(upravil Frank 19. 11. 2008 20:20)

Re: Test operačních zesilovačů

Davide, ty LMEčka Ti pučim, mám tu i THS3001 - docela brutus... Dále tu mám OPA602BP.

Teď si tu hraju tim DCD-3000 ... mám v tom za DACem OPA2134, kdesi před výstupem (LPF?) OPA2227 (zkoušel jsem je za DAC, ale na škopku stejnej překmit...) a výstupy LMEčka smile Jedu před variable výstup (jen 20k alps a půl metru drátů) do Aury na poloviční volume. Fyziologie se tim omezila, což vubec neva. Už aby byly hotový DPAčka smile

Jinak škopkem jiná liga než to Denon DVD co tu mám. Obdelník z bobova test cd vypadal na výstupu DVDčka asi jako feďův model obdelníku složenýho z dílčích sinů, z DCD to vypadá jako reálnej obdelník se symetrickym zákmitem (max. 1/10 z amplitudy), ještě to bude chtít asi trochu zatlouct.

Re: Test operačních zesilovačů

Pozor na to obdélník nikdy nebude hladkej uplně... záleží na dig filtru před převodníkem Apha Processing to trošku srovná ale překmit tam bude vždy... je to tím že se to fiká tvrdě a velmi velmi strmě za 20kHz... Místo OPA2227 zkus něco lepšího co míň kreslí nahoře a má vyšší SR... třeba OPA2134 nebo OP275 z levnějších...

Není co dodávat...

(upravil Frank 19. 11. 2008 21:04)

Re: Test operačních zesilovačů

Jojo, původně jsem tam chtěl 2134, ale nemám je... Obdelníky jsem nakreslil, pro představu (je to od ruky v malování, ale nemám čas to fotit - spodní půlperioda je naprosto symetrická)...
http://img201.imageshack.us/img201/3415/obdelnikycf3.th.png
Nahoře DVD, dole CD...

Můžem vyvexlovat - dej mi 4 ty 2134ky a dám Ti za ti 4 LME singly.

(upravil dawsoo 19. 11. 2008 21:44)

Re: Test operačních zesilovačů

Tak jo.... Frenký... jdeme do toho.. Mohu ti nabídnout 4ks 2134 z jedný série a ještě mam dvě OP275 sice každou z jiný ale jsou stejný ať si máš s čím hrát... zkusil bych i ty OPA602 co budou dělat mršky big_smile Pokud ten denon má napájení pod 13V na šínách mam tu ještě AD8066 v redukcích což si myslím že by byl mazec dát je do I/V místo těch BB.

K těm obrázkům: Tady je pěkně vidět rozdílná dig filtrace... ten CDP je s Alpha processingem a ten DVD je bez Alphy = to zvlnění dělá právě ten brickwall filtr ...analog je v obou případech v tom nevinně ... já to řeším tak...že když hraju z PC používám upsampling na 24/192k aby se tohle nedělo vypadá to pak jak s tou alphou podobně .. jedinnej systém kerej má obdélník přímo učebnicovej je Legato-Link od pioneerů ale za cenu pozvolnýho poklesu už od 12kHz ... ostatní vylepčovadla jako Probit (yamaha) D.R.I.V.E. (kenwood) Alpha Processing (Denon) fungujou právě takhle jakoby napůl...

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

sis nemohl říct , bych ti něco vzal...

Re: Test operačních zesilovačů

Tome mě to vůbec nenapadlo... jinak hraje to luxusně big_smile Myslím že by se ti to líbilo to áčko v diamantu dělá strašně moc!

Není co dodávat...

(upravil pistole 19. 11. 2008 21:47)

Re: Test operačních zesilovačů

tomu jsem ochoten věřit... až dodělám dispre porovnáme to...
BTW nemáš spojku a hřídelku z umělý hmoty?

Re: Test operačních zesilovačů

OK, DAvčo, pak nějak domluvíme... Napájení na šínách nevim, už to mám zavřený. Jinak za DACama jsou 4 duály, použitý jen půlky...

(upravil dawsoo 27. 11. 2008 0:16)

Re: Test operačních zesilovačů

Update:
Tak doladil jsem trošku zemnní smyčky a pošteloval zvukárnu tak aby DAC-y nekreslily tolik (-6dB na mixéru) a +6dB na zisku u preampu a světe div se THD je rázem na 0,00019% což je na julču neuvěřitelný... znamená to že preamp má THD hluboko pod -130-140 dB není vidět vůůbec ani druhá a ani třetí... škoda toho bordýlku danýho spínaným zdrojem v PC... vcelku bych to rád proměřil v reálu kam až jsem se dostal... nelimitovanej julčou...


Aby se neřeklo že kecám big_smile
http://img442.imageshack.us/img442/4915/screenshot003na7.th.png

podmínky měření:

0dB= 2V RMS
Rozlišení 24/96
Měrná karta Esi Juli@ bez úprav
Napájecí napětí preampu +-10V kvůli biasu koncáku
zapojení mé vlastní včetně svého zdroje

Není co dodávat...

(upravil Andrejko 22. 11. 2008 23:27)

Re: Test operačních zesilovačů

Tak trochu ma to tu inspirovalo a nakupil som operakov za XXX litrov... (z kazdeho po sest kusov, lebo je chujovina vymenit ich v CD a v koncaku nie.. smile smile ) OPA2614, AD8620, AD823, OPA2604, NJM4558DD, NJM2068DD, SSM2275, OP275......(kua... keby to vedela moja zena - zabila by ma)  hehe, Menil som to v mojom marantzovi CD50 (upgradovany na NOS - nonoversampling DAC), tubovy zosik s KT88 a este druhy zos. Marantz PM-80MkII, bedne - nieco ako asi Kelly KT3 a musim povedat, ze z tych sraciek co som nakupil je najprijemnejsi a nejdetailnejsi zvuk z OPA2604. Celkom dobry je z NJM2068DD (je to vlastne sirokopasmovy tel. op amp. asi vedia preco ho do marantzov vyvojari pchaju.... ) ale zvuk nema najhorsi... je to moj subjektivny nazor (vzhladom k tomu ze moj sluch je porovnatelny k telefonnemu sluchatku 800Hz-10kHz)hahaha
To je len pre informaciu - len nazor "suflikanta" (ktoreho uz zunovalo merat nejake debilne parametre (s Fluke 275, Tektronix TDS 2022..... ) ale bavi ma pocuvat zvuk.... smile
Moj pocit z podania mojej aparatury je teraz fakt trocha iny - ale tie OPA2604 .... hmmm, maju nieco do seba - fakt parada - MAXIMALNE ICH DOPORUCUJEM

P.S. pokial pocuvate muziku vo formatoch MP3 a pod.  namiesto originalov, nemente radsej nic - su to len zbytocne vyhodene peniaze...

Re: Test operačních zesilovačů

Andrejko:
Pokud máš rád lampáče a jejich zvuk ,nedivím se že se ti líbí právě OPA2604 big_smile on je právě takovej "lampovej" měkoučkej analogovej teplej... Z toho co jsi napísal já osobně bych vybral tyhle v tomhle pořadí: AD8620,OP275,SSM2275,AD823,OPA2604,NJM2068.... OPA2614 neznám a NJM4558 patří do odpadkového koše.. big_smile

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

dawsoo:
Presne, ten zvujk tej 2604 je taky ako si ho popisal..  Pravda, tie 4558 to je sila, strasne... naviac mi ten hajz..l spadol na zem a ako som ho hladal, naboso som nanho slapol a hned som mal vsetky nozicky v pate... sad sad sad  Tak sli 4558 do kosa, ale najprv francuzakom rozmrvene na prach... smile smile
A medzi nami - tie hodne ospevovane SSM2275... parmetre krasne, ale su to podobne hyzdice ako tie 4558cky. Tie by som nedal ani do baxandallu.. heh

(upravil dawsoo 23. 11. 2008 23:06)

Re: Test operačních zesilovačů

Andrejko:
Ty SSM jsou určený na trošku jiný aplikace je to prakticky předchůdce OP275 ,je pomalejší a má ještě horší CMRR což se projevilo patrně na nárůstu zkreslení a tvým negativním hodnocení (předpokládám že byl v neinvertujícím zapojení s impedančně nevyváženými vstupy)... nevyhazuj je zkus je v nějaký aplikaci kde budou v invertujícím režimu nebo jako diferáky... tam ukážou co uměj... je to stejná píseň jako třeba LT1115 kerý jsem zkoušel v prampu s negativním výsledkem.. vždy je to o výběru vhodnýho obvodu do vhodný aplikace..

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 23. 7. 2009 2:12)

Re: Test operačních zesilovačů

Smazáno

Není co dodávat...

(upravil DeadMAN 25. 12. 2008 23:59)

Re: Test operačních zesilovačů

Trošku oživím tento topic. Je tu toho dosť popísaného, no aj tak som z toho jeleň. smile

Chcel by som trochu "apgrejdnúť" moju zvukárňu. Tak aby tie operáky stáli do 500sk spolu a dalo sa to niekde u nás kúpiť...
Čo by ste teda odporučili ako náhradu za toto - http://www.jimmy-t.wz.cz/img4/6.jpg

Vďaka.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Nechat to bejt a zbastlit preamp se vstupní impedancí aspoň 100k Ohmů. A umístit to tak, aby mezi zvukárnou a preampem mohl být jen krátký kus kabelu, do metru.

Nebo tam fláknout třeba LME49720 smile

Web

(upravil DeadMAN 26. 12. 2008 0:11)

Re: Test operačních zesilovačů

lol 143Sk v GME... Tak asi "Nechat to bejt" smile

opamp - Takže tie operáky sú OK?

Web

Re: Test operačních zesilovačů

4580D jsou úplně OK pro "entry level kvalitní zvuk"... V něčem lepší, v něčem horší než prastaré ale stále dobře použitelné 5532.

LME49720 jsou naproti tomu už zvukově vysoce kvalitní až nekompromisní a to za cenu, která člověka stále ještě neruinuje.

Jenže, ono to není jen o těch švábech ale i o jejich komunikaci se zbytkem světa. O tom, jak čistý napájení mají, jak moc zasranej signál (vf bordelem) do nich pouštíš, jak moc je deptá zátěž, tedy kabel+preamp...

Proto jsem Ti napsal tyhle dvě varianty - buď tam narveš dražší operáky, který zvládnou makat v horších podmínkách s výrazně lepšími parametry, nebo vylepšíš ty okolní podmínky smile Varianta, kdy provedeš obojí, samozřejmě není zakázaná, ba právě naopak, tomu se říká hájend smile

Web

(upravil DeadMAN 26. 12. 2008 0:38)

Re: Test operačních zesilovačů

Menilo by sa tu - http://www.audiotrak.net/products/prodigy71hifi/
Kábel - Klasická, asi metrová tienená dvojlinka z obyčajného obchodu smile
Zosik - Sony TAF210, generálka by Sinclair
Toť vsjo, z môjho hájendu big_smile

Tak, v rámci svetovej finančnej krízy som dospel k názoru, že skúsim vymeniť len operák na predné stereo. Môžem tým niečo pobabrať? Cena by teda mohla byť vyššia ako 100sk/kus.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Zvukofku jsem tipnul víceméně správně smile

A s tím zesilovačem, co uvádíš, bych se na všechno tunění vysral a radoval se z hudby. Pokud něco měnit tak ten kabel - nedělám si srandu. Zkus si ubastlit propojení z blbýho 50Ohm koaxu RG-58 a poreferuj, zda se něco změnilo nebo ne. Tahle sranda Tě vyjde na 100 + hodinku práce.

Tyhle operáky jsou i v mým externím Terratecu, v Juli@ a dalších hračkách...

Web