Re: Test operačních zesilovačů

Jo, bude.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Dostal jsem totiž Technicse kterej má na konci SVI3102 a od vstupu jde signál přez 4 operáky (3x 4558. 1x 6554). Vyměnil bych je za LM833, resp. LM837 ........ Uvažoval jsem i o LME49720 a 49740, ale to už se mi zdá pro tuhle kategorii zbytečný.

Re: Test operačních zesilovačů

LM833 (teplejší zvuk) nebo NJM4580 (ostřejší, jasnější zvuk), případně i NE5532 (nejlíp staré originály Signetics). A budeš spokojen.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

A zrovna si nachystej co dáš místo tý SVI-ně,až buchne....:D

Re: Test operačních zesilovačů

No co by, dvě 3886ky. Ten Technics má ze zdroje +/-39V. To by 3886 na 8Ω měla snést. Ale nevidím důvod. V práci máme receiver Technics taky s SVIčkem, a jede skoro 24h denně (málokdy si někdo vzpomene ho vypnout) už 15 let.

Re: Test operačních zesilovačů

Tak mam přeci jenom svrbění nakoupit do toho LM4562ky. Ale nevím jestli snesou zapojení určená pro 4558. Mají 20V/µs a to už je fofr. Abych něco neposral.

Re: Test operačních zesilovačů

Je jich tam škoda.

Web

(upravil ravenman 8. 10. 2011 11:06)

Re: Test operačních zesilovačů

Zdravím , mám doma nevyužite operáky od Analog Devices OP249 , boli mi kedisy doporučeny do stareho esprita CDP-502ES , kde je 12 operákov , polovica ako lowpass myslím a nehrálo to s tým dobre ,   sú vôbec vhodné do audia ?

PS: Neskôr zašlem aj schému a niečo by sme tam vymysleli , je tam klasika 12 kusov  NE5532 od Texasu

Re: Test operačních zesilovačů

hojte , neskúšali ste niekto OPA827 ?

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/opa827.pdf

Web

(upravil romikol 19. 1. 2012 1:59)

Re: Test operačních zesilovačů

Zdravím všechny zdejší příznivce ladící své zvukové miláčky. Mám na Vás dotaz ohledně oper.zesilovačů a to LM4562 a LME49720 a ještě něco potom... Tudíž by mne zajímalo, zda jsem nezakoupil alespoň u toho LM4562 nějaký padělek, neboť jak se tu píše, že tyto dva OpAmpy jsou naprosto totožné, tak bohužel nemohu souhlasit. LM4562 hraje o poznání hůře, sice mi přijde zvuk trošičku pohodovější, nemá tak silné /občas křiklavé/ výšky, má silný bas, ale je jinak celkově takový hutnější a zastřenější nejen na basech - neposlouchá se vůbec špatně, jen mi nepřijde tak jemný čistý /detailní/ oproti dvojčeti LME49720. Označení je JR04ABE3 u LM4562 a JR11ABE3 u LME49720. Orig. nápisy moc dopře nedrží u obou výrobků, přesto se jednoznačně kvalitou zvuku přikláním k LME49720 /byl i o 20Kč dražší a oba byli kupováni v tme.cz/
Další otázka je, jak se Vám jeví po stránce stability zapojení 2x AD823 na vstupu a 1x LME49720 na výstupu u Audiotrak Prodigy HD2 /to je dle mého vkusu nejideálnější zapojení, ale je faktem, že jsem nezkoušel dávat 2x LME49720 místo AD823, neboť tam šli dost napevno a zvuk se mi zdál hned napoprvé celkem pěkný. Zkoušel jsem i kombinace 2x AD823 a 1x OP275 /není to špatné, ale lépe mi přesto vyzní první zmíněné zapojení. Dával jsem i 2x AD823 a 1x orig. NE5532 /není tolik důrazný na výškách, ale chybí tam trošičku ty detaily oproti LME49720. No v každém případě mám pouze 2x AD823, 3xLME49720, 1x LM4562 a 1x OP275. Tak pokud byste mi poradili jiné zapojení, mohu jej nakonec i zkusit. Hlavně mne zajímala i ta stabilita... Díky všem za pomoc.

DODATEK DŮLEŽITÉ: tak jsem propojil zvukovku s kvalitnějším zesilovačem a nyní vyznívá prospěch k levnější LM4562NA , má tedy o něco výraznější bas, ale jinak se hudba pohodověji poslouchá, opravdu nejsou ty výšky tak ostré. No beru i zpět , že se smazává to označení, neboť to tak vypadalo, když jsem po tom přejel vlhkým prstem. Pokud jsem vzal vatičku s lihem, tak se místo očistilo a nápis zůstal, je holt o něco méně čitelnější než AD823 - nemá holt rýhu. Tak težko říct zda jsou opravdu pajcované, či nikoliv. Prostě teď dávám za pravdu těmto stránkám:
http://www.head-fi.org/t/322497/audiotr … tions-list
viz věta: odtud jsem šel do 2x LT1364s a 1x LM4562NA. , Který dal krásný zvuk, punchier basy, jemné výšky a podrobnější střední třídy. Minulý víkend jsem nahradil LM4562NA s LME49720NA, ztrátě některých středních a měl velmi tvrdé výšky.

DODATEK ASI KONEČNÉ Z TOHO CO ZATÍM MÁM:  tak jsem nakonec vyzkoušel úplně všechny kombinace a nakonec mi jako nejlepší řešení přišlo toto: 2x LME49720 a 1x OP275. Zvuk mi přijde čistý, detailní, neutrální - absolutně věrohodný, nástroje zní jak mají, bas je pevný a je ho dostatek. Někdo tu OP275 vyzdvihoval, někdo zase naopak zatracoval a mě v této kombinaci přijde zvuk kvalitní i na delší poslech. LME49720 je na výstupu též čistý a detailní, ale je poněkud ostřejší. LM4562 se nakonec úplně neosvědčila, ikdyž zní opravdu pohodově a při delším poslechu absolutně neunavuje, tak detailů není tolik jako u výše uvedené kombinaci a bas je přeci jen více "dunivější", nepřijde mi  tak čistý. Nejlépe mi bas vyzněl asi s 3xLME49720. No toť vše a uvidím, zda u tohoto vydržím, nebo ještě později vyzkouším toliko vychvalovanou kombinaci 2x LT1364 a 1x LT1361. Ono holt také záleží na mnoho jiných aspektů - reproduktory, zesilovač, posluchač....
Pokud vyzkoušíte tyto operáky, tak věřte, že si hudbu opravdu vychutnáte - zní opravdu přirozeně a prokresleně, tedy s trochu kvalitnějšími repro /já mám lepší standart Magnat Motion 220 - všechna čest, basuje na  svou velikost opravdu nevěřícně, výšky má také slušné/ a slušným zesilovačem /Yamaha AX-397/.

Re: Test operačních zesilovačů

Right13: Zkoušeli, zvukem i parametrama podobný (nikoliv stejný) jako OPA627, ale ani jeden z těchto operáčů mě v poměru cena/zvuk/měřené parametry nijak nenadchl. Jsou to univerzální operáky který jedou slušně snad všude, něco jako univerzální tuning pro blbý. To radši nějaký feťáky od LT nebo AD.

Romikol: Z TME máš skoro 100% pravděpodobnost pajcu, takže tady nejde nic srovnávat - srovnáváš odpad s odpadem. V případě nedržících popisků je to jistý. Jinak s LME49710/20 mám docela špatné zkušenosti i v případě 100% originálních. Mají jiný zvuk než 5532 apod., pro někoho líbivé, ale objektivně spíš jen z bláta do louže, rozhodně nejsou zvukově neutrální jak tvrdí výrobce. Dle mého je na vině hlavně obrovský OLG. LM4562 je na tom o poznání líp, i když by měly být teoreticky stejné...

Obecně za DA převodníky se mi nejvíc osvědčily LT1122, AD8620, případně jako výstupní buffery rychlé LT1363/4 nebo 1360/1. LT1468/9 v některých zapojeních taky jde moc pěkně, nebo AD8510/12.
Problem u DAC je ten, že ledasjaké operáky třeba sice fungují líp, ale nechají tak vyniknout "zrno" na vejškách které u běžných PCM formátů je už z principu. Proto se můžou zdát zvukově horší a díky tomu mi jistě někteří nedají za pravdu s těmi operáky co jsem zmínil výše.

(upravil romikol 12. 1. 2012 15:57)

Re: Test operačních zesilovačů

To JeF111:
Díky moc za brzkou odezvu, no abych pravdu řekl, tak AD823 vypadají jako originál, popisek je vyražený a nebyly zrovna levné, takže těm bych věřil u těch LM si jist nejsem a věřím tomu co říkáš, protože oba typy by údajně měli být po technické stránce úplně stejné, ale v praktickém testu jsou zvukově prostě odlišné. No nejspíš tam možná dám ten OP275, zvuk se mi oproti originálnímu NE5532 zdál krapet čistější, ikdyž na druhou stranu u té Fairchild NE5532 byl zvuk takový klidnější /malinko se zdál pomalejší a to se mi zase na druhou stranu líbilo více/ na delší poslech příjemnější. Nevím jak je to možné, ale prostě u těch ostatních operáků je hudba taková živější a údernější rychlá, no mě se líbí malinko pomalejší "tempo". Nenapsal jsi jestli se tyto opampy vpohodě snesou a též ty 2xAD823 s 1xOP275, zda nebude u té zvukovky docházet ke kmitání... Díky moc za odpověď.
P.S.: kde Ty osobně nakupuješ OpAmpy? Já jsem omezen pouze na ČR, nemám paypal aj. jsem už starší generace a nějak už nejdu s pokrokem a navíc jsem dá se říct v této oblasti laik.

Re: Test operačních zesilovačů

romikol: zkus Farnella, ale připlatíš no

(upravil romikol 12. 1. 2012 15:53)

Re: Test operačních zesilovačů

to Jurawood:
jo, díky moc..., no ale to poštovné..., tak asi raději zůstanu při zemi....

(upravil Hippo007 12. 1. 2012 15:09)

Re: Test operačních zesilovačů

O dobré kombinaci pro Prodigy HD2 se píše tady http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=102968#p102968
Bez kreditky se dá nakupovat slušné zboží u http://www.alfatronic.cz/

EDIT: Kde nakupovat: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=223914#p223914

EDIT2: U Farnella je standardně poštovné kolem Kč120,- které je někdy menší než při objednávce z ČR. Přes 6 stovek je to jen u zboží, co jde ze skladu v USA. Ale ceny součástek jsou trochu vyšší.

Re: Test operačních zesilovačů

Jestli ty operáky v té konkrétní zvukovce půjdou spolu fakt nedokážu říct, musel bych aspoň vidět schema a pak bych mohl udělat nějaký jakš takš odhad smile

100% originální operáky na jistotu seženu jen jako sampl přímo od výrobce, obvykle tak cca 2 kousky od většiny "full production" nebo "pre production" typů se dají dostat. Ty pak použiju jako referenci pro srovnání s nakupovanýma, jakš takš jistota je i Farnell (i když jsem už četl i negativní ohlasy). Jinak je to takové všelijaké, jakš takš i v GESu nebo v EZK se dají originály sehnat, ale chce to srovnání s tím referenčním kouskem no.

(upravil romikol 12. 1. 2012 16:07)

Re: Test operačních zesilovačů

to Hippo007: ano díky, ale vše okolo Opampů mám dokonale prostudované, jen v té době u nás nebylo moc prodejců - začal jsem to opět sledovat až nyní....
alfatronic: díky za typ
mě hlavně zajímá ta stabilita, někdo i psal, že se mu líbí zapojení 2x AD823 a 1x LM4562 /mělo by být stejné jako LME49720 - ale je zvláštní, že i zde se vyskytují mezi těmito OpAmpy rozdíly/:  http://www.head-fi.org/t/322497/audiotr … tions-list

jinak se tedy omlouvám - je to takto správně, jinak já holt reaguji ihned, pokud bych tu byl třeba po 3 hodinách napsal bych odpovědi do jednoho příspěvku, abych nezahlcoval...

(upravil romikol 12. 1. 2012 16:19)

Re: Test operačních zesilovačů

to JeF111:
no schema hledám, ale zatím bohužel nenacházím..... maximálně mohu detailně vyfotit kartu, ale ti zřejmě nepomůže - jinak díky za ochotu...

Re: Test operačních zesilovačů

Setkali jste se někdo s RC4580? Myslíte, že to bude něco jako NJM4580? Mám tu pár kousků od TI.

Re: Test operačních zesilovačů

Člověk by řekl,že nebude až takový problém otevřít si oba datasheety a porovnat,ale pro někoho asi ano....

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/rc4580.pdf
http://www.datasheetcatalog.org/datashe … e04056.pdf

IMHO budou stejné.....