Re: Chronologicky

Leoši ještě Ti tam chybí MDA2040 smile.... MA0403A jsem takhle naživo ještě neviděl....byl to předchůdce MBA810 ne?

Web

Re: Chronologicky

Přímý předchůdce to nebyl, "praktický" ano. Úplně jiná vnitřní topologie.

Web

(upravil sinclair 17. 12. 2008 11:02)

Re: Chronologicky

A na psí píču. Potřeboval 18V stab. a trimr na nastavení sym. limitace. Připadlo mi, jakoby někdo diskrétní koncák napresoval do toho malého pouzdérka. Ale zvuk to má např. do sluchátek pěkný. Tesla Vráble byla dokonce tak drzá, že je v pultových ústřednách AUA144 /takový velký 14-vstupý skoromix na buzení výkonových rámů/ použili jako linkové 1,55V zesilovače a ještě s nimi krmili 1:1 oddělovací trafa na jádrech EI12.
To MAA436 je jiná machrovinka...
K čemu je vlastně MDA1533A?

Web

(upravil ondra Ch 17. 12. 2008 11:09)

Re: Chronologicky

Něco s PLL pro řízení DC motorů? smile))) Jinak s MAA436 jsem stavěl akorát jeden fázový regulátor s triakem a fungovalo to pěkně....

Web

(upravil jean 17. 12. 2008 11:09)

Re: Chronologicky

Ty máš MA0403A? V jednom vyše 30 ročnom AR je s ním aj zosilňovač 2x3 waty tuším big_smile. To vtedy musela byť jaká machrovina, len zdroj mal v sebe tranzistoro na silnejší zosilňovač lol. Koľko to stálo, dúfam že aspoň pol výplaty. To som chodil kupovať tie AR 50km od domu jednému ujovi z NB. Som to opatroval ako poklad pred skoro 15mi rokmi, to boli časy.

Re: Chronologicky

Mám i MDA2040 a MDA2005, jen jsem je v tom fofru nenašel. A všelijakejch bambusáků a IO v plechu, nebo třeba KCZ58, KCZ59, KFZ62 a takový ptákoviny...

Web

Re: Chronologicky

MA0403 sa mi dakde doma povaľuje, dva kusy.
Ešte mám klasiku MDA1044, v puzdre ako je MBA810. TV obvod. Alebo TBA800 a podobného šrotu asi tonu.

Web

Re: Chronologicky

Taky jsem něco vyhrabal najdou se tam i kousky z roku 76 smile

http://nahraj.to/download/img-0313-jpg-1

(upravil jik 19. 12. 2008 7:52)

Re: Chronologicky

A kdo si pamatuje a má doma něco z řady MAA115, MAA125, MAA145, MAA225 apod. To byly tepráve ty správné IO smile . Nějaký taky mám.

Ty Unregistredovy MBA810 a MBA810A je už taky pěkná vzácnost. Podívejte se pořádně - mám na mysli ty bez dalších přípon smile potažmo ochran.

Re: Chronologicky

S obvody MAA125 jsem (blahé paměti) ubastlil několik krystalek pro seba a kamarády. Stanici „Hvězda“ na 270kHz z vysílače Topolná to přijímalo na sluchátka výtečně smile. Navrhnul jsem si tehdy malý tišťáček 40x30mm, feritova anténa byla l=50mm o fí=8mm a vše se vešlo do maličké plastové krabičky. Oproti dřívějším podobným jednoduchým reflexním přijímačům, které jsem dělal s tranzistory 156NU70, či OC170, měl tento přijímač na bázi MAA125 výrazně lepší dynamiku a brilantnější zvuk v rámci možností. Zkoušel jsem přes něj nahrávat i na MGF s dobrým výsledkem, pokud pominu onen příslovečný „rádiový hvizd“. Je to už hodně dávno a pro dnešní mládežníky něco absurdního smile. Mám dojem, že později právě k tomuto přijímači jsem přidával MA0403, ale určitě MBA810.
Schéma je z mé „chytré knihy“ a našel jsem v hampejzu i torzo jednoho přijímače.
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/1 … a1b285.jpg
http://img33.picoodle.com/img/img33/3/1 … 5b258a.jpg

Re: Chronologicky

MAA115 mám tuším ešte aj s nepocínovanými nožkami. Ja som si s tým spravil rádio do malej zápalkovej škatulky, slovensko 1 to chytalo v pohode. Schému som si sprasil k tomu sám, bol to tuším reflexný prijímač (alebo ako sa volá ten, čo najprv zosilňuje VF a potom ešte raz aj NF, už sa nepamätám na tie názvy)

(upravil mira 20. 12. 2008 13:29)

Re: Chronologicky

2 sinclair: MDA1533A http://nahraj.to/download/mda1533-i-jpg http://nahraj.to/download/mda1533-ii-jpg
Mimochodem nevíte, jak je to s copyrightem na katalogy Tesla?

Re: Chronologicky

Já jsem kdysi potřeboval nahradit v něčem MAA125 (alespoň myslím že to byl on - už je to dlouho) ale nikde jsem ho nesehnal. Tak jsem si sehnal vnitřní schema a "okopíroval" to. Minidestička velikosti asi tak padesátníku a na tom narvané ty trandy a odpory. Bylo to sice poněkud větší než originál ale po vsazení místo originálu to fungovalo lol

Re: Chronologicky

Hoši, nemáte něco s 2 x KD606/616 na koncích?

Web

(upravil Unregistered 13. 1. 2009 18:28)

Re: Chronologicky

Co takhle vzít nějaké zapojení a snížit napajecí napětí na třeba 2x25V. Já  mam skoro dokončené toto: http://sweb.cz/servisdok/andr1.doc Myslím že když přepočítáš pár odporů aby byly zachovány proudy...tak to půjde. Takto pujde upravit určitě spoustu jiných zapojení. Měl jsem vruce i DPA1000 s KD606/616 a to by bylo něco pro tebe, napajecí napětí měla 2X42V a šlapalo to jako hodinky smile ani nevím kolik mohla dávat. Odhaduji že 150W

U normálního zapojení je blbost aby byla 606/616 2x protože napájecí napětí je tak nízké že by to nemělo smysl. Jedině že by to jelo do méně jak 4 ohmů nebo do můstku.

(upravil sinclair 13. 1. 2009 20:57)

Re: Chronologicky

Proč? KD606/616 mají Uceo 60V, takže při napájení nějakých 2x28V ss to v pohodě vysype přes 50W/4R. Ty trandy se dnes dají koupit za cenu šrotu...
Už vím, na co je MDA1533A. Je to česká kopie TDA1533A, který byl použitý snad jen jednou a to v gramofonu MC600Q. Normálně a pozemským červem nesehnatelný šváb už tehdy. Kdysi jsem kvůli tomu dvě MC600Q odstavil z provozu, když odešly. Ty, co mám já, jsem dostal v pytli s dalšími stovkami IO z pozůstalosti, koupil jsem to na Aukru, byla to 20kg bedna napěchovaná snad celým aktivním a pasivním sortimentem Tesly, vše po nejméně deseti kusech, stálo mě to jen pětibábu.

U toho Andrlíka ani není třeba nic přepočítávat, on chodí výborně už od nějakých 2x15V.

Web

(upravil wwsly 13. 1. 2009 21:46)

Re: Chronologicky

Co místo toho KCZ58 na vstupu?
S těmi KD606/616 se dá jít do jakého ss napětí maximálně?

Web

Re: Chronologicky

No tak to vidíš smile Sinclair to napsal stručně a jasně. Skus hádat když 606/616 mají Uceo 60V smile No já tam chtěl nechat trošku rezervu tak proto těch 25V ale jak píše sinclair pusť tam klidně 28V. Co se týče toho KCZ tak už se to tu někde řešilo... no můžeš tam osadit KC811,812. Myslím že by neměl být problém dát KC237,BC546 a uplně nejlepší by bylo pri použití těchto trendů zajistit jejich vzajemnou tepelnou vazbu ale nevím jestli to není vtomto případě puntíčkaření smile

Re: Chronologicky

KC811, nebo dvě BC546B stažené smršťovačkou k sobě.

Web

(upravil wwsly 14. 1. 2009 14:54)

Re: Chronologicky

Když srovnáme toho Hurtu a Andrlíka co z toho je lepší stavět? /s tranzy KD617/607 /

Web