Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

čau
Sinclair by to mohl vědět! Myslíš že jsou schopný utáhnout dvě Ku602 15W?
dík

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

do zesilovace jsem nakonec objednal kf470/469 u denkla.

prosim kouknete nekdo na ty trandy co jsem koupil predtim co si o nich myslite.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Bratři, myslíte že je na tohle spolehnutí?
http://www.analogmetric.com/goods.php?id=1244

(upravil Horys 1. 10. 2010 7:34)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

trachta: Prodávané originály vypadají jinak- nápis vypálený laserem..

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Zrovna včera jsem se po nějakých fetech díval a narazil na SK170 v GESu za cca 10,-Kč. To by mě zajímalo, co to je, když ani za dva a půl dolaru není k mání originál. Mimochodem, ono je problém sehnat v maloobchodě obyčejné BF245 se zárukou původu. Asi nejlepší to bude opravdu u Farnella, jak bylo mnohokrát řečeno.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Pokud to berou po celých balicích jednotkách a nejenom tohle od Toshiby, tak není problém se na takovou cenu dostat.
Jak jinak by mohl EZK prodávat MJL1302/3281 za 80Kč, kdyby to nebrali po desítkách tyčí a nejenom tohle od ONSemi?

Web

(upravil Joski 2. 10. 2010 16:52)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ale jo, chápu, že se dá cena výrazně snížit velkoodběrem. Zarazil mě ten rozdíl v ceně, ale nevšiml jsem si, že je to za spárovanou dvojici. Ale s tím původem je opravdu potíž. Měl jsem za to, že např. BF 245 vyrábí Philips, ovšem v maloobchodě je mají jen od Fairchild, na který jsi, pokud se pamatuju dštil síru. Mě sice ještě tyhle drobné tranzistoy nezklamaly, ale stejně by mě zajímalo odkud vlastně jsou. Všiml jsem si, že mají různé potisky podle toho, kde je kupuju.

(upravil danda 2. 10. 2010 22:03)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Unregistered: Co je to za zesilovač? něco starýho, Tesla, nebo nějaká amatérská konstrukce? Obecně KU602 dá na doraz nějakých 15W/4ohm. (Ic max=3A) Pokud bastlíš něco novýho, zvol jakoukoliv, ale jinou konstrukci. KU jsou spínací tranzistory poplatné své době (r. cca1970..), pro lineární aplikace naprosto nevhodné, v nových zařízeních nemají co dělat.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Horys: Žlutá kurva ale umí i ten nápis laserem.. A, když si dá záležet, VELMI věrohodně. Už jsem těch pajců k nerozeznání od originálu měl v ruce víc, proto se z principu těchto debat zdržuju.

Web

(upravil Unregistered 3. 10. 2010 10:58)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

jj dík Ale KU601,602 právě spínací trent ta nějak není wink
Už jsem to vyřešil, dva páry KU602 a chodí to snima výborně tahám znich 20W. Do konstrukce není vhodný spínací trend. ale to se týká KU605,606,607,608 A KUY12. s posledníma dvěma jsem to ověřil a je to skutečně tak! zakmitáva to a nepodařilo se mě stím nic udělat. ale s KU601,602,611,612 to chodí výborně . postavil jsem 3 vzorky a maká to na všech třech.(je to spíš taková pitomina než zesilovač smile )

(upravil danda 4. 10. 2010 21:51)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Z principu a označení KU .. JE spínací, epitaxní, MESA tranzistor. Viz katalogy Tesla.. A VRCHOLOVÁ hodnota proudu při 20W/4 ohm je 3,153A... Povolená ztráta 10W.. Čili MIMO bezpečné parametry. O impulsních proudech při hudebních špičkách z nabitých kondenzátorů nemluvě.
No comment..

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Já se stebou hádat nebudu sinclair to tu 200x vysvětloval.

(upravil sinclair 6. 10. 2010 9:34)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

dando nežvaň blbě a přečti si Stacha. KU601-602 a KU611-612 jsou univerzální rychlé tranzistory, dobře použitelné i v nf obvodech. To U automaticky neznamená, že je to spínač, Tesla prostě nikdy neměla označení pro takto univerzální tranzistor, díky rychlosti byly prostě označeny U a hotovo šmitec.

KD je vysloveně nf tranzistor, v plné míře ta poznámka o spínacích tranzistorech a jejich nevhodnosti do nf zesilovačů platí pouze u řady KU605-608, KUY12 a KU3767.

Stejný univerzální tranzistor, jako byly KU601, 602, 611 a 612 je například KUX41N. Podívej se na jeho parametry a potom sem choď mudrovat. A KD649/650, nebo KD366/367 s Ft=8MHz jsou podle tebe co? Spínače nebo zesilovače???Používaly se v zesilovačích, stabilizátorech i měničích....

Koncové stupně s výkonem 10W/4ohm, osazené KU611 má i jedno teslácké rádio, teď přesně nevím, jestli je to Synkopa nebo Sextet, vím jen, že má po levé straně do čtverce uspořádané otočné potenciometry. Nevím o případu, kdy by konec toho rádia odešel, ten samý případ je i magnetofon B100, kde jsou konce 2x5W/4R s KU611. Nic neodchází ani nekmitá..
Když o tom vím hovno, tak držím klapačku a radši se zeptám, chytrolíne.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Pokud by měl  někdo zájem , tak mám zbytky  součástek, různé germaniové a křemíkové tranzistory(GS,NP,NU,KF,KUY a pod.), diody, tyristory, analogové IO, tyritrony, tantalové kondenzátory   apod.

http://s4.postimg.cc/uhlqmv73t/3608_ukazka.jpg

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Rezku, já bych zájem měl. Napiš mi prosím do mailu lemal@volny.cz, kolik bys za to všechno chtěl a jistě se domluvíme. Mně se tenhle materiál velmi hodí pro repase sbírkových přístrojů. Díky za mail.

Web

(upravil Joski 15. 10. 2010 17:32)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ahoj, dostaly se mi do ruky NE5532N, které mají na hřbetu, při pohledu ze širší strany, vlevo velké S, vedle něj NE5532N a pod tím dvě řádky kódů: QFP3995 a 8745VD. Původní jsem měl od Texas Instruments. Tyhle mají ve výprodeji za pětikorunu, tak jsem je na zkoušku vzal.
A jako další tu mám BC413B s logem "β". Na vrchu pouzdra jsou vidět odřízlé konce nožiček.
Nevíte, kdo jsou výrobci?

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

S ... Signetics, β ... používal kdysi jeden rumunský výrobce ...

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ano, ty "bety" bývaly z Rumunska. Nožičky nahoře usnadňují někdy diagnostiku smile. Bývalo jich plno v TV Diamant, Safir atd.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Díky za informace. Ty BC413 jsem už zkoušel a je fakt, že se na nich zezhora dobře měří. Vypadá to, že fungují bez problémů.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Jo, fungují sice bez problémů, ale šumový číslo mají horší, než podprůměrná KC509....o těch 2dB si můžeš nechat u těch rumunů jenom zdát. Jediné BC413C, které skutečně nešuměly dělal Siemens, jenže s tím skončil před více než čtvrtstoletím. Dej místo nich radši značkové BC550B /černý potisk na stříbrném podkladu na čele trandu/, nebo i BC549C, ty jsou taky slušné.

Web