Re: JBL GT5-12

Mozes dat aj 50L, potom ti to aj do auta vojde v pohode. Tlmenie napr vatelin, molitan, vatelinu treba vela, stlacit ho a nalepit na vsetky steny okrem tej s reprakom. Molitanu by stacilo v hrubke asi 6cm na steny.
Prisrubujes to riadne priamo na dosku, pod okraj repraku je dobre dat nejaku gumu, napr tlmenie do okien, aby to bolo neprievzdusne a ked je ta guma hrubsia, tak dokonca to tlmi vibracie repraku voci boxu. Sruby mozu byt hrubsie do dreva, co prelezu dierami na kosi repra. Na box prasknes koberec a olala, ducadlo je hotove smile

(upravil FoXiK 13. 10. 2008 14:56)

Re: JBL GT5-12

pozri on tu ma taku penu... http://www.autoradia.sk/buxus/images/pr … 35_v1.jpeg
ale ja to nechcem dat takto zvonku lebo inak naco by tam ta pena bola? http://www.team-bhp.com/forum/attachmen … 4_1541.jpg
takyto molitan napr? ( a repro pozri jak tam ma uchytene - kamarat )
http://img111.imageshack.us/img111/2602 … rakox2.jpg
a vidis ma ho pekne z vnutra smile http://img160.imageshack.us/img160/8670 … ak2sj5.jpg

Re: JBL GT5-12

Tak to záleží na vzhledu. Když se ti to líbí zevnitř dej ho klidně zevnitř. Nevidím důvod proč by top vadilo. jen většina lidí raději zvenku. Svou roli to hraje až u vícepásmových reproduktorových soustav kvůli střeďákům a výškáčům.
Tvůj kamarád koukám nevychytal moc to chlazení. Tohle se bude dost blbě chladit.

(upravil FoXiK 14. 10. 2008 17:09)

Re: JBL GT5-12

ale vyvchytal ten chladic nebude mat viac ako 50°C smile bo tam je len 55W spicka 70W zosik co je v pohode a tak sa to nezohrieva smile

Ale tak nevyuzijem tu penu ked tam je? a potom keby to davam zvonku tak zase musim nejako utlmit ten reprak bo tam nic neni ... ale sak chapem  jasne smile
Mno a mozem to jak on dat take akokeby vacsie podlozky pod tie sroby aby to tam dobre drzalo ten reprak? smile

Re: JBL GT5-12

Chcem sa opytat ake by som mal dat hrube kable k repru od zosiku a ci sa tam oplati davat nejaky mensi kapacitor alebo to je zbytocne., a popripade aj hrubku ostatnych kablov mam tam este nejake ochrany, toroid, zdroj, zosik, predzosik a vyhybku DIK

Re: JBL GT5-12

KOndenzator myslis v aute? ziadny je najlepsi.
Kabel vnutri basaku stacit aj 1,5mm2, dat mozes aj 2 alebo 2,5mm2. Repro-zosik podla vzdialenosti, do 3m staci s rezervou 1,5mm2, do 5-6m staci 2mm2, do 8m 2,5mm2. s 4mm2 si vystacis na 15-20m vzdialenost v pohode. Komponenty v zosiku - signalove cesty s klasickym kablom na signal, (napr tieneny 0,22mm2-0,35mm2 hrubky a podla toho, na co ti treba), vykonove 1,5mm2, avsak vsetko podla vykonov.

Re: JBL GT5-12

no to nebude k repru ani meter takze 1.5? mi staci ale ked dam 2 tak to horsie nebude ze? smile ostatne dik dobre to budem vediet big_smile

Re: JBL GT5-12

co tu nikto nezije? sad

Re: JBL GT5-12

Foxi šak ti to už napísali, čím hrubší tím lepší smile. Na "kapacitátory" sa vyser, pokiaľ to tam nechceš ako okrasu.

Re: JBL GT5-12

Aha no oka no ece dat vyrobit bednu sad bo este neviem komu ale zosik by uz mal dorazit tento tyzden aj s ostatnymi vecami .. potom sem hodim postup prace ( aj ked to bude ece asi trosku dlhsie big_smile )

Re: JBL GT5-12

Ktorou stranou by ste ho dali vy? lebo stale vidim ze to vsetci maju zvonku roll

Re: JBL GT5-12

Ako myslíš zvonku? Magnetom von? To nerob, je to blbosť.

Re: JBL GT5-12

nie nie jak uz som predtym pisal tou penou dnu ako to vsade vidim alebo dnu ( okraj repraku ) , ci je zvnutra alebo zvonku? roll

Re: JBL GT5-12

nedavaj to zvnutra, akurat musis potom zvacsit bednu o nejake tie 2 litre, lebo reprak viac zaberie.
Staci, ze spravis prednu dosku z dvoch zlepenych kusov, kde jeden otvor bude montazny v tej spodnej a v hornej vyrezes otvor taky velky ako je reprak sam. Budes to mas zapustene a pritom namontovane zvonku, kde je to zaroven pristupne. Potom si mozes na to vyfrezovat aj kruhovy ramik a ten penovy okraj zakryt, ak sa ti nepaci.

Re: JBL GT5-12

a jedina nevyhoda by bola ze to mam zvnutra je ze to bude viac zaberat .. to vjem ze bude. Ale vyznam to ma len pri viacpasmovych reprakoch to ze to je zvonku a nie znutra ... a nemusel by som tam davat izolaciu teoreticky ked to dam zvnutra... a to by som zhruba vedel ze tie dve vrstvy sa tam daju na to aby bol zapusteny smile ale inak je to jedno hej? nema to nejaky vyznam v tom ako to bude hrat

Re: JBL GT5-12

10Sk za penovu gumu do okna ako izolacia ta zabije?
Problem s upevnenim dovnutra nieje ten, ci to ma nejaky vyznam z pohladu objemu ci zvuku, ale z toho, ze ked bednu utesnis, mas problem ten reprak dostat von, ak sa nahodou pripali. Jedine, ze das niektoru stenu na sruby, co vsak je vzdy horsie ako komplet lepena a utesnena bedna, totiz pod srubovaciu dosku musis dat tiez tesnenie.
Kazdopadne uchytenie zvnutra nema ziadnu vyhodu, ale skor nevyhody. Toto nieje specialny pripad, kde by to bolo potrebna takto spravit, narobis si len zbytocnu robotu a pripadne problemy dobuducna, nehladiac na to, ze to aj otrasne vyzera.

Ta pena na povrchu je DIZAJNOVA zalezitost, mozes to dat kludne dole, nieje tam za ucelom nejakej izolacie.

Re: JBL GT5-12

no dobre teda bude to zvonku big_smile ale izolacia na okna tam asi nebude ze? A ked to upevnim na tu spodnu dosku ( na tu druhu ) tak to musi byt cela doska alebo staci len taka obruc ale 5-6 cm nie? aby nemusela byt ta predna stena taka hruba...
Potom co by si pouzil ako tlmivo... a kde sa to da popripade kupit a cim lepit takym dobrym ( inak ja to dam zlepit aj zosrobujem big_smile ked to je uzavrenka tak nech sa to neroztiahne ), a tych 50 litrov by som dal 38x50x36 cize ked si odratas z kazdej strany MDFku 2cm tak to bude 34x46x32 a to je 50 litrov presne smile

Re: JBL GT5-12

Izolaciu na okna das pod ram repraku, nech to nieje priamo na dreve, izoluje to hermeticky aj mechanicky.
Ako tam chces dat obruc, podlepit odspodu?? zlepenim 2och dosiek plosne nic zle nespravis, je to tak lepsie aj z pohladu mechanickeho, menej to bude rezonovat, aj z pohladu pracnosti je to myslim lahsie.
Ako vnutorne tlmenie das molitan alebo vatelin alebo stare hunate svetre. Nalepis na vsetky steny okrem prednej s reprakom.

V uzavretej bedni su mensie vnutorne tlaky ako v basreflexe, i ked sa to nezda.
50L uzavretych na ten repron ani netreba, staci aj 40L v pohode. Sice neviem, na ako sme sa dohodli, tak sa riad podla toho predtym.

(upravil FoXiK 29. 10. 2008 19:20)

Re: JBL GT5-12

Howoril si ze do auta 35 a do bytu 60 a takze tych 50 moze byt taky kompromis big_smile a kde sa to da kupit ten vatelin?

Myslel som ci to musi byt takto? alebo to staci aj podla toho druheho :wink:

http://img366.imageshack.us/img366/892/sdvbysdvei2.jpg

http://img117.imageshack.us/img117/7250/sdvbydei3.jpg

Sry za nakres mal som to za 5 min big_smile

Re: JBL GT5-12

Ok, tak objem 50L ako bolo dohodnute.
Lepsia je prva moznost (ako som pisal hore), ale pouzit mozes aj druhu, je to na tebe.

Vatelin kupis napr. v predajni textilnych latok.