Re: Ban pro Federmanna

BigDrobek napsal:

opampe jak tu 20. harmonickou stradivárek dostanu do nahrávky? Já bych si napřed ujasnil jak tu někdo podotkl, jak to na to SACD nebo jinam dostanu, až pak bych se zabýval tím jak to zase dostat ven. smile

Ten někdo nevěděl která bije. Signálové procesory jsou sice 32bitové, ale co se týče architektury, co se týče A/D převodníku tak jsou pouze 24bitové a není důvod dělat více.

Roman St napsal:

O víkendu jsem zkoušel, zda-li poznám rozdíl v záznamu 32 192 a 16 44. Nahrál jsem cinkání kovové pinzety a ačkoliv neznám cháru mikrofonu nad 20kHz, tak asi poměrně vysoko ještě "bere", viz spektrum. Musím však připustit, že rozdíly mezi formáty zatím nejsem schopen slepým testem odhalit.
http://www.lightaudio.unas.cz/Pinzeta.png

Půjčeno z http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ;start=840 porovnejte 1kHz a 50-70kHz a co by na to asi tak činely do 14kHz?

Audio formát, Super Audio CD (SACD),  používá technologii Direct Stream Digital (DSD) s přímým záznamem 1 bitového signálu při frekvenci 2.8224 MHz, nebo dvojnásobku. Pro záznam 100kHz je použito celkem 28 nebo dokonce 56 vzorků na periodu! U CD jsou pouze 2 vzorky na periodu.

Re: Ban pro Federmanna

SACD 28 vzorků na periodu pro 100kHz ?? ten "vzorek" je 0, nebo 1 (resp. -u/+u), žádnej vzorek, ale diskrétní hodnota.
Zatímco u CD je to skutečně 16bit hodnota.

Re: Ban pro Federmanna

Z grafu co si přiložil je vidět že to končí někde u 80kHz zcela spolehlivě. Na co teda dlouhovlnej zesilovač? Dejme tomu, že máme prostředky pro zaznamenání singnálu o 100kHz, máme taky dostupné měniče co 100kHz vyzáří bez poklesu na citlivosti a mají citlivost nad 85dB lépe nad 90dB? Pokud ne, nemá cenu se zabývat vším ostatním nad tento kmitočet, protože to stejně měnič vyzáří hlavně jako tepelný záření. Ano už tu padli odkazy na měniče do 200kHz, ale Ty nikdo nikdy nedržel v ruce, takže dostupnost velká není a tady se zabýváme hlavně věcma co si můžeme koupit domů. Věcma co si můžeme užívat, nejlíp za daný peníze to nejlepší. Fantasmagoria dlouhovlných zesilovačů jsou uplně zcestné.

Re: Ban pro Federmanna

To byla pouze pinzeta.

Bedny do 100kHz za 35tis http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph … mp;id=5999 přenosky se dají do 70kHz taky sehnat, staré kondenzátorové reproduktory chodily do 80kHz, měly malou citlivost a velkou impedanci, ale taky byly připojeny na primární vinutí výstupního transformátoru, ale to není podstatné, ta vysoká frekvence zesilovače má zcela jiný důvod, brzy to dám na své stránky. Tady je náznak http://www.federmann.cz/index.php/nf-te … -pro-hi-fi

Re: Ban pro Federmanna

danharde, ten Feedouš je fakt blbej, každý dítě přece ví, že kvinta je pátá harmonická lol lol lol

(upravil Sendy 29. 3. 2009 22:48)

Re: Ban pro Federmanna

Co to zase Federmann mele o těch 80kHz ???? Je to čirá senilita ?


Federmann napsal:

"přenos výšek elektrostatické reproduktory Tesla ARZ 202.
Zkusili jsme je použít a přenosová charakteristika komory
s tímto měničem byla podle obrázku 2 příznivá přibližně
do kmitočtu 28kHz.
Tehdy mně kolega ing. Tomáš vyprávěl o poznatcích
z Kodaňské univerzity, o jejich pokusech s měniči, používajících
tenkou pohliníkovanou fólii, a vzorek fólie dokonce
přivezl. Když jsme touto fólií nahradili původní silnější
zlacenou fólii a vzduchový polštář v reproduktoru zmenšili
na polovinu, zvýšil se přenos až do 42 kHz. Na kmitočtu
80 kHz vykazovala podle obrázku 3 komora, buzená
šesti takto upravenými měniči, použitelnou dynamiku. Při
sério-paralelním spojení vykazovaly měniče impedanci kolem
500 ohmů."

Takže jakýs přenos do 28kHz, pak je museli překopat, aby fungovaly výš. Ovšem pokažená mysl jednoho jedince vidí číslo 80kHz, je to tedy 80kHz. Voni z toho výzkumáku pak tunili všechny starý rádia, aby ty repra jely do 80kHz a tatrman mohl chrastit klíči.


Jo, pan učitel ani neví, co jsou hudební intervaly, takový člověk něco učí ? To je teda masakr, neměl by jít někam na nějaké doučování ?

Web

Re: Ban pro Federmanna

Ne, na doučování, ale do bílý "sborovny" s vypolstrovanejma dveřma a zamřížovanejma oknama.

Je mi fakt blbě, nechuť.

Re: Ban pro Federmanna

pane Fedderman ty pioneery určitě nehrajou do 100kHz, to že to je u nich napsaný je pěkný, ale to se mi fakt nezdá. Pokud hrajou tak se šíleným poklesem. To je asi jak basák z číny hraje 5Hz-500kHz... Proč by jinak dawsoo dával 2x takový peníze a dosáhl slušnýho výsledku jenom po 18,5kilo? Někde je zakopaný pes pane Feddermane a z těma kondenzátorama už běžte pryč, několikrát tu byl vyvrácen mýtus, že jedou tak vysoko. Sám jste někde přiznal že po překopání jedou až na polovinu toho co jste teď napsal.

Re: Ban pro Federmanna

BigDrobek napsal:

Proč problém ve zdroji signálu? SACD je málo? CLC1 nebo dispre2 jako preamp nebo aktivní vyhybka nic?
Jinak preamp by si taky každej měl udělat sám. Pak bych hodil dílo profesora Feddermana vedle sinclairové SPV250tky s jeho preampem a vedle toho plácl ještě DPA222 třeba i se starší DPA111. Opravdu by mě zajmalo kdo by slepý test vyhrál. smile

Ďalší problém takého testu by bol v reproduktoroch. K Aldaxu sa dá pripojiť hocičo, k DPA tiež. ALE čo pripojiť ku QQF-55 KS 500W ???

Re: Ban pro Federmanna

Obrázek 2 a 3 před více než 50roky, jak by to bylo ve srovnáním s obrázkem 3, kdyby se použila šestice reproduktorů? http://www.czakustika.cz/listy/casopis/12-2.pdf

Re: Ban pro Federmanna

bubuxine, odpověď se přímo nabízí. Tesla ARZ 202 smile

(upravil BigDrobek 29. 3. 2009 23:01)

Re: Ban pro Federmanna

Asi jako kdybyste dneska vzal 100 repráků z číny co mají frekvenční rozsah 0Hz-1Mhz a citlivost 110dB a výkon 1500W P.M.P.O... smile

15dB na  40kHz, jestli jsem se nekoukl blbě. 80kHz pro citlivost 10dB. To snad i Ti číňani udávaj lepší parametry. Ale křivdím.. na 40kHz ten upravenej bombič má 40dB, což mi připadá pořád jako lepší přímotop než reproduktor. smile

(upravil Federmann 29. 3. 2009 23:08)

Re: Ban pro Federmanna

" Proč by jinak dawsoo dával 2x takový peníze a dosáhl slušnýho výsledku jenom po 18,5kilo? Někde je zakopaný pes" Jsou i levnější http://www.videomarket.cz/index.php?id= … ukt=S-H710

Jsou tam ta údajně nedostupné "Super Tweeter"  http://www.federmann.cz/index.php/nf-te … reprodukce

Re: Ban pro Federmanna

Uveď toleranční pásmo. 40Hz - 100kHz zahraje i můj basák.

Web

Re: Ban pro Federmanna

Papier znesie vela...

Web

Re: Ban pro Federmanna

Milý pane Federmanne, zkuste pochopit že tyhle parametry jsou napsané pouze na papíře a nikdo tu nemá objektivní měření - a to včetně vás.
Další stránka věci je že kmitočtový rozsah není svatým grálem příjemného a věrného poslechu. Do kolika vůbec slyšíte VY?

(upravil Sendy 29. 3. 2009 23:15)

Re: Ban pro Federmanna

Má pravdu, pan učitel. Já jsem našel subwoofer pro 35Hz až 300kHz a ne že ne !!!

http://www.bikudo.com/product_search/de … 115cs.html

   


Passive subwoofer N-115CS

N series

MODEL:N-115CS

single 15? aluminum frame190magnetism75core super bass

Frequency response?35HZ-300KHZ

sensitivity:102dB


Přeji Federmannovi aspoň trochu duševního zdraví, chudák skočí na každý nesmysl. Třeba bude mít zuby dlhodobo biele smile

Web

Re: Ban pro Federmanna

Dyk říkám že čínskej basák zahraje 0Hz-1Mhz sice tam už má citlivost 0,00000001dB, ale co nikde není napsaný nic o citlivosti, zajmal nás frekvenční rozsah měniče.
Přistañte na zemi a uznejte, že to není jenom tak. Pokud by tomu tak bylo, pochybuju, že by dawsoo jenom tak vyhodil 85 tisíc korun, když by za třetinový peníze mohl mít dvakrát lepší. Pane F uvědomujete si, že těma linkama co tu hážete opovrhujete páném, který už má za sebou mnoho konstrukcí za mnoho peněz a ví co a jak má dělat aby dosáhl slušných výsledků? Tím, že tu hážete ty linky na levný šunty co maj psaný kouzelný parametry akorát ukazujete, že o dané problematice nic nevíte. Ne že bych byl světa znalec, nejsem ani kačanová a ani jsem to nehodil do krbu, ale jedno vím jistě. Dawsoo je velmi velmi schopný člověk, který umí navrhovat skvělé reprobedny a vyhybky k nim /strašně rád bych někdy slyšel alespoň jeho jedno průměrné dílo/ narozdíl od házení nesmyslných linků má tento člověk a spoustu dalších nezaplatitelné zkušenosti. A abyhc pravdu řekl, radši budu mít bedny 20Hz-16kHz za 35 tisíc podle návrhu Pistoleho a dawsoo než ty pioneery, kterýma tady mácháte, protože ten projekt těchto dvou pánů je rozjede na kopytech..

Re: Ban pro Federmanna

Zde si vyberte http://www.videomarket.cz/index.php?id_ … ent=Vybrat od nejlevnějších přes 10tis/ks a 100kHz až po  JBL, 94 dB, 45-50000 Hz 806.990,–/par

(upravil BigDrobek 29. 3. 2009 23:43)

Re: Ban pro Federmanna

A najednou JBLka co zvládnou 45Hz-50kHz stojí 800 tisíc, ale 100kHz tam od JBL není že?.. Nehledě na to, že dawsoovy sloupy stáli desetinu a nejsou zas o tolik horší, jestli vůbec.. wink

Panasonik z linku za 11 litrů určitě zahraje 100kHz, to je asi perla večera.. To je jak DK za 3,5litru z kauflandu, mi příjde uplně stejný.. big_smile

Pane profesore Feddermane ne všechno co vyplivne google je pravda. Na internetu je mnoho mýtů. Stejně jak pračka za 1500 nemůže být stejně dobrá jako pračka Miele za 50 litrů, ikdyž to v papírech a na obrázku vypadá velmi podobně. Stejně nemůže být bedna za 10 tisíc daleko daleko lepší než bedna za 100 tisíc ikdyž jsou naooko velmi podobné a papírové údaje mají velmi lákavé. Samozřejmě se může najít blb co prodává hovno za milión, ale ještě větší blb je ten co mu na to skočí. wink

A závěrem bych ještě asi napsal, že bych radši dal těch 800 tisíc dawsoovi na zaplacení vývoje nějákých lahodných diy bedýnek aby vyšli v cajku okolo 100tisíc pár a bylo v nich to nejlepší co se dá za ty peníze koupit. Zbytek peněz by padl na vývoj, pokusy, ladění atp.. Je to cesta daleko trnitější, ale výsledku bych si daleko víc vážil a věděl bych, že mám doma dobrý reprobedny. Ale to je jenom kdybych nevěděl co s 800 tisícema, protože předtím bych za ty prachy postavil hrubou stavbu baráku nebo investoval jinam než do pouhých reprobeden co hrají až 50kHz, který stejně neslyším..