Re: Bednostmeláč

Recenze bude, vydržte, není až tak jednoduché dát to smysluplně a nezaujatě dohromady.

(upravil opamp 11. 7. 2008 13:06)

Re: Bednostmeláč

OT: Okřídlená hláška kolegova: V týhle firmě se čekáním živí spousta lidí smile

Jarouši, já si to plně uvědomuju! A díky předem, že se na to chystáš. Já bych nevypotil asi nic smysluplnýho ani za měsíc..

Web

Re: Bednostmeláč

Ja se vam na nejeky mazani vite co. smile

Zrovna tenhle thread vma budu mazat. Joooo. Tudle. smile

Re: Bednostmeláč

Jak byla ta super hláška co jsem měl umístit do Hlodníku? Ta co jsem říkal že si jí budu pamatovat a samozřejmě si jí co?
Zato si pamatuju že se má Zorg pohádat do krve ohledně DTS. Mám to připomenout smile

(upravil opamp 11. 7. 2008 14:20)

Re: Bednostmeláč

Tam padlo hlášek...

Web

(upravil Zorg 11. 7. 2008 19:43)

Re: Bednostmeláč

Co třeba ta při poslechu Jaroušových Tangbandů
x (Dawsoo?): hmm, ale máš to pěkně sfázovaný
y (Jarouš?): jojo, vůbec neni slyšet dělička

EDIT: Krve bude wink

Re: Bednostmeláč

x (Dawsoo?): hmm, ale máš to pěkně sfázovaný
y (Jarouš?): jojo, vůbec neni slyšet dělička

big_smile

Re: Bednostmeláč

Teďka sem měl ty moje bedniska posazený na asi 60W Ačku a komplet vytuněným CDčku (z původního zbyl transport) a to bylo taky žrádlo. Uhlík/25tafd pořád lepší zvuk středy, vejšky, ale basy to má pořád horší než celo hliník, kterej se tam ukázal tak nějak neseroucně, všechno zahrál včetně basů, ale prostě ani nenasral ani nenadchnul...

Web

Re: Bednostmeláč

Tak dej k hliníkovýmu středobasu tu 25TAF/D co máš u uhlíkáče. Bude to luxus. A pak to ukaž Votlučkovi, jak měl dělat Shany.

Web

(upravil dawsoo 12. 7. 2008 22:23)

Re: Bednostmeláč

Opamp:
Vono dát Kovovky L17/18 s 25TAF/D asi bohužel moc rozumně nepůjde,když už tak TAFC/D nebo TAC/D a aby to hrálo myslim že to odladit ani tak až taková prdel nebude je to totiž už dost na hraně nebo spíš za hranou s děličkou už...  Votlučka 100% věděl co dělá...ty Shany tvý by zasloužily mnohem lepší krmení....a uvidělo by se to zas jinak....obecně je to o tom že se sedmipalcovou hlínou nejde moc nahoru jít a s tím kovovým tafkem zas vůbec naopak dolu = dělal jsem apollito L17 a NEO3 big_smile což je podobná písnička na tohle téma = velmi strmé dělení ale ta neo3 má jinej průběh fáze dole (pásek) tak proto to nakonec šlo... bylo by to udělat asi novou bednu se skoseným čelem a pak se modlit aby vyšla rozumně fáze při potřebný děličce ....prostě bylo by to až moc protichůdnejch požadavků najednou bojím se že by to bylo vyhýbkový monstrum aby to za něco stálo big_smile


Check:
Vřele doporučuju si ještě zkusit pustit všechny tvý bedničky na nějakým ještě lepším aparátku .... ty celokovy byly poslouchatelný na Grundigovi (deka) na sonym bylo znát oproti jinejm už že to nebylo ono...

Pokud bych něco instuitivně doporučil ve fullmetalu tak rozhodně mini apollitka s 2xL15 a 25TAFC/D nebo 25TAC/D... to by myslim natrhlo řiť všemu co na stmeláči bylo... a spodek by to mělo taky minimálně jak ta jedna L18...

Není co dodávat...

Re: Bednostmeláč

Jo jo, souhlasím Davide. smile L15+25TAFC/D umí zahrát hezky.

Web

Re: Bednostmeláč

Už ty uhlíkový Monacory mají s tím 25TAF/D problém, chtělo by to chamber. K hliníku vejškáč bez chamberu nemá šanci.
Však dvě L15 by byly lepší řešení, to já vím, ale taky dražší. Ty moje 2p sou vybíraný tak, aby se z toho postavilo celkem levný a neseroucí kinčo. Hajfaj to není, to já vím, i když mi je jasný, že takzvané "hi-fi" za dvacet je horší. Na něčem lepším sem to právě v pátek slyšel.

Web

Re: Bednostmeláč

k 18cm  hliníku to chce 34 mm výškáč....

Re: Bednostmeláč

No kompromis na kompromis, takhle jak to Zaphovo 2p je, je za ty prachy imho akorát, dostat z L18 se dá samozřejmě víc, ale... Nakonec to použití hliníku v ZDT3,5 je ideál. Já už sem se poučil dávno, kam patří hliník.
34mm vejškáč bych asi nesnesl, ale pravda že by se z toho daly pak zase dostat středy, já mám rád "mlhu kulem třešínky na sedmipatrovém dortu" smile, i když pravda v případě 27 a toho mýho kvaziželeza je to spíš smog.
Opamp: Dej jiný vejšky do Shanů, 25ky nech na stavbu s tím uhlíkem a o repro k PC máš postaráno. 29ky s chamberem by nemusely bejt marný, mají tam už i předvrtaný trn, takže protáhnout vrtákem je ještě jednodušší než u starší řady.

Web

(upravil dawsoo 13. 7. 2008 11:42)

Re: Bednostmeláč

Nic nevrtat!!!! smile)) Stačí prohodit s 27 magnetem s chamberem... kupodivu to prospěje i tý 27 ... choděj dobře pak oboje... ověřeno... když už L18 do 2p tak s NEO8 nebo s Audax TW034X0 ... imho by se spíš vyplatilo udělat 3p s 25TAF/D a nějakým malým čtyřpalcem (L12) a tu L18 zdvojit... když už se budeme bavit o optimálnější konfiguraci...
Martine myslel jsem na opravdu dobrým aparátu... (zdroj signálu je rozhodující) ne jen tuněným CDP big_smile.  Je to ještě o moc jinde než to co dokáže tuning...

Není co dodávat...

Re: Bednostmeláč

Já sem nemyslel NADa a Sony, co si viděl. V pátek sem bedny odvezl k hifistovi od vedle, 60W Ačko a ten CDP nebyl tuning (výměna pár součástek), psal sem, že z původního zbyla akorát mechanika.
Nevím už, co si představit jako lepší krmení.

Web

Re: Bednostmeláč

Davide na ten Audax TW034X0 jsem koukal. Dělá se ještě vůbec? Slyšel si ho? Mohl bys mi k němu poslechově něco říci?

(upravil dawsoo 14. 7. 2008 13:56)

Re: Bednostmeláč

Thales:
Sehnat se dá v německu (proraum) myslim a je na textil velmi čistej a není pomalej na to že je to velká kalota... používal je tuším i Barletta v nějakejch prvních xavianech...

Check:
Neboj já to pochopil správně.... Napiš raději co to bylo přesně za stroje big_smile tuning CDP že zbyla jen mechanika je dost širokej pojem,stejně tak 60W áčko není zárukou že je to top smile. Viděl/slyšel  jsi sám o kolik to skočilo NAD+SONY např oproti tomu co hraješ doma... Psal jsem to jen proto, že jsem slyšel oboje ty svý sranda prdlátka co jsem dovezl na stmeláč u kamaráda na Lyngdorfovi CDP a Hegelovi H2 konci a byla to úplně jiná písnička tenkrát než u mě... zdroj signálu je rozhodující pak zesilovač a nakonec bedny...pokud to není vyloženě zprasený...... tady já cejtim velkou rezervu u sebe doma...můj zes zatím stačí i když je to už děda tak to není žádná šunka big_smile Ale PC a Pioneer i když po mohutných úpravách ne... Spíš obecně se divím že řada lidí zejména tady to hodně podceňuje a i slušný bedny krmí kolikrát nějakejma receiverama nebo komerčním lowendem.. přitom řada beden odsud co koukám na projekty a plány stavět zde by si už zasloužila rozhodně 100% lepší krmení....

Není co dodávat...

Re: Bednostmeláč

No to by tady rozhodně nebylo slušné ventilovat. Někdy...

Web

(upravil dawsoo 14. 7. 2008 14:00)

Re: Bednostmeláč

Oki mě je to jedno,jen jsem zaregistroval dle tvé vlažné reakce po poslechu že se velkej skok asi moc nekonal... a snažil se najít příčinu proč,protože něktrý by to tu určitě zajímalo jako další zkušenost někoho odsud... o mě nejde já jasno vcelku už mám dlouho smile

Není co dodávat...