Re: Aku zvukovku do PC

to že tá zvukova ten signál na digi úrovni spracuje, o to ide...

Web

(upravil elipsa 25. 8. 2008 16:33)

Re: Aku zvukovku do PC

Zatím používám "zvukovku " integrovanou na základní desce a je to hrozný. Katastrofální je především A/D převod ,do kterého ještě navíc leze bordel ze zdroje . A to je oč tu běží. Nevím zda pomůže pouhá zástavba nové zvukovky do stávající desky a bedny se zdrojem. Mám obavu ,že  řešení je umístit zvukovku co nejdále počítače . Takže externí.  Nemám s tím ,ale žádné zkušenosti.  Je to spíše dotaz .
   
Koupit malinký externí přenosný  rekordér ,nahrávající na identifikovatelné médium dalšími přístroji . I softwérem .
Takový stroječek má vše na baterii- odpojení od sítě. A parametry čipů na převodu nemá proč překonávat verze do PC.


A funguje i samostatně.    smile

Web

Re: Aku zvukovku do PC

Dobre... ešte by som rad počul nazor na zrovnaie Prodigy HD2 a Prodigy 7.1
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,13
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,3516

(ja by som povedal že 7.1 je rozširena verzia od HD2 aj na obrazku to tak vyzera ale podla ceny to vyzera inak...)

Re: Aku zvukovku do PC

si pozri počet elektrolytov na zvukovkách smile plus možnosť meniť OP a podobne

Web

Re: Aku zvukovku do PC

myslim že tie operaky aj tak menit nebudem

Re: Aku zvukovku do PC

nějaký fotky Prodigy 7.1 jsou u mě na webu (v aparatuře smile), mrkni se.

Re: Aku zvukovku do PC

no vidim že aj 7.1 ma vymenitelne operaky a mohutne elektrolity tak isto ako HD2 je dvakrat širšia ako HD2 no ma o 6 kanalov viac ako HD2 a je o 200Sk lacnejšia ... hmm... je toto všetko za menej penazi na ukor kvality?

(upravil dawsoo 26. 8. 2008 13:56)

Re: Aku zvukovku do PC

Chyna:
HD2 přehraje s prstem v nose v klidu většinu i dražších receiverů... takže žádnej digitál,ale hezky analogově do "pořádnýho" stereo zesilovače. lol

EjPxy:
prodigy HD2 a 7.1 jsou osazený uplně jinejma převodníkama HD2 má top stereo DAC od AKM... 7.1 má jen obyč multikanálovej... jo a s tím nahráváním to nebylo myšleno že nahrává zle ba naopak ale že "umí jen (24/96) kdyžto přehrávat jde na plnej 24/192 big_smile interní v biosu až to porovnáš raději asi vypneš big_smile

Není co dodávat...

(upravil Starter 26. 8. 2008 14:02)

Re: Aku zvukovku do PC

Ale digitál zase řeší u notebooků spoustu problémů navíc digitál mi opravdu i zvukově hraje o dost lépe než analog smile Takže u normálních lidí kteří nemaj doma zesilovače za 50 a víc tisíc a zvukovky za 5tisíc bych řekl že se digitál dá v klidu používat smile Já hraju na 40 tisícovem receiveru a tisícovkové zvukovce big_smile

Re: Aku zvukovku do PC

Ok dakujem takže HD2... zajtra to objednam

(upravil junglist 26. 8. 2008 20:20)

Re: Aku zvukovku do PC

Je ta zvukovka v pohodě tak jak leží? Hodně se tu různě tuní, je lepší třeba vyměnit ty kondíky? Jsou kvalitní? Nejsem si jistej jestli sinclair a spol. chválili Rubycony nebo ne yikes

Re: Aku zvukovku do PC

dawsoo napsal:

... 7.1 má jen obyč multikanálovej...

??? - takže jak moc je to špatná zvukovka ? Když OP vyměním za např OPA 2134 získám vůbec něco ? Trošku panikařím že sem vyhodil prachy. Ale na druhou stranu moje ouška nejsou tak vypilovaaná jako vaše hmm

Re: Aku zvukovku do PC

Chválil ich on, chválim ich aj ja.

Web

(upravil dawsoo 17. 10. 2008 1:41)

Re: Aku zvukovku do PC

Junglist:
Ano hraje to moc pěkně i v základu osazený Fairchilďáckejma NE5532 (jednoznačně kupodivu nej 5532 co znám) ... jsou tam patice a dá se měnit za jiný kousky vyhovující různejm ouškám big_smile

Kronos:
Pokud ti hraje líp digitál tak to svědčí jen o tom že máš mizernej analog předtím (obvody v receiveru) a DAC-y v receiveru jsou na tom o fous líp...

jimmy_t:
ne špatná není ... abys pochopil tak HD2 vyhoví po tuningu i těm nejnáročnějším uším a sestřelí prakticky v porovnání jakejkoliv CDP/DVD střední třídy do 20k... vše krom sraček nesoucí název creative v těchhle cenovkách a co umí hi-res 24/96+ už je vcelku povedený.

Není co dodávat...

Re: Aku zvukovku do PC

dawsoo: testoval jsi ten sluchátkový výstup na HD2? Má smysl to nějak tunit nebo k tomu pořizovat extra sluchátkáč? Žádný vhodný sluchátkáč na porovnání nemám, tak nevím, jestli to má smysl, jinak sluchadla konkrétně teď k tomu používám Senny HD595, 50ohm.

(upravil Ej Pxy 17. 10. 2008 23:29)

Re: Aku zvukovku do PC

Už uspešne použivam HD2... v porovnai s integrovanou kartou v NB alebo na doske na mojom master PC je to samozrejme pooooodstatne lepšie smile
ale neviem ako by hrali ine karty čo ste mi radili alebo som nad nimi uvažoval no s aktualnym zvukom karty som nadmieru spokojny

Re: Aku zvukovku do PC

ahoj všichni,rád bych požádal aby mi někdo znalý věci poradil jakou slušnou zvukovku bych měl pořídit k notebooku. Zmiňovaná HD2 už se asi nedá běžně koupit a navíc je do pičítače dovnitř. Jediné co od ní očekávám je výborný zvuk ve stereu. díky předem

Web

(upravil D4nNy0o7 13. 12. 2010 21:13)

Re: Aku zvukovku do PC

Zdravim, mam v plane si kupit novu zvukovu kartu, hlavne aby mala kvalitny stereo vystup a budem ju pozivat aj na meranie bedni (som v tom novacik), cize taku ktora ma na to predpoklady, to ci bude integrovana alebo usb mi je jedno, cena max okolo 180eur. diky moc za odporucania. wink

Re: Aku zvukovku do PC

do prdele a já před týdnem objednal julinku... To je ta prodigy na tom tak dobře, oproti esi juli@???

Re: Aku zvukovku do PC

Dovolím si pootevřít tohle vlákno. Potřeboval bych poradit s výběrem zvukárny. Stereo či 7.1 je mě jedno. I když multikanál občas pouštím, kvalitě ve stereu bych dal přednost. Využívám pouze poslech a měření, na který mě stačila integrovaná realtek HD.
Prodigy HD2 jsem už delší dobu nenašel ani v bazarech.

Dawsoo o pár postů výše psal, že HD2 má top-DAC od AK.., kdežto 7.1 má obyč. multikanál.

Jenže našel jsem ESI Prodigy [url=]x-fi http://www.profi-dj.cz/esi-prodigy-x-fi-nrg-/[/url] a píší tam
kvalitní D/A převodník AK4358 poskytuje dynamický rozsah 112dB. Že by to byl novější a lepší model?

Další možnost je teda ta 7.1 Hi-Fi.

Další je klasika Maya44 - ta je nejlevnější - 2 litry.

Ještě jesm našel Máju v řešení USB  [url=]http://www.profi-dj.cz/esi-maya-44-usb/[/url], ale celkem bych měl strach, že bude proti PCI nějaká ořezaná.