Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 10)

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 188]

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Já jedu u beden na tasker a supru, signálový DhLabs pro studio.

(upravil tatko Tom 26. 3. 2023 21:11)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Chlapi - jasné, že na vonkajšie použitie je to, čo mám v obývaku nepoužiteľné - už len skrz príliš mäkkú izoláciu - niekto by ju na tvrdom nerovnom podklade ľahko rozšlapal. No labkám našich mačiek a psíka odoláva - nie sú nemehlá ako ľudia, aby šliapali, po čom nemajú big_smile

No nechápem, kto si kúpi niečo takéto:
https://www.l-e.sk/cardas-clear-beyond- … CEQAvD_BwE

(upravil Otas 27. 3. 2023 8:49)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Anti:
Za mé bedny do profi: Uvnitř beden používám zásadně jen dva vzájemně stočené jednožílové kablíky.
Na basy 2*2,5 mm, na výšky klidně jen 2*1 mm.
A to ten průřez je jen ze setrvačnosti, na basech je ve výhybce v sérii cívka s 0,3 - 0,5 ohmy sad . Spíše je tedy nutné mít kvalitní cívku z dost tlustého drátu, to je fakt hodně znát (vyzkoušeno přepínáním).
Na výškách zásadně používám ke srovnání citlivosti až na výstupu z výhybky odporový dělič (čili v sérii rezistory 1,8 až 5 ohmů, paralelně k repráku cca 8 - 22 ohmů, aby to vyšlo na 8 ohmů), takže na tloušťce drátu podle mne vcelku prd záleží.
Jen to musí vydržet na basech RMS výkon (v mých případech to bylo do 500W/8 ).

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Iste - vnútri bedne vodiče na potrebnú prúdovú zaťažiteľnosť, aby sa neuklepali, aby netancovali prechádzajúcim prúdom v blízkosti silných magnetov, aby nerezonovali.
Ku bedniam na max. požadovaný prúd, dostatočne odolné aj ohybné a môžu dobre vyzerať.
Či sú z medi čistoty 99,99 alebo 99,9999 je z praktického hľadiska jedno. Taká je každá elektrotechnická, používaná na vodiče.
(Kto to vie zmerať?)

(upravil dawsoo 27. 3. 2023 16:22)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Anti napsal:

Když už jsem na to narazil, tak se zeptám:
Tu svatou křížovou čtyřku cpete i do beden?

Nene tam bohatě klasika slušnější dvojlinka, nejlépe stočená,jsou tam krátký délky. Podstata a vliv je tím větší čím je větší délka. Pro někoho s monoblokama u beden je to samože uplně jedno tam jsou důležitý spíš kvalitní konektory. Ale u větších délek,speciálně pokud je to nízkokapacitní kabel dvoulinka s širokým můstkem, to funguje jako pěkná anténa kterou se chytá/vysílá všechen LF i RF bordel, často z ne příliš vzdálených síťáků 230V a dostává se to do zesilovače,nebo naopak z déčka zasviňuje okolí a ruší ostatní elektroniku.   Ta čtyřka (pokud ji nezapojoval nějakej debil špatně Nekřížově nebo zkrat) toto víceméně slušně eliminuje. big_smile Někdo preferuje výkonový coaxy jde tam víceméně o ten samej efekt a roli hrají ty samé věci jako kvalita ,geometrie a dielektrikum.

Není co dodávat...

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Děkuji všem. Jelikož se chystám na trochu lepší projekt,nerad bych něco podcenil. Takže to budu dělat tak jak dosud,novinka bude kroucení.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

K basáku jsem dal zkroucené dvě licny, ke středům a výškám koax.
Pokud by to mělo být uplně max, tak asi středy výšky nějaký pletený multiwire.
A repro svorky na bi-wire a z venku to samé.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Taky děkuji za rady. Mám to trochu neobvykle, totiž tři moduly zesilovačů přímo na zádech bedny. Tudíž dost krátké.Takže u mě spíše zapracovat na tom signálovém.Zatim je to nějaký klasický vícežilový s jednotlivým stíněním pramenů.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Tak to je v podstatě aktivní bedna. Tam asi opravdu jen přívod signálu. Co nejsilnější signál, do co nejmenší impedance.
Co utáhne řídící zesilovač.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Kluci poradí https://www.youtube.com/watch?v=hyDF8hYr3H4

Není co dodávat...

(upravil rvx73 29. 3. 2023 19:19)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

komedianti ... ale kdo chce kam ...

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Prd tomu rozumím, ale co na téhle skladbě chtěl poznat?

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

nebo tady poradi

https://www.youtube.com/watch?v=ZygIz43EGzg

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

A co použití různých "cínů" pro pájení kabelů, to jak ovlivňuje zvuk?

(upravil kotel 21. 4. 2023 11:30)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Dobrá věta byla: "když máte takovou klasickou českou sestavu za půl milionu, tak vám stačí levnější konektory" big_smile
Ohledně cínu, tak se použije vykrajovátko do hvězdičky pro lepší výšky a pro basy vykrajovátko do kruhu big_smile  (vtip)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Těch vtipů je v tomto vlákně asi víc!

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Cínu je lepší se vyhnout. Vodivost nic moc, mechanické vlastnosti nic moc.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Navíc pokud je vodič z tak oblíbené bezkyslíkaté mědi, mělo by se pájet v ochranné atmosféře, jinak bude měď při zahřátí oxidovat. Doporučuji raději pájet stříbrem... wink

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Před časem jsem narazil na vážně zmíněnou diskuzi jak dotyčnému výrazně zlepšila reprodukci pojistka tuším za 40 euro.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

chemik, ano, to je další oblast, kde je prostor pro dojmy a pocity smile

Web

Příspěvky [161 až 180 z 188]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£