Re: Galerie DIY kabelů

sinclair: já koupim obyč 4x2.5 CYSY a nějak pěkně to zabalim, jen aby to vypadalo líp než kabel k pračce, žádná křeč smile

(upravil mirulu 3. 6. 2009 21:02)

Re: Galerie DIY kabelů

2 Sinclair ... jestli jsi měl na mysli ten muj výtvor zazděný těma banánama, plně chápu smile

Ale .... pokud se klasicky strčí dráty do šrouubovacího terminálu, tak je přenášená plocha daleko menší, resp. se ty dráty zmáčknou čárově a co z toho, nedejbože, kdyby někdo ten konec zapájel a pak vkládal. Plný banány by asi byly lepší, ale u tohohle to drží fest a dotyk je zaručen po celé ploše.

Web

Re: Galerie DIY kabelů

dneska jsme si byl v hardexu vyzvednout  toto
http://www.hardex.cz/hq-audio-kabel-2x- … 37583.html

kabel je fakt pěkný, pozlacený koncovky, stříbrný flexo oplet,průměr jednoho kabelu je 4mm a vcelku kvalitní provedení
za tu cenu....

http://img408.imageshack.us/img408/6316/21102009639.th.jpg

Web

Re: Galerie DIY kabelů

taky jsem si zkusil uplest repro-kabel. Koupil jsem levnou dvojlinku 2 x 0,75mm a spolu se slecnou pletli a pletli...pekna fuska! Vysledek samozrejme neni zadna hitparada! Ale zkusenost to kazdopadne je... Mate nekdo radu jak uplest, aby to vypadalo?

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/_MG_4801.jpg

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/_MG_4799.jpg

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Galerie DIY kabelů

Jakou to ma kapacitu? smile A jak to hraje?

Web

Re: Galerie DIY kabelů

kapacitu? Tak to nevim...eh. Jak ji zjistim?

Ale na to ze prisli celkove na cca 250,- se mi zatim zvuk libi, resp. uzivam si rozdilu techto bi-wire oproti single-wire, ktere jsem mel nainstalovany predtim...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Galerie DIY kabelů

Když se to splete změní se nejenom vzhled ale i parametry, klesne indukčnost, což je dobře, ale několikanásobně vzroste kapacita. Zjistíš měřákem. Na mém zesilovači podobný kabel oproti klalitní dvoulince "žral výšky"

Web

Re: Galerie DIY kabelů

a to pri impedancii rádovo ohmy/desiatky ohmov vadí?

Web

(upravil hranatybraska 24. 1. 2011 13:38)

Re: Galerie DIY kabelů

Odpor kabelu je podélná veličina, kdežto kapacita je příčně. tj. máš RC článek, kde sériově máš R řádově ohm a paralelně k zemi kapacita kabelu řádově desítky až 100ky pF.

edit: Jo ty myslíš asi výstupní impedanci zdroje signálu, že?

Web

Re: Galerie DIY kabelů

nie, zaťažovaciu impedanciu reprákov

Web

(upravil reeb 24. 1. 2011 14:04)

Re: Galerie DIY kabelů

Když se kapacita změní třeba ze 150pF/m u jednoduché dvoulinky na několikanásobek, může/nemusí se to projevit- záleží na zesilovači.. Některé podobné exoty mají totiž kapacitu až v nF
Zas je u pletence příjemné zvětšení průřezu což se projeví na basech..

Web

Re: Galerie DIY kabelů

Já použiívám origo Kimber, změřil bych to, kdybych měl čím:-)

Web

(upravil reeb 24. 1. 2011 14:07)

Re: Galerie DIY kabelů

Záleží na izolaci, PVC je nic moc, Kimber má něco lepšího, teflon nebo něco podobného..

Web

Re: Galerie DIY kabelů

ivanb_cko:
navod na pleteni osmi-prute pomlazky http://www.volny.cz/nohap/poml2.htm
a trenovat a trenovat, aby to bylo pravidelne a vypadlao to k svetu

Re: Galerie DIY kabelů

to reeb: co se tech vysek tyce, tak to musim poradne naposlouchat. Zatim neni moc cas

to jacq: navody na pleteni jsem pobral: http://gord.gringo.cz/Uzly/index.html?T … panky.html Kazdopadne u toho pleteni samotneho jsem prisel na dulezite faktory, ktere ovlivni vysledny vzhled. A to: ohebnost kabelu (tedy material izolace kabelu), sila napinani kabelu pri pleteni a utahovani (presneji konstantnost sily), zda je kabel pred pletenim "zmackan" atd. Myslim, ze material a konstatni sila je nejdulezitejsi...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Galerie DIY kabelů

kde se dají v ČR sehnat oplety na kabely a kalhotky, v dexonu mají jen jedny a ty jsou moc velké, dík

Re: Galerie DIY kabelů

reeb: no to nevím, vypadá to jako naprosto obyčejný dráty

Web

Re: Galerie DIY kabelů

tak jsem si neco malo precetl o kabelech. Kdyztak me opravate!

Pokud to dobre chapu a budeme se bavit o bi-wi kabelu, tak chci, aby basové kabely mely maly odpor a malou indukcnost! (prilis nevadi vyssi kapacita) Naproti tomu kabely k vyskove sekci by mely mit taktez maly odpor a k tomu nizsi kapacitu! Proti skinefektu se branim kroucenim zil u basove casti (coz pomuze prostorovosti basu a snizeni indukcnosti a u vyskove mensim prurezem (do 2 mm2)
Otazkou tedy zustava jakym zpusobem budou na sebe basova a vyskova cast kabelu pusobit v tesne blizkosti vedle sebe? Take tvar kabelu bude asi nejakym zpusobem ovlivnovat chovani. Kazdopadne zkusim kombinaci krouceni kulatych kabelu na basy a pouziti krouseneho primeho kabelu na vysky...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Galerie DIY kabelů

ivanb_cko napsal:

Proti skinefektu se branim kroucenim zil u basove casti (coz pomuze prostorovosti basu a snizeni indukcnosti a u vyskove mensim prurezem (do 2 mm2)

Skinefekt je trochu neco jineho nez pises, u kabelu pro basy ho resit vubec nemusis smile

Re: Galerie DIY kabelů

to Xhibit: jj, ja vim. Jsem to blbe napsal smile Je otazka zda se tyka pouze kruhoveho prurezu nebo stejne ovlivnuje i plosny spletenec vlaken? A jaky je mezi nimi rozdil - jestli se skinefekt projevuje u kruhoveho prurezu u plochy nad 2 mm2 tak pri jake plose se to projevuje u obdelnikovych prurezu. A zda vubec provazi plochy kabel? Myslim tim nepleteny z vlaken...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ