(upravil dawsoo 12. 2. 2023 13:21)

Re: Test operačních zesilovačů

Oťasi DIP8 není problém za pár kaček lze pořídit SOIC-DIP redukce... mě by stačily dva kusy na výměnu v eval boardu za OPA1632 který nejsou nic extra.

Ohledně DRV134 a pod je vylepšení více za draho např THAT1646,nebo OPA1632 který je levný a dostupný, pokud netřeba hiend řešení,poohlídni se u AD a jejich prům standard SSMxxx = drivery a INA jsou trošku jinak dělaný a jsou dostupný.

Není co dodávat...

(upravil rvx73 12. 2. 2023 14:08)

Re: Test operačních zesilovačů

Co OPA1622 ?
Ten je výrobcem doporučen jako driver ke sluchátkám, připojený k DACu.
Zkoušel jste ho někdo?

(je ovšem drahý jako pes ...)

https://www.diyaudio.com/community/attachments/ampcasqv3_schem-png.603066/

(upravil dawsoo 12. 2. 2023 14:56)

Re: Test operačních zesilovačů

Pro DIY za mě asi o ničem (nesmyslný pouzdro a cena) raději kompozit třeba klidně třeba s OPA1611(2)+CFA parní buffer a třeba klidně i TPA nebo ještě lépe celodiskrét v áčku.. pro hiend výrobce portable věcí kde cena není a málo místa je problém,tam asi ano.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Ono asi při 156. ( big_smile ) předělávce samodomo mixu použiji raději 3 OZ LME49710 (resp. 720+710), musí to být trvale zkratuvzdorné (což tyhle OZ jsou) a zkrat jednoho výstupu (v profi ne zrovna vzácná věc, viz různé redukce) nesmí ovlivnit druhý. Zatím nemám v plánu něco jiného se symetrií výstupu tvořit. A regulace z poťáku na vstupu bez zhoršení parametrů. Ale to jen příležitostně, až se budu nudit smile. Zatím jsem ty DRV zpacifikoval a mám místo jen na malinký plošák.
O soic-dip redukci vím, ale bojím se, že bych to nezvládl bez kmitání, ten obvod 1633 je fofrník a redukce přidá nechtěné kapacity.

(upravil dawsoo 12. 2. 2023 20:49)

Re: Test operačních zesilovačů

Neboj kmitání jde zvládat možná i líp než u DIP,v redukci dáš přímo zvrchu na piny 4-8 nebo 4-7 podle modelu OPA na napájení 100n keramiku a bude to mravné,zkus 1632 ta je ok relativně laciná a nedivočí a má i menší thd, pokud to nebudeš zatěžovat přímo sluchátkama ale jako linku. 1633 nejde ani koupit ještě pořádně.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Aktuálně se hodně doporučuje OPA1655/OPA1656. Prý lepší zvuk než OPA1611. Ale trochu horší šum. Duál stojí 70Kč.

(upravil dawsoo 7. 3. 2023 19:39)

Re: Test operačních zesilovačů

Jo vypadaj pěkně na papíře,objednám a testnu ... vypadá to že jsou vycinkanějším pokračováním řady OPA1641,1651 a 1661 smile A 1656 jsou použitý na I/V v Topičovi D10s ,sym verze bez s je jen s LM4562 a je přitom dražší. big_smile zajímavý.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Zdravim všechny, dlouho jsem tu nebyl, ale chci se podělit o zkušenost s novým OZ - OPA828. Všude používám kvalitní OZ ( opa627, ad8620
atd ) Nedávno jsem si koupil tyto dva OPA828 ( jsou single, dual jsem nesehnal ) a vyměnil jsem je za OPA1612 v DAC - s ES9038Q2M.
Abych pravdu řekl, rozdíl jsem moc nečekal. O to více jsem byl překvapen. Je to úplně jiná dynamika zvuku, než na kterou jsem byl zvyklý.
Sám výrobce ho má jako náhradu za OPA627.  To je vše. Milan

Re: Test operačních zesilovačů

ahoj Milane díky za info,taky mam OPA828 a další nové kusy v hledáčku,dnes mi přišly OPA1656 stihl jsem je zatím jen dát do redukcí na DIP, tak jsem zvědav co příští týden ukáží. Kde jsi je kupoval? Mouser?

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Koupil jsem je u RS-components.

https://cz.rs-online.com/web/p/operacni … ce/2494955

Hodně tam nakupuji věci na průmyslovou automatizaci ( senzory , karty, frekv. měniče atd.) Ročně tam utratím celkem tak 250.000 Kč.

Milan

(upravil dawsoo 10. 3. 2023 21:32)

Re: Test operačních zesilovačů

Ok takže Mouser ,za 170,- při 10ks+. redukce 2:1 mám,takže to nebude problém i na pozici duálu.
https://cz.mouser.com/ProductDetail/595-OPA828ID

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

No hezký! Výstup 5V, 100kHz a druhá harmonická -119dB. To není špatný.
A podle grafu stoupá THD až od 10kHz, převážně druhá harm.
Jenom to pouzdro chce chladící plošku, drobná komplikace, ale to teď bude čím dál tím víc.

(upravil dawsoo 11. 3. 2023 19:18)

Re: Test operačních zesilovačů

elox:
při nižším napájení do +-10v a bez zátěže pod 1k netřeba smile Mam zkušenost s jinými kousky OPA211 a 2211 či 2209 apod... jsou i při +-15v studený.

ps: kdyby jste je někdo brali tak nedomluvíme se na nějaký hromadce? cena by pak byla zas o něco lepčí 25ks+... atd

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

to dawsoo: Jaké používáš redukce pro operáky 2:1 na DIP ? Na alíku jsem je nenašel (třeba špatně hledám), jen na ebay ale celkem drahé proti jednoduchým odkudkoliv..

(upravil dawsoo 12. 3. 2023 10:34)

Re: Test operačních zesilovačů

Petře zrovna teď jsem kupoval a doplnil zásobu 2:1 tady .... kolem dvou kaček za jeden mi příjde ok.
https://www.aliexpress.com/item/1310045531.html?

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Díky, objednáno. Tak že jsem špatně hledal smile

Re: Test operačních zesilovačů

jj oni to maj leckdy divně popsaný taky jsem to nenašel ihned.

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 25. 3. 2023 15:51)

Re: Test operačních zesilovačů

Tak otestované OPA1656 v redukcích
1. velká výhoda je že se chovají i přes svou rychlost vcelku stabilně thd nedokážu změřit,budu ale dělat přípravek časem ala zjednodušený SG
2. je to levnější možnost OPA627/827/828 (zvukově ale jiné řekl bych méně BB zvuk blíže spíš LME)
3. ve všem objektivně znatelně lepší než staré Jfety 2132,2134,2604,2107
4. mírně vyladěné velmi podobné předchozí generaci OPA1642,1652,1662.

Jo a není to J-Fet ale Mosfet,takže takovej SSSE operák jak by řekl P.D. big_smile

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

dawsoo napsal:

Tak otestované OPA1656 v redukcích
1. velká výhoda je že se chovají i přes svou rychlost vcelku stabilně thd nedokážu změřit,budu ale dělat přípravek časem ala zjednodušený SG

A to je prosím co ? Na změření velmi malých THD mě nenapadá nic jiného, než rejekční filtr. SG znám jenom kytaru...

(upravil dawsoo 16. 4. 2023 18:24)

Re: Test operačních zesilovačů

Elox:
To zapojení je popsané i v některých datashetech operáků jak se to dělá = princip a fígl jak, je v zapojení kde je gain pro signál nízký ale 100x-1000x vyšší pro vznikající zkreslení v daném měřeným operáku a hodnoty se pak získají přepočtem zpět na poměr k signálovému gainu. Rejekční fitry jsou na toto zbytečné,složité a nepraktické (ladění na jednu fr) .
Spíše řeší nedostatky a rozsah měřících systémů,což už dnes je asi při současný kvalitě AD a DA jen pro specifický případy..
Pokud neznáš základní operákovou bibli od Samuela Groenera,tak mrkni sem vše je tu velmi pěkně a kvalitně popsáno v pdf
http://www.nanovolt.ch/resources/ic_opa … ortion.pdf

Není co dodávat...