Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 43]

Téma: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Ahoj lidičky,prosím o radu,sháním schéma od výše uvedeného zesilovače,nebo někoho kdo poradí s opravou. Jeden kanál mi už při tišší reprodukci začíná při pohledu na reprák stejnosměrně pumpovat. Nesetkal jste se někdo u mosfetů s tímhle jevem? Díky za nápady a jestli můžu poprosit,pište na soukromý email. Díky moc.

Email: tommaximach@centrum.cz

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Na vstupnom konektore XLR je medzi pinom 1(signálová zem)  a kostrou zosilňovača odpor 10R, určite bude spálený, stačí zmerať odpor medzi vstupnou zemou ( teleso Jacku)a čiernou reprosvorkou príslušného kanála. Musí tam byť 10R.
Vstup potom nemá definovanú zem a "pláve"...
Inak tvrdé napätie medzi signálovou zemou a kostrou(ochranný vodič)  nemá čo robiť, signalizuje to nejaký problém ešte pred zosilňovačom.

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Díky za radu. Zatím jsem koukal jen fyzicky,neměl jsem čas to vyměnit a vyzkoušet. Jsou spálené ale oba dva ty odpory - na každém kanále,ale pumpuje jen jeden.. Uvidím,vyměním a zkusím.
Škoda že je ten zes. stavěný na 8 ohmů,že neuhraje na 4 ohmy... Náhodou se mi to stalo a při poloviční hlasitosti už to začíná v reprodukci ´´prdět´´,ale za tenhle jev může mimo jiného asi i Mosfetová konstrukce,že?

(upravil BV 4. 11. 2008 16:30)

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Koniec  2x200/8 ohm sa do 4ohm "snaží" dať 2x400W (čo je dvojnásobný výkon), na to nie je dimenzovaný zdroj, chladenie, konce... CF400 je koniec 2x200W, nie 2x400.Preto pracuje nadprúdová ochrana.
Ak sú spálené obidva odpory, tak doporučujem revíziu mixu, CD prehrávačov , sieťového rozvod na mieste, kde sa to stalo. Tvrdé napätie na signálovej zemi proti ochrannému vodiču siete nie je normálny stav, je to nebezpečná závada mimo zosilňovača.

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Vím že je to hloupost zatěžovat 8 ohmový zesilovač 4 ohmy,ale když jsem ho zkoušel tak jsem si nevšiml že ten zes. je na 8 ohmů a bedna 4. Spíš jsem byl překvapený jak na tuhle zátěž reaguje,že jsem se s tak specifickým zvukem nesetkal. Vím se zkušenosti že zes. z běžných tranzistorů by se při menší impedanci třeba jen extrémně zahříval nebo při takové dlouhodobé zátěži eventuelně shořel. Ale samozřejmně ne každý,záleží jak je konstrukčně vybavený ochranama.
Jinak co se toho výše uvedeného zesilovače týká,tak jsem ho získal darem od jednoho bývalého mobilního DJ,takže bůh ví co měl tenkrát za chaos v kabelech. Dám ho do kupy a schovám do skříně pro strýčka příhodu.

Mám ve skříni ležet už pár let taky Mosfet Ecler PAM800. Shořela tam jedna strana-mimochodem taky na diskotéce. Ale ten tišťák je dobře ´´vypečený´´,tak si myslím že v dnešní době už snad nemá ani cenu ho opravovat. Všechny koncové tranzistory budou určitě v háji a je jich tam celkem 10.
Tak nevím..  Neměl by jste nějaký nápad?   Díky

(upravil sinclair 5. 11. 2008 11:10)

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Řada PAM od Eclera měla pěkně blbě vyřešené chlazení a ty zesy se pekly ve vlastní šťávě, zvlášť v takovém režimu. Vyndej co je ještě použitelné a zbytek zahoď, nevyplatí se to opravovat.

DJové, zvláště takoví ti mobilní pouštěči a pak hostující DJs v klubech jsou pěkné prasata. Dáte jim 2x200W, jede nadoraz, dáte jim 2x500W a pojede to zase na doraz - dokud aparát vyloženě odporně nechrchlá, tak se táhnou kliky nahoru. Rezidenční DJs, hrající ve "svých" klubech několikrát v týdnu takoví nejsou, dávají si  na aparát větší pozor, aby jim vydržel, když tam hrají stabilně a živí je to. Největší pohromu vždycky na aparátu způsobí nějaký hostující debílek známého jména, nejčastěji moderátoři z rádií apod.
Tam je jediná pomoc - dobrý limitéry v koncových zesilovačích a dobře vyřešená proudová ochrana zesilovačů proti pálícím se reproduktorům zlimitovaným signálem.
To je podle mě jeden z dobrých důvodů, proč Láďovy konce odcházely daleko méně častěji, než celý konkurenční zbytek v 90. letech, tzn. Crowny, Peavey, RTG, QSA a další sračky.

Web

(upravil Thales 6. 11. 2008 3:40)

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Když už si Sinclaire zmínil ty Peavey stroje jak jsou prosímtě na tom? Uvnitř jsem to neviděl ale kamarád teď má nějaké 2x1KW nebo 2x 1,2KW stroje a zvenku se mi to zdá nějaké podezřelé (koukal jsem dovnitř mřížkou + hmotnost).

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Jak které, většinou blbě, ucházející byla řada CS

Web

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Zdravím pánové, dostal se mi do rukou výše zmoňovaný zesilovač CF 400MOS, vyčistil jsem ho a šlape jako hodinky, teď k dotazu ohledně výstupní impedance. Na zesilovači ja napsáno (papírový štítek) 942093 8, předpokládám že osmička na konci znamená min. impedanci 8 Ohm, jestli se pletu, jak tedy poznám jaké parametry má zesilovač, když nic jiného tam napsaného není (tedy kromě orig. potisku). Dále se chci optat odledně potenciometrů na vstupu, kde jsou osazeny poťáky 5K/N, tyto jsou vadné a chtěl bych je vyměnit, a v šuplíkových zásobách mám ty samé, akorát 10K/N, nebude to snad něčemu vadit, anebo mám radši sehnat ty 5K/N. A na závěr, kdyby přece jenom zesilovač měl min. 8 Ohm, co se v případě tohoto zesilovače může stát když ho připojím na stávající bedny 150W/4 Ohm.
Děkuji za Vaše reakce.

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Predpokladáš správne, je verzia pre záťaž 8 ohm,vyrobený v roku 1994, jeden z prvých kusov. Pri záťaži 4ohmy  (a box bude mať určite aj menej) bude asi od  polovice vybudenia prúdovo limitovať (skreslenie..), bude sa prehrievať a vypínať tepelná ochrana. Pri dlhšom použití sa môže poškodiť. Jednoducho nie je na to stavaný, je určený pre záťaž 8ohm a viac (vyššie napájacie napätie, nastavenie ochrán). Do 8ohm dá viac ako 40V sinus.
Potenciometer môže byť aj 10k, nič podstatné to neovplyvní.

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

dobrý deň,
nedávno som sa dostal k jednému kusu cf400mos, neide mu 2 kanál. stále svieti limit. zistil som, že najskôr budú odpálené tranzistory, ale len na polovici koncového stupňa. celé je to tak divne riešené. bol by som povďačný ak by ste mali schému tohoto zosilovača, alebo aspoň aby ste mi povedali, čo za tranzistory sú umiestnené v zadnej časti koncového stupňa, pretože poistka prehorela len pri nich. schéma by mi pomohla najviac. Ďakujem

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Pošli to k nám,alebo privez, bude to najrýchlejšia aj najlacnejša oprava. Nie je nič "radostnejšie", ako opravovať zosilňovač s poničenými plošnými spojmi po "oprave" a súčiastkami, ktoré tam nemajú čo robiť

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

je to zbytočne ďaleko a tento zosik aj tak veľmi nevyužívam, skôr je to pokus o záchranu, tak ak môžete pošlite mi schému na technikandy@gmail.com alebo mi napíšte čo za koncové tranzistory mám očakávať
ďakujem

(upravil DJ_Rix 19. 7. 2012 21:17)

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

big_smile big_smile big_smile big_smile

Prej pošlite mi schému lol

Zkus napsat do škodovky jestli ti pošlou schéma řídící jednotky do Feldy,pak sem napiš co ti odepsali big_smile

(upravil BV 20. 7. 2012 10:11)

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Je zrejmé, že vieš toho dosť málo, ak si myslíš, že zhorená poistka v jednej vetve znamená vadné konce len v jednej vetve.. Okrem toho, môže byť vadné (a určite bude) aj niečo okrem nich, po výmene koncov a zapnutí to znovu "buchne" a si tam kde predtým, akurát odíde ešte niečo navyše a škoda sa zvyšuje..A spájkovaním (skoro v 100% takýchto opráv..) sa poničí plošný spoj, takže sa to môže rovno vyhodiť. Okrem toho konce je nutné vyberať, na trojicu potrebuješ tak 15-20ks z typu pri tranzistoroch z jednej "štangle", pri šťastnej ruke, potom je nutné to oživovať postupne, najprv cez odpory (obmedzia prúd a škody v prípade nejakej chyby), nastaviť kľudové prúdy... A musia to byť značkové súčiastky, nie Čína.. Konce sú trojice (vyberané na Ugs s toleranciou 10mV!) IFR640/IRF9640.

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Pokud bys tento zes nechtěl a chtěl ho prodat za příjemnou cenu tak mi řekni a nebo napiš na: opravaelektra@seznam.cz díky Lukáš

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Zdravím všechny, nedávno se mi dostal do ruky zesilovač BV audio cf 400 mos. Rozebral jsem ho, vyčistil, zkontrolval pojistky a všechno bylo uplne v poho. Když jsem ho ale zapojil, tak jedna strana hrála velice tence a druhá ani nahlesla. Nevíte, co by s ním mohlo být??  Známý mně říkal, ze by to mohly dělat koncové tranzistory.. Díky za odpovědi smile

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Nejdřív si přečti co v tomhle vlákně píše BV, zhodnoť kriticky své možnosti a znalosti, zavolej mu, zabal to a pošli na Slovensko.

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Ahoj BV, chcem trochu ozivit temu. Ocitol sa u mna na stole tento kusok zeleza a nejaky majster predomnou uz na nom co to bastlil… podla vsetkeho su vymenene potaky, lebo je tam nejaka cina 4,7k  a jeden uz chrasti a tiez su vzadu nejakym carovnym sposobom nainstalovane speakony… po odhrabani piesku, prachu a vlasov to vyzera, ze konce su v poriadku a povodne. Hra celkom solidne, az na ten potak na lavom kanale…
Vies mi povedat, ake su tam tie potenciometre povodne? resp. cim to v tejto dobe najlepsie nahradit?
Pripadne, da  sa prosim dostat k scheme aby som vedel skontrolovat co dalsieho majster pokuchtil?
Vdaka

(upravil BV 12. 12. 2023 9:02)

Re: Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Boli tam TP160 5k/N, ponúkajú ich napr. tu, použi niečo podobné čo sa tam zmestí, kľudne 4k7 alebo 10k. Schému mám niekde v starom počítači, čo som už asi 5 rokov nezapol, nechce sa mi hľadať..Ako konce boli použité vyberané trojice IRF640/IRF9640 od IR. Len to dobre vyčisti, opatrne povysávaj, s ničím "nevrť" (zakvapnuté trimre..) a chvíľu ešte poslúži. A hlavne netráp 8ohm verziu so 4ohm boxami. wink

Příspěvky [1 až 20 z 43]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač BV AUDIO CF 400 MOS

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£