Re: Galerie DIY kabelů

Zorg
Já ! standartní kabely k NXAmpu

Ballast
to není speakon, to je Powerkon!!!!

Re: Galerie DIY kabelů

Zorg, Dalča:
Prepáčte, nevšimol som si, bral som to ako fór so speakonom.

Re: Galerie DIY kabelů

Dalča: HA! A já myslel, že jsem si udělal klenot - víš jakou práci mi dalo sehnat modrej kábl potažmo vidlici!? lol Kde se to dá koupit jako spare part? Nikde to nemůžu najít...

Re: Galerie DIY kabelů

rotr:
moc díky za reakci

už jsem se pomalu smiřoval s černou barvou, ale ještě jsem zapátral u sousedů a našel toto:

http://www.tophudba.sk/oddelenia/elektr … p;category[]=ochranne-oplety-6-17-mm&orderBy=priceDesc&pageLength=48&view=list

za cenu 2E / m (a běžné poštovné 5E jako nutný režijní výdaj) spousta estetické radosti

ještě zapátrám mezi výrobci jezdeckých a chovatelských potřeb, tam se termín "nylonový oplet" vyskytuje také

Re: Galerie DIY kabelů

návleky na kabely ještě jednou a lépe smile

zde je kontakt na výrobce, možné objednat přes shop, doprava do Čech při ceně do 100E zdarma (alespoň tak to píšou)

http://www.vb-webshop.eu/

(upravil Benazi 27. 4. 2014 9:51)

Re: Galerie DIY kabelů

právě jsem dokončil obyč od supry.
https://i.postimg.cc/4YQ6b1g7/Sn-mek-628.jpg https://i.postimg.cc/sBfpnZjn/Sn-mek-630.jpg

jinak tu mám posledních 10 metrů opletu./ 27 kč m.
https://i.postimg.cc/8jVfKrwh/2173833.jpg

OCHRANNÝ OPLET 6MM: slouží pro mechanickou, flexibilní ochranu kabelových svazků. Vyrobené z polyesterových vláken spletených do kříže, které umožňují flexibilní roztažení a obepnutí nerovností v kabelovém vedení.Průměr před roztažením: 6mm, min/max průměr po roztažení: 6-12mm, materiál: polyester PET
CENA: 27Kč/1m
k dispozici 10 metrů.

Re: Galerie DIY kabelů

Benazi:
Ten oplet beruuuuu. Máš SZ.

Web

Re: Galerie DIY kabelů

máš meil.

Re: Galerie DIY kabelů

Prosím o radu:
na základě pročtení několika recenzí, zkušenností a názorů jsem si pořídil k propojení zesilovač-repro, kabel 4x2,5 CSSS.Zajímalo by mne, jak se propojuje tzv.křížová čtyřka.Obrázky, které byly přiložené na několika forech už bohužel nejsou aktivní.Propojí se tedy levá spodní žíla s pravou horní a pak pravá spodní s levou horní?A na druhém konci kabelu spojím žíly již dle barev odpovídající spárování barev předchozího popisu?Dále jak je to prosím s použitím banánků?Co je pro přenos signálu lepší?Někde jsem četl, že nepájet, tudíž šroubovaný spoj, někde jinde zase, že pájení nevadí.....
Mockrát děkuji!Lukas

Re: Galerie DIY kabelů

spoj tie oproti, do kríža. toto zapojenie znižuje indukčnosť kábla. kapacitu zvyšuje, ale to ťa pri tých pár ohmoch reprosústav zaujímať nemusí

Web

(upravil mechanik 26. 4. 2014 19:30)

Re: Galerie DIY kabelů

Rád by som si urobil radosť. Bude to novým reprokáblom. Pôvodne som chcel KLOTZ LSCF440 ale cena je fakt vysoká okolo 10E/m. Mám skúsenosti s KLOTZom 4x2,5mm a viem že dosť ludí tu zase s taskerom C288. Zaujímalo by ma, má C288 tiež krásne mäkkú izoláciu a je tak dobre ohybný? KLOTZ som uplne v pohode obtočil okolo 10cm priemeru...

(upravil jardag69 27. 4. 2014 9:35)

Re: Galerie DIY kabelů

Udělej si radost s RG 214/U a máš vystaráno. Zvukově. Není moc ohebná.
http://www.ges.cz/images/pictures/r/rg214.jpg

Re: Galerie DIY kabelů

Je potřeba to vyzkoušet. Mně se zvukově nelíbila.

(upravil mechanik 27. 4. 2014 14:28)

Re: Galerie DIY kabelů

Mám to ku každej reprobedni len 2,5m a teraz si urobím trochu dlhší kábel (3,5m) kvôli nejakym prípadným zmenám, človek nikdy nevie, keby som to potrebova o 50cm posunúť. Zatial zvolím klasiku a použijem 4 žilový kábel. Koaxiálne káble ma trochu odradili po tom čo som kúpil totalne neohybnú hliníkovo medenú trubku, podobnú tej Dudkovej. Tušim som ani nič nepočul. Mám to teraz stočené, položené bokom vedla skryne. Má to priemer asi 75cm. RG214 skúsim ale na nejake velké rozdiely neverím, jediné čo je počuť je prierez. Tiež pri koaxoch ma odradzuje tá nitnosť spájkovať na každej strane kábliky.

Keby niekto chcel tie koax trubky tak mám 2x 2,5m predám za 15E. Tiež mám na predaj ten čierny pletenec na prvej strane.

(upravil jardag69 27. 4. 2014 16:10)

Re: Galerie DIY kabelů

Průřez jsem nijak moc nevnímal, ony ty běžné kablíky hrajou všechny jako z prdele. U té 214 bys ani nemusel, žádné kablíky letovat. Rozpleteš vrchní stínění, to pod ním zastřihneš, a pak si oholíš střední vodič. Necháš na něm cca 1cm izolace přesahovat přez to rozpletené stínění. Stínění lehce smotáš. Na obě vzniklé licny dáš nějakou hezkou silnější bužírku. Celé završíš silikonovou punčoškou rozdvojkou nebo holt jeno smrštovačkou. Pokud je zvuk i s koaxem na prd, tak je něco špatně v řetězci.

(upravil mechanik 27. 4. 2014 17:16)

Re: Galerie DIY kabelů

"Pokud je zvuk i s koaxem na prd..." To vôbec nepíšem, píšem len že som nepočul rozdiel klasické vodiče oproti Al+Cu koaxu. "ony ty běžné kablíky hrajou všechny jako z prdele" Nemám pocit že by normáne káble hrali všetky zle a koax zrazu nejako úžasne. Práve na opak skôr ty máš niekde problém ked ti to hrá s klasickými káblami zle.
Odkedy mám lepšie HiFi už tie rozdiely asi tak nepočujem, teda ked som ich niekedy vôbec počul. Ked som menil signálový asi 6 metrový červený kábel za koax RG62 nepočul som vôbec nič. Ked mením reprokábel počujem rozdiel iba v prípade velkej zmeny prierezu. Asi sa na to blbnutie s kaxami uplne vykašlem. RG62 ma už tiež prestáva baviť, zvažujem tasker C121. Len okolo tej RG214 býva celkom rušno tak časom ked nebudem mať čo robiť si pár metrov objednám.

Re: Galerie DIY kabelů

Souhlasím, pokud koax hraje o tolik líp, než obyčejnej kabel, tak je problém v řetezci. Obecně mi ale tahle onanie nad kabelama přijde jako ohromný placebo, pokud je v řetězci všechno správně, tak rozdíl v kabelech by měl být naprosto minimální (pokud tam někdo samozřejmě necpe mrdky).

(upravil jardag69 27. 4. 2014 18:04)

Re: Galerie DIY kabelů

A vo tom to je, Definuj kabel mdrku.
Co všechno je v řetězci správně ? Jako určitě jde postavit řetězec, kde se kabely vůbec neprojeví, ale kdo to doma má ?

(upravil mechanik 27. 4. 2014 20:33)

Re: Galerie DIY kabelů

Ono najlepšie je asi si to individualne vyskúšať a príliš svoje názory nepresadzovať. Tieto debaty nikam nevedú. Ten mnou spomínaný prierez, tiež by dosť ludí nesúhlasilo, zmena odporu je uplne smiešna...

EDIT:
Ja si chcem hlavne urobiť radosť peknými hadicami ktoré budú mať lepšie parametre než bežná dvojlinka k lampičke a tiež budú lepšie vyzerať. Ked už sa tolko investuje do elektroniky... Tiež som tu mal pletenec ktorý už nevyhovuje kedže už potrebujem k reprobedni 2 samostatné káble... A tak si radšej urobím radosť niečim novým.

Re: Galerie DIY kabelů

mechanik: Souhlas. Já tehdy testoval RG213 a jak říkám, mně zvukově neseděla. Ale každej si to musí vyzkoušet sám.