Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Lodias? Adihash? Mike? Rebook? smile

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

No my je od žádného překupníka čínského šrotu nemáme, přišly z depozitního skladu SANYO v Holandsku a jsou to NOS vyrobené přímo firmou Sanyo v roce 1996. Tedy stoprocentní originály, je k nim certifikát původu. My ostatně všechny polovodiče a drtivou většinu elektrolytů bereme přímo od výrobců.
Není důvod chodit k nejistému kováříčkovi, když můžeme přímo ke kováři.

Web

(upravil danhard 8. 4. 2008 9:01)

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Tak zkušenost z GESu, tranzistory 2SB649A, 2SD669A v katalogu uvedené Toshiba :
Vzal jsem na zkoušku jen po 2ks, od toho PNP v pražským krámu ani víc neměli.
Do pytlíčku jse dostal 2 kousky 2SB649A po 15,90 což není úplně málo - jsou to od indiána CDIL v neizolovaném pouzdře TO126 (orig. je v izolovaném TO 126 MOD), do druhého pytlíčku 2 ks SD 649A po 7,50 cena lidová. 1 kousek byl CDIL, druhej z jiného lisu ISC, neuměji dát z toho šuplíčku ani dva stejný smile
Z BFfek měli jen BF472, údajně Philips po 8,90. Na černým bakelitu je napis BF472 PH, nic víc, nejsou náhodou ty filipsové v šedivým sráči, jako mám starý origo BD139 ?? 
O elektrickej parametrech jestě poreferuji, až to změřím.

(upravil sinclair 8. 4. 2008 9:28)

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Už bys taky moh mít rozum, ve svejch letech, Vašku...dyť ty 649/669 jsou, nebo aspoň mají být Hitachi kurva...chceme je vzít na krám taky, pochopitelně originály. Je to výborná výkonnější náhrada za BD139/140 zvlášť do vysokonapěťovejch zesů.
Jedná se jen o to, kolik nám nasolí Hitachi minimální množství. Když to bude 600+600 jako u těch rychlejch Toshib, tak to půjde.

Web

(upravil danhard 9. 4. 2008 20:19)

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Ale jo, mají tam Hitachi, to jsem se já upsal.

GES-ELECTRONICS, a.s. zásadně nedodává zboží pochybného původu, zboží mimotolerantní, druhojakostní nebo zboží s prošlou záruční lhůtou. smile

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

oni presne ale vedia aký to má pôvod lol

Web

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Dřív jsem taky do GESU chodil nakupovat, protože je to do Plzně pro mě nejblíž
( cca 70 km ). Naivně jsem se domníval, že osobní nákup je to nejlepší, vyberu si co potřebuju, popřípadě udělám nějaké korekce na místě při nedostupnosti nějakých součástek...  Byl jsem vůl. Vždycky jsem se vrátil s půlkou věcí,
" nadšen " ochotou personálu a zabitej den. Dneska vše řeším poštou, někdy to vyjde dráž, ale mám klid.

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

V GESu mají v e-shopu psané u 2SB649A Uce 120V, kde má být ale 160V. 120V mají verze bez "A." U 2SD669A totéž. Bordel.

Naivně jsem si myslel, že když mají psáno výrobce HITACHI (v e-shopu), tak že dostanu HITACHI a ne CDIL. Strčil jsem je do šupléka a nechci je vidět.

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

GES sou přece zmrdi.

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Nepoučitelní....

Web

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

mardo a proč si jim to nevrátil, s tím že ti nedodali co slíbili? Dle nabídky sis vybral Hitachi a oni dodali CDIL - to je na vrácení peněz. Kdyby je takhle buzerovalo víc lidí (já vím - nereálné) třeba by alespoň trochu změnili přístup.

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Ale Leoši, to je jen takový hoby, průzkum trhu.
Sám říkáš, že nakupuješ orginál Philips BF471,2 bez problémů a on už je pár let nevyrábí a už to neni ani Philips smile

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Ale vůbec ne, já bych se jich v životě nedotkl, proto jsme dali do setů DPA222 raději KF469/470, které jsou naprosto jisté v tom, že vím přesně, co kupuju...Já jen že jsem ty BFka viděl i v oficiálních nabídkách dosti velkých distribučních firem.

Web

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Danhard

649/669 Hitachi (alespoň dle loga), z GESu na Vinohradský jsem vybral já asi před měsícem. Nejdřív jsem ale volal do Plzně, jakého mají dodavatele – nákupčí mi do telefonu tvrdil, že to jsou prý originál Hitachi a Toshiba! Přesto jsem mu po jiných zkušenostech nevěřil. V GESu jsem si nechal vysypat celý šuplíček – asi 25 kusů. Byla to samozřejmě směska CDIL, ICS a asi 5 kusů Hitachi. Prodavač na mně koukal jak sůva a vůbec netušil, co na těch pouzdrech hledám!!! Prostě horor.
Proto velmi oceňuji, co se snaží pro ostatní udělat sinclair.

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Jo, prodavači tohle nejsou schopní pochopit, když si chci vybrat a stojím o kvalitní zboží. Nebo když se nedej bože zepám na výrobce. Vypadám jak blázen, co utekl z psychiatrie docenta Chocholouška. Včera v TIPĚ Opava jsem si řekl o doprodejní zbytek Tesla KD140, no polovina v sáčku je BD140/16 - naštěstí je to Philips, tak jsem to vzal a neprotestoval jsem. Nevím kdo to tu psal, ale Teslácký materiál je pro mě i po letech skladování prvotřídní materiál, ve srovnání s humusem, který je ke koupení ve většině prodejen.

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

TO126 už asi není moderní, je nejvyšší čas přejít na SMD, co byste říkali BFN38,39 zaručený orginály od soudruha Siemense mladšího smile

(upravil sinclair 9. 4. 2008 17:01)

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Pěkný, ale totální přechod na smd bude nejspíš ještě pár let trvat. Ty 2SB649A/2SD669A jsme už poptali, hitašáci se zatím ještě neozvali s dolním limitním množstvím. Nejen pro nás jsou to poměrně zajímavé tranzistory, když už nic, tak pro bastlíře jako sakra lepší náhrada za pajcovaný BD139/140 s parametry ve všem lepšími a do cca 150V i náhrada za pomalé lemry MJE340/350.
S těmi BDčky se mi asi před pěti lety stala taky zajímavá příhoda v GME. Měli skladem pro mě tehdy docela šikovné BD139 v pouzdře FI, tak jsem jich objednal rovnou třicet. Přišel mix tří výrobců, Fairchild, CDIL a jakési noname, hodil jsem jim to na hlavu s tím, že chci jen Fairchild. Odepsali, že nejsou schopni požadované množství dodat...dodnes tam mám dobropis smile

Web

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

BD139, BD140 Fairchild bez problému DigiKey.

(upravil dawsoo 14. 6. 2011 15:00)

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Danhard:
jak dopadlo měření? něco jsem taky tenkrát nakupoval se střídavými úspěchy.... zejména mi již dnes bohužel chybí 2SC3953E kdyby je někdo měl beru/vyměním klidně  22ks...

Sinclair:
Škoda Leoši že máte PNP v grade E a NPN v grade D... rozdíl v betě je dost výraznej ... ale fakt asi je že u DPA je to vzhledem ke konstrukci asi jedno.


I CDIL se pajcuje big_smile dneska to sou mi ale divný časy big_smile
Zajímavý je co jsem vypozoroval je zejména měření kapacit, pajcy jsou zhruba tři druhy, buď uplná sračka = prostřelej se napětím,SOA,teplem (malej čip nebo blbý pouzdření) nebo sou sice držáky s vysokým Uceo ale se zcela  hovníma ostatníma parametrama (mizerná beta linearita a fT. Všechny věci tohoto typu maj čip podobný zejména u PNP s BD140 GM. A třetí se snaží blížit originálu,tahle generace se zdá použitelná ale stojí víc a vše je třeba důkladně otestovat...

Není co dodávat...

Re: 2SA1540/2SC3955 do DPA

Vašku, kdo nebo co je ISC? Procházím-li nabídku např. AME, tak dobrá polovina tam má výrobce ISC. Jsou to druhovýrobci, nebo nová firma?

Web