(upravil zuki 26. 7. 2011 14:11)

Re: Aku zvukovku do PC

Na měření jsem si asi před 2-3 měsící pořídil (PCI) ASUS XONAR DX. Původní zvukovka na boardu měla rozsah cca 40Hz-18kHz, těď je podstatně širší a odstup signál šum je o 20dB lepší. Uváděno 116dB SNR. S instalací na ASUS board s WIN7 nebyly žádné problémy.

Přehrávám si na tom MP3 (sem tam nějaký FLAC a WMA atd.). Zatím na malých PC budkách, takže jestli to zkeslení 0.000.. je vyhovující pro HiFi zatím nemohu posoudit. Byla celkem levná, ihned dostupná a chodí mi pod Win7 ( to byl pro jeden z hlavních důvodů, neb u spousty zvukovek není o Win7 ani zmíňka, nebo jsou zmíňky o problémech)...
---------------------------------

EDIT: Zajímavé jak se lidé neumí vyjádřit. Nejdříve říká, že mu na vše stačila integrovaná zvukovka a když mu člověk nabídne určitě minimálně o řád lepší alternativu, tak chce panáček lepší...  vím, že čísla nejsou vše, ale ta jeho Prodigi X-Fi má o 10dB horší odstup než jím zatracovaný ASUS... smile

(upravil Jurawood 28. 7. 2011 13:28)

Re: Aku zvukovku do PC

Asus díky ne. Mířím teda poněkud výše, ale za srovnatelnou cenu.
___________________________________________________________
Panáčku jednak editovat zpětně není čestné, asus vůbec nezatracuji, tvým doporučením jsem ji zahrnul do výběru a začal jsem číst zkušenosti s ní.
Dobře přiznám se že jsem ASUS považoval za srovnatelný s creativem, není spletl jsem se.
A kdepak jsi vyčetl že má Prodigy šum -106dB ?

Mimochodem tím že mi integrovaná stačí je před tím slovo k měření..(sampl 196/24bit, -110dBnois, THD+0,005) , ale k poslechu bych chtěl lepší.
Už jsem se vyjádřil lépe?

Re: Aku zvukovku do PC

možnosti jsou na ebay: http://cgi.ebay.com/AUDIOTRAK-PRODIGY-H … 0676017714 B grade za 70dolarů,
nebo A grade za sto.

Re: Aku zvukovku do PC

Díky, kdyžtak se tě pak optám blíže...
Ta nová Prodigy X-Fi má sice AK převodník, ale zase většinu výstupů tvoří tranzistory, měnitelnej opamp pouze jeden.

http://i.ebayimg.com/t/AUDIOTRAK-PRODIGY-7-1e-X-Fi-Audio-7-1-Channel-Express-/10/!B22WETgBWk~$(KGrHqMOKkEEyPdmNOQVBMkE8YCl0w~~_12.JPG

Re: Aku zvukovku do PC

Jurawood: Nejsem si u této karty jistý výstupními tranzistory. Obvykle mají funkci pouze jako blokovací. Při zapnutí či změně počtu výstupů atd. blokují výstupní signál, aby nedocházelo k rázům na výstupu karty. Ale chtělo by to udělat na průzkum zda to tak opravdu je.

Re: Aku zvukovku do PC

co juli@ a na vystup povesit buffer? dost ji to pomuze. Nebo proste kup lynx nebo RME HDSPe AIO a nemusis nic resit smile Mimochodem ten asus pry neni tak spatny.

Re: Aku zvukovku do PC

Kámoš má DX myslím a za ty prachy špatná není. Já mám ST a ta je podle mě fakt dobrá, ale taky je podstatně dražší

Web

Re: Aku zvukovku do PC

kyselym, za tu cenu mohla RME mať aspon lepšie OZ než julia, myslím že sú tam tie isté, to už sa pomali oplatí priplatiť a kúpiť lynx L22 tá má niečo lepšie... už neviem čo tam bolo OP275 tušim

Re: Aku zvukovku do PC

Vlastnim Essence ST a hraje skutecne pekne, ciste, s jisbos bufferem na konci je to pro sluchatka lahoda (integrovany buffer neni tez k zahozeni, ale na jisbos podle meho nema). Ani na mereni neni zla, v loopbacku je pri spravnem nastaveni zkresleni skutecne kolem tech cca 0.0003%

Re: Aku zvukovku do PC

Také bych se na tomto tématu "svezl" a poprosil bych o doporučení nějaké externí zvukovky k noteboku.Chtěl bych s ní měřit a občas přehrát nějaký stereo signál.

(upravil Jurawood 29. 7. 2011 10:16)

Re: Aku zvukovku do PC

Přesně, to bych taky potřeboval vědět, třeba MAYA44.. externí vs. integrovaná - stejná cena 2.100,- pokud hrají stejně bral bych každopádně externí

ED. Tak jsem vypátral že exetrní Mája neumí samplovat ani 96kHz, čili předpokládám že ty karty budou oproti internímu řešení hodně ořezaný.

Jinak Zuki, dneska si asi jedu pro použitého Xonara DX za 800,- takže díky za typ.;)

Doma ji trošku potuním, hlavně místo JRC 5532 půjdou 49720. A na výstup mám nachystanej bufírek LME49600
http://i93.photobucket.com/albums/l54/barriermaze/IMG_1694.jpg

(upravil zuki 28. 7. 2011 21:24)

Re: Aku zvukovku do PC

Můžeš mi říc co to máš za board? Celkem by mě dost překvapila úroveň původní integrované zvukovky. Ochota výrobce to skorozadarmo a takto vyrobit v ceně boardu by mě také překvapila.

Dle tvého vyjádření: Mimochodem tím že mi integrovaná stačí je před tím slovo k měření..(sampl 196/24bit, -110dBnois, THD+0,005) , ale k poslechu bych chtěl lepší. Už jsem se vyjádřil lépe? .... 

V tom případě s těmito údaji u integrované asi s běžnou externí (včetně do PCI)  moc nepolepšíš. Ještě je otázka frekvenčního rozsahu zvukovky, který (pokud si dobře vzpomínám z recenzí) má mít Asus Xonar velmi dobrý i vzhledem k podstatně dražším kartám. Také to byl jeden z důvodů proč jsem si ho pro sebe na měření vybral.

Určitě se poděl o své postřehy (měření) k Xonaru před a po úpravách.

(upravil Jurawood 28. 7. 2011 21:33)

Re: Aku zvukovku do PC

ALC889
DX už hraje potvůrka. Kompl celkem zamrzává, zvuk se lupe a kouše.. zvětšil jsem bufery a latence ale proti integrované to je mínus.
Loopback mi ukazuje THD+nois 0,003%. Ale to je zatíženo zkreslením vstupu.

(upravil zuki 28. 7. 2011 23:14)

Re: Aku zvukovku do PC

1) Já mám dědečka PC - několik let (něco kolem 4- 5r) staré PC, board P5K/EPU , 2G/1GHz paměti, procesor E7200/2,53GHz) a žádného kousání jsem si nevšiml.
Chip na boardu mám AC883, což je cca -95dB Out/96kHz... Ten tvůj AC889 by měl být cca 108dB Out (104 In) /196kHz.  Tyto údaje jsou "ideální" a dokud to nevidím na škopku (analyzátoru) na vlastní oči, tak v boardu čekám výsledek podstatně horší...  Mě taky ARTA změří (Out->In) na DX šum až do 50kHz cca -130 až -140dB... ( na 50Hz..150Hz apod. je to o 10dB horší) ....

2) zkusil bych (pokud to fyzicky jde)  prohodit sloty, občas u PC je něco mezi nebem a zemí.
3) skoro bych čekal od celkem slušného integrovaného audio IO ALC889 na boardu, že bude mít komunikaci (zaintegrovanou obsluhu na boardu)  rychlejší než přes konektor a dodatečný drivery... Jak se měří latence zvukovky?

(upravil Jurawood 29. 7. 2011 10:17)

Re: Aku zvukovku do PC

Latnce jsem pouze měnil v nastavení ASUS ASIO. Pro prodloužení buferu v FOOBAR na max. to přestalo..pouze vyjímečně to prskne na začátku skladby.
Předtím jsem jel přes ASIO4ALL, hlasitost ale fungovala i widlová. Zato přes pravý ASIO funguje pouze hlasitost FOOBAR a dokonce přes něj jedu i celej ARTA balík, což jsem přes A4A nebyl schopnej přiřadit I/O. Ovšem THD je přes windows či ASIO dle měření stejné.
Foobar není bohužel synchronní s hudbou.. má cca 0,5 s spoždění, waweform plugin se na kurzoru potrhává, spectrum i peak detektory jedou se spožděním. Otevření nové skladby trvá i vteřinu, zavření foobaru trvá i 5 sekund. Dělá to právě to ASIO , asi jo smile 
Procík je vytížením do 10% (E5200@2,8GHz)
Kartu mám v dlouhým PCIExpress, zkusím ji přehodit do PCIe, ale tam trochu zavazí dvouslotová grafika, které karta přicpe chlazení.

Jinak kdyby někdo potřeboval, tady je popis operáků:
http://img242.imageshack.us/img242/9059/xonar.jpg

R - přední 2
B - Surround
G - Front panel

Re: Aku zvukovku do PC

Možná se někde hádají staré a nové drivery od zvukovek...  Skoro vždy- pokud instaluji něco nového- uvedu SW do výchozího stavu, tzn. co jde odinstaluji , např. u staré grafiky najedu na základní VGA rozlišení bez dalších driverů, resetuji a až pak (když tam jede jen základ) ji v dalším kroku vyměním. Teprv pak instaluji novou věc...  často se mi dříve stávalo, že třeba u grafiky se odněkud vynořily staré drivery... Zejména pokud jsem instaloval podobný typ karty - jen "vyšší řadu". Případně si seženu i novější nebo jiný SW... 

Já osobně žádný resampling apod. nepoužívám. Takže nemám žádné drivery "navíc"... Na mém současném PC repro bych to stejně asi nepoznal... A pokud chci kvalitu, tak se snažím získat data rovnou v slušném datovém toku...

Re: Aku zvukovku do PC

Foobar by takhle blbnout neměl. Jinak po klasickém odinstalování driverů staré zvukovky je dobré provést čištění pomocí nástroje "Driver Cleaner". Ale co bych zkontroloval určitě, je požadavek přerušení (IRQ) v PC. Někdy nastávají problémy když zvukovka sdílí IRQ ještě s jiným důležitým hardwarem (grafika apod).

(upravil Jurawood 2. 8. 2011 11:07)

Re: Aku zvukovku do PC

Tak nové poznatky ke Xonaru:
Přes Xonar ASIO se zvuk začal brutálně kousat stylem Lálal... trr. ttr.. l.  ..trrr ... Láááláá lala tr .trrr...  lol
Začal jsem přehazovat sloty, konfigurovat v biosu přerušení.. odebírat ovladače, instalovat původní realtek, odinstal, znovu instal Asus.

Výsledek: Kompl úplně v pytlu, nabídka start po zapnutí najíždí 5 minut a otevření internetu trvá 10 minut.
Ha*zl, dneska mu dám formát, snad to pomůže. Poslední reinstal systému jsem už dělal před rokem, stejně už to chtělo.

Re: Aku zvukovku do PC

Já dělal instalaci cca před 4rokama (na Visty) a celou dobu vše OK. smile  Před půl rokem jsem je přejel Win7 (zachovány všechny programy a ovladače). Nechtělo se mi vše shánět a instalovat znova a tak jsem to zkusil. Až na ESET- který z toho byl nějak zmatený (najednou měl jiný systém...) a nechtěl skoro nic spustit (aniž by to oznámil, že něco činí). Když jsem pojal podezření na Eset, tak jsem ho odistaloval a nainstaloval a vše jede dosud OK.

Samozřejmě nedávno při instalaci Xonaru šlo vše SW od zvuku pryč a po instalaci je to OK... Tak snad ti to po reinstalu pojede taky.

Ps.: Nic ve zlém, ale trochu mi to připomíná mého staršího syna (21r.), kterému takto často (do roku provozu) PC taky tak se zvukem končí. Nevím co s tím dělá, většinou říká že nic, ale občas stačí když ho mladší pustí na jeho PC (nainstaluje mu tam asi něco co mu zrovna na jeho PC neběží)... a dopadne to taky tak...trrr ... Láááláá lala ...

Re: Aku zvukovku do PC

Zažil jsem před rokem podobný problém u kamaráda, který měl ale externí zvukovku m-audio fast track. Čerstvě nainstalovaný systém W7 a pořád se zvuk sekal. Zajímavé bylo, že na jeho nooteboku ta zvukovka jela normálně. Navíc softwarové vybavení naprosto stejné. Na příčinu jsme nepřišli. U mě doma na pc taky bez problému. Jediná věc která se lišila byla platforma. Na AMD bez problému, na Intelu se to sekalo. Osobně si nemyslím, že je to problém přímo Intelu, ale jeho spořících funkcí. Bohužel nemám doma žádný pc s intelem, takže nemohu ověřit.

BTW, v pc jsem měnil 3 grafiky, 4 zvukovky včetně výše zmíněného xonaru, několik antivirů bez reinstalace systému a pc jede stále jako blesk smile