v TSSOP

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ten presettable counter by měl stačit sám o sobě, domnívám se, že stačí propojit drátem carry s load. Možná že bys na farnellu nějaký vhodný našel i v SOP.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Taky si myslím, že by měl stačit sám preset counter. Kdysi jsem podobně použil 74193 (cca r. 1980, byly tři za sebou tj. 12bit, tehdá chodily na 25MHz). Zapsal jsem do nich data a vyčetl počet čítáním dolů a tak dokola... Byl to 12bit integrační AD s HW 12bit. násobičkou, 25 integráčů na eurokartě. Bylo to bez procesoru a chodilo to OK... smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Pokud by stačil, tak by to byla paráda...ale nějak nemůžu přijít na to jak mám na výstup dostat nedělenou frekvenci? Tohle mi neleze do hlavy, musí mě někdo pořádně nakopnout.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

To máš pravdu, že to asi bude problém, možná by tam byly na výstupu jen uzonké jehličky. Nemám teď ale čas se s tím moc zabývat smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Existuje dnes nějaký ekvivalent KF521? Nebo už se dávno takové šílenosti jako MOS s vyvedeným substrátem nedělají? Nebo nemusel by to být přímo ekvivalent, stačí něco podobného, z čeho kouká substrát.
Díky

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

KF521 - ještě nepoužité s zkratovací sponkou - asi někde v šuplíku mám ...