(upravil dawsoo 23. 7. 2009 2:10)

Re: Test operačních zesilovačů

Smazáno

Není co dodávat...

(upravil opamp 2. 2. 2008 18:09)

Re: Test operačních zesilovačů

No vida, že se LMEčka ujaly smile

Mimochodem, dorazil mě výsledek nedávnýho porovnání LM833 od National a od STMicroelectronics (v CD Philips CD480, klasice s TDA1541A)... to je rozdíl, jako by to byly úplně jiný šváby! (Jarouši nechtěl jsem Ti to věřit ale uznávám žes měl pravdu)
National LM833 mi přišly takový příjemný, teple, neseroucně barvící, trochu postrádající nejvyšší výšky, celkově velmi akceptovatelný. Z low-cost segmentu to nej, co jsem slyšel.
Naproti tomu ST verze jakoby měla na středech nižší THD, prostě tam není to teplý zabarvení, zato výšky jsou dost ostrý...
Každopádně to je zvukově obojí dost příjemný, pokud nechci být analytikem, poslouchá se to fajn.

Daleko lepší než NE5532 od TI (HUMUS - TL072 od STM mi přijde téměř lepší!!!) a daleko lepší než NJM4580D.

Mimochodem, NJM4580D mě pekelně zklamaly. Možná jsou fajn na opravdu NF pozici, ale za DACem to hraje strašně... 5532 syčí a šustí, tohle zase výšky jakoby nadměrně zvýrazní, přidá divnou barvu a všechno zní jakoby kovově (plechově).

Mohl bys mi Dawsoo prosím na pár dní půčit ty NJM2114? Jsem totiž na tyhle "5532 turbo boost" strašně zvědavej!

Osobně mám skoro pocit, že celý spektrum vyráběných operáků lze zjednodušit na dva vyhovující typy: LM833 pro příjemné, nenáročné poslouchání "kvalita za rozumnou cenu" a LME49720 pro tu pravou poslechovou nirvánu smile Všechno ostatní jakoby skoro ztrácelo smysl... sice lepší než LM833, ale zas ne o tolik... smile

EDIT:
Dawsoo, můžu Ti případně na oplátku půjčit ty NJM4580 a ST LM833... jak se budou zdát Tobě...

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Ahoj, uvažuji o vlastní konstrukci mikrofonního předzesilovače studiové kvality a vaše testy mi pomáhají se trochu zorientovat. Ale divím se, kde ty šváby kupujete? Když projdu webové katalogy běžných obchodů se součástkami, tak tam nevidím ani AD8022, ani OP275, SSM2275, OPA604, AD797, AD8620, OP275, prosě nic z tohohle výčtu a rád bych je otestoval. Poradíte, kde to u nás koupit? Jde to vůbec u nás a za Kč? Díky

Re: Test operačních zesilovačů

Zkus Semic Trade (www.semic.cz) a Alfatronic (www.rs-components.cz), obojí v Praze, slušné jednání, sdělí výrobce...

Na GM a GES raději zapomeň, pokud tam vůbec něco z toho mají, může to být pajc.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

opamp: bezva, díky, s GM, GES ses trefil smile

Re: Test operačních zesilovačů

Ehm,náhodou jsem četl debatu.Jaký je názor na LT 1115???Dík za případný ohlas..Bohužel nejsem tak finanančně na výši a měřícími přístroji obdařen,ale toto jsem osadil do gramofonového korekčního zesilovače a jsem spokojen.Ale opravdu nemám ani možnost kritického poslechu,byt neumožňuje zvukové úpravy...Jedině na sluchátka.

Re: Test operačních zesilovačů

Možná by stálo za zkoušku ještě NJM2068 a MC33078. Mitsubishi M5218L je sračka, zcela ekvivalentní 4558. Kdyby ses mě Davčo zeptal, moh sis ušetřit jedno soklování smile
Ty Mitsubishi teď hodně používají žlutí, ale je to zcela bezpečně pajc, páč M už je dávno sami nevyrábí. Varuju ale před bezhlavou náhradou M5218L za NJM4580L, už dvakrát jsem si takhle nabil hubu, korekce v zesilovači nebyly k uklidnění. V jednom se mi korekčák rozkmital při přidání výšek tak, že shořely Boucheroty.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Já jsem se při nahrazení M5218L za OPA2604 nesetkal s problémem-žádné kmitání apod. MC33078 je docela slušný kousek, plně srovnatelný s NJM4580.

Re: Test operačních zesilovačů

MC33078 má dost společnýho s LM833. Co se STM verzí MC a LM  týče, vsázím starší boty, že jde fyzicky zcela o totéž.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Zdravim, planuju poridit Prodigy HD2, s tim ze bych tam nejradsi nacpal LME49860NA/NOPB_DIP8, bez jakyhokoli dalsiho pajeni. Pro odber 40ks to vychazi na 86 kc/kus vc dph, pokud samozrejme udam zbytek, ktery jinak nevyuziju. Kdyby mel nekdo zajem, staci napsat, zatim volnych 37ks smile. Kdyby nekdo mel nahodou doma zbytecny 3 kousky taky se urcite domluvime, snad jenom aby to byly origo NS.

Re: Test operačních zesilovačů

Rozebral jsem za účelem výměny snímače na Aukru za tři stovky koupený Technics SL-PG470A.
A co nevidím - smd NJM4560...
Bohužel mám v smdčku jen 4580, nemám ani 5532 ani LM833, abych to mohl porovnat.
S originálními CD, které jsou většinou udělané -6dB , kdy je rozkmit výstupu cca volt, to ještě hraje slušně.
Ovšem jakmile tam strčím něco pálenýho a v plné úrovni, je zle. Sype se písek na tabuli plechu...

Web

Re: Test operačních zesilovačů

A to ještě 4560 není nejhorší zlo smile

Chceš poslat pár smd LM833 National?

Web

(upravil sinclair 13. 8. 2008 23:16)

Re: Test operačních zesilovačů

No to bys byl hodnej stačí mi do dopisní obálky jedna, nemám ve zvyku je pájením ničit, že bych potřeboval víc kusů smile
Zkusil bych to, jak to dopadne proti té 4580. Které byla mimochodem naprostý originál z NOS zásob zásobovací divize Onkyo Electronics. Spolehlivě JRC.

Ostatně v tom Technicsu je ta 4560 použita podle mě samoúčelně, anebo s cílem vytvořit co nejtvrdší výstup necitlivý na druh a parametry kabelu.
Pak nechápu, proč jsou na výstupech bipoláry 47u/16V. Navíc má ten OZ poměrně malé Un, jen kolem +/-8V. Divný, moc divný to celý je.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

V pátek Ti to Leoši pošlu.

Technics osazoval 4560 na výstup i v jiných modelech. Třeba v mým starci SL-P202A byla taky ale hrálo to schopně... Nicméně už tam jsou 2x LME49720 a je to nádhera.

Web

(upravil dawsoo 17. 8. 2008 23:24)

Re: Test operačních zesilovačů

Sinclair:
ad Mitsubishi M5218L Leoši já mam vybagrovaný starý origoše z nějaký mrtvoly Pioneera CDP z konce 80. let takže to budou asi origoše... zkusil jsem když už jsem to měl votevřený všechno co jsem našel v šuplíku big_smile Jinak NJM 2068 a 4580 jsou oki akorát dneska už asi New Japan Radio Company nebo zkráceně Japan Radio Company je se obávám nesehnatelný... to kladný hodnocení je odemne možná i daný tím že mam kousky z doby 91-95 ...dneska se bojim že se vozí sem do čr v tomhle cenovým segmentu už jen čajna pajc za pár šušňů..viz Opampovo hodnocení..... Ty Motoroly nejsou nikterak špatný ale ani extra dobrý takovej hybrid mezi NE5532 a TL072 ale kreslej jak prase dle datašítu v režimu sledovač...to se mi nelíbí moc 0,002% do 2kohm je poměrně dost hlavně dole kde to nedělá přechoďák ... si vem jak to vylítne když to dáš jako mikrákovej preamp třeba s G=100  nebo i s G=10 na což by se šumovejma vlastnostma i hodily...

Opamp:
Musíme sehnat něco testění na singly... to mam doma mnohem mnohem hezčí kousky než v duálech včetně prasečích OPA627BP lol

All:
Kdybyjste někdo chtěl nějaký tesly opampy tak jich mam doma v šuplíčku pár od každýho druhu ze starejch let:

Např: MAA501,502,504,MAA725,MAA741,MAA748,MAC155,MAC156,MAC157 jsou mi vcelku k hovínku a je mi líto to poslat do stoupy... myslím že někerý kousky by mohly k něčemu bejt vhodný (zdroje,různý hudebnický udělátka zkreslovátka nebo jako náhradní díl do starší techniky jima osazený)....takže pokud si proto někdo přifrčí daruju za odvoz...

Není co dodávat...

(upravil luta 18. 8. 2008 13:27)

Re: Test operačních zesilovačů

jak to tu tak procitam.. existuje nejaka lepsi low cost nahrada za 4xTL071CP od TI ?

Pak tu mam nekolik kousku JRC4580D. Jsou srovnatelne s NJM4580 ? Vyplatilo by se kvuli nim predelavat tistak a menit je za ty TL071CP ?

delam refresh memu staremu zesilovaci 2x60w a odstranuju chyby (snazim se), ktere jsem pred 5 lety pri stavbe udelal smile

Web

Re: Test operačních zesilovačů

luta:
myslím že to nepude... TL071 je singl a 4580 je duál (jinak napájení i vývody) ... místo 071 použij OPA134 (cca 60kaček)...

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

poznáte niekdo lm4217 je to dobrý operačný

Re: Test operačních zesilovačů

dirt:
Už podle toho že se nedá mluvit o výrobě nějakým tradičním výrobcem (našel jsem to jen v číně a HK) tak se obávám že to nebude nic extra... linkni datasheet a z toho se dá poznat víc.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

mám dotaz: chci nahradit původní operáky BA14741F ( 4-násobný v smd provedení ) za nějaký jiný. Zkoušel jse ADTL 084A, ale zvuk je mnohem horší. Vyskoušel jsem  i AD8513 ale ten se tam hned rozkmitá. Chtěl bych vyzkoušet OPA4134.  Mohl by mi někdo poradit, jestli je tento operák vhodný jako náhrada bez úpravy zapojení. Těch BA14741F je tam použito celkem 16 kusů, takže výsledný vliv na kvalitu  zvuku je velmi podstatný.
Za odpověď dík.