Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Pravděpodobně je, uveld jsem to jako mě jedinej známej způsob jak hnout u LMka s kliďákem.
Jedna půlka operáku obstarává sysmetrickej vstup a zajišťuje stálou impedanci na vstupu LMka, to je zapojený jako invertující.
Druhá půlka operáku ja "zkanibalizovaná" na ochrany.

Ad RLko, na týhle desce si odzkouším jestli tam je potřeba nebo ne. A podle toho se zařídím.
Předběžně si myslím že potřeba nebude.

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Prdlajs tomu rozumim, ale pamatuju si, že mi opamp říkal, že ten jeho modul má vyšší klidový proud právě kvůli nižšímu zkreslení. Proto mi ty Lmka celkem topí. Jak to přesně udělal ale nevim. Je možné, že jsem ho i špatně poslouchal. Nechť se vyjádří autor.

Web

(upravil Lojzek 15. 11. 2008 15:54)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

TAk co? ošefoval někdo ty LMka? potřeboval bych nějaké šikovné schémátko abych mohl mastit smile jinak přemýšlím i o STK Konkrétně o 402-100 smile ale chtělo by to k LM nebo popřípadě k tomu STK šoupnout i ochrany co...

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Kurva kupte si v EZK stavebnici modulu KMX0886 a je to. Za ty peníze, co ta stavebka stojí, součástky a desku individuálně neposháníte.
Ochrany nikdo neřeší, všichni na to serou. V případě průstřelu toho IO jdou bedny do kytek.
Dodatečné ochrany si buď vymyslete vlastní, nebo kupte už vymyšlené a v pytlíku Aldax SPP1 nebo SPP2.
To jsou ochrany, se kterýma oproti jiným už nemusíte nic dělat, jen připojit. Všecky ostatní vyžadují nějaké úpravy a srážení či extra napájení.

Zajímalo by mě, zda se objeví někdo, kdo udělá a ověří desku se švábem, zdrojem a ochranou a dá to komunitě k dispozici...

Web

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

desek si můžu udělat kolik chci ale serou mě ty schemata.. je jich tolik že nevím kudy tudy... jinak kdybych měl takovou hlavu jak ty sinclaire tak bych si ochranu samozřejmě udělal! Přemýšlel jsem nad aldaxem, ale je to pro mě drahé dát 990! Samozřejmě lepší než prostřelené repra!

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Neříkej že nikdo, Leoši....já je v PA03 mám... smile

(upravil sinclair 16. 11. 2008 21:38)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

No to já vím, ale jseš jen jeden a navíc je PA03 normálním bělochům stejně nedostupná.
Proč vlastně PA03 nikde nevisí spolu s nabídkou desek, pytle součástek a kompletní dokumentace?

Jinak pro mladší a nevědoucí:
PA03 je malý modul Pavla Dudka, je to stereofonní koncový zesilovač 2x60W/4ohm s LM4780 /vlastně jakoby dvě 3886 v jednom futrále/, na jedné desce se zdrojem, kompletními reléovými ochranami, chladičem a dokonce i předřazeným IO, jehož jedna půlka jde zapojit jako invertor a pak celý zesilovač v můstku dává 1x120W/8ohm.

Web

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

kazzatel: Přesně tohle mě napadlo při přečtení #24, přece existuje PA03, která se dá pořídit přes Per-Anderse. Proč vlastně zmizel ten krásný článek na Czechaudiu, když už jednou visel? Lidi moc otravovali?

sinclair: on zas tak malý není, pokud jsem to dobře odhadl z fotek, tak může mít nějakých 10x20cm, což je 3-4x větší plocha než LaMa smile Samozřejmě jakékoliv DPA je proti tomu obr...

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Pěkné ale to bych asi dlouho navrhoval! smile jinak ta pravá část je ochrana že? ta by zmastit nějak šla smile

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

No já tam právě tu desku v nabídce nikde nevidím, Vy jo?

Web

(upravil Zorg 16. 11. 2008 14:02)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

No offence, ale jeho stránky jsou dobrá čuňárna, blbě se tam věci hledají, našel jsem jen, PLACENÉ schéma atd.. Konkrétně o desku jsem mu psal (300SEK), pošle to klidně i s 4780, cívkou,...

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Tiez som to nenasiel. Nechcem sa do toho montovat, Pavel by sa k tomu mohol vyjadrit sam, ale zachytil som nejake poznamky o tom, ze tam nebolo nieco v poriadku.

Web

(upravil dokken 16. 11. 2008 14:18)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Taky se přimlouvám za nějaký oživení PA03 pro českou bastlířskou komunitu.Potřebuju zesilovadlo k PC a tohle se mi líbí.300 SEKza desku? To při kurzu 2.50 ujde.Co tak nějakej grupáč, kvůli poštovnýmu?
Nebo by se distribuce mohl s kazzatelovým svolením chopit sinclair, ať to necpeme do Švédska.

(upravil Lojzek 16. 11. 2008 14:22)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

nojo 750 + poštovné.. to bych si rači koupil 2x aldax 100 a je to kvalitka! Kurnik proč ty ochrany jsou tak drahé všechny to je hnus velebnosti.

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Docela četnou část z ceny dělá kvalitní relátko bez než jsou ty ochrany docela neúčinný. smile

(upravil sinclair 16. 11. 2008 16:09)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Jenom to jedno značkové relé přijde na nějakých osmdesát kaček, ty napodobeniny exotických firem, co prodává GM apod. ani neberte do ruky, leda tak na nějaký fakt nenáročný aplikace, jako je třeba 30W zesík s TDA2050, co při zapnutí štěkne a Vy to chcete odstranit. To je těch třicet korun akorát...

Aldax je schopen a ochoten k čemukoliv z Pavlovy produkce, ať se jedná o distribuci desek či sety dobrých součástek. Musí se k tomu ale vyjádřit on sám. Sami máme předběžně připraven jen Actidamp IV. a sondujeme zájem, podle něj se bude dělat první série desek, které nejsou zrovna levné.

Ten Švéd má to schéma placené? Tak tady o kousek nahoře je neplacené, je to staženo tak, jak to kdysi viselo na netu. Jestli to Pavle vadí, smažu to.

Web

(upravil Lojzek 16. 11. 2008 17:36)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

bylo by možné ochranu a sub junio z aldaxu koupit i jako stavebnici ? jsem to tak počítal a kdybych si chtěl udělat 2.1 od aldaxu tak 2xSPS50+ochrana by vyšla dráž jak 2x SPV100

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

Ty ochrany stavebka jsou. K padesátce je to trochu luxus, ty ochrany byly koncipovaný spíš k Leachu a tak podobně, prostě pro dražší a výkonnější zesilovače. U padesátky bych ochrany neřešil, tam se nemá co zkurvit, pokud to sestavíte dobře.

Bratia Slováci teď prominou, ale :
Všiml jsem si jednoho záhadného jevu, totiž toho, že naprostá a drtivá většina prasácky a nefunkčně sestavených našich stavebnic pochází od zákazníků ze Slovenska. Jsou to sice promile, z mnoha stovek stavebnic je to pár kusů, ale snad s výjimkou jedné či dvou naprosto všechny ze Slovenska.

Nemůže to být způsobeno prostě tím, že -náctiletí Slováci už prostě českému návodu nerozumí ??
Nebo je prostě obecná technická úroveň a pečlivost bastlířů na Slovensku horší, než v ČR ??

Web

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

návodom by aj rozumeli, len bastlenie je robené štýlom tato má doma pájkovačku, ja som majster sveta smile:)

Web

(upravil Zorg 16. 11. 2008 21:44)

Re: Hladam schemy, zapojenia,... na LM 3886

sinclair: právě, že z jeho mailu plynulo jako že "Pavel don't want to do the business stuff and I'll do it for him". Prostě že je s ním domluvenej. A co jsem pochopil z vedlejšího dredu, z Czechaudia ten článek zmizel a nemá se šířit, což je z mého pohledu škoda, ale na mym slovu až tak nesejde...
dokken: taky bych šel do hromadky, pokud by nevadila kazzateli a Švédsko je opravdu originální zdroj, mohlo by se to spáchat. A nebo to zařídit přes Aldax, když se Sinclair nabízí. Desky by se tuším daly udělat v Printed...

EDIT: Co je to za relé Fujitsu v ProtectV2Fu (kolik stojí a jaké má rozměry)?