(upravil Boramyr 3. 4. 2009 19:27)

Re: Ban pro Federmanna

32bit vůbec neznamená, že je někde adekvátní DAC. Jde jen o pracovní hloubku ve které se provádějí výpočty, ať už na čipu, nebo v ovladačích. Navíc 32bit vůbec nemusí představovat 2^32 stavů, taky to může být plovoucí desetinná čárka. Když už tady (c) kritizujete za diletantství, měli byste prokazovat jistou úroveň.

Edit : Navíc, chyno, ten bordel na tom spektrogramu ti udělám i z telefonního signálu prostým resamplingem. On je totiž spíš sakra problém, aby tam po nebyl. Ručím ti, že i kdybys zvednul samplerate a mezivzorky počítal klidně spline interpolací, stejně na vršku chlív mít budeš, ať chceš, nebo ne. A najednou máš dvacátou harmonickou stradivárek i tam, kde nikdy nebyla. Příště si dávejte pozor, co a jak hodláte dokazovat.

(upravil danhard 3. 4. 2009 19:33)

Re: Ban pro Federmanna

luta, asi tě zklamu, AK4397 má vlastní převodník jen 1bit, resp. vlastní architektura DA převodníku není v datasheetu popsána. Multibit sigma-delta totiž může znamenat ledacos. DSD do něj leze přímo.
32 bitové je zase jen zpracovaní PCM dat - interpolace pro sigma-delta převodník.

Re: Ban pro Federmanna

z toho důvodu jsem za odkaz posadil "lol" wink Ale je zřejmé, že z nadpisu datasheetu by to tak mohlo vypadat smile

Web

Re: Ban pro Federmanna

Datasheet
    AK4397 - High Performance Premium 32-Bullet AK - Michail Kalasnikov Microsystems

yikes

(upravil Federmann 3. 4. 2009 21:20)

Re: Ban pro Federmanna

Federmann napsal:

chyna.cz napsal:

však já používám 96KHZ a 32bitů

Soukromý formát?

tři používané formáty, jeden bit na polaritu:

Federmann napsal:

Stačí 24bit, který má dynamiku 144dB, CD má pouze 16bit a to je 90bB, telefon má 8bit a to je 42dB, ale 32bit opravdu není.

Zapomněl jsem speciální SACD 1bit s dynamikou 120dB

Re: Ban pro Federmanna

Aha, takže v Cool Editu nebo dneska už v Adobe Audition si prostě možnost záznamu ve 32bit prostě vymysleli, že Federmanne!

Re: Ban pro Federmanna

Když už sme u děch deciBelů, nemoh byste mi pane učiteli spočítat jakou hodnotu v dBV bude mít šum na 10k rezistoru při teplotě 20°C?

(upravil KocuR 3. 4. 2009 22:33)

Re: Ban pro Federmanna

nedá mi nespýtať sa... pán Federmann, prečo ak SACD TEORETICKY prenáša pásmo do 100kHz (aj keď tam nie je tá modulácia použitá kvôli šírke pásma), tvrdíte, že by mal mať zosilovač rozsah vysoko nad 100kHz a meriate dokonca na 300kHz?
Inak, ukážete mi výsokotónový reproduktor ktorý zahrá pásmo nad 100kHz (alebo aspoň nad 80k) s rozumným akustickým tlakom?
A na svojej stránke tvrdíte:
"Jen zopakuji, že měření Aldax SPV 250P bylo naprosto korektní, bylo naprosto stejné jak měření QQF-55 s MJ11015/16  a mnoha dalších zesilovačů."
a pritom pri jednotlivých meraniach na screenoch z osciloskopu máte pri vašom QQF nastavený napäťový rozsah 200mV a pri Aldaxe 2V? To je minimálne desaťnásobný rozdiel v napätí (schválne či si to budete vedieť prepočítať na dB). Je predsa jasné že obdlžnik bude vyzerať inak pri istom výstupnom napätí a pri napätí 10-krát väčšom.
Ak som niečo napísal zle, alebo to naľavo hore nie je napäťový rozsah, tak ma opravte, rád sa poučím.

Re: Ban pro Federmanna

Ono s těma rozsahama ke 100khz je to trochu jinak a já souhlasim s tim, že končit na 20 nebo 50kHz je trochu málo. Neřikám tim ale že to neni vůl smile

Re: Ban pro Federmanna

Aj tak ste vsetci hluchi nad 20k, podaktori uz nad 16-17k tongue Len jeden z publika ma mimozemsky implantat a pocuje netopiere spievat a kluce az z ostrova Bali do 100kHz a ma za menom (c).

Sluch je obmedzeny aj z praktickeho hladiska. Preco by len pes mal lepsie pocut, ze? alebo take delfiny, ved clovek mohol mat tiez sluch bez problemov az do 50k. Clovek vsak nepotrebuje mat taky frekvencny rozsah, kedze ma vyhodu v inych zmysloch. Taktiez by clovek mohol pocut az k 2-3Hz dole, ale naco je dobre pocut vlastny tep a viete si predstavit ten hukot naokolo? Staci vietor, burka, zemetrasenie ci ine prirodne deje a kazdu chvilu by sa clovek triasol o svoj zivot. Staci si vsimnut ako extremne stupa na oboch koncoch pocutelneho pasma krivka ekvivalentnej hlasitosti u cloveka. Nejaky vyznam to iste ma.

Nieco take je vsak zbytocne vysvetlovat debilom, ktori studuju a cituju sami seba a ich poznanie je zalozene na vlastnych snoch a fantaziach.

Re: Ban pro Federmanna

Federmann napsal:

D/A převodník 32bit je naprostá blbost, ať to píše kdo chce, snad stokrát jsem to již vysvětloval.

Federmane a kolika bitovej by mohl být třeba ten sigma-delta modulátor pro SACD třeba na 50Hz ?

Re: Ban pro Federmanna

A zase celá obrazovka o hovnu. Zase jste přistoupili na jeho hru. Pokud vás to baví, ok, asi tady nemám co dělat.

Web

Re: Ban pro Federmanna

Takže východisko - Mlčeti zlato. Zkusim smile

(upravil dokken 4. 4. 2009 4:49)

Re: Ban pro Federmanna

Taky s velkým zájmem hltám tohle vlákno.
Ale kluci, netříštěte téma.
Vidíte jak se hbitě chytá každý malý nepodstatný větvičky (chyna),místo aby věcně a popravdě odpověděl na opampovy PŘIMÉ a milionkrát zopakované otázky....to je ticho po pěšině...

Fedrmane, ukaž že jsi chlap a ODPOVĚZ.

(upravil Federmann 4. 4. 2009 8:26)

Re: Ban pro Federmanna

Stále dokola Včera 12:49 «#652:

Federmann napsal:

Viz: 27.03.09 17:22 «#226

Zesilovač a reproduktor není totéž:

danhard napsal:

Jen blb si může myslet, že subwoofer má rozsah 150kHz a ještě takový překlep pouzít jako důkaz nějakého trvzení
...jestli ostatní širokopásmové reprosoustavy dělají jen do "ubohých" 20kHz

Zdánlivě se bavíme o tomtéž, ale ve zcela jiné intelektuální rovině, jako u všeho ostatního:

Federmann napsal:
Federmann napsal:

chyna.cz napsal:

však já používám 96KHZ a 32bitů

Soukromý formát?

tři používané formáty, jeden bit na polaritu:

Federmann napsal:

Stačí 24bit, který má dynamiku 144dB, CD má pouze 16bit a to je 90bB, telefon má 8bit a to je 42dB, ale 32bit opravdu není.

Zapomněl jsem speciální SACD 1bit s dynamikou 120dB

Reproduktory do 350kHz s citlivostí 100dB jsou na mé stránce, odkazy zde se pro přehlednost mažou.

KocuR napsal:

Inak, ukážete mi výsokotónový reproduktor ktorý zahrá pásmo nad 100kHz (alebo aspoň nad 80k) s rozumným akustickým tlakom?

Vaše neustále otevírání desítek zástupných témat, abych v zápětí mohl být osočen s vedení vlákna někam jinam???

(upravil opamp 4. 4. 2009 8:23)

Re: Ban pro Federmanna

Michal napsal:

Jak jste mohl dopustit mereni pred RL clenem a vysledky takto ziskaneho mereni pokladat za nenapadnutelne a spravne ziskane a tedy vhodne k uverejneni jako "recenzi" komercniho produktu?

Ano, federmanne, stále dokola: Kde je odpověď?

Vám ostatním se fakt divím...

Web

(upravil Federmann 4. 4. 2009 8:44)

Re: Ban pro Federmanna

opamp : Viz: 27.03.09 17:22 «#226
Článek není recenze, ta by vypadala zcela jinak. Článek je pouhé konstatování stavu.

Nechtějte abych tomu věnoval čas a doložil stejně jak s tvrzením nefunkčnosti proudových zdrojů při ±30V, že měření před LR a za LR, při takto velkém napětí a frekvenci, při odporové zátěži, nemohlo být příčinou destrukce, ale chyba byla někde jinde.

Těch chyb, s ohledem na dnešní poznatky by se v tom zapojení našlo víc, nejenom teplotní závislost proudových zdrojů... Pak by to teprve mohla být recenze, ale nevyšel by zcela čistý žádný zesilovač, ani QQF. Poslední verze by na tom byla sic nejlíp, ale vždy je to o kompromisu a prioritách.

Re: Ban pro Federmanna

Ještě jednou, znovu ta samá otázka :

opamp napsal:
Michal napsal:

Jak jste mohl dopustit mereni pred RL clenem a vysledky takto ziskaneho mereni pokladat za nenapadnutelne a spravne ziskane a tedy vhodne k uverejneni jako "recenzi" komercniho produktu?

Ano, federmanne, stále dokola: Kde je odpověď?

Pro "fedčlánek" je možné udělat měření jako trotl (nebo jako tatrmann), zatímco pro recenzi by se to možná udělalo správně ?

Web

(upravil opamp 4. 4. 2009 9:06)

Re: Ban pro Federmanna

Federmann napsal:

opamp : Viz: 27.03.09 17:22 «#226
Nechtějte abych tomu věnoval čas a doložil stejně jak s tvrzením nefunkčnosti proudových zdrojů při ±30V, že měření před LR a za LR, při takto velkém napětí a frekvenci, při odporové zátěži, nemohlo být příčinou destrukce, ale chyba byla někde jinde.

Tak tomu věnuj čas a předveď se! Myslím, že Tvůj názor za zpětnovazební soustavu a přenosovou funkci se dvěma až třemi póly nás jistě všechny pobaví.

A dokaž mi, že parazitní kapacita Tvé "odporové zátěže" byla 0.000 pF, frajere. Podotýkám, že už 100 p může vést k rozkmitání. Zájemce odkazuju třeba na již zapadlý post #527, kde jsem simuloval 100n.

A na tu Tvoji "simulaci" proudových zdrojů se taky dostane, jen se neboj.

Mimochodem, čekal jsem, že už to máš "odsimulovaný" a "doložený", když jsi potřeboval tolik času na odpověď. A Ty se po tolika dnech zmůžeš jen na vyhrožování, jak nám to všechno natřeš, až...

OPAKUJU: Zapomeň na to, žes to měřil s čistě odporovou zátěží. Nebo to dolož přesným měřením, pochopitelně v pásmu aspoň do 10 GHz, abys byl konzistentní sám se sebou smile

Malá nápověda: jakou kapacitu asi tak má vstup osciloskopu + kabel od sondy k tomuto vstupu? Nulovou? Zatěžovací odpor taky nemá žádnou parazitní kapacitu? Jsi směšný. Opravdu směšný.

Web

Re: Ban pro Federmanna

Sendy
Aby to mohla být recenze, muselo by se něco srovnávat s něčím.


Včera 12:30 «#648

sinclair napsal:

Už velmi brzy bude na tomto webu srovnávací měření nijak neupraveného, sériového QQF55 a SPV250.
Měřit bude Ing. Ondřej Plachý v laboratořích ST Microelectronics.

Není nic jednoduššího než postavit SPV250 proti QQF55 ve stejném výkonovém provedení:
•    SPV250 (250W) není co diskutovat, ±65V/300W (ATr3A)
•    QQF55 můstek s MJ11032/MJ11033 (180W), ±65V/300W (ATr3A)

Jsem opravdu zvědav.

opamp
100nF není 100pF ...
Až se k tomu dostanu změřím a doložím vlastnosti "odporové" zátěže.