Re: Ban pro Federmanna

opamp napsal:

KocuR, to sem teď prosímtě netahej.

Federmanne, ještě jednou: Vysvětli mi, kam jsi připojil zátěž, když nebylo sepnutý relé ochran. Hm? A kdopak to stavěl?

"K zesilovači byla připojena za výstupním filtrem odporová zátěž 4 Ω." Vyrobené to nebylo špatně, nebyl jsem autorem a autorství je nepodstatné.

(upravil opamp 26. 3. 2009 21:47)

Re: Ban pro Federmanna

Jen jestli jsi to tam právě nepřipsal.

Naštěstí je to dosti snadné ověřit, jen co dostanu SPV250 do pacek.

Web

Re: Ban pro Federmanna

Nikdy nikoho neosočuji, nepomlouvám, jen konstatuji fakta. Tentokrát u tohoto konkrétního kusu Aldax SPV 250P, kde jsem jen pomáhal s měřením.

Zmínil jsem chyby zapojení, těm se budu věnovat v samostatném článku, či článcích o chybách mnoha zesilovačů nejenom tohoto. Nejsem ochoten se nechat zatáhnout do dalších osobních střetů, konstatuji jen fakta, na kterých není co "okecat".

Re: Ban pro Federmanna

Neboj, já si to taky oměřím.

Web

Re: Ban pro Federmanna

Konstatuješ fakta? Neni toto tvrzní náhodou jaksi ne-fakt? smile

Re: Ban pro Federmanna

opamp napsal:

No, je to postavený jistě někým jiným než klukama z Aldaxu, když vidím jak je ta špulka nakřivo...

Dále mě zaráží, jak to vůbec mohlo fungovat, když nebylo (aspoň není popsáno) připojeno napájení ochran!!!

Z toho může plynout následující: Ten blbe(c) připojil zátěž někam zcela jinam než na výstupní svorky modulu. Možná ji připojil ještě před výstupní RL člen a parazitní kapacita vodičů vykonala svoje.

Inu, další z řady hovad, které ani neumí postupovat podle návodu...

Jaká je parazitní kapacita vodičů cca 2x30cm dlouhých aby ohrozila zesilovač, který může být desítky metrů od beden?

(upravil opamp 26. 3. 2009 22:22)

Re: Ban pro Federmanna

Pokud to nebylo připojeno až za RL, mohlo se dít leccos... Navíc, nikde nebylo psáno, že byly použity dva vodiče 30 cm smile

Web

Re: Ban pro Federmanna

ferdo, ty jsi po těch tvojich ultraráre 10kW (real 10mW) zesilovačich dovoluješ upozornovat na drobné a provozu nezávadné chyby v SPV250 ??

Re: Ban pro Federmanna

Tak jsem se zeptal a měření probíhalo před RL členem....

Re: Ban pro Federmanna

Kokooooooot F(c)
To nepovie, ale že to odjebal (svojou blbosťou) s tým sa pochváli...

Web

Re: Ban pro Federmanna

Koukám, že se intenzivně pracuje na updatu. Dnes už shořel při výstupním výkonu 1W (trošku mateně tam plete i destrukci 100P, kde je to dokonce 0,7W). Dále podmínky měření upřesněny na základě našich stížností.
Nikde ovšem není zmínka, kde se měřilo. Pouze "na výstupu zesilovače".

Doporučuji vám, vážený pane Feddermanne (nebo jak jsou tam ty dvojhlásky), abyste nakoupil u aldaxu od každého konce alespoň po třech kusech. Jak postavené a tak "sypané" stavebnice. Poté nám prosím sdělte, jaký je výsledek měření a porovnání hotových a stavěných modulů. Dále bych prosil o měření ZA výstupním členem, který je nedílnou součástí zesilovače, takhle to je jako byste měřil před koncovými stupni a říkal, že má malý výkon.

Nemalým, veskrze pozitivním vedlejším efektem bude oživení české ekonomiky, protože utrácející důchodci jsou - alespoň podle nejpopulárnějšího politika, pana Sobotky - motorem české ekonomiky.

Re: Ban pro Federmanna

Čo ho už dakdo konečne dakde nenakopete? Vyslovene si to pýta... Ako ja niesom za takéto vybavovanie si účtov ale tam kde už rozum nedokaže pomocť, tam sa inak nedá...

Re: Ban pro Federmanna

Jestli někdo máte čas, archivujte ty změny co vytváří Ministerstva pravdy...  třeba příjde den....  smile

Web

(upravil opamp 27. 3. 2009 15:39)

Re: Ban pro Federmanna

No, pokud má Alias pravdu, dodám jen tolik, že nejmenovaný (c) na svůj web EX POST doplnil LŽIVÉ ÚDAJE!!! (#201)

Úsudek si udělejte každý sám.

Pokud někdo z Pražáků vlastní funkční, ještě nikam nezabudovaný modul SPV250 a je ochoten mi jej na 1 den půjčit, nabízím zdarma kontrolní měření. Na 99.99% nic neshoří smile Kdyžtak mi prosím mailněte. Nepotřebuju trafo ani chladič, jen kompletní funkční modul včetně hliníkového L profilu.

Jen podotýkám, že ten výstupní RL člen tam není pro srandu králíkům a pokud jej někdo jakýmkoli způsobem obejde, činí tak na vlastní zodpovědnost a riziko.

Web

Re: Ban pro Federmanna

2opamp: ...nebo tak činí úmyslně.

Prostě to celé zavání úmyslem. Třeba to připěvnění L profilu k chaldiči třemi šrouby v řadě. Neříkám, že je to "příčina", ale když chci měřit "co to vydrží" musím mít vše řádově dokonalejší, než to, co měřím. Já přidělal SPD600 12 šrouby a to byl "jenom" subýkový zesíček, nehodlal jsem to trápit na hranici možností.

Re: Ban pro Federmanna

Asi tak.

Jenom pro pořádek ještě podotknu (a mnozí z tohoto fóra to vědí), že rozhodně nepatřím mezi skalní, bezvýhradné a fanatické zastánce a obdivovatele zesilovačů SPV. Ale jsem pro fair-play, proto jsem se ozval, výsledky měření pana (c) považuji za krajně nedůvěryhodné.

Web

Re: Ban pro Federmanna

Nejsi ani tak skalní a bezvýhradný příznivec SPV, jako s ním spíš vedeš otevřenou válku. smile

Re: Ban pro Federmanna

Už není důvod, viz mail smile

Web

Re: Ban pro Federmanna

(C)HŇUPF, nahoď nám sem nf audio zesilovač svojí konstrukce, kterej bude mít obdobný parametry jako ten aldax, tj. 250W @ 4R, DF, SR, apod., kterej přežije tu píčovinu, kterou si zkurvil to SPVčko!

Re: Ban pro Federmanna

Zorg napsal:

(C)HŇUPF, nahoď nám sem nf audio zesilovač svojí konstrukce, kterej bude mít obdobný parametry jako ten aldax, tj. 250W @ 4R, DF, SR, apod., kterej přežije tu píčovinu, kterou si zkurvil to SPVčko!

Zde se vůbec nic neměří?